מדינת ישראל מוחרמת? אז איך זה שראש ממשלת קנדה תומך בנו?

כל השמאלנים למיניהם, כגון ציפי לבני אומרים שמיום ליום מדינת ישראל הופכת למדינה שמאבדת את ידידותה

עם הרבה מדינות בעולם. נכון, אירופה לא מתה עלינו מאז ומתמיד, אבל תודה לאל יש לנו קשרים מאוד

ענפים עם ארצות הברית, ועם קנדה, ועם קובה, ועם הרפובליקה הדומיניקנית, ועם צ'כיה, ועם רומניה, ועם  ברזיל,

ועם עוד אינספור מדינות בעולם.

אז למה להגיד שיש חרם על ישראל, כאשר מי שמנהל את החרם זה אותם מדינות אנטישמיות, עם אותם האנשים

האנטישמים שמנהלים את החרמות הללו?

אירופה לא אוהבת את ישראל, וזאת עובדה, זאת עובדה שהיא הולכת לטובת הפלסטינים, אבל מי שמנהלות את

כל החרם על ישראל זה אותם המדינות בדיוק, ואין מה להתרגש מזה כל כך.

אם אירופה שמה עלינו איקס, נחזיר גם להם איקס, ובסופו של דבר כל המדינות באירופה שמחרימות אותנו

יבינו שרק הם יפסידו מהחרם הזה.

 

מה עדיף?

מוחרמת ע"י אנטישמים אירופאים שמוכתבים ע"י מהגרים מוסלמים?

ואו טילים על נתב"ג ובעצם על כל מקום אחר בארץ ואפילו בטווח ירי של  נק"ל

תחליטו!

כפי שקנדה ואחרות מבינות אותנו, עיניין לזמן עד שכל העולם הדמוקרטי גם

סבלנות, מה גם וכאשר נהיה מדינה עם מצבורי אנרגיה ליצוא, כפי שמסתמן, חלק גדול ינשקו את....ישבננו

סבלנות , מונעת אסון

להנות היום מה שתפסידו למחר

רק תוספת קטנה

איסתירא בלגינא קיש קיש קרייא, מטבע בתוך כד נחושת עושה הרבה רעש.

כך השמאלניים הסהרוריים החיים בתוכנו, הם כל כך רעשניים, וכל כך אובסיסיביים, עד שגרמו לכולם לחשוב, שהם צודקים,

מדינה פלסטינית),

ואנו צריכים לעמוד בפרץ, ולהסביר לכל העולם שקומץ של כמה אלפי סהרוריים חולניים, מפיצים את הרעל.

  

קל להגיד, אבל זה לא מעלים את הבעיה. הכסף שהעסקים שאנחנו מרוויחים מהמסחר עם אירופה גדול, בנוסף אנחנו מאוד תלויים בכסף שאירופה תורמת לנו למחקר באוניברסיטאות. חרם אירופאי כללי עלינו יגרום לקריסה של כל המערכת. דה לגיטציה מאזור מסוים מתגלגלת בסוף מאזור מסויים מגלגלת לאיזורים אחרים, זה גם יגיע למדינות ידידות אלינו, כבר בארצות הברית יש גופים אקדמאים מסויימים שמחרימים אותנו, אמנם לא משמעותיים, אבל זה תחילה של משהו. בשביל שמדינה תקרוס מספיק להביא לקריסה כלכלית, לא צריך מטוסים, טנקים או טילים. מה שכן יש מי שיעשה לנו טרור, אנחנו יכולה לקרוס כלכלית וגם באותו זמן מדינות אויבות יכולות לנצל את זה ולעשות עלינו מתקפת טרור כוללת.אמנם התחזית הקודרת שאני מציג רחוקה, אבל אם זה ימשיך לכרסם עם השנים, יש פה סיכון רציני. זה לא אומר שאנחנו צריכים לרוץ לפנות יישובים, ממש לא, העובדות בשטח הן בעלות השפעה קטנה. אמנם המצב מחוץ לקו הירוק הוא מצב של משטר צבאי ולא בדיוק דמורקטיה, אבל חוץ ממקרים קיצוניים, יש שמה חתיכת דו קיום, הערבים שמה עובדים במפעלים שלנו, מקבלים אחלה משכורת,לא שמה שיש שמה זה מושלם, אבל רחוק מימה שמציגים בתקשורת. כך כמן שאמרתי, מה שמשנה זה איך שהעובדות נתפסות, איראן כולה הציגה שהיא שוחרת שלום, ופתאום התפיסה של מה שאנשים חושבים עליה לגמרי משתנה. מה שישנה את המצב זה אם אנשים יתחילו לחשוב פרקטי ולא אידיאולוגי, כל הפרסומים של המכרזים, שכנראה לא באמת יתחילו את הבניה בזמן הקרוב,עושים סכנה גדולה לאיך שאנחנו נתפסים, והרווח של כמה בניינים שיבנו הוא נמוך בהרבה מההפסד שאנחנו עלולים לחטוף, יוטב אפילו לא לבנות בכלל, אבל את החישוב המדוייק של מה שצריך כן לפנות או לבנות נשאיר למקבלי ההחלטות ומעצבי המדיניות. מה שחשוב זה לדאוג שהוויתורים הקטנים שאנחנו כן עושים יתפסו כמחווה גדולה, לכן אנחנו צריכים לנסות לבנות הצעות משלנו למשא ומתן והסכם ולא לחכות לג'ון קרי שירדוף אחרינו, אלא לקרוא אותו אלינו. אם נצליח להיתפס כשוחרי שלום והרשות הפלסטינית כההפך, אז נוכל לשנות את המצב. בנוסף ארגוני השמאל, צריכים להפסיק את הדה לגיטמציה שהם עושים לנו, דה לגיטציה פנימית הופכת בסוף לדה לגימציה חיצונית, ואפשרי שאם כל ארגוני השמאל לא היו מתאמצים כל כך ומצליחים אז החרם עלינו היה נמוך בהרבה ואולי אפילו לא קיים. כמובן שלכל הרעיונות הצעתי יש הגבלות, לכו תשכנעו את הגורמים הימנים בקואליציה או את הגורמים השמאליים לשנות את הצורת התנהלות, אבל איך לגרום להם לשנות מדיניות זה כבר הסבר הרבה יותר ארוך. בכל מקרה להסתכל על המצב בצורה פשטנית לא יציג לך את התמונה הברורה של המצב, מה לעשות שהמצב הרבה יותר מסובך, וכדי להביא אותו צריך לרכוש הרבה ידע, זו המציאות.

אתמול קראתי באיזה עיתון מאד נפוץ בארגנטינה שמדינה זו מתכוונת לקנות מי ישראל  מטוסים 16F..גם אם ארגנטינה לא כל כך בצד שלנו.  

שבוע טוב.

הרוב השפוי דומם.

אם רוב השפויים היו יוצאים לכל העולם,

ומפיצים את האמת, שאין עם פלסתיני מעולם לא היה ולעולם לא יהיה.

ומוציאים את סירחונם של השמאלניים מעל כל במה,

אני בטוח שהעולם היה משנה את דעתו.

אני מסכים לכל מילה שכתב elidor1023 צריך להבין דבר אחד שטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים שכל ממשלות ישראל אמרו שהשטחים הללו הן ערובה למשא ומתן לשלום ועל זה בדיוק מנהיגי העולם מדברים על גבולות 67 זה הבסיס להליך מדיני. אני שולל דעות קיצוניות כמו אז מה נחזיר להם את תל אביב אלה שטויות זו ראיה צרה. אנחנו לא יכולים להתמודד נגד כל העולם. זה שמדינות יש להם קשרי מסחר איתנו זה לא אומר שהם בעדנו אפילו ראש ממשלת קנדה שנחשב לידיד טוב לישראל אומר זאת בצורה ברורה גם הידידים הטובים שלנו בקונגרס אמרו לראש הממשלה מר ביב נתניהו לא נוכל להגן עליכם לאורך זמן אתם חייבים להניע הליך מדיני. אני נגד בניה בשטחים עדיף להגיע היום להסכם עם הפלסטינאים כמובן לא בכל מחיר ויפה שעה אחת קודם. אתם במוצאי שבת התארחו אצלי חברים ועלתה לי מחשבה בכנס בדבוס תארו לכם מצב שראש ממשלת ישראל מר ביבי נתניהו מעל דוכן הנואמים אומר לרוחני בו נקדם את השלום אני אותה בליחצת יד נפתח דף חדש בין שתי המדינות האיש הזה היה קונה את העולמו ברגע כי לדעתי זה בדיוק מה שהיה צריך לעשות כי אם רוחני לא היה לוחץ את ידו של ראש ממשלת ישראל וזה ברור מה שרוחני היה עושה אבל ביבי היה זוכה להערכה רבה מאוד. זאת במקום כל הזמן לתקוף את האמריקאים ואת המערב על חתימת ההסכם

למה קשה לך להבין,הגדה שלנו לנצח,זו ארץ אבותנו,

תלך לשם תראה שרידים של אבותנו,

מי שפלש הם הערבים,אם יסתלקו ,יהיה שלום לנצח

ד"ר גיא בכור בראיון על הזיות השמאל

ד"ר גיא בכור הוא מזרחן, משפטן, והיסטוריון, הכותב היום בעיקר באתר הפרשנות gplanet . בראיון ל-Bizportal הוא נשמע די אופטימי ביחס לכלכלת ישראל ובכלל לעתידה, אך מנבא קריסה של האיחוד האירופי במתכונתו הנוכחית. "כדאי לישראל להעביר את הייצוא מאירופה למזרח כי אירופה ממילא תגיע למצב קשה ביותר בתוך מספר שנים לא רב", הוא אומר.

 

מהיכן האופטימיות שלך לגבי המצב הכלכלי בישראל?

 

"התוצר השנתי לנפש בישראל עומד על 38,310 דולר, עברנו את מרבית מדינות אירופה ונעבור בתוך מספר שנים גם את בריטניה ואת צרפת וגרמניה. זאת עליה דרמטית של מדינת ישראל בתוך כ-10 שנים. בשנות ה-80 המקום הטוב ביותר להיוולד בו היה ארה"ב וישראל הייתה במקום ה-30. היום ארה"ב במקום ה-16 וישראל עלתה למקום ה-20. ביחד עם הגז ופרויקטים נוספים נגיע בתוך מספר שנים גם ל-50,000 דולר בשנה".

 

ומה המצב אצל שכננו?

"בירדן 4,500 דולר לשנה, במצרים 3,200 וברשות הפלסטינית 2,000. בשנות ה-90 כששמעון פרס דיבר על מזרח תיכון חדש הוא הציע למדינות ערב ללכת ביחד ולהפריח את האזור, אך הן אמרו לו לא. הלכנו לבד והן הלכו לבד ותראה איפה אנחנו ואיפה הן".

 

לגבי הגז שהזכרת, איך אתה רואה את הייצוא למדינות השכנות?

"נחתם חוזה עם הרשות הפלסטינית ודנים עם ירדן וטורקיה. יש רשימה ארוכה של מדינות שמעוניינות לקנות גז ישראלי כיוון שהוא זול יחסית וקרוב ולא צריך להנזיל ולהוביל אותו. המדינות שעומדות בתור לגז שלנו - זה נותן לנו יכולות פוליטיות שלא היו לנו בעבר".

 

האם הגדלת הפערים הכלכלים תוביל לקנאה מצד שכנינו ולמתיחות?

"האינתיפאדות לא פרצו משיקולים כלכלים - זאת טענה נוספת לא נכונה שהשמאל הפיץ. אם תבחן את שלוש האינתיפאדות שפרצו במאה ה-20: 1936-1939, 1987-1991, 2000-2004 תראה תופעה מדהימה שאלו היו דווקא שנים כלכליות מצוינות".

 

אז אתה לא חושש מאינתיפאדה נוספת?  

"אני לא רואה אינתיפאדה באופק בין השאר כיוון שיש גל הגירה כל כך גדול של צעירים פלסטינים בעיקר למדינות אירופה, אז כבר אין כל כך מי שיעשה אינתיפאדה. בין 2003 ל-2013 היגרו 10-17 אלף מהגרים בשנה. אין יכולת פלסטינית להתמודד עם כוח חזק כמו ישראל".

 

מה אתה אומר על הטענה שבסוף הכלכלה היא זאת שתביא לשלום?

 

"אלה הזיות. זאת טענה מגוחכת כיוון שאין שלום בין המדינות הערביות אז אתה רוצה שאיתך יעשו שלום? עכשיו כשמדינות שם מתפרקות - הרשות הפלסטינית וירדן לא בטוח שהן יהיו בעוד שנה".

 

מה לגבי שיעורי הילודה?

 

"הנה עוד נתון משמח מאוד - הילודה האירופית הולכת ויורדת במרבית מדינות אירופה והיא נעה בין 1.3 ל-1.5 ילדים. לעומת זאת הילודה היהודית בישראל כבר עברה את ה-3 ילדים בממוצע למשפחה, פי שניים ויותר מאירופה. יש צניחה בילודה של ערביי ישראל ועוד יותר אצל הפלסטינים ביו"ש. המוסלמים צונחים צניחה חופשית והיהודים עולים. המגמה בעתיד - איתנו היהודים".

 

מה המשמעות של זה?

"אירופה קורסת - ספרד ממשיכה להתכווץ וכך מדינות רבות באירופה משום שאין מי שיעבוד ומי שיכול לעבוד, אז הוא לא מוצא עבודה ונאלץ לעזוב.יש הגירה - גרמניה ממש בולעת את הצעירים של ספרד, פורטוגל ויוון. והם מהגרים לשם בתנאים עלובים או אל מחוץ לאירופה".

 

לאן זה מוביל?

"האיחוד האירופי זה ענק חולה שיקרוס מפני שאין מי שיעבוד. האיחוד יתפרק כשהמדינות הדרומיות יבינו שהאיחוד הורס אותן והן יפרשו. המצב בלתי נסבל. האיחוד מחייב פתיחת גבולות וכך מיליוני מוסלמים היגרו לאירופה בשנים האחרונות, הם מגיעים למדינות הדרום שאין להן יכולת להתמודד עם שטף המהגרים ואז הם עוברים צפונה בתוך האיחוד".

 

כיצד ההגירה משפיעה על אירופה?  

"אירופה נשטפת בגל הגירה מוסלמי ואין לה יכולת להתמודד איתה - זה עוד נטל על האיחוד. רוב ההגירה לא יצרני הם באו כדי להישען על הביטוח לאומי, ורווחה וסעד באירופה והמדינות העניות כבר לא מסוגלות לתת להם רווחה וסעד ועוד מעט גם המדינות העשירות לא תוכלנה כי המספרים עצומים ואז הכלכלות שלהן יפלו. יש אוכלוסיה מזדקנת ואוכלוסיה של מהגרים שנשענים על הסעד - כמה זמן אפשר להמשיך כך?".

 

מה דעתך על חרם אירופאי על ישראל?

"המצב בישראל מזהיר ביחס לאירופה. באים תועמלנים ומספרים לנו על חרם אז כדאי להבהיר שגם אירופה זקוקה לישראל. אני מקווה שהייצוא מישראל לאירופה יירד ועדיף להעביר את הייצוא למזרח כי אירופה ממילא תגיע למצב קשה ביותר בתוך מספר שינים לא רב אז כדאי להתכונן מראש ולא ליפול ביחד איתם. גל ההסתה יפסק - יש כמיהה באירופה לשתף פעולה עם ישראל. חרמות ואיומים על ישראל - זה לא מפחיד אותנו מפני שהאיחוד האירופי הוא מפלצת זוללת שתחסל את מדינות אירופה".

 

האם להוצאות הביטחון של ישראל אין השפעה שלילית על הכלכלה?

"ההיפך - במצב של שלום האיום הקיומי על ישראל יהיה גדול הרבה יותר כיוון שאנחנו רצועת חוף צרה שבה יהיה יישוב סלפי ענק מתל-אביב ועד בגדד. הוצאות הביטחון יזנקו ולא נוכל להגן על עצמנו. זאת תעמולה נטו של השמאל - הוצאות הביטחון לא ירדו אם יהיה שלום. אין שלום בשום מקום במזרח התיכון אז זה נראה לך הגיוני שאיתך יעשו שלום?".

 

מה לגבי השקעות העתק ביהודה ושומרון?

"קודם כל המשקיע הגדול ביותר בכבישים ביו"ש היה יצחק רבין. בהתחשב בעובדה שיהודה ושומרון זאת סוללת ההגנה היחידה שיש למרכז הארץ בפני המדינה הסלפית שהולכת וגדלה אז כל בנייה ביהודה ושומרון היא רק לברכה. צריך להסביר את זה בעולם: במקום שגרים יהודים - אין סלפים. החשבונית זה עזה - מיליון איש חיים תחת איום טילים, דור שלם. האם אתה רוצה להעביר את זה לכל מדינת ישראל ובזה נגמר הסיפור שלנו?".

 

לא כדאי לנסות להגיע להסכם שלום?

"די בפגז אחד בחודש ואף מטוס לא ינחת בנתב"ג וקפריסין תהיה השער שלך לעולם. אז מספרים סיפורים על שלום - הציבור כבר לא קונה את הסיפורים האלה, יש מפוכחות של האזרחים לגבי סיפורי השלום. היום אתה חי בגן עדן דמוגרפי, בטחוני וכלכלי. יש לנו רק מה להפסיד אם נלך ונוותר".

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר