צה''ל מתייחס לחייליו כמו זבל, פלא שאנשים לא רוצים להתגייס?

האשליות שאומרים לנוער הצעיר שאם הם יתגייסו, אז זה יקדם אותם בהרבה תחומים, ושצה''ל דואג

ועוזר לכל החיילים לאחר הצבא הם לרוב רק אשליות שווא.

הצבא של היום מתנהל כמו שוק, איך אתם רוצים שאנשים בגילאים צעירים שיכולים בשלוש שנים של הצבא

לעשות כל כך הרבה יתגייסו אם הצבא מתייחס אל החייל כאילו הוא זבל?

בטירונות אומרים לחייל לעמוד בהקשבים מגוחכים, ובודקים איתו 100 אלף פעם נשק שהוא בכלל ללא כדורים?

משטרה צבאית שדואגת לבדוק חיילים ולוחמים מכף רגל ועד ראש, ולחפש לתת להם דוחות על הדברים הקטנים ביותר?

רס''ר שכל הזמן דואג להעמיד חיילים בהקשב ובעמידת דום למרות שהטירונות כבר הסתיימה?

מש''ק ומש''קית משמעת שדואגים גם הם לעשות רע לחיילים?

לשבץ חיילים בתפקידים שלא מתאימים להם מבחינה בריאותית, פיזית, ונפשית, וחיילים גם שאין להם בכלל

את התכונות של התפקיד?

מניעת שעות שינה בטירונות, ושינה על מיטות ישנות, ושבכלל לא בטיחותיות.

ואיפה נמצא מבקר המדינה עם כל היחס הזה של אנשים שתורמים 3 שנים מחייהם ומקבלים רק 350 שקל?

אחרי כל הרוע הזה שנותנים לחיילים, אתם מצפים שאנשים יתגייסו?

אז נכון, צריך משמעת, אבל למה לעזאזל צריך ללכת עם נעלי צבא גבוהות ומגוכחות? וללכת מתחת למדים

רק עם חולצה לבנה או ירוקה? איך זה קשור למשמעת?

זה עצוב שבשביל לקבל תפקיד שמתאים לחיילים בצבא, ושיכול לקדם אותם משיגים רק בקומבינות.

אם אתם תראו את כל הדברים האלה בעצמכם אזרחים יקרים, תבינו למה אנשים אינם רוצים לעשות צבא.

לא רק בצהל מתנהגים כך. גם לאזרח הפשוט מתנהגים כמו לזבל במדינה אם בביטוח לאומי לא משנה מה תרמתה למדינה ואם ברפואה ועוד הרבה רשויות שלא רואים אותנו ממטר. ומה עם הזקנים שבנו את המדינה הם נזרקים לרחוב ללא רחמים.מתישים אותך בניירת ובוועדות אם בכלל מגיע למשהו.שלא לדבר אם אתה מובטל חפש מה לאכול בפח.בגדול מדינת עולם שלישי אז למי לתרום שיזרקו אותך אחר כך.מדינה שמתאכזרת  לתושבים שלה...

למה? כי זה צבא! זה פירוש המילה משמעת! אם חייל יסתובב עם חולצה כתומה מתחת למדים איך צהל יראה? כמו גן ילדים..

למה רק בארץ יש תלונות על הצבא?? חיילים מפונקים שכל דבר קטן שלא נותנים להם מתחילים להתבכיין! זה? צבא! לא טוב לך? לא נורא.

טירונות זאת טירונות! חייל יעמוד בהקשב ויפרוק את הנשק גם 200 פעם ביום בשביל שיתרגל לא להסתובב סתם עם כדור בקנה ויום אחד יהרוג את חברים שלו. לא סתם אומרים ״הוראות הבטיחות נכתבו בדם״!

משטרה צבאית חייבת להיות , כי חיילים מסתובבים על חולצות בחוץ לא מסופרים וכ׳ו ונראים כמו כלום. באיזה צבא בעולם יש את הדברים האלה? 

מכל השטויות שנכתבו כאן כנראה על ידי אדם ששירת בקיריה או לוחם מרדן נכתב פה רק דבר אחד נכון וזה לגבי הכסף שהחיילים מקבלים.

למה לא הנושא של זריקת אבנים על חיילים לא עלה כאן? אה???

למה הנושא שחייל קרבי ישן באוהל רעוע ועם אוכל מגעיל בזמן שגובניק שיושב כל היום במשרד ובוכה למה הוא צריך לצאת ב1 בצהריים כי הוא היה אמור לצאת ב11? הרי יש לו עבודה באזרחות .. והאוכל בבסיס שלו יותר טוב מבית מלון!

בקיצור חבר יקר.. הצבא שלנו טוב מאד ואם המשמעת שבו הייתה יותר חזקה הוא היה עוד יותר טוב..תעשה חושבים להשלכות של מה שאתה כותב כאן כי חצי מדינה רואה את זה ואתה מוציא סתם שם רע.

למה? כי זה צבא! זה פירוש המילה משמעת! אם חייל יסתובב עם חולצה כתומה מתחת למדים איך צהל יראה? כמו גן ילדים..

למה רק בארץ יש תלונות על הצבא?? חיילים מפונקים שכל דבר קטן שלא נותנים להם מתחילים להתבכיין! זה? צבא! לא טוב לך? לא נורא.

טירונות זאת טירונות! חייל יעמוד בהקשב ויפרוק את הנשק גם 200 פעם ביום בשביל שיתרגל לא להסתובב סתם עם כדור בקנה ויום אחד יהרוג את חברים שלו. לא סתם אומרים ״הוראות הבטיחות נכתבו בדם״!

משטרה צבאית חייבת להיות , כי חיילים מסתובבים על חולצות בחוץ לא מסופרים וכ׳ו ונראים כמו כלום. באיזה צבא בעולם יש את הדברים האלה? 

מכל השטויות שנכתבו כאן כנראה על ידי אדם ששירת בקיריה או לוחם מרדן נכתב פה רק דבר אחד נכון וזה לגבי הכסף שהחיילים מקבלים.

למה הנושא שחייל קרבי ישן באוהל רעוע ועם אוכל מגעיל בזמן שגובניק שיושב כל היום במשרד ובוכה למה הוא צריך לצאת ב1 בצהריים כי הוא היה אמור לצאת ב11? הרי יש לו עבודה באזרחות .. והאוכל בבסיס שלו יותר טוב מבית מלון!

בקיצור חבר יקר.. הצבא שלנו טוב מאד ואם המשמעת שבו הייתה יותר חזקה הוא היה עוד יותר טוב..תעשה חושבים להשלכות של מה שאתה כותב כאן כי חצי מדינה רואה את זה ואתה מוציא סתם שם רע.

דבר ראשון אני הבאתי דוגמא לזה שכתבת כאן שחייל יושן באוהל רעוע ונכון זה לא בסדר, הדוגמא שנתתי לכך

היא שאמרתי שבטירונות יושנים על מיטות לא בטחיותיות וכמובן שהתכוונתי בעיקר לקרביים.

אבל הכוונה שלי היא לא למה מתנהגים עם חיילים רעים שלא מקשיבים להוראות ביד קשה, אלא למה

הצבא אינו יכול ללכת לקראת החיילים שמתנהגים יפה, ומכבדים את כולם, ומתנהגים באמת כמו חיילים.

אני יכול להגיד לך שמשטרה צבאית מחפשת אותך על קטנות גם עם הלכת עם גופיה מתחת למדים, או עם חולצה ירוקה,

אפילו אם אתה הולך עם גרביים שהם שחורות והיה בהם קווים קטנים מלמעלה של הגרב אתה תקבל דוח,

או אם אפילו לא היה לך דיסקית בנעל. אתה קולט את השטויות האלה?

ובעניין התספורת שהזכרת כאן: אני לא אמרתי שום דבר על תספורת, אלא זה אתה שאמרת ואתה צודק.

אבל אתה ידעת שבצבא ארצות הברית חיילים יכולים ללכת עם איזה תספורת שהם רוצים? 

עזוב עכשיו את איך שהם נראים, כי לא על זה דיברתי.

לפי הכיתוב שלך עושה רושם שגם אתה איש צבא שקשור למערכת הצבאית, אז אשמח לשמוע ממך

אם אתה לא מסכים איתי שיש הרבה מה לשפר במערכת הצבאית.

ובעניין הג'ובניקים הם לא הולכים ב1 בצהריים הביתה, אלא הם חוזרים הביתה ב5 בערב, והם מהבוקר בבסיס.

אנחנו לא מכירים, אבל אין לי צל של ספק שבקושי יש לך פרופיל של סרגל תלמיד.

אין לי ספק שנשק אחזת אולי פעם בשנה בפורים כשהתחפשת כי אנשים כמוך אסור בתכלית האיסור לאפשר להם לאחוז נשק לא בגלל שיתאבדו כי כל אחד מהסוג שלך פחות זה רווח נטו למדינה, אלה משום שאלה הסובבים אותך בסכנה ממשית.

לצערי בצבא אין משמעת, כי לראות חייל עם חולצה לא מכופתרת, או חייל לא מגולח או עם נעלי ספורט זה פשוט מחריד אותי.

כמפקד לשעבר בצהל עם הצלחות כבירות מוכחות איש לא יכול להגיד לי או לספר לי משמעת מהיא, חייל אצלי שהיה נתפס על עבירת משמעת ברור לו שהיה הולך לכלא , מעולם לא האמנתי בשום עונש פרט לכלא ואם התפסיה היא כזו זה ברור יותר לחילים והם יודעים שמשמעת היא מחוץ לתחום בטח לא כשאני בסביבה, יותר מכך, חילים יכולים להעיד שאסרתי להסתובבה עם ידיים בכיסים ומי שנתפס עם ידיים בכיסים חוייב לתפור את הכיסים עד הערב, המתכון להצלחה היא משמעת נקודה, לשמחתי הרבה היחידה שלי היתה הטובה ביותר מיחידות דומות, לא היו אצלי תקלות באימונים,פציעות ניפקדים ועוד ותמיד אבל תמיד חיילים מיחידות דומות פשוט קנאו מגודל ההצלחה וביקשו לדעת אם אפשר לעבור ולצטרף...

בישובות מפקדים כשהמחט או המפקד היה מציג עבירות משמעת תנועה וכמות ניפקדים תמיד אבל תמיד היחידה שלי היתה אי שם בתחתית הרחק מכולם, מספרים פשוט זניחים וזה רק מישום המשמעת שהצדיקה את עצמה וכמובן ההצלחה גם ביעוד העיקרי של היחידה

יותר מכך החיילים דורשים משמעת ורואים כמה שאיתה יש הצלחה בלעדיה אפשר לסגור את הבסטה ולצאת לראות חיילים משוטטים שמביישים את המדים.

אין מנוס המשמעת היא הבסיס להצלחה ומי שאינו מסוגל לשאת בעול המשמעת פשוט שישאר בבית, עדיף צבא קטן וממושמע מגדול ומסורבל.

מסכים לכל. אכן צהל צבא מצוין. יש מקום לשיפור ותיקון לא רק בנושא שכר לחיילים, גם נושא התנהלות הצבא מול חיילים שמקדישים שלוש שנים וחלקם סתם מעבירים את הזמן. ישנם רבים מידי שנופלים בין הכסאות ולא מטופלים כראוי. חיילים מצויינים שיכלו לתרום המון מבוזבזים בגלל התאמה לא נכונה, יישום שלהם במקום לא מתאים. לאחרונה שומע על מקרים רבים של נוער מעולה,מלח הארץ....שנקלע למצבים לא אפשריים מול אטימות . וזה עצוב ומזעזע. לטעמי חייבים לתגבר את הגוף שמטפל באי התאמות כדי שתהיה השמה טובה יותר, וכתובת לכל חייל שיענה כנדרש, גוף יקבל קדימות ויוכל מיידית להתערב ולטפל נכון. אגף כח אדם במקרים רבים נכשל כאן. 

ולגבי גובניקים.....חלקם הם עמוד השידרה של צה"ל. שבלעדיהם לא יתקיים צבא. כך במודיעין, באלקטרוניקה, מדע, פיתוחים עצומים ומופלאים. תקשוב על שלל ענפיו. משמעות חיילים אלו לעיתים קרובות עצומה,לא פחות. חלק ניכר ממלחמות המאה העשרים ואחת מוכרעות ביכולות טכנולוגיות, שחוסכות בחיי אדם, ומונעת לחימה פיזית. רבים מהגובניקים הללו הם גיבורים לפי כל קריטריון. וחלקם אף זכה בציונים לשבח הגבוהים ביותר שיש. 

ולא הזכרתי תפקידים שבנפשו של החייל כטבחים, נשקים ומי לא? שהרי חייל שלא ניזון נכון, לא יתפקד במאמץ. כמו גם נשק שאינו מטופל נכון יאכזב ברגע האמת. וכן הלאה......שנכבד את כל חיילינו, כולם חשובים. 

מנהל הפורום
10,000+

http://news.walla.co.il/?w=/550/2702597

תגובה מעולה.אני איתך.  זו מדינת כל בכייניה.    גם אם לא תמיד קל כאן,זו המדינה שלנו.

במקום להתבכיין כל הזמן,אפשר לנסות לעשות שינוי. וכן,לחיילים הקרביים מגיעה משכורת יותר טובה.

מסכים לכל. אכן צהל צבא מצוין. יש מקום לשיפור ותיקון לא רק בנושא שכר לחיילים, גם נושא התנהלות הצבא מול חיילים שמקדישים שלוש שנים וחלקם סתם מעבירים את הזמן. ישנם רבים מידי שנופלים בין הכסאות ולא מטופלים כראוי. חיילים מצויינים שיכלו לתרום המון מבוזבזים בגלל התאמה לא נכונה, יישום שלהם במקום לא מתאים. לאחרונה שומע על מקרים רבים של נוער מעולה,מלח הארץ....שנקלע למצבים לא אפשריים מול אטימות . וזה עצוב ומזעזע. לטעמי חייבים לתגבר את הגוף שמטפל באי התאמות כדי שתהיה השמה טובה יותר, וכתובת לכל חייל שיענה כנדרש, גוף יקבל קדימות ויוכל מיידית להתערב ולטפל נכון. אגף כח אדם במקרים רבים נכשל כאן. 

ולגבי גובניקים.....חלקם הם עמוד השידרה של צה"ל. שבלעדיהם לא יתקיים צבא. כך במודיעין, באלקטרוניקה, מדע, פיתוחים עצומים ומופלאים. תקשוב על שלל ענפיו. משמעות חיילים אלו לעיתים קרובות עצומה,לא פחות. חלק ניכר ממלחמות המאה העשרים ואחת מוכרעות ביכולות טכנולוגיות, שחוסכות בחיי אדם, ומונעת לחימה פיזית. רבים מהגובניקים הללו הם גיבורים לפי כל קריטריון. וחלקם אף זכה בציונים לשבח הגבוהים ביותר שיש. 

ולא הזכרתי תפקידים שבנפשו של החייל כטבחים, נשקים ומי לא? שהרי חייל שלא ניזון נכון, לא יתפקד במאמץ. כמו גם נשק שאינו מטופל נכון יאכזב ברגע האמת. וכן הלאה......שנכבד את כל חיילינו, כולם חשובים. 

או סוף סוף מישהו שכותב תגובה נורמלית, זה בדיוק מה שהתכוונתי.

הכוונה שלי היא שכל חייל תורם לפי הפרופיל שנקבע לו בתהליכי הגיוס, וג'ובניקים רובם

לא בחרו להיות ג'ובניקים כי זה מה שבא להם, אלא כי יש להם או יותר נכון לנו כי גם אני ג'ובניק בעיות אישיות, בריאותיות,

וגם נפשיות שונות, ולא מאפשר לנו להיות בתפקידים שדורשים מאמץ פיזי, או יכולות סבל, ובגלל הסיבות האלה

אנחנו ג'ובניקים. 

אז נכון שיש אנשים שהולכים ועושים בעיות בצבא, ועושים הצגות לקב''ן, רק בשביל להיות בתפקיד קרוב

לבית ולחזור כל יום הביתה, אבל רוב מי שג'ובניק זה רק בגלל הפרופיל.

ובעניין המשמעת והדיגום: שאמרתי משמעת ודיגום אני לא התכוונתי לכך שחייל יכול ללכת לא מדוגם,

ועם החולצה מחוץ למכנסיים, ועם שרוכים פתוחים, ממש לא.

אני התכוונתי לכך שהדיגום הצבאי הוא נוקשה יותר מהתקן שמצריך זאת, כלומר מה זה למשל משנה

איזה צבע גרביים חייל לובש אם במילא לא רואים את הגרביים?

לא חסר שעוד מעט המשטרה הצבאית תבדוק גם את התחתונים שהחייל לובש.

למשל: למה אי אפשר להחליף את נעלי הצבא בנעלי עבודה והרים? שהם גם יותר נוחות, יותר בטיחותיות,

ופחות אטומות מנעלי צבא?

במשטרה למשל יש את אותו קוד הלבוש שיש לחיילים, אבל השוטרים לעומת החיילים הולכים עם נעלי עבודה

שנוחות הרבה יותר מנעלי צבא, וגם לא מגרדות בקיץ אחרי שאתה מוריד את נעלי הצבא.

כל הדברים האלה שווים נקודה למחשבה, ששווים שיפור.

אנחנו לא מכירים, אבל אין לי צל של ספק שבקושי יש לך פרופיל של סרגל תלמיד.

אין לי ספק שנשק אחזת אולי פעם בשנה בפורים כשהתחפשת כי אנשים כמוך אסור בתכלית האיסור לאפשר להם לאחוז נשק לא בגלל שיתאבדו כי כל אחד מהסוג שלך פחות זה רווח נטו למדינה, אלה משום שאלה הסובבים אותך בסכנה ממשית.

לצערי בצבא אין משמעת, כי לראות חייל עם חולצה לא מכופתרת, או חייל לא מגולח או עם נעלי ספורט זה פשוט מחריד אותי.

כמפקד לשעבר בצהל עם הצלחות כבירות מוכחות איש לא יכול להגיד לי או לספר לי משמעת מהיא, חייל אצלי שהיה נתפס על עבירת משמעת ברור לו שהיה הולך לכלא , מעולם לא האמנתי בשום עונש פרט לכלא ואם התפסיה היא כזו זה ברור יותר לחילים והם יודעים שמשמעת היא מחוץ לתחום בטח לא כשאני בסביבה, יותר מכך, חילים יכולים להעיד שאסרתי להסתובבה עם ידיים בכיסים ומי שנתפס עם ידיים בכיסים חוייב לתפור את הכיסים עד הערב, המתכון להצלחה היא משמעת נקודה, לשמחתי הרבה היחידה שלי היתה הטובה ביותר מיחידות דומות, לא היו אצלי תקלות באימונים,פציעות ניפקדים ועוד ותמיד אבל תמיד חיילים מיחידות דומות פשוט קנאו מגודל ההצלחה וביקשו לדעת אם אפשר לעבור ולצטרף...

בישובות מפקדים כשהמחט או המפקד היה מציג עבירות משמעת תנועה וכמות ניפקדים תמיד אבל תמיד היחידה שלי היתה אי שם בתחתית הרחק מכולם, מספרים פשוט זניחים וזה רק מישום המשמעת שהצדיקה את עצמה וכמובן ההצלחה גם ביעוד העיקרי של היחידה

יותר מכך החיילים דורשים משמעת ורואים כמה שאיתה יש הצלחה בלעדיה אפשר לסגור את הבסטה ולצאת לראות חיילים משוטטים שמביישים את המדים.

אין מנוס המשמעת היא הבסיס להצלחה ומי שאינו מסוגל לשאת בעול המשמעת פשוט שישאר בבית, עדיף צבא קטן וממושמע מגדול ומסורבל.

זה ברור שצריך שיהיה משמעת כאשר אנשים במקומות מסוימים מסתובבים עם נשק כגון: צבא, משטרה, וחברות אזרחיות

של אבטחה, ואני אינני אמרתי שמשמעת היא לא דבר הכרחי וחשוב.

הבעיה עם הצבא ובפרט הטירונות שהמשמעת שם היא יותר מדי מוגזמת, ומוקצנת, ויש הרבה אנשים שרצו להתגייס

לצבא, אבל אמרו לי בעצמם שהם לא מתגייסים בגלל שהטירונות זה דבר מגוחך.

לא אמרתי מגוחך על הקטע החשוב של הלמידה, המטווחים שהאדם עובר פעם בחיים, והטקס סיום בסוף.

אלא מה שמגוחך שם הוא: עמידת הקשב, עמידת ח', ישיבה על הרצפה כמו בגן, עמידה בטורים, ועוד הרבה דברים

שבעיני עושים יותר צחוק מהצבא מאשר משמעת.

והמשמעת שהצגת כאן לידי ביטוי בתפקידך היא דרך שלפי דעתי אינה טובה, כי יוצא מצב שמתי שיש

יותר מדי משמעת החיילים עושים את הדברים מתוך לחץ ופחד לקבל עונשים, ולא מתוך יכולתם האישית.

זו דעתך, אבל איך אומרים? על טעם ועל ריח אין מה להתווכח.

המסדר הצבאי הוא מסורת של הצבא והוא דבר חשוב לא לזה אני מתכוון, אלא אני מתכוון לכל השגרה היום

יומית שמטרתם לא אחרת מלטרטר אותך ולתזז אותך ממקום למקום.

שיטת האימונים בצהל,מוצלחת,עובדה שאנו קיימים

חייל שהוא זבל,יש כמה,מתיחסים אליו בהתאם,

מה שחמור זה שכל זבל הולך לקבן ומשתחרר

צבא הגנה לישראל מושתת על ערכים אלו וכך תמיד יהיה , אם לא תהיה משמעת הצבא שלנו לא שווה כלום , כי בלי משמעת ופקודות הצבא לא יכול להתנהל לא בשוטף וכל וחומר שלא בשעת חרום במלחמה עם אויבינו.

החיילים בדור הזה הם נורא מפונקים ובגלל זה קשה להם לעמוד במערכת הצבאית , וזוהי הסיבה שגרמה לך לפתוח נושא הזוי זה.

הצבא של היום מתנהל כמו שוק, איך אתם רוצים שאנשים בגילאים צעירים שיכולים בשלוש שנים של הצבא

לעשות כל כך הרבה יתגייסו אם הצבא מתייחס אל החייל כאילו הוא זבל? - צבא הגנה לישראל לא מתייחס אל החייל כמו אל זבל , נאה דורש נאה מקיים , חייל שלא מבצע פקודה, או עובר עליה ראוי להשפט , ומשפט בצה"ל לא נקרא זבל. זה צבא! ככה זה עובד וכך ימשיך לעבוד.

בטירונות אומרים לחייל לעמוד בהקשבים מגוחכים, ובודקים איתו 100 אלף פעם נשק שהוא בכלל ללא כדורים? - ואכן זו הדרך הנכונה , ללמד את הטירון משמעת צהלית , לעמוד בזמנים , להיות אחראי על הנשק האישי שלו שיכול לקחת חיי אדם , תחפש באינטרנט כמה מקרי פליטות כדור קרו בצהל עקב שמישהו שכח לפרוק ...

משטרה צבאית שדואגת לבדוק חיילים ולוחמים מכף רגל ועד ראש, ולחפש לתת להם דוחות על הדברים הקטנים ביותר? - כן , ואני מצדיע להם ! , כי הם דואגים שהצבא שלנו ייראה כמו צבא מאורגן ומסודר, וסדר וארגון מתחיל מהפרטים הקטנים ביותר וזה הופעה ולבוש , תתאר לך איך אזרחים בתחנה המרכזית שרואים חייל עם חולצה בחוץ , כפתורים פתוחים ומפוזר , מה הם אומרים לעצמם וחושבים? כך נראה הצבא שלנו ? הם רואים חיילים ומרגישים בטחון במדינה! , כל ארוע הכי קטן שקיים פונים דבר ראשון לחייל הנמצא ליד , כי האזרחים במדינת ישראל רואים בצה"ל משגיחים ושומרים על המדינה ועל האזרחים , שערך זה מושתת בערכי צה"ל !

רס''ר שכל הזמן דואג להעמיד חיילים בהקשב ובעמידת דום למרות שהטירונות כבר הסתיימה? - נו... והטירונות הסתיימה לה ועכשיו התחלנו סדיר ואפשר לעשות בית זונות פתוח?

מש''ק ומש''קית משמעת שדואגים גם הם לעשות רע לחיילים? - בצהל בוחנים כל מקרה לגופו ולעניינו , חייל שעובר על הפקודות נענש. המשק והמשקית עושים את עבודתם ומילותיך חסרות טעם וריח.

לשבץ חיילים בתפקידים שלא מתאימים להם מבחינה בריאותית, פיזית, ונפשית, וחיילים גם שאין להם בכלל

את התכונות של התפקיד? - צבא הגנה לישראל משתדל לשבץ כל חייל בתקפיד שיתאים לו בגלל זה ישנו דבר שנקרא מנילה אם אינך מכיר וממהר להסיק מסקנות מוקדמות, אך כמו שיש צרכי חייל לפעמים ישנו צרכי צבא , ואם החייל התבקש לשרת באיקס מקום בתפקיד איקס זאת אומרת שצריכים אותו שם , וזהו המקום שעליו לתרום למדינה !

מניעת שעות שינה בטירונות, ושינה על מיטות ישנות, ושבכלל לא בטיחותיות. - מניעת שעות שינה ? זהו צבא לא קייטנה שקמים בעשר , המיטות בצהל בסדר גמור פשוט המעבר בין המיטה לחדר למיטה הזאת מביאה שוק להמון חיילים , אז מתרגלים.

ואיפה נמצא מבקר המדינה עם כל היחס הזה של אנשים שתורמים 3 שנים מחייהם ומקבלים רק 350 שקל? - עברו מספר הצעות בכנסת להעלאת שכר החיילים , יודעים את המצב ומנסים לטפל בעניין הזה ..

אז נכון, צריך משמעת, אבל למה לעזאזל צריך ללכת עם נעלי צבא גבוהות ומגוכחות? וללכת מתחת למדים

רק עם חולצה לבנה או ירוקה? איך זה קשור למשמעת? - פה כבר גרמת לי לעלות גיחוך , אז שחיילנו ילכו עם נעלי קרוקס ונעלי בית , ומתחת למדים כל אחד ישים חליפת גלישה בצבא אדום.

בצה"ל כולם שווים ונראים אותו דבר בצורת לבוש ללא הפליה של גזע\מין\לאום\ ומכבד כל חיל באשר הוא!

בשורה התחתונה אפשר לאמר שחייל שנפלט\לא הסתדר במערכת הצבאית יהיה לו נורא קשה באזרחות וזה מוכח! דרכו של הצבא היא נכונה אשר מחנכת לערכים , כבוד האדם , דרך ארץ, אהבת המולדת , ואנו גאים שיש לנו צבא שכזה , כבוד לתרום לצבא ולמדינה!

צבא הגנה לישראל מושתת על ערכים אלו וכך תמיד יהיה , אם לא תהיה משמעת הצבא שלנו לא שווה כלום , כי בלי משמעת ופקודות הצבא לא יכול להתנהל לא בשוטף וכל וחומר שלא בשעת חרום במלחמה עם אויבינו.

החיילים בדור הזה הם נורא מפונקים ובגלל זה קשה להם לעמוד במערכת הצבאית , וזוהי הסיבה שגרמה לך לפתוח נושא הזוי זה.

לעשות כל כך הרבה יתגייסו אם הצבא מתייחס אל החייל כאילו הוא זבל? - צבא הגנה לישראל לא מתייחס אל החייל כמו אל זבל , נאה דורש נאה מקיים , חייל שלא מבצע פקודה, או עובר עליה ראוי להשפט , ומשפט בצה"ל לא נקרא זבל. זה צבא! ככה זה עובד וכך ימשיך לעבוד.

בטירונות אומרים לחייל לעמוד בהקשבים מגוחכים, ובודקים איתו 100 אלף פעם נשק שהוא בכלל ללא כדורים? - ואכן זו הדרך הנכונה , ללמד את הטירון משמעת צהלית , לעמוד בזמנים , להיות אחראי על הנשק האישי שלו שיכול לקחת חיי אדם , תחפש באינטרנט כמה מקרי פליטות כדור קרו בצהל עקב שמישהו שכח לפרוק ...

משטרה צבאית שדואגת לבדוק חיילים ולוחמים מכף רגל ועד ראש, ולחפש לתת להם דוחות על הדברים הקטנים ביותר? - כן , ואני מצדיע להם ! , כי הם דואגים שהצבא שלנו ייראה כמו צבא מאורגן ומסודר, וסדר וארגון מתחיל מהפרטים הקטנים ביותר וזה הופעה ולבוש , תתאר לך איך אזרחים בתחנה המרכזית שרואים חייל עם חולצה בחוץ , כפתורים פתוחים ומפוזר , מה הם אומרים לעצמם וחושבים? כך נראה הצבא שלנו ? הם רואים חיילים ומרגישים בטחון במדינה! , כל ארוע הכי קטן שקיים פונים דבר ראשון לחייל הנמצא ליד , כי האזרחים במדינת ישראל רואים בצה"ל משגיחים ושומרים על המדינה ועל האזרחים , שערך זה מושתת בערכי צה"ל !

רס''ר שכל הזמן דואג להעמיד חיילים בהקשב ובעמידת דום למרות שהטירונות כבר הסתיימה? - נו... והטירונות הסתיימה לה ועכשיו התחלנו סדיר ואפשר לעשות בית זונות פתוח?

מש''ק ומש''קית משמעת שדואגים גם הם לעשות רע לחיילים? - בצהל בוחנים כל מקרה לגופו ולעניינו , חייל שעובר על הפקודות נענש. המשק והמשקית עושים את עבודתם ומילותיך חסרות טעם וריח.

את התכונות של התפקיד? - צבא הגנה לישראל משתדל לשבץ כל חייל בתקפיד שיתאים לו בגלל זה ישנו דבר שנקרא מנילה אם אינך מכיר וממהר להסיק מסקנות מוקדמות, אך כמו שיש צרכי חייל לפעמים ישנו צרכי צבא , ואם החייל התבקש לשרת באיקס מקום בתפקיד איקס זאת אומרת שצריכים אותו שם , וזהו המקום שעליו לתרום למדינה !

מניעת שעות שינה בטירונות, ושינה על מיטות ישנות, ושבכלל לא בטיחותיות. - מניעת שעות שינה ? זהו צבא לא קייטנה שקמים בעשר , המיטות בצהל בסדר גמור פשוט המעבר בין המיטה לחדר למיטה הזאת מביאה שוק להמון חיילים , אז מתרגלים.

ואיפה נמצא מבקר המדינה עם כל היחס הזה של אנשים שתורמים 3 שנים מחייהם ומקבלים רק 350 שקל? - עברו מספר הצעות בכנסת להעלאת שכר החיילים , יודעים את המצב ומנסים לטפל בעניין הזה ..

רק עם חולצה לבנה או ירוקה? איך זה קשור למשמעת? - פה כבר גרמת לי לעלות גיחוך , אז שחיילנו ילכו עם נעלי קרוקס ונעלי בית , ומתחת למדים כל אחד ישים חליפת גלישה בצבא אדום.

בצה"ל כולם שווים ונראים אותו דבר בצורת לבוש ללא הפליה של גזע\מין\לאום\ ומכבד כל חיל באשר הוא!

בשורה התחתונה אפשר לאמר שחייל שנפלט\לא הסתדר במערכת הצבאית יהיה לו נורא קשה באזרחות וזה מוכח! דרכו של הצבא היא נכונה אשר מחנכת לערכים , כבוד האדם , דרך ארץ, אהבת המולדת , ואנו גאים שיש לנו צבא שכזה , כבוד לתרום לצבא ולמדינה!

אתה רצית פה לשמוע מה שרצית, והוספת מילים משלך שאפילו לא אמרתי.

אני לא אמרתי שבצבא לא צריך משמעת, צריך משמעת, אבל המשמעת בטירונות היא משמעת מוקצנת, ומגוחכת,

שרק עושה צחוק מהצבא, ואתה חושב שהיא מחנכת.

לא אמרתי שחיילים יכולים להתלבש איך שהם רוצים, אמרתי שזה לא משנה איזה גרב אני לובש בנעל, כי גם ככה

לא רואים את זה, והתכוונתי שבמקום נעלי צבא חיילים יולכלו ללבוש נעלי עבודה משום שהם גם יותר קלות מנעלי צבא,

גם פחות אטומות ויותר נוחות מנעלי צבא, וגם ככה בשנה הזאת הרבה חיילים מוציאים פטורים מנעליים משום

שהם גורמים להם לגירודים ופצעים, ואם יכניסו לצבא את נעלי העבודה אז הם יהיו נעליים שכמעט ולא יצטרכו להוציא

להם פטור.

אולי אתה רוצה שמשטרה צבאית תבדוק לי גם את התחתונים שאני לובש? לא רעיון טוב?

לא כי אם בודקים לי איזה גרביים אני לובש, אז תיכף ישאלו אותי גם איזה תחתונים אני לובש.

בעניין השיבוץ: מכיוון שאני ג'ובניק לא הביאו לי שום מנילה, אז אל תגיד שנותנים מנילה לכולם, וגם אי

אפשר ואסור בתכלית האיסור לשבץ חייל שהתפקיד לא מתאים לא מבחינות בריאותיות.

ובעניין שאתה אמרת בנוגע למסדר: לא אמרתי שאפשר לעשות בצבא בית זונות, זאת לא הייתה הכוונה

ואבוי לי אם ככה הבנת אותי, הכוונה שלי היתה שלפי דעתי אפשר לעשות את המשמעת בצורה קצת אחרת, כי

עם המשמעת בצורה הזאת זה גם מוריד את הרצון להתגייס, וגם עושה צחוק מצה''ל.

ובעניין המיטות ושעות השינה: בטירונות מונעים ממך בוודאות שעות שינה, כי אותי העירו בשעה 2 בלילה בטירונות

לעשות שמירה, והחזירו לי בקושי שעת שינה אחת, ובעניין המיטות אני לא יודע בדיוק באיזה טירונות היית אבל

רוב המיטות קומותיים בטירונות אפשר ליפול מהם, או לשבור את הרגל, תאמין לי שאם מגיע מכון התקנים לראות

את המיטות, הוא פוסל אותם בלי לחשוב פעמיים.

מה שכתבתי ״ג׳ובניק״ אני מתכוון לבן אדם שמוותר לעצמו.

ל-״ קשה לי, כואב לי, אוייש לא התקלחתי, קר לי , אכלו לי, שתו לי..״

כואב לך?? אז מה? תהיה לוחם!! תהיה גבר!

לא דיברתי על אנשים עם בעיות רפואיות רציניות.

בקשר לגרביים והדיסקיות .. כן! אם הצבא קבע שהצבע יהיה אפור הוא יהיה אפור.ואם הוא החליט שיהיו דיסקיות אז יש סיבה לכך. 

ובקשר לנעליים של השוטרים.. לא ראיתי עדיין שוטר שעושה מסע בשטח..שישארו עם הנעליים שלהם כי שה מה שמתאים להם וצהל ישאר עם הנעליים שלו כי זה מה שמתאים לו. 

הבנת אחי היקר?:)

מה שכתבתי ״ג׳ובניק״ אני מתכוון לבן אדם שמוותר לעצמו.

ל-״ קשה לי, כואב לי, אוייש לא התקלחתי, קר לי , אכלו לי, שתו לי..״

כואב לך?? אז מה? תהיה לוחם!! תהיה גבר!

לא דיברתי על אנשים עם בעיות רפואיות רציניות.

בקשר לגרביים והדיסקיות .. כן! אם הצבא קבע שהצבע יהיה אפור הוא יהיה אפור.ואם הוא החליט שיהיו דיסקיות אז יש סיבה לכך. 

ובקשר לנעליים של השוטרים.. לא ראיתי עדיין שוטר שעושה מסע בשטח..שישארו עם הנעליים שלהם כי שה מה שמתאים להם וצהל ישאר עם הנעליים שלו כי זה מה שמתאים לו. 

הבנת אחי היקר?:)

אז אתה בעצם אומר שכל מי שרוצה להוציא פטור מנעליים מסיבות שונות, וגם תירוצים,

יכול להוציא פטור מנעליים וללכת עם נעלי ספורט? כי זה מה שחצי מהחיילים עושים היום.

לפעמים גם צריך לדעת לקבל החלטות קשות, ולחשוב, כי בקצב הזה של הפטורים מהנעליים הצבאיות הצבא

נראה מגוחך ואני מסכים איתך בעניין הזה, ולכן בתל השומר צריכים להתאים את הנעליים שיהיה נוחות יותר,

ולספק נעליים אחרות על מנת שלא יצטרכו כל כך הרבה חיילים להוציא פטור.

ככה גם הצבא יהיה מרוצה, וגם החיילים יהיה מרוצים.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר