יו"ר הכנסת קבע כי לא נפל פגם בהתנהלות מירי רגב בדיון על גפסו

פוליטקה כתבה מספר 7 בסדרה:

 

אדלשטיין טען כייו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, הודיע היום (שני) כי "לא נפל כל פגם" בהתנהלות יו"ר ועדת הפנים של הכנסת מירי רגב, שכינסה ביום רביעי האחרון את הוועדה לדון בתלונות מקורבה, ראש העיר נצרת עלית שמעון גפסו, נגד היועצת המשפטית של העירייה, שהיתה שותפה לחשיפת חשדות לשחיתות נגדו.   

אדלשטיין זימן את רגב לבירור בעקבות שורת תלונות על החלטתה לערוך את הדיון בתלונת גפסו. אלא שבעוד שאדלשטיין "ניקה" את רגב וטען שהדבר נעשה על סמך התייעצות עם היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון, טענו גורמים אחרים המעורים בפרשה שינון מעולם לא טען שהישיבה התנהלה כראוי.   

"ההודעה שפרסם הדובר של אדלשטיין, ערן סידס, אינה נכונה ולא מייצגת את עמדת היועץ המשפטי לכנסת", אמרו הגורמים, “היועץ המשפטי מעולם לא טען שלא נפל פגם בהתנהלותה של רגב בניהול הדיון. הטענה היחידה שלו היתה שיו"ר הכנסת מוגבל מאוד ביכולתו לפעול נגדה בנושא", הסבירו.

בעקבות הדברים פרסמה לשכת אדלשטיין הבהרה לפיה "במהלך הישיבה, גם אם התחושה מאופי הדיון אינה נוחה, הובהר כי אין בידי היו"ר והיועמ"ש כלים תקנוניים לפעול בעניין זה".   

חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה האשימו את רגב ברתימת הוועדה לצורך "חיסולי חשבונות" פוליטיים עבור מקורבה. חברי הוועדה מצאו עצמם בדיון שעסק כולו במערכת היחסים העכורה בין גפסו לבין היועצת המשפטית, עו"ד אולגה גורדון. גורדון – שזוכה להגנה ממבקר המדינה בשל השחיתויות לכאורה שחשפה - כלל לא הוזמנה לדיון במקור ורק לאחר שגילתה את דבר קיומו וביקשה להשתתף בו, הוזמנה יום לפני הדיון יחד עם שני בכירים נוספים בעירייה, שיחסיהם עם גפסו השתבשו.   

הדיון בוועדה היה סוער: רגב הוציאה מחדר הוועדה - בזה אחר זה - את חברי הכנסת מיקי רוזנטל מהעבודה, תמר זנדברג ממרצ ומוחמד ברכה מחד"ש, שמתחו ביקורת על "הניצול הפוליטי" שעשתה רגב, לדבריהם, בוועדה שאותה היא מנהלת ובכך שאפשרה לגפסו “להמשיך ולהתעמר בשומרי הסף בעיריית נצרת עלית”.   

בעקבות הדיון פנה רוזנטל ליו"ר הכנסת אדלשטיין בבקשה ש"יעמיד את רגב על חומרת מעשיה”. לדבריו, "לא ייתכן שכנסת ישראל תעניק לגיטימציה לאדם אשר הוגש נגדו כתב אישום חמור, באשמת קבלת שוחד, ומתנהלות חקירות רבות נוספות נגדו על ידי גופי אכיפת החוק במדינת ישראל. בג"ץ, מבקר המדינה, היועץ המשפטי לממשלה וכן שר הפנים, כולם דנים בעניינו ולא ראוי להעניק לו במה ציבורית ולכבד אותו במעמד הכנסת. כל זאת בכסות של דיון עקרוני כביכול אשר כאמור כלל לא התקיים                            

גפסו ורגב בדיון בוועדת הפנים, בשבוע שעבר.                             צילום: אורן נחשון                   

גיבש את עמדתו בתיאום עם יועמ"ש הכנסת, אולם איל ינון הכחיש וטען כי לא היתה קביעה שכזו על ידיו

 

היות וחובבני הפרקליטות יגישו תביעה נגד גפסו

אין לו מה לחשוש,

מירי רגב נכס חשוב בכנסת ישראל,

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר