מדינה של רשלנים.

רופאים מתרשלים, טכנאי גז מתרשל, פקידי ממשלה גם, שוטרים,עורכי דין,שופטים,רבנים,חשמלאים, בעצם מי לא? והיום התבשרנו שגם איש הדברה התרשל והמחיר ידוע...

זר שיקלע לישראל לא יבין ובוודאי לא ישרוד חוסר שליטה ובלאגן שכזה, באף מדינה מתקדמת בעולם אין מצב שמתקרב לחוסר אונים שלנו כאן בישראל, לא מעט אנשים קמים בבוקר ולא יודעים מה יתרחש במהלך היום, מהיכן  תבוא המכה ועל מי.

האירועים הקשים שגובים חיי אדם בלי כל הבחנה ניתנים למניעה אילו כל אחד בתחומו היה מגלה יותר אחריות, יותר איכפתיות, פחות ראש קטן, לעתים נדמה שאיבדנו כל רגש לחיי אדם ובעיקר לחיי ילדים קטנים חסרי אונים.

מי שמסתובב בסמוך לחצרות וכניסות לבתי ספר לא יכול שלא להבחין בהתנהגויות בלתי נתפסות של בנים ויותר בנות, האלימות בלתי נשלטת ורק כשיש אירוע קשה הוא יוצא מחוסר ברירה לתקשורת, הרבה מאוד אירועים קשים נטמנים בבתי הספר ולא פעם זה קורה בליווי איומים קשים וחמורים, צוות בית הספר וההנהלה פשוט חסרי אונים וכל מטרתם בכל יום לחזור בשלום הביתה וגם זה לא תמיד בטוח.

ועל רקע כל אלה אני שואל,אולי הגיעה השעה למיני שואה שתחזיר אותנו לפסים של ערכים,סבלנות וסובלנות,ערבות הדדית, אין מנוב ואי אפשר להמשיך כך, חייבים לדלל את האורוות במאות רבות ואולי יותר של פסות וממש לא משנה איך.

יותר מעשי,לתגבר המשטרה ולנענע אותם,מתעסקים בזיונים

ולא במארבים נגד הפשע וכו

חברת הגז שהתרשלה,צריך לסגור לאלתר

יותר מעשי,לתגבר המשטרה ולנענע אותם,מתעסקים בזיונים

ולא במארבים נגד הפשע וכו

חברת הגז שהתרשלה,צריך לסגור לאלתר

תגבור המשטרה? ההינו בסרט הזה, להזכיר לך, מגב ושוטרות חילות לא היו חלק מהמשטרה הוכפפו בעקבות צורך, מה שנשאר להכפיף את הצבא ולכן אני רציני כשאני טוען זמן שאנחנו זקוקים לחורבן שאחריו נבנה חברה המושטטת על ערכים ומוסר,ערבות הדדית וחברות ראויה, ועד שזה יקרה נמשיך להתעורר בבוקר ולשאול, מי הבא בטור ומי בטור הבא.

אם יהיה חורבן,הערבים ישחטו את כולנו,כולל הנוצרים,

בכל מקרה צריך משאל עם,

וגם זמן כדי לקנות כרטיס ולעוף מכאן,

ובכלל,להרוס ארץ עם מחירי נדלן עולים, 

עם דירות פאר,מכוניות פאר,

ןתספורת לעשירים ,חבל

רופאים מתרשלים, טכנאי גז מתרשל, פקידי ממשלה גם, שוטרים,עורכי דין,שופטים,רבנים,חשמלאים, בעצם מי לא? והיום התבשרנו שגם איש הדברה התרשל והמחיר ידוע...

זר שיקלע לישראל לא יבין ובוודאי לא ישרוד חוסר שליטה ובלאגן שכזה, באף מדינה מתקדמת בעולם אין מצב שמתקרב לחוסר אונים שלנו כאן בישראל, לא מעט אנשים קמים בבוקר ולא יודעים מה יתרחש במהלך היום, מהיכן  תבוא המכה ועל מי.

האירועים הקשים שגובים חיי אדם בלי כל הבחנה ניתנים למניעה אילו כל אחד בתחומו היה מגלה יותר אחריות, יותר איכפתיות, פחות ראש קטן, לעתים נדמה שאיבדנו כל רגש לחיי אדם ובעיקר לחיי ילדים קטנים חסרי אונים.

מי שמסתובב בסמוך לחצרות וכניסות לבתי ספר לא יכול שלא להבחין בהתנהגויות בלתי נתפסות של בנים ויותר בנות, האלימות בלתי נשלטת ורק כשיש אירוע קשה הוא יוצא מחוסר ברירה לתקשורת, הרבה מאוד אירועים קשים נטמנים בבתי הספר ולא פעם זה קורה בליווי איומים קשים וחמורים, צוות בית הספר וההנהלה פשוט חסרי אונים וכל מטרתם בכל יום לחזור בשלום הביתה וגם זה לא תמיד בטוח.

ועל רקע כל אלה אני שואל,אולי הגיעה השעה למיני שואה שתחזיר אותנו לפסים של ערכים,סבלנות וסובלנות,ערבות הדדית, אין מנוב ואי אפשר להמשיך כך, חייבים לדלל את האורוות במאות רבות ואולי יותר של פסות וממש לא משנה איך.

ומה עם המערכת הצבאית? זאת מערכת שאף פעם לא מתרשלת?

לוחם שאיבד את אשכיו ולא יכול להביא ילדים, חייל שיש לו מחלה קשה בגלל שהמערכת הצבאית לא טיפלה בזה,

חיילים מוכשרים שנפלו בין הכיסאות בגלל בירוקרטיה לקויה.

כל אלה זה לא רשלנות?

על תאשימו רק את החינוך ואת המקומות חינוך שבאים לחנך, גם למקומות שמטרתם לחנך אנשים יש רשלנות.

בקצור הכל כאן דפוק, קנה כרטיס וטוס למדינת חלומותיך אוטופיה

חאפרים מקיר לקיר. המדינה הלכה קאקן. למה להשקיע אם בתכלס רק הפוזה והפירסום קובעים. 

לא הכל הרוב...אני לא עוזב לשום מקום, אני מתכנן להיות בין המשקמים ומקימים לתחייה ארץ לתפארת על חורבותיה של הארץ של היום.

לא הכל הרוב...אני לא עוזב לשום מקום, אני מתכנן להיות בין המשקמים ומקימים לתחייה ארץ לתפארת על חורבותיה של הארץ של היום.

אין לי אלא לאחל לך בהצלחה !

אני רציני.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

זה מתחיל בחינוך.

אם תלמידים באים לבית ספר להעביר את הזמן, לכפף.

אם ההורים יולדים ילדים, וזורקים אותם לנו כביבי סיטר,

ואינם רואים ומכירים את ילדיהם, ראו איזו צעקה קמה כאשר נתנו לילדים חופש ההורים לא מסוגלים לסבול אותם אפילו יום אחד בבית.

אז פני הדור כפני הכלב, חוצפה, אלימות, זלזול, חפיף, סמוך עלי לי זה לא יקרה.

יש שני ספרים שעליכם לקרוא

ספר אחד הוא-אלטנוילנד-ספרו של תיאודור הרצל-הוזה המדינה. הוא הזה על מדינה במתכונת גרמניה, על ערכיה וחריצותה, הסדר, השיטה-ועובדה היא-פעמיים נחרבה גרמניה לאפר, ופעמיים חזרה להנהיג את אירופה כולה.

הספר השני-נכתב על ידי חוזה המדינה-הפיהרר אדולף היטלר-באחד הפרקים הוא מתאר בפירוט כיצד תיראה מדינה של יהודים, וכיצד תיראה גרמניה אם ישלטו בה היהודים-זה תיאור נאמן למצב ומה שקורה במדינת ישראל של היום-כאילו קרא אדולף שלנו את עיתוני הבוקר או ערך סיבוב ברחובות.

לא הצבא, ולא המשטרה ולא מליציה תעזור-זה כנראה אופי של עם-רשלן, מושחת, אלים, גס רוח, וחסר מצפון-והשלטון שנבחר (וכל עם זוכה לשליטים שהוא ראוי להם) דואג להנציח את המצב-זה מתאים לו.

קל יותר לשלוט בעדר בהמות נבערות מדעת, הנמצאות במצוקה קיומית ונלחמות זו בזו-אין להן לא ראש ולא זמן-לבקר את השלטון ומעשיו, או לחשוב כיצד להחליף אותו.

למה לא תסתכל בטלביזיה,תראה בחורות יפות

גם אתה רשלן!!!

וגם הוא וגם היא ! 

או בקיצור ובהכללה כולנו רשלנים!

הדברים נכונים אפילו לכל מי ש"רק" יש לו מוסר כליות  מספיק כדי להבחין בחשיבות הדברים שאזכיר

ועל אחת כמה וכמה למי שמאמין בה' .

כל מי שלא רואה שמערכת הצדק והמשפט חורצות גורלות כ"כ משמעותיים לאנשים /לאזרחים  ממש  לא רואה את המציאות .

צא ובדוק בכפרך בעירך במקמך כמה צער וכאב עד לשיתוק שימחת החיים עד מחלות דיכאוניות ועד אובדן הדעת או הנפש  לא עלינו מגיעות לאנשים חסרי אמצעים כאשר מקבלים רק  את המכתב הראשוני על תביעה נגדם או על הוצלפ נגדם וכו' וכדומה ועל אחת כמה וכמה כשהצעדים נגד האיש האישה האזרח האזרחית הצעיר והמבוגר הולכים ומתהדקים .

אני חושב שחלק לא מבוטל מהם יגידו לך שחייהם כ"כ גרועים וקשים שלצערינו גם מוות "קצר וקולע " היה טוב להם מ"חיים" (אם אלו חיים ...)

ואם המכתב והאיומים מוצדקים מכל צד ומכל טענה נגדית שלהם לרגע נגיד "נו..." זה כך הדרך מי שחייב שישלם .

אבל אני יודע מקרוב שלא כך הדברים ולא במקרה אחד ...

ואם לרגע היינו מתייחסים למערכת המשפטית כישות האם יש רוצח אכזר בעולם שיכול "להתחרות" בהתעללות שמתעללת אותה ישות משפטית באנשים? כמה רוצחים אתה מכיר שהתעללו בקורבן במשך שנים כ"כ ארוכות עד שהביאו על האיש או האישה לתעב את החיים בשבי האכזר עד שבקשו את מותם ? 

וגם אם הגזמנו והיו רוצחים או מי ששבו אנשים והתעללו בהם כ"כ במשך שנים יותר ממערכת המשפט הנל האם לאותה מערכת המשפט אין מקום "מכובד" ומפוקפק ברשימת הרוצחים והמענים האכזריים ביותר ?

בכל מקרה ידידי הצעיר /המבוגר ובכל מקרה הנחמד והיקר

אין נכון בעניי להתייחס רק למוות מהסוג הנל שהזכרת כמוות שראויי להתייחס אליו ולקחת אותו לצומת הלב

ולשכוח מאותו מוות שהבנו כולנו בהכללה על האזרח שכבה החיוך מפניו ומתהלך בנינו (אם בכלל יש מדוכאים שלא יוצאים הרבה ויש שסיימו את חייהם ה' ישמור ) .

כל זאת אמרתי לדבר למי שיש בליבו רק את העדינות בהבסיסיות כודי להפנים ואת היכולת להשתמש במוסר כליות על הנושא .

ולאותם המאמינים בה' על אחת כמה וכמה .

לא אוכל לכתוב ולפרט את כל המקורות הנוקבים עד התהום בכתובים תורה נביאים וכתובים הלכות גמרות ומאמרי חזל בעניין ...

לכן אסתפק בשניים שלושה מקורות  .

1. הצדק והמשפט הם יסוד כיסא ה'

2. על שלושה דברים העולם עומד אחד מהם המשפט .(יש עוד שלושה דברים אחרים והסבירו חזל בפתיחה ל"חושן משפט " שהשלושה הראשונים הם מטרת בריאת העולם והשלושה הנוספים הם היסוד שבלעדיו אין כלל עולם דהיינו העולם חרב בלעדיהם דהיינו ה' לא חפץ בקיום העולם בלעדיהם ואפילו שע"י כך יפסד כביכול מטרתו והם שלושת הדברים הראשונים ...)

3. בהושע ב' נכתב תאור על הגלות בגלל חטאי ישראל ואז מגיע השלב שבו ה' מחזיר אותנו לארצנו והופך את עמק עכור לפתח תיקווה (פתח שכולם מקווים לו ..) ואז אומר ה' שהוא כביכול החתן ישראל כביכול הכלה . והחתן אומר לכלה בואי נתארס ויש תנאי לארוסין : את תביאי איתך את הצדק והמשפט שתעשי בתוכך ואני אביא את החסד ורחמים עליך .

"וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי לְעוֹלָם וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בְּצֶדֶק וּבְמִשְׁפָּט וּבְחֶסֶד וּבְרַחֲמִים."

יש קשר בין חסד ורחמים מה' עלינו לבין צדק ומשפט שאנחנו עושים !!!

והקשר ישיר !

ואולי אם המשוואה נכונה לשניי הצדדים

אז גם אפשר לומר ש..

אם רואים שיש אסונות ואין חסד ורחמים (מושלמים)

כנראה שעדיין אנחנו חסרים צדק ומשפט (מושלמים).

גם אתה רשלן!!!

וגם הוא וגם היא ! 

או בקיצור ובהכללה כולנו רשלנים!

הדברים נכונים אפילו לכל מי ש"רק" יש לו מוסר כליות  מספיק כדי להבחין בחשיבות הדברים שאזכיר

ועל אחת כמה וכמה למי שמאמין בה' .

כל מי שלא רואה שמערכת הצדק והמשפט חורצות גורלות כ"כ משמעותיים לאנשים /לאזרחים  ממש  לא רואה את המציאות .

צא ובדוק בכפרך בעירך במקמך כמה צער וכאב עד לשיתוק שימחת החיים עד מחלות דיכאוניות ועד אובדן הדעת או הנפש  לא עלינו מגיעות לאנשים חסרי אמצעים כאשר מקבלים רק  את המכתב הראשוני על תביעה נגדם או על הוצלפ נגדם וכו' וכדומה ועל אחת כמה וכמה כשהצעדים נגד האיש האישה האזרח האזרחית הצעיר והמבוגר הולכים ומתהדקים .

אני חושב שחלק לא מבוטל מהם יגידו לך שחייהם כ"כ גרועים וקשים שלצערינו גם מוות "קצר וקולע " היה טוב להם מ"חיים" (אם אלו חיים ...)

ואם המכתב והאיומים מוצדקים מכל צד ומכל טענה נגדית שלהם לרגע נגיד "נו..." זה כך הדרך מי שחייב שישלם .

אבל אני יודע מקרוב שלא כך הדברים ולא במקרה אחד ...

ואם לרגע היינו מתייחסים למערכת המשפטית כישות האם יש רוצח אכזר בעולם שיכול "להתחרות" בהתעללות שמתעללת אותה ישות משפטית באנשים? כמה רוצחים אתה מכיר שהתעללו בקורבן במשך שנים כ"כ ארוכות עד שהביאו על האיש או האישה לתעב את החיים בשבי האכזר עד שבקשו את מותם ? 

וגם אם הגזמנו והיו רוצחים או מי ששבו אנשים והתעללו בהם כ"כ במשך שנים יותר ממערכת המשפט הנל האם לאותה מערכת המשפט אין מקום "מכובד" ומפוקפק ברשימת הרוצחים והמענים האכזריים ביותר ?

בכל מקרה ידידי הצעיר /המבוגר ובכל מקרה הנחמד והיקר

אין נכון בעניי להתייחס רק למוות מהסוג הנל שהזכרת כמוות שראויי להתייחס אליו ולקחת אותו לצומת הלב

ולשכוח מאותו מוות שהבנו כולנו בהכללה על האזרח שכבה החיוך מפניו ומתהלך בנינו (אם בכלל יש מדוכאים שלא יוצאים הרבה ויש שסיימו את חייהם ה' ישמור ) .

כל זאת אמרתי לדבר למי שיש בליבו רק את העדינות בהבסיסיות כודי להפנים ואת היכולת להשתמש במוסר כליות על הנושא .

ולאותם המאמינים בה' על אחת כמה וכמה .

לא אוכל לכתוב ולפרט את כל המקורות הנוקבים עד התהום בכתובים תורה נביאים וכתובים הלכות גמרות ומאמרי חזל בעניין ...

לכן אסתפק בשניים שלושה מקורות  .

1. הצדק והמשפט הם יסוד כיסא ה'

2. על שלושה דברים העולם עומד אחד מהם המשפט .(יש עוד שלושה דברים אחרים והסבירו חזל בפתיחה ל"חושן משפט " שהשלושה הראשונים הם מטרת בריאת העולם והשלושה הנוספים הם היסוד שבלעדיו אין כלל עולם דהיינו העולם חרב בלעדיהם דהיינו ה' לא חפץ בקיום העולם בלעדיהם ואפילו שע"י כך יפסד כביכול מטרתו והם שלושת הדברים הראשונים ...)

3. בהושע ב' נכתב תאור על הגלות בגלל חטאי ישראל ואז מגיע השלב שבו ה' מחזיר אותנו לארצנו והופך את עמק עכור לפתח תיקווה (פתח שכולם מקווים לו ..) ואז אומר ה' שהוא כביכול החתן ישראל כביכול הכלה . והחתן אומר לכלה בואי נתארס ויש תנאי לארוסין : את תביאי איתך את הצדק והמשפט שתעשי בתוכך ואני אביא את החסד ורחמים עליך .

"וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי לְעוֹלָם וְאֵרַשְׂתִּיךְ לִי בְּצֶדֶק וּבְמִשְׁפָּט וּבְחֶסֶד וּבְרַחֲמִים."

יש קשר בין חסד ורחמים מה' עלינו לבין צדק ומשפט שאנחנו עושים !!!

והקשר ישיר !

ואולי אם המשוואה נכונה לשניי הצדדים

אז גם אפשר לומר ש..

אם רואים שיש אסונות ואין חסד ורחמים (מושלמים)

כנראה שעדיין אנחנו חסרים צדק ומשפט (מושלמים).

סליחה ומחילה, כתבת הרבה אבל הבנתי מעט מאוד...

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר