אתםצהולכים רחוק רק.תסתכלו על המערכת הרפואית בצה"ל

ותראו יחס לא אנושי.

בתור חייל שעבר את כל התלאות האפשריות עם המערכת הרפואית אני יכול לומר 

שכל חייל עם מעט בעיות רפואיות מסומן כמטרה למפקדים אטומים שבטוחים שהוא משקר

מסכימה אתך. 

חבל שהצבא לא כמו בעבר. אבל על אף התקלות והליקויים אשרינו. 

ותראו יחס לא אנושי.

גם בזה אתה צודק, שלא נדבר על כך שבבסיסי טירונות למיניהם יש רק שני חובשים על פלוגה שלמה, ורופא

אחד ליותר מ200 חיילים.

מי שרוצה להשיג תרופות למיניהם, יכול לעשות זאת רק דרך הוריו שיקנו לו עם מרשם מקופת חולים

אזרחית, או להגיד למישהו מהאזרחות שיביא לו, משום שצריך לקחת יום חופש על חשבונך בתור חייל

על מנת לנסוע לצריפין להביא את התרופות להם אתה זקוק.

וכן יש הרבה חיילים שמשקרים, על מנת להשיג גימלים, וזה מגיע על חשבון החייל שבאמת זקוק ליום מנוחה בביתו.

ותראו יחס לא אנושי.

גם בזה אתה צודק, שלא נדבר על כך שבבסיסי טירונות למיניהם יש רק שני חובשים על פלוגה שלמה, ורופא

אחד ליותר מ200 חיילים.

מי שרוצה להשיג תרופות למיניהם, יכול לעשות זאת רק דרך הוריו שיקנו לו עם מרשם מקופת חולים

אזרחית, או להגיד למישהו מהאזרחות שיביא לו, משום שצריך לקחת יום חופש על חשבונך בתור חייל

על מנת לנסוע לצריפין להביא את התרופות להם אתה זקוק.

וכן יש הרבה חיילים שמשקרים, על מנת להשיג גימלים, וזה מגיע על חשבון החייל שבאמת זקוק ליום מנוחה בביתו.

איש לא יגרום לך חוש כזבל, מלבד אתה עצמך  

איש לא יגרום לך לחוש כזבל, מלבד אתה עצמך

הגעתי לגיל פנסיה ובגלל בעיות בריאות פרשתי מעבודה ורוצים לדעת מה מקבל 2000 שח"לחודש 

שירתתי בצהל עברתי את כול המלחמות ועכשיו מצפה שביב יביא לסופא של המדינה וכמה שיותר מהר מדינת זבל

הסיבה פשוטה.

השרות חובה למתגייס וחינם למדינה!!!

אם המדינה היתה משלמת על שלושת השנים (או השנתיים) המופקעות, היא לא היתה מתנהגת בהפקרות למתגייסים.

מדינת ישראל מתנהגת בהפקרות לחייליה ואחר כך לאזרחיה.

שלוש שנים בחינם? כן

השכלה גבוהה בחינם? לא

הקלות במס הכנסה? לא

דיור לכל אזרח? לא

בריאות שווה לכל? לא

צדק לכל? לא

לא

לא

לא

לא

לא

דיבורים גבוהים על ראשי האזרחים? ועוד איך!!!

אטימות? כן,

רשעות? כן

חוצפה ללא קץ? כן וכן

זה לא קשור לרוצה או לא רוצה...זה חוק ואתה חייב להתגייס אף אחד לא שואל אותך זה כל היופי.

לא תמיד כיף אבל זה מה יש ובסופו של דבר אם לא היית במקום ממש גרוע אז רוב החברים הממש טובים שלך לחיים יהיו מהצבא.

ותראו יחס לא אנושי.

צריך להבין את הרפואה בצבא ,הפועלת בתוך ים של שקרנים ומתחזים

זה לא קשור לרוצה או לא רוצה...זה חוק ואתה חייב להתגייס אף אחד לא שואל אותך זה כל היופי.

לא תמיד כיף אבל זה מה יש ובסופו של דבר אם לא היית במקום ממש גרוע אז רוב החברים הממש טובים שלך לחיים יהיו מהצבא.

דבר ראשון עם הפרופיל הנמוך שיש לי אני יכולתי לא להתגייס בקלות, ודבר שני זה שזה צבא חובה

זה לא אומר שהמערכת הצבאית יכולה להתייחס לחיילים איך שהיא רוצה, ולהתנהג אליהם איך שהיא רוצה.

בכל מקום יש משמעת, ובכל מקום צריך משמעת.

הצבא מגזים יותר מדי עם המשמעת, ומקצין אותה, שבעיני אין לזה שום תועלת.

בפנימיות חינוכיות יש גם משמעת, אבל אתה לא תראה שאומרים לחניכים איזה בגדים ללבוש ביום יום.

יש בתי ספר שיש בהם תלבושת אחידה, אבל אפשר לבוא עם איזה צבע של נעליים שרוצים.

בבתי ספר שאין בהם תלבושת אחידה נכון שאי אפשר וזה כמובן גם לא יהיה מכובד לבוא עם גופיה, או עם

לבוש שכאילו הולכים לדיסקוטק מה שרוב הנוער לובש היום שזה גם לא מכבד את המקום.

אז נכון, יש קוד לבוש שצריך לפעול לפיו וכל חייל צריך לשים חולצה בתוך המכנסיים, גומיות מעל הנעליים,

דיסקית, וכו', לא על זה התלוננתי.

מה שאני מתלונן עליו הוא על זה שצריך לגרוב גרביים עם צבע מסוים למרות שלא רואים את זה, ועל זה

שלא תמיד יש לך בבית חולצה לבנה או ירוקה שאתה יכול ללבוש מתחת למדים, אלא יש לך חולצה אחרת

נניח בצבע שחור אחיד או כחול אחיד ואתה לא יכול ללבוש אותם כי זה אסור.

צה''ל צריך לתקן את הליקויים בו, וגם לשנות קצת את הנוסח של קוד הלבוש בנושא הגרביים והחולצה מתחת,

כי בעיני ובעוד הרבה חיילים קוד הלבוש הזה הוא מוקצן ומגוחך, ולא חסר שעוד מעט יגידו לנו גם איזה צבע

של תחתונים ללבוש כי עושה רושם שלזה הצבא חותר.

בעניין החולצה מתחת למדים: חייל רשאי ללבוש מתחת למדים חולצה דקה, קצרה, או ארוכה, בצבע אחיד,

חולצה שאיננה צמודה, וחולצה שהיא ללא כתוביות כלשהם, או סמלים גדולים.

ובעניין הנעליים: יש להחליף את הנעליים הצבאיות לנעלי עבודה והרים. כל חייל חייב ללבוש נעלי עבודה שחרות

לחיל כללי, או חיל אחר כלשהו הלובש נעליים שחרות, ונעלי חי''ר אדומות יוחלפו בנעלי עבודה והרים אדומות, או

חומות בהירות או כהות.

פטורים מנעלי עבודה והרים ינתנו רק במקרים חריגים בלבד.

זה מה שהתכוונתי, לא מעבר לזה, קשה לבצע את זה? או לא?

הצבא גוף אטום, ולא יעיל, עם אבטלה סמוייה שושבת לה בכל מקום מבסיסים קרביים ועד קריית הממשלה.

העניין, שפשוט לא משתלם להפוך את הצבא לצבא מקצועי, כי אם יש כוח אדם חינמי שאפשר לקבל ללא בעיה, ולמנוע ממנו זכויות אנוש בסיסיות כדי למנוע מהם להתלונן, למה לא?

אם הצבא היה מעוניין ביעילות, הוא היה מסוגל לייעל את עצמו בקלות, אבל בסופו של יום אותם פוצים שמקבלים משכורות ענק ומשרות מבוטחות שיאבדו הרבה תנאים במקרה והצבא יתייעל, הם אותם האנשים שבידייהם לקבוע מה הצבא ייעל,מתי והאם בכלל.

לא ממליץ לאנשים להתגייס אלא אם השיגו את היעד אותו רצו, או לפחות תפקיד שמועיל לאזרחות, כי השירות הצבאי לא יתרום לחיי האזרח, ובטח שלא יתרום לצבא.

שמח שאתה מסכים איתי, רק שבנוגע לתפקידים:

יש בצבא הרבה אנשים שעושים עבודת קודש זה לא שאמרתי שאין כגון:

מש''קיות ת''ש שדואגות לזכויות החיילים מא ועד ת, ויש לציין גם אותן, קב''ן שבאמת דואג שלא יהיו

חיילים שאינם כשירים בצבא מבחינה נפשית, ומקשיב לכל מצוקות החיילים, וגם מפקדים מקסימים וטובים.

אבל יש הרבה תפקידים שמיותרים בעיני בצבא, וצריך גם לשנות את חלק מסוגי המשמעת, משום שחלק מהמשמעת

היא כמו גן ילדים ובעיקר בטירונות.

ובגדול: צריך משמעת, צריך חינוך, וצריך תלבושת עם קוד לבוש, אבל אפשר לעשות את המשמעת בצורה קצת

אחרת, ולשפר את הדברים שצריך לשפר, ויש הרבה דברים שצריך לשפר.

כמו שיש את המלאכים הטובים בצבא שצצינתי כעת, יש גם את המלאכים השחורים בצבא, שחלקם גם מיותרים.

רוצה לגיד רק שתראו את התמונה זו

http://www.oogleshops.co.il/privateLinkCampaign.php?code=UCPSNPW8704293221751124103

אנשים כמו מי שכתב תכתבה הזאת הם בושה למדינה אני מקווה שלא שירתת ולא בזבזת כסף וזמן למדינה

אדם שמדבר רע על הצבא? אדם שמלכלך על עמוד השדרה של המדינה? מי אתה ? שירתת או שאתה עדיין תינוק שיונק 

צא ותראה כמה חיילים מתים בצבא במדינות אחרות צא ותראה תיחס של החיילים במדינות אחרות

חיילים רוצים לקבל הרבה יותר ממה שמגיע להם ורק אלו שבאו באמת לתרום ולשרת יהנו בשירות כי הם יודעים למה הם באו

אז נכון שבמדינות אחרות משלמים יותר אבל המדינה שלנו מוציאה כלכך הרבה כסף לביטחון שלה שאתה כאזרח פשוט שאבות אבותיך מתו בישביל להגיע לפה(אולי ספציפית אבותיך לא מתו בישביל זה לפי השטיות שלך) צריך לתרום בכל המשמעות של המילה ולהגיד תודה על השבע מאות שקל שאתה מקבל

שמע חבר אתה פשוט טמבל,

לא רוצה להגיד שזה כי אתה ג׳ובניק, כי יש ג׳ובניקים בתפקידים מאוד חשובים, וגם רוב הצבא מורכב מג׳ובניקים. 

מה שכן, ברור לי מאוד שאתה  עושה כלום.

למה יש הקשבים מגוחחים? מה אתה שואל ברצינות? אתה ממש חי בעולם משלך...

זה צבא וזו הדרך בה הצבא עובד.

פשוט מיום ליום אני רואה כמה שוואלה הוא אתר רדוד שמפרסם דברים מטומטמים,

אבל כנראה שוואלה לא אשמים, אלה האנשים במדינה הזאת, הם צורכים את הזבל הזה.

תעשה לעצמך טובה, כשאין לך משהו חכם להגיד פשוט תשתוק.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: forumbot
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר