מותר"להכות" ביוצאי אשכנז וחלילה לא ביהודי צפון אפריקה ודומים

"התלבטתי רבות אם להגיב על הכתבה של אמנון לוי;בסדרת הכתבות על השד העדתי התאכזבתי מאוד מהעתונאי .

הכתבה היתה חד צדדית ומגמתית וסילפה מאד את המצב האמיתי.

אין לעדות המזרח מונופול על הקיפוח וקשיי הקליטה,

לכל העולים שעלו בשנות החמישים היה קשה,

אבל לא כולם צעקו את מצוקתם בראש חוצות,

ולא כולם האשימו את המדינה במר גורלם.

אנחנו האשמנו רק את עצמנו בכשלונות שלנו ולא חשבנו לרגע לבוא

בטענות למדינה.

אם לא הצלחנו זו היתה בעיה שלנו, והתמודדנו איתה, לא צעקנו

ולא עשינו מזה רעש ותעמולה בלתי נגמרת.

ובוודאי שאת תיסכולינו לא העברנו באופן גורף לדורות הבאים,

ולא הנצחנו את נושא הקיפוח ולא חפרנו בו שוב ושוב.

בכלל, לחבוט באשכנזים לא נחשב למעשה משפיל או גזעני בעיני בני עדות המזרח,

או בעיני כלל הישראלים. במקרים כאלו פשוט עברו לסדר היום.

עובדה שאין כל התיחסות לביטויים שכאלה,

לא בעיתונות ולא ברדיו או בטלויזיה.

הנה כמה דוגמאות:

בשיר הפופולרי "פלאפל" יש משפט שאומר (לא ציטוט מדויק)

שאם אשכנזי יכין פלאפל יהיה לו טעם מוזר של געפילטע פיש.

ובשיר של החלונות הגבוהים "באנו למילואים" יש שורה שאומרת,

"נתנו לנו עוזי ואוכל ווז ווזי "(VUZ VUZI).

אנחנו, "האשכנזים", התייחסנו לשורה זו בשיר בהומור,

אבל תארו לכם מה היה קורה אם היו כותבים בשיר הנ"ל

"נתנו לנו חאקי ואוכל צ'חצ'חי"? היתה קמה מהומת עולם.

וכולם היו ממלאים טורים בעיתון וברדיו

על הפגיעה ברגשות בני עדות המזרח.

שנים קראו לנו ווז ווזים ואיש לא פצה פה,

והנה בדרן אחד השתמש במילה צ'חצ'חים וכל העולם עמד על רגליו,

ובגין עשה מזה הון פוליטי.

כולם הזדעקו איך פגעו בבני עדות המזרח.

ואף אחד לא הזדעק למילה המקבילה ווז ווזים".

אישית בילדותי זוכרני כי הביטוי "חבל שהיטלר לא גמר אתכם" היה ביטוי רגיל בניגוח האחר(האשכנזי)

להנות היום מה שתפסידו למחר

נראה לי שאתה צודק מאוד

התשובה מאד פשוטה, וקלה לפתרון,

אלא שאין רצון לפתור את הבעיה, ויש משהו שמת להנציח אותה.

אם מחליטים באופן חד צדדי על הפסקת אש, לוקחים פעם אחת בלבד ולתמיד, את ילדי המזרחיים, מכניסים אותם למסגרת מיוחדת, בקבוצות קטנות, שמים עליהם את מיטב המורים, הפסיכולוגים, ומביאים אותם לעמדת פתיחה זהה לממוצע הארצי, ולהמשיך לדחוף ולשבץ אותם בכל התפקידים, במדינה, אפילו עם אפליה מתקנת, ואז חותכים את המעגל המתמשך, ומחסלים בתוך דור את הסגה הזו.

541, מי שמת להנציח את העדתיות אלה המזרחים, וגם מהם - חלק מסויים מאד.

אילו היה אותו חלק לוקח אחריות על עצמו ופועל לטובת עצמו כפי שהוא דורש מאחרים לעשות למענו היה נחתך המעגל המתמשך כבר מזמן.

אבל מה קל יותר מלקום ולעשות מעשה? לשבת על התחת וליילל באפס מעשה ואז להאשים את האחר.

מי שרצה - דחף את עצמו והגיע. וזה נכון לכל אחד ללא הבדל דת, מין וגזע, ומי שרצה ורוצה להמשיך להתבכיין על קיפוח עשה, עושה ויעשה זאת כי זה אופיו.

זו התשובה היחידה שמצריכה רצון. רצון לפעולה ולא רצון לבכייה יבבנית ומיותרת.

אלה ערב טוב.

אכן אני מהזן שנלחם על מנת להשיג הכל בכוחות עצמי, ועד כמה שאפשר, ללא עזרה, ללא פרוטקציה,

כמה אנשים כאלו ניתן למצוא.

אתן לך דוגמא פשוטה, אדם פוטר/לא מצא עבודה, והנה המשכנתא החובות סוגרים עליו, הבנקים הנוגשים לא מסתפקים בגביית ריבית, פק"ם שהם נותנים, אלא, קונסים אותו בהכפלת החוב, שהולך ותופח, גם אם האיש חזר לעבוד, אינו מצליח לצאת מהמעגל,  

וכך הוא עושה צעד קדימה ושניים אחורה, והנה עיקול הדירה, הרכוש,  ולעולם לא יצליח להרים ראש.

לכן באופן חריג חד פעמי, ניתן להפסיק את מחול השדים האינסופי, מבלי לבדוק בציציות, הרי הממשלה אלופה בלוותר לערבים על כספי מיסים וחובות, וקרקעות,  אז פעם אחת תהיה אפליה מתקנת, ונגמור עם זה.

אלא שאני באמת חושב שיש משהו שנהנה מהמצב, ועושה הכל להנציחו.

איזו אפלייה מתקנת נעשתה לעולים ממזרח אירופה בסוף שנות הארבעים?

איזו אפלייה מתקנת נעשתה לעולים מרוסיה שעובדים בשלוש משרות בלי קשר להשכלתם וגרים שלושה דורות בדירה אחת?

למה למזרחים צריכה להינתן אפלייה מתקנת שלא ניתנה לאף אחד אחר?

הדמגוגיה הזולה על ויתור לערבים אינה משרתת שום מטרה מלבד שנאה והשנאה.

אולי פעם אחת ילמדו הבכיינים לקחת אחריות על עצמם ועל חייהם במקום לשבת ולחכות שיתנו להם.

את כנראה לא במצב הבנה.

אני לוקח מצב נתון, ומנסה לשבור את המעגל, מבלי לחפש צדק, מי קיבל מי השתדל ומי התעצל,

צריכים לגרום ליותר ילדים מהדור החדש, להתנתק מסיפורי הקיפוח,

דביל בעל רגשי נחיתות כמוך הוא הגורם ל"אפליה" הגזעית,שאננה

אם באמת תרצו להשתלב,יש הרבה מצליחנים ומלומדים מעדות המזרח,אז שכל אחד

יאמץ לו תלמיד גרוע ,

אני לא במצב הבנה.........

אני זו שכתבתי את הדברים האלה: לוקחים פעם אחת בלבד ולתמיד, את ילדי המזרחיים, מכניסים אותם למסגרת מיוחדת, בקבוצות קטנות, שמים עליהם את מיטב המורים, הפסיכולוגים, ומביאים אותם לעמדת פתיחה זהה לממוצע הארצי, ולהמשיך לדחוף ולשבץ אותם בכל התפקידים, במדינה, אפילו עם אפליה מתקנת

להתנתק מסיפורי הקיפוח זה להפסיק לספר אותם ולהפסיק לגדל ילדים עליהם.

את זה אני שלא במצב הבנה מבינה היטב ואתה המבין הגדול והחכם הגדול לא רוצה להפנים כי למה לקחת אחריות אם אפשר להטילה על אחרים?

אתה מאד מתאמץ להראות שילדי המזרחים צריכים טיפול מיוחד ואולי אתה באמת יודע משהו שאני לא יודעת כי אני בניגוד מוחלט לך מאמינה שלכל ילד יש פוטנציאל ומה שהוא צריך זו מוטיבציה להצלחה ולא סיפורים לפני השינה על "כמה אנחנו מסכנים, כמה דפקו אותנו וממשיכים לדפוק אותנו כי אנחנו שחורים".

אישית אני מסכים עם אלה

עוד לא ראיתי שעושים איזה שהיא הפליה מתקנת לעלית ברית המועצות ואני לא מדבר על זה שהם 3 דורות בדירה אני גם מדבר על זה שמנקי רחובות יש להם דיפלומה ופרופסורה מאונברסיטאות ברוסיה וכו ואישתו של פרופסור זה עובדת גם בטור קופאית וגם בטור מנקה (סתם דוגמה)

מי שמישתמש במושג הקיפוח זה אך ורק מי שנוח לו ורק מי שאין לו כוח לעבוד קשה 

אם לוקחים ילד ומי מתי שהוא תינוק אומרים לא אתה לא תצליך להיות... ולוחצים עליו א"כ ללכת לעבוד בצבעות ולהיות שיפוצניק ולא ללכת ולנסות להיות טייס או רופא או כל מקצוע אחר שאמור להיות מכובד הוא פשוט לא יצליך גם אם הוא נורא רוצה "לצאת" מהמעגל שעכשיו ציירתי הוא לא יצליח (תמיד יש יוצאים מהכלל אבל לא לישכוח שגם עם סביבה תומכת זה לא קל)

אין פה יותר מידי חוכמות עם אתה עובד קשה ומוכן לסבול ולא לישון כדי להצליח להגיע למטרה שלך אתה תגיע עם לא אתה תיפול אם לא יוצאים מנקודת הנחה כזאת (שצריך לעבוד קשה כל יום כדי להגיע לאן שאתה רוצה ) גם אם תיבכה עד מחר זה לא יגרום לבעיות שלך להיעלם,בשפה מאוד ברורה :צריך לקחת אחריות ולא להתחיל להאשים אנשים אחרים בכישלון שלך

אגב אני לא מדבר בכלל על זה שאמנון לוי הוא חרא של עיתונאי בלי כל קשר לסדרה

מדוע שונאים שחורים, כושים, מדוע בעבר היו עבדים כושים ???

אפילו אמריקה "הנאורה" שיעבדה כושים, ועד היום הסקרים מראים שברוב העולם סולדים מהכושים למה ???

מה הם לא בני אדם ???

כך בישראל, עולי ברית המועצות לבנים, האתיופים שחורים, למה מתייחסים אליהם באיפה ואיפה ??

עד שהכושים לא לקחו את עצמם בידיים ונלחמו בלבנים, מצבם לא היה משתנה.

כך המזרחיים התחילו להשיב מלחמה, ויגיע זמן, שיקרה מה שקרה בדרום אפריקה, שהשחורים תפסו בכוח את השלטון מידי הלבנים...

המזרחים בכיינים, יללנים, חסרי אופי וחסרי מוטיבציה ולכן הם מחפשים אשמים במצבם.

ואתה דוגמא מובהקת לכך.

וחבל לי להמשיך להתדיין על השטות הזו איתך כי זה כמו לדפוק את הראש בקיר.

ממש אין לי מושג למה אתה שב ומעלה את הנושא ה ידידי - ובבקשה ממך, אל תתלה בסידרת הכתבות של אמנון לוי בערוץ 10 שהייתה בזמנו.

אתה יזמת דיון דומה עוד לפני הסידרה ולא אכנס כרגע לדיון עצמו בגלל הסיבה האחת והיחידה - שהוא עקר.

הנבירה בעבר והויכוח מי אשם לא תביא אף אחד לשום מקום טוב.

בדיוק כמו שועדות חקירה משפטיות לא הביאו לשום תוצאות - מלבד הרבה כספי ציבור שניכנסו לכיסים של כל מיני עסקניםושופטים בדימוס משני צידי המיתרס והרבה כותרות בתיקשורת - שלא תמיד יש לה במה לפתוח מהדורת חדשות (תודה לאל שלא בכל יום מתפוצץ ערבי באוטובוס, רכבת מתנגשת במשאית ויהודי רוצח ראש ממשלה).

צה"ל למד את לקחי מלחמת יוה"כ הרבה לפני שוועדת אגרנט הוציאה את הספר עב הקרס שחלקו עדיין חסוי לציבור.

וועדת כאהן לא החזירה לחיים את נירצחי סברה ושתילה וגם הוועדה שחקרה את רצח רבין לא החזירה אותו לחיים.

כך גם המנטרה הזו שאתה שב וחוזר עליה חדשות לבקרים.

כן, היה קיפוח .

כן - נעשו טעויות.

אבל השאלה היא איך קמים וממשיכים הלאה ולא איך מצביעים על העבר.

סתם שתדע - הכינוי ווזווזים (ביטאתי נכון?) לא בא לעולם ככינוי גנאי אלא מעצם המילה "ווס" ביידיש - שאם אני לא טועה פירושה בעיברית הוא "מה?".

ובתור אחד שבא מהעדה שהכי הרבה בדיחות יש עליה - אני יכול לספר לך ממקור ראשון שהפרסים - לא זו בלבד שאינם נפגעים מהבדיחות - הם (אנחנו) בעצמם עושים בהן שימוש.

וכך גם הבדיחות על הרומנים הגנבים, הפולניות המטומטמות, המרוקאים העצבנים והרוסים השתיינים.

הכל תלוי איך מספרים אותן ויותר מזה - איך שומעים אותן (שים לב לסיומת הקבועה שלי בפורומים emo_01.png).

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

הכללות אלה, הכללות.

אז את גזענית, יצא המרצע מן השק.

השקר הראשון שלך, אני לא מזרחי, אלא ספרדי טהור.  אבל אני מזדהה נגד הגזענות כלפי כל שונה מאשכנזי לבן.

המזרחיים בכיינים, חסרי אופי, חסרי מוטיבציה ??? 

מעניין איך איזה מחקר עשית שמראה שכל המזרחיים בכיינים.

הוא אשר אמרנו שהסטיגמה שאתם האשכנזים, ועוד יותר הקיבוצים, הדבקתם לעדות המזרח, היא גזענות עיוורת.

היה לנו בהיסטוריה מי שתייג אותנו.....

בושה וכלימה....

אתה מזדהה עם כל מה שיכול לעורר אנטי, את זה הבנתי מזמן, בלי קשר למידת האמינות/נכונות של העניין, ואינך נותן לעובדות לבלבל לך את התיזות, גם את זה הבנתי מזמן.

כל היתר - עורבא פרח..........

יאללה, אני גזענית ואתה סתם יללן שלא מפסיק לחפש אחראים למצבו, רצוי שיהיו אשכנזים, קיבוצניקים ו...... מה שתרצה.

סבבה. עלי הכשלון שלך. התביישתי.

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר