הפוסל במומו פוסל - יהיר לפיד רוצה לבטל את בחינות הבגרות

בטול בחינות יגדיל את מספר הדבילים

כי כל אחד שמתכונן לבחינה,קולט וזוכר משהו

בנושא הבגרויות זה יהיה אם יעשה בתחילה חצי בגרות וחצי למודי מקצוע 

לא בהכרח. לצבור ידע וציונים גבוהים לא עושה אותך אדם חכם יותר ובטח לא אדם טוב יותר

ילדים אמורים לקבל חינוך בבית הספר ולא  להיות מכונה  להשגת ציונים.

בדרך להשגת ידע שכחנו ערכים, תרומה לחברה ,סובלנות תרומה למדינה לצבא, כבוד לזולת, כבוד להורים,למורים

ועוד המון דברים שחשובים פי אלף מ ממוצע בגרות כזה או אחר

מה זה שווה שאדם חכם עם בגרות 10 בכל המקצועות אבל מתנהג כמו חיה?

"משרד החינוך" כשמו כן הוא.

מכיוון שהמטרה היא להכשיר את האזרח המצוי לעבוד במשכורת נמוכה ולפוצץ כסף של הבנקים בקניונים הרי שאין שום הגיון להפריע לילדים החמודים עם בחינות בגרות בעוד שהם יכולים ללכת לסרט למקדונלדס או לאיזה מקום בלוי יקר וחמוד ולהשאיר שם כסף.

וואו.... אהבתי את התגובה של איש פה בשם שאלומי6. הוא פשוט אמר הכל. בר.

למה לבטל בגרויות? מה יהיה הרף לקבלה לאוניברסיטה?? אם כבר אז לבטל את מכונת הכספים שנקראת פסיכומטרי, שלמעשה לא בודקת כלום, חוץ מגודל שלפוחית השתן, כי הרי מי יכול לשבת לבחינה של שלוש שעות בלי לצאת לשירותים? 

ובתגובה לשלומי6: ומה זה שווה אדם שמתנהג כמו חיה ובנוסף גם ללא השכלה?? אין לבטל תעודת בגרות, מי שרוצה להיות חיה יהיה חיה עם או בלי תעודת בגרות. ואם כבר חינוך, חינוך מתחיל בבית ונגמר בבית. לבית ספר באים ללמוד בראש ובראשונה, ודרך הלמידה ההתנהגות משתנה. מי שלא לומד (וכן, גם מבחנים הם חלק מהלמידה) מן הסתם גם לא מתחנך... 

ובתגובה לאגם75: נסי לחשוב בעצמך, בלי להריע לדבילים...

הבעיה היא הלימוד והבגרות נהפכו למרוץ מי יותר .איזו עיר יותר זכאים לבגרות וזה ממתג אזורים שלמים על פי השגי בתי הספר .בואו נחנך למצויינות אבל לא לדרסנות .לא צריך לבטל עד שאין משהו טוב יותר .

יהיה נפלא אם יבטלו את מבחני הבגרות, באמת שאין בהם צורך היום.

התלמידים לומדים אך ורק בשביל הציון הסופי בתעודה ובראש לא נשאר כלום, יעידו התלמידים שסיימו את כיתה י''ב

והחומר עדיין אמור להיות אצלם טרי, הם לא זוכרים דבר מהנלמד בביהס.

לכן נכון יהיה לבטל בX גדול את מה שלא צלח עד היום ולחשוב קדימה מה כן יעבוד.

האם חינוך לערכים, לימוד תורה ודרך ארץ גם בבתי הפסר החילוניים, פלפולי גמרא יעניינו גם תלמיד חילוני כי זה מעניין ולא כי צריך ללמוד את זה מבחן.

אם הלימודים יהיו מענינים יהיה ללימודים ערך.

ובכלל אני חושבת שמכיתה י' ועד יב אפשר ללמוד לתואר ראשון כללי.

תלמידים שלא יסיימו את כ המטלות בביהס יוכלו להשלים קורסים אחרי הצבא.

כך יצא שהתלמידים יצאו מצויידים בתואר ראשון לצבא, ואחרי הצבא הם יחליטו מה ללמוד הלאה.

הלוואי וכך יהיה.

שנה טובה

מצחיק, אתה כותב שהנוער של היום מזעזע וזה עם בחינות.

אז אולי באמת הגיע הזמן לבטל אותן ולהתחיל ללמד את הילדים שלנו ידע כללי מורחב, ערכים, ואהבת לרעך כמוך

התנדבויות בקהילה, תקשורת וכל זה ללא קשר להשגת ציון כי ציונים זה לא הכל.

יש לחשוב על דרך חדשה, דרך יצירתית. ולא לפחד מחידוש.

בוקר טוב

מבחני הבגרות אכן הצביעו על בגרות לפני שנים רבות.

כיום זה נהיה תעשייתי, והמטרה בכל בתי הספר, היא להביא כמה שיותר תלמידים לקבלת תעודת בגרות.

התעשייה הזו, גרמה להתפתחות תופעות שליליות.  הראשונה היא ההעתקות,  תלמידים לומדים לרמות, להמציא פטנטים איך להעתיק.

דבר נוסף, כל תלמיד מצוייד בעבודה זרה (אייפון) בכל דיון או שאלה בכתה הוא נכנס לאינטרנט, ומוריד חומרים,

מגיש עבודות מוכנות או רוכש אותם. והעיקר להוציא ציון גבוה.

יש מקצועות שגורמים נזק להתפתחות הטבעית של הילד, כגון מתימטיקה, זהו מקצוע שבו מושקעים מירב המשאבים, תעשייה שלימה של שיעורים פרטיים, ספרים שמתחלפים 3 פעמים בשנה.

והמקצוע הזה מיותר לחלוטין, היות שכיום יש מחשבונים מדעיים, במחיר 100 ש"ח שיכולים לפתור כל תרגיל בכל רמה.

בזמננו לא היו מחשבונים אז שרפנו שעות על פתרונות, כאשר נכנסו המחשבונים הותר השימוש בהם, אז אם ירחיבו את השימוש במחשבון, ניתן לצמצם למנימום את הזמן המושקע בלימוד המקצוע.

מה גם שמקצוע זה אינו שימושי לרוב האוכלוסיה. יש להפוך אותו למקצוע בחירה כמגמה, מי שיבחר במקצוע זה יקבל את מירב המשאבים כדי להצליח.

בעד לגמרי לבטל את המבחנים האלה, הילדים בארץ יושבים ללמוד לבחינה ממלאים את הראש שלהם בחומר ושנייה אחרי שהם יוצאים מהבחינה הם לא זוכרים אפילו באיזה מקצוע נבחנו, האם זאת מטרת הלימוד והחינוך בארץ??? ללמד ילד בשביל שדקה אחרי הוא לא יזכור מה הוא למד???? אני חושבת שלא אני רוצה שהילדים שלי יצאו מבית הספר עם כלים שיהפכו אותם להיות אנשים יותר טובים בעלי ערכים, אהבה לזולת ואהבת המדינה. אפשר להחליף את הבחינות האלה בעבודות גמר כתור אחת שלמדה סוציולוגיה בתיכון אני יכולה להגיד שמכל החומר לבגרות עצמה לא למדתי כלום אבל את העבודת גמר שלי אני זוכרת ממש טוב עד הפרטים האחרונים למה? בגלל שאני זאת שבחרתי באיזה חלק מכל החלקים שנלמדים אני רוצה להשקיע יותר, בגלל שאני ישבתי ימים ולילות בקריאת ספרים ומאמרים כדי לקבל עוד ועוד ידע, ובעיקר כי ידעתי שלא משנה מה אני לא יקבל בלקאווט וישכח איך קוראים לי גם שאני עומדת מול אנשים שאני לא מכירה...  

בטח את עוזרת בית,ואני שנבחנתי וזוכר הרבה

הרוותי מליונים,כשכיר

הרוותי מליונים,כשכיר

כן המליונר פניני

כמה אנשים מתפרנסים משתי משוואות בשני נעלמים ??

בזמננו בגרות זה היה משהו מכובד שעזר למצוא עבודה, היום זה רק תנאי קבלה לאקדמיה.

למה מי שהולך ללמוד תנך היסטוריה ספרות פסיכולוגיה, חייב שתהיה לו בגרות במתימטיקה ???

היום צריך  תואר שני כדי שמשהו יסתכל עליך.

זאת אומרת עליך ללמוד 8 שנים, ואז תתקבל לעבודה בשכר מנימום, כאשר אתה בגיל 30 ומעלה.

אם היו מלמדים מקצוע מעשי, כגון שיננית, חשמלאי, מכונאי,  תוך שנה אתה יוצא לעבוד עם משכורת כפולה כבר מגיל 22 והכסף שתרוויח יהיה יותר מזה שלמד 8 שנים

צריך להשקיעה בחינוך לא הבגרות היא חשובה מי שרוצה לומד אחר כך גם מי שאין לא בגרות מגיע למקצועות טובים

הרוותי מליונים,כשכיר

כן המליונר פניני

כמה אנשים מתפרנסים משתי משוואות בשני נעלמים ??

בזמננו בגרות זה היה משהו מכובד שעזר למצוא עבודה, היום זה רק תנאי קבלה לאקדמיה.

למה מי שהולך ללמוד תנך היסטוריה ספרות פסיכולוגיה, חייב שתהיה לו בגרות במתימטיקה ???

היום צריך  תואר שני כדי שמשהו יסתכל עליך.

זאת אומרת עליך ללמוד 8 שנים, ואז תתקבל לעבודה בשכר מנימום, כאשר אתה בגיל 30 ומעלה.

אם היו מלמדים מקצוע מעשי, כגון שיננית, חשמלאי, מכונאי,  תוך שנה אתה יוצא לעבוד עם משכורת כפולה כבר מגיל 22 והכסף שתרוויח יהיה יותר מזה שלמד 8 שנים

למה צריך תנך היסטוריה פסיכולוגיה,ספרות,אלה מקצועות ,ההופכים לשכבות עוני

רק למקצוענים עתיד כלכלי מוצלח,לכן הם צריכים בחינות ולדעת פתרון משוואות בגרפיקה

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר