זהו שתקענו להם עין,צריך לתקוע משהו נמוך יותר המתחרז יפה

וסליחה

תגיד לי אמוץ, מה כל כך חשוב לך לעלות להר הבית?

האם באמת בגלל האמונה או סתם לדחוף אצבע לעין האחר?

הרי אם זה באמת ממניעים דתיים ולא לצורך התלהמות/הצהרה כזו או אחרת למה לא לעשות זאת בהשקט? למה עם שוטרים ותקשורת ומה לא?

הרי אתה ואני יודעים היטב את התשובה אז למה לגלגל עיניים בצדקנות לשמיים?

אתה מתנחם בזה שעכשיו יהיה לערבים קשה יותר והם יסבלו יותר? באמת זה מה שעושה לך נעים? הרי מלכתחילה אפשר היה למנוע זאת אם רק ההתנהלות מקורה היתה במחשבה כלשהי ולא מתוך הפגנת שרירים מיותרת ומזיקה.

מי שבאמת מעוניין בשלום ובדו קיום - אין סיבה שיתעקש לבנות על כל גבעה צחיחה כדי לקבע עובדות בשטח וכדי להפגין כוח מיותר כנגד אוכלוסיה שלתוכה הוא מתעקש להכנס עם שוטרים וצבא ותקשורת להראות שהוא השליט - שיכבד כדי להיות מכובד.

ככל הידוע לי אלה - התקשורת הזמינה את עצמה ללוות את חברי הכנסת כאשר עלו להר הבית והמישטרה מילאה את תפקידה לאבטח את חברי הכנסת והעיתונאים גם יחד.

וצר לי שאני נאלץ לחזור על עצמי - מה שלא היה קורה אם לא היית מתעלמת ממה שנוח לך להתעלם - האם העליה הראשונה לא הייתה מבחינת האויבים/פולשים הערבים "תקיעת אצבע בעין"?

והרי כל בית שניבנה על ידי יהודים בארץ הזו - וממש לא משנה אם זה באיתמר או בשינקין - הוא מבחינת "תקיעת אצבע בעין" לערבים.

זה שהם מתפרנסים מזה בכלל לא רע - זה סיפור אחר (אולי בגלל שלמדו לדעת שסינים ורומנים יכולים למלא את מקומם כבוני הארץ בכלל לא רע).

צר לי באמת שהתעלמתי מהדמגוגיה שלך, אז הרי לך תיקון.

קיום מדינת ישראל היא בבחינת אצבע בעין.

הסכמנו.

הלאה - מה הלאה?

אנחנו תקענו להם אצבע לעין והם תוקעים לנו אצבע לעין, נו, מה יהיה? ניוותר עיוורים?

אתה אולי מוכן להתעוור ולהמשיך מתוך עיוורון להתמקם על כל גבעה ועל כל תל ולא חשוב אם זה יהיה במרכזו של כפר ערבי שכן הרי זכותנו היא על כל הארץ הזו.

אני - לא.

הם אכן מתפרנסים מזה לא רע אבל גם אנחנו לא ממש סובלים אלא מקנאות קיצונית משני הצדדים.

אז עכשיו רווח לך שהסכמנו? מה הלאה? אתה רוצה לגרשם מכאן והם רוצים לגרשנו מכאן. לאן נמשיך מכאן?

הכי טוב היה אם כבר בעליה הראשונה הערבים היו מבינים שאנו באנו ארצה - לא רק כדי לבנות ולהבנות בה, אלא שגם כדי להשאר בה.

ועוד יותר טוב היה , אם רוב העם היהודי היה מבין כבר אז שמשהו אמיתי מתחיל כאן - ולא מתייחס אל המיעוט הציוני כאל חבורת משוגעים במיקרה הטוב וחוטאים ופושעים המתגרים בגויים במיקרה הפחות טוב.

רק שבחיים כמו בחיים - יש רצוי ויש מצוי.

אין שום סיבה שלא נמשיך לעלות להר ולא נמשיך לבנות על כל גיבעה רמה ותחת כל עץ רענן - לא רק מפני שזו הארץ שלנו - ולא שלהם.

כי אם כנופיות של חמומי מוח המתפרעים אל מול כוחות הביטחון תוך השלכת אבנים ובקט"בים, אם נהג ערבי מחליט שיש לו הזדמנות לבצע פיגוע דריסה ושני מופרעים מג'בל מוכאבר עושים פגרום שפל במערב העיר - אם כל אלה יחליטו בשבילנו לאיכן נעלה ואיפה נבנה את בתינו - כי אז שום דבר לא השתנה מאז הימים שאבותינו הסתתרו מתחת למיטה בגטו.

תקראי לזה דמגוגיה אם את רוצה - אבל שני הרוצחים המתועבים מג'אבל מוכאבר תקפו בית כנסת קרוב מאוד לביתו של הרב החרדי "השפוי" שאסר איסור חמור לעליה על ההר.

ואותו הרב הוא הבן של הרב הגדול והשפוי עוד יותר - שאילמלא תמך בהסכם אוסלו - אפשר שהדברים היו נראים אחרת ויצחק רבין היה מת בשיבה טובה.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

כל ערבי למד יודע וזוכר, אנו בדיוק כמו הצלבנים ,

בסה"כ הם צריכים מנהיג מאחד וישחטו את כולנו,

תגיד לי אמוץ, מה כל כך חשוב לך לעלות להר הבית?

האם באמת בגלל האמונה או סתם לדחוף אצבע לעין האחר?

הרי אם זה באמת ממניעים דתיים ולא לצורך התלהמות/הצהרה כזו או אחרת למה לא לעשות זאת בהשקט? למה עם שוטרים ותקשורת ומה לא?

הרי אתה ואני יודעים היטב את התשובה אז למה לגלגל עיניים בצדקנות לשמיים?

אתה מתנחם בזה שעכשיו יהיה לערבים קשה יותר והם יסבלו יותר? באמת זה מה שעושה לך נעים? הרי מלכתחילה אפשר היה למנוע זאת אם רק ההתנהלות מקורה היתה במחשבה כלשהי ולא מתוך הפגנת שרירים מיותרת ומזיקה.

מי שבאמת מעוניין בשלום ובדו קיום - אין סיבה שיתעקש לבנות על כל גבעה צחיחה כדי לקבע עובדות בשטח וכדי להפגין כוח מיותר כנגד אוכלוסיה שלתוכה הוא מתעקש להכנס עם שוטרים וצבא ותקשורת להראות שהוא השליט - שיכבד כדי להיות מכובד.

ככל הידוע לי אלה - התקשורת הזמינה את עצמה ללוות את חברי הכנסת כאשר עלו להר הבית והמישטרה מילאה את תפקידה לאבטח את חברי הכנסת והעיתונאים גם יחד.

וצר לי שאני נאלץ לחזור על עצמי - מה שלא היה קורה אם לא היית מתעלמת ממה שנוח לך להתעלם - האם העליה הראשונה לא הייתה מבחינת האויבים/פולשים הערבים "תקיעת אצבע בעין"?

והרי כל בית שניבנה על ידי יהודים בארץ הזו - וממש לא משנה אם זה באיתמר או בשינקין - הוא מבחינת "תקיעת אצבע בעין" לערבים.

זה שהם מתפרנסים מזה בכלל לא רע - זה סיפור אחר (אולי בגלל שלמדו לדעת שסינים ורומנים יכולים למלא את מקומם כבוני הארץ בכלל לא רע).

צר לי באמת שהתעלמתי מהדמגוגיה שלך, אז הרי לך תיקון.

קיום מדינת ישראל היא בבחינת אצבע בעין.

הסכמנו.

הלאה - מה הלאה?

אנחנו תקענו להם אצבע לעין והם תוקעים לנו אצבע לעין, נו, מה יהיה? ניוותר עיוורים?

אתה אולי מוכן להתעוור ולהמשיך מתוך עיוורון להתמקם על כל גבעה ועל כל תל ולא חשוב אם זה יהיה במרכזו של כפר ערבי שכן הרי זכותנו היא על כל הארץ הזו.

אני - לא.

הם אכן מתפרנסים מזה לא רע אבל גם אנחנו לא ממש סובלים אלא מקנאות קיצונית משני הצדדים.

אז עכשיו רווח לך שהסכמנו? מה הלאה? אתה רוצה לגרשם מכאן והם רוצים לגרשנו מכאן. לאן נמשיך מכאן?

הכי טוב היה אם כבר בעליה הראשונה הערבים היו מבינים שאנו באנו ארצה - לא רק כדי לבנות ולהבנות בה, אלא שגם כדי להשאר בה.

רוצה להזכיר לך משהו קטנטן - היהודים היו בארץ לפני העליה הראשונה, אבל העליה הראשונה פרצה את החומות להתיישבות הקיבוצית/מושבית ושאר זוטות, ונדמה לי שאלה שהקימו זאת היו אותם אלה שאתה כל כך נהנה לכנות כשמאל האנטי ציוני...

אבל צדקת כשאמרת שיש רצוי ויש מצוי והרצוי הוא שההבנה תשרה בראשי כולם והמצוי הוא המלט הסותם כל נקבובית שמנסה לחשוב......

ועוד יותר טוב היה , אם רוב העם היהודי היה מבין כבר אז שמשהו אמיתי מתחיל כאן - ולא מתייחס אל המיעוט הציוני כאל חבורת משוגעים במיקרה הטוב וחוטאים ופושעים המתגרים בגויים במיקרה הפחות טוב.

רק שבחיים כמו בחיים - יש רצוי ויש מצוי.

אין שום סיבה שלא נמשיך לעלות להר ולא נמשיך לבנות על כל גיבעה רמה ותחת כל עץ רענן - לא רק מפני שזו הארץ שלנו - ולא שלהם.

כי אם כנופיות של חמומי מוח המתפרעים אל מול כוחות הביטחון תוך השלכת אבנים ובקט"בים, אם נהג ערבי מחליט שיש לו הזדמנות לבצע פיגוע דריסה ושני מופרעים מג'בל מוכאבר עושים פגרום שפל במערב העיר - אם כל אלה יחליטו בשבילנו לאיכן נעלה ואיפה נבנה את בתינו - כי אז שום דבר לא השתנה מאז הימים שאבותינו הסתתרו מתחת למיטה בגטו.

הבנתי, כלומר עדיף שהימין הקיצוני יחליט בשבילנו היכן לעלות והיכן לבנות ולא משנה המחיר. עדיפים משוגעי עירך מאשר משוגעי האחר. ובכן, לי עדיף הרוב השפוי וההגיוני שחושב שניה לפני שהוא רץ לכבות שריפות עם פח נפט........

תקראי לזה דמגוגיה אם את רוצה - אבל שני הרוצחים המתועבים מג'אבל מוכאבר תקפו בית כנסת קרוב מאוד לביתו של הרב החרדי "השפוי" שאסר איסור חמור לעליה על ההר.

ואותו הרב הוא הבן של הרב הגדול והשפוי עוד יותר - שאילמלא תמך בהסכם אוסלו - אפשר שהדברים היו נראים אחרת ויצחק רבין היה מת בשיבה טובה.

משמע - רבין רצח את עצמו מרגע שחתם על הסכם אוסלו. רואה כמה פשוט? ויגאל עמיר המסכן משלם את המחיר....... נורא.

אגב, תסביר לי למה כשהלכות מסויימות מתאימות לתיזה מסויימת הרבנים האלה הופכים להיות גאוני הדור ואילו כשהלכות אחרות לא מתאימות להגיון הימני-קנאי-דתי הרבנים האחרים הופכים להיות אפסים מאופסים? האם זה בגלל שהכל הפך להיות מטעם, אין שום דבר אמיתי אלא הכל מסחרה עלובה מהסוג הגרוע ביותר? כמו למשל ההלכה הבאה:

פסק הלכה חדש של הרב פרוייכמן: אסור בתכלית האיסור להכניס בוטני מאכל לפיו של אדם.

שאלת למה? ובכן הנה ההסבר בקצרה:

לכל בוטן יש צורה של אדם וכשהוא נחצה לשניים נחשפים איש ואישה ערומים והם רחמנא ליצלן חודרים זה לזו ומעוררים זימה תוך בוטנית. וכיוון שכך אדם המכניס בוטן לפיו עובר על איסור טעימת נוזלי מכנסיים ומוסיף זימה וטינופת אל תוך הושט......

והיות ולא האמנתי למקרא עיני ולקח לי זמן לא קצר כדי לעכל את הגאונות שבכתוב הייתי חייבת לבדוק...

ומצאתי: חובה לרשום נשים יהודיות בטאבו, אסור לאישה בנידה לשבת על גור קיפודים זכר, אסור לנשים לשיר סרנדה מגזוזטרה ללא חזיה תומכת, אסור לרצוח בני אנוש ללא כיפה על הראש........

אין.

איך זה משנה את האחריות שלך?

או שזה פשוט חומר תבערה נוסף כנגד החלק בעם שאינו חושב כמוך - שצריך להוריד ומייד את הלהבות ולעשות זאת בדרך חכמה גם אם לשיטתך לא ממש צודקת.......

עודד מנוול שחוץ מלהתנשא ולחשוב שמותר לו לכנות בכינויים פוגעים ושאינו מוכן לקבל דעות מנוגדות לדעתויו, לא צריך להסכים וטוב שכך אבך לדעת לכבד את בעל הדעה האחר, זאת חובתו של כל אחד וכשאתה מפר מוסכמה שכזו צפה לתגובות שלא חשבת לשמוע...

תרשה לי שלא להסכים איתך ולהסתייג מביטויים כמו מנוול.

זכותו של עודד שתהיה לו דעה משלו גם אם איננה מקובלת עליך ובוודאי שאיננה מקובלת עלי.

לדעתי - בתנאים הקיימים - הוא מנהל את הפורום בסדר גמור.

אלה - זה לא שמה שאת כותבת הוא דמגוגיה. את טיעון הדמגוגיה תמיד אפשר להביא כאשר אין הסכמה.

ולכן לא אתייחס לסיפור הרבנים שאותו הבאתי רק כמשל. אם יכולתי לשאול את הרוצחים הניתעבים למה בחרו דווקא בשכונת הר נוף, שרוב תושביה חרדים הרואים בציונות פגיעה בעיקר, ולא בקרית ארבע - למשל - הייתי שמח לשאול.

אבל בואי ונחזור לרגע לימי ראשית הציונות, תחילת ימי הבית ה3   - העליה הראשונה .

בואי ננסה לדמיין מה היה קורה אם הערבים, בעזרת התורכים שליטי הארץ של אותם ימים, היו אומרים לחלוצים: בסדר, שיחקתם אותה. לא נגרש אותכם וגם לא נפגע בכם. שבו במושבותיכם, בנו בתים, חרשו שדות והולידו ילדים.

אבל מה? מה שאתם עושים כאן זה גם ההתחלה וגם הסוף. מעתה והלאה אף יהודי לא יורשה להתיישב בארץ, אף דונם אדמה נוסף לא יירכש ולא יעובד ושום מושבה חדשה (שלא לדבר על קיבוץ, מושב או האחזות נחל, או התנחלות - רחמנא ליצלן) לא תקום.

והחלוצים היו מסכימים. כי מה יותר טוב משקט, שלווה ושלום עכשיו?

ובאמת שלא היו פורצות מילחמות ולא היו פיגועים ומאורעות ואף צד לא היה מבכה את מיתיו.

רק מה?

ההורים שלך ככל הנראה היו נשארים בפולין (?) ואחרי שהם היו שורדים את השואה הם היו צריכים לחזור אל השכונה בווארשה שפולנים כבר תפסו אותה והאבא שלי, אללה ירחמו, היה מתגייס לצבא האיראני (כי בגלל זה בעצם הוא נטש את פרס של אז ואיראן של עכשיו לטובת ארץ ישראל בימים של טרם מדינה).

חומר למחשבה - ולא רק לך.

יאלללללללללללה - פרנסה לא תצא מכאן !!!

שום חומר למחשבה.

משחקי "כאילו" כדי להצדיק טיעון כזה או אחר הם קשקוש בעיני.

יש מציאות ואיתה צריך להתמודד ולא במשחקי שווא ובדמיונות.

אבל בדבר אחד צדקת - פרנסה לא תצא מכאן. יום טוב ושקט

שום חומר למחשבה.

משחקי "כאילו" כדי להצדיק טיעון כזה או אחר הם קשקוש בעיני.

יש מציאות ואיתה צריך להתמודד ולא במשחקי שווא ובדמיונות.

אבל בדבר אחד צדקת - פרנסה לא תצא מכאן. יום טוב ושקט

זהו שזה ממש לא "כאילו".

היום ניכנע לדרישה לאסור עליית יהודים להר הבית, מחר נקפיא את הבניה בהתנחלויות ומחרתיים נקבל את זכות השיבה - לא זכות מלאה, אבל חלקית (אולמרט המושחת, שנשוי לעליזה משלום עכשיו, כבר הסכים לשיבה של 100.000 פליטים - אבל לא אתפלא אם מישהו שילם לו הרבה כסף בשביל זה emo_01.png).

ומה שנותר זה לשאול את עצמנו לאיזו דרישה שלהם נסכים אחרי מחרתיים....

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר