יאיר לפיד הקים מפלגה סקטוריאלית : מפלגת האלפיון העליון

לא רק לחרדים ולחובשי הכיפות הסרוגות אפשר לנחס את המושג הערטילאי "מפלגה סקטוריאלית"... מהיום ניתן להגיד זאת גם על מפלגת יש עתיד (עתיד למיליונרים בישראל) שהיא סקטוריאלית של עשירי ישראל מכפר שמריהו,סביון,קיסריה ועוד כמה שכונות יוקרה מאוד מבוססות בערי ישראל הגדולות (כמו רמת גן ונתניה וכיו"ב)

• גבר נרדף הקיסר,באתי ראיתי ניצחתי.

• ירושלים בירת ישראל לנצח.

• כולנו מתנחלים. 

לא הייתי מגדיר אותה כמפלגת האלפיון העליון אבל נראה כמה קדנציות תשרוד

לא רק לחרדים ולחובשי הכיפות הסרוגות אפשר לנחס את המושג הערטילאי "מפלגה סקטוריאלית"... מהיום ניתן להגיד זאת גם על מפלגת יש עתיד (עתיד למיליונרים בישראל) שהיא סקטוריאלית של עשירי ישראל מכפר שמריהו,סביון,קיסריה ועוד כמה שכונות יוקרה מאוד מבוססות בערי ישראל הגדולות (כמו רמת גן ונתניה וכיו"ב)

רשעות וצרות עין מקוממת. מפלגה חדשה ורעננה חפה מכל קומבינות וחובות עבר, קמה במטרה לשנות לטובה ולשפר אינסוף תקלות. 

חברי כנסת מצויינים ואיכפתיים מכל שכבות האוכלוסיה ! כל שנותר הוא לאחל להם הצלחה,שהיא הצלחתנו. 

אדם כלפיד שזנח קריירה מכובדת , זינק למלתעות משמיצים קטנוניות אופייניות כשל מפרסם הפוסט כאן, ראוי להערכה, לא פחות.

מנהל הפורום
10,000+

זו מפלגת שכבת הבינים ,גם אלה שעובדים ולא גומרים את החודש

נא להפיץ בישיבות  בכוללים ובאולפנות

http://www.amit-top.co.il/

נא להפיץ בישיבות  בכוללים ובאולפנות

http://www.amit-top.co.il/

emo_01.pngemo_42.png emo_45.png

מנהל הפורום
10,000+

נחיה ונראה, מה זה יאיר לפיד ומפלגתו, אני לא מתלהב ממנו ולא ממש מאמין לו, ולכן גם לא הצבעתי בעדו, אבל... מגיעים לו לפחות מאה ימים של חסד, כמו לכל אחד שנכנס לנעליים הגדולות עם ריח לא משהו ששמם הנהגת המדינה.

אני אישית היתי רוצה לראות בממשלה שני כוחות המנוגדים זה לזה במובן החברתי- ש"ס ויש עתיד, הדבר הזה אני חושב יכול להבטיח ניהול אחראי של הכלכלה עם כמה פירורים לשכבות החלשות של העם שלנו. אי אפשר לדעת מה יוליד היום ואיך תראה כלכלה ישראלית בעוד שנה, בעולם משתולל משבר לא קטן שכמעט בטוח לא ישפר את מצבנו.

אבל בכל זאת יש למה לצפות ואני נוטה לתת אמון לממשלה החדשה שתקום.

נחיה ונראה, מה זה יאיר לפיד ומפלגתו, אני לא מתלהב ממנו ולא ממש מאמין לו, ולכן גם לא הצבעתי בעדו, אבל... מגיעים לו לפחות מאה ימים של חסד, כמו לכל אחד שנכנס לנעליים הגדולות עם ריח לא משהו ששמם הנהגת המדינה.

אני אישית היתי רוצה לראות בממשלה שני כוחות המנוגדים זה לזה במובן החברתי- ש"ס ויש עתיד, הדבר הזה אני חושב יכול להבטיח ניהול אחראי של הכלכלה עם כמה פירורים לשכבות החלשות של העם שלנו. אי אפשר לדעת מה יוליד היום ואיך תראה כלכלה ישראלית בעוד שנה, בעולם משתולל משבר לא קטן שכמעט בטוח לא ישפר את מצבנו.

אבל בכל זאת יש למה לצפות ואני נוטה לתת אמון לממשלה החדשה שתקום.

השכבות הנמוכות קבעו את גורלם בבערות בע"ה ולפיד רוצה לשנות זאת , כן גם בלמודי תורה, ליבה ושרות צבאי לטובתם וטובת המדינה

להנות היום מה שתפסידו למחר

כשאני מדבר על השכבות החלשות, אני מתכוון קודם כל לא לחרדים. נכון חרדים הם לא עשירים, אבל הם עניים מבחירתם ובניגוד לחילונים יש להם רשת של עמותות גמ"חים, עוזרים אחד לשני עזרה אדירה וחילונים, גם הם נהנים מזה, אבל כנראה פחות, מישהו לא ממש מודע לקיומם של הדברים הללו, למישהו גאוה מפריעה לקבל עזרה והאמת תכלס... בן אדם שמרויח 4,000- 6,000 ש"ח לא ממש זקוק לאוכל חינם, מבחינת האוכל הוא מסודר, אבל מבחינת קורת גג וכל השאר...

ולא צריך להציג את התמונה שהעוני זו היא רק בעיה של חרדים, עובדה חרדים מהוים 10% מאוכלוסיה, אנשים שמשכורתם לא עולה על 6,000 50% מאוכלוסיה, אלה הם המעמד הביניים שעדיין זקוק למחירים מסובסדים של מוצרי מזון בסיסיים, לעזרה בשכר דירה ורצוי לאיזה דיור ציבורי ורובם ככולם בין האנשים הללו עובדים וביניהם יש גם אקדמאים- לא לכולם להיות סיפור הצלחה, לא לכל אחד יש כישרון להיות מתכנת מחשבים, חלק ניכר מאזרחי המדינה הזאת לא מסוגלים להוציא תעודת בגרות, חלק עוד יותר גדול יש להם מתמטיקה לשלוש יחידות- מי צריך אותם בהי טק? אף אחד, אבל הם צריכים לאכול משהו ולא צריך לעסוק באחיזת עיניים כאילו העוני מתרכז בבני ברק, אני עוד לא יודע באיזו עיר מצב יותר גרוע בבני ברק, או באור יהודה ואני אפילו לא מדבר על אור עקיבא.

בנתיים ברוך השם במדינה שלנו עדיין אפשרי לשרוד מבחינת האוכל, אבל מה יהיה מחר? המגמה הכללית כפי שאני מבין אותה, זה לבנות בניינים בסטנדרט בניה מה זה גבוה ובמחירים עוד יותר גבוהים, למכור בגדים יפים ממותגים, אבל גם המחירים מטורפים, עוד מעט נגיע למצב שימכרו לנו מזון מה זה משובח, אבל נוציא עליו הרבה יותר כסף ומי שירצה סתם לאכול, סתם לקנות לעצמו דירה, קטנה באיכות לא מי יודע מה, יתקשה למצוא לעצמו אופציה כזאת. מה לעשות- אלה שבונים, אלה שמייבאים ומחזיקים חנויות מותגים ואלה שמשווקים מזון הם אנשים עשירים וסופרים הם רק את אלה שהם גם עשירים, קונים הרבה ולכן מכתיבים את כללי המשחק ועניים- אם אין להם לחם- אז שיאכלו ריבה. או שילכו לעבוד בהי טק, אה הם לא יכולים? זו היא בטח גם בעיה שלהם.

החרדים בחרו בעוני, זה כנראה מקרב לדת ולאמונה

המדינה לא צריכה לדאוג למאושרים אלה,

במשך אלפי שנים זה מצבם,והם מאושרים

ההבדל בין עני לעשיר זה בבטן שהוא סוחב מקדימה,

העניים אוכלים הרבה לחם אורז ועוד לכם,העשירים אוכלים אוכל בריאות ,בלי לחם

העוני לא מקרב לכלום, זו היא פשוט תפיסת העולם "אכול בצל ושב בצל", למה לעבוד קשה בעולם הזה, כשאפשר אולי לחיות בעוני, וללמוד תורה ולהנות? זו היא דרכם.

ולגבי עניים ועשירים, אם נספור מי אוכל לחם ומי אוכל דברים בריאים יותר כביכול אז נגיע מהר מאוד למצב ש 80% לפחות אוכלים לחם ואכן הם לא עשירים ולא מעמד ביניים בהבנתו של יאיר לפיד. ורובם המכריע דווקא יהיו חילונים, אנשים שרוצים לצאת לעבוד, אבל מי צריך אותם? ובמיוחד אף אחד לא צריך חרדים. יציאתם של החרדים לעבודה היתה יוצרת כמה דברים, מצד אחד סטטיסטית רמת החיים היתה עולה, אולי, אבל מצד שני כמות המובטלים גם. המעסיק הישראלי לא תמיד מוכן לקחת למשרה שמיועדת לאיזה עובד זר, או שוהה בלתי חוקי עם משכורת מצחיקה איזה שהוא ישראלי תמורת משכורת מינימום. עבודות כמו בניין וחקלאות עדיין נחשבות כמשכורות ערביות, נו ברור שיהודים לא בנוים לכך, אין לנו ידיים, אה? כמות מקומות העבודה היתה נשארת אותה כמות, אולי היתה טיפה עולה, אבל אז הינו מדינה עם 20% אבטלה לפחות. האם זה היה מרגיע אותך אילו מי שקיבל בעבר קצבה כאברך היה מקבל אבטחת הכנסה?

או אילו כל החרדים היו מתדרדרים לחיפושים בפחי אשפה. אף אחד לא צריך את זה, אבל מצד שני לא חסרים גם חילונים כאלה ובלתי אפשרי למצוא לכל אחד במאה עשרים ואחת עבודה טובה. ילד שנולד עם כישרון למתמטיקה יכול היום להצליח בקלות וילד שנולד עם כישרון לספרות, או פילוסופיה? מי צריך אותו בכלל? חוץ אולי מקומץ סופרים שעדיין איך זשהו מגיעים לפת לחם וילד שהגיע לגיל 30 ולא יודע איזה כישרון בדיוק יש לו? למה שיהיה עני מרוד?

יש צדק מסוים בדברי אלה העשירים שטוענים שזה לא צודק ללחוץ אותם במיסים למען כל מיני כאלה... אבל כל מיני כאלה לא תמיד אשמים במצבם שכזה ולך תדע מה היה קורה אילו כל אותם שעובדים בחברות הי טק היו נולדים במשפחות עניות בפריפריה עמוקה ולהוריהם לא היה גרוש לשיעורי תגבור במתמטיקה עבוד ילדיהם. אם כי... היום גם אנשי היטק לא יכולים לקנות לעצמם דירה אפילו בפריפריה, את זה יכולים רק בעלי תיקונים ואנשי עולם הפשע. האם זה המצב התקין?

עכשיו הוא מוכיח זאת

• גבר נרדף הקיסר,באתי ראיתי ניצחתי.

• ירושלים בירת ישראל לנצח.

• כולנו מתנחלים. 

יאיר לפיד יודע להתלבש יפה ולדבר יפה,

מול נתניהו הוא טירון מושתן, טירון פוליטי,

אז כדאי מאד שיפסיק החרם והלחץ המדומה ,כי אחרת יעלם לנו באופוזיציה

החברה הישראלית רחוקה מלהיות חברה מריטוקרטית שבה מיקומו החברתי והמקצועי של האדם תלוי בהישגיו וכישוריו.

אצלנו די להיות בנו של כדי להשתייך, "לקפוץ כיתה", לעבור במסלול המהיר ולהתברג בפוליטיקה, בתקשורת וגם לנחות מעדנות בחיקם של בעלי הון.

וכך זרועה לה החברה הישראלית באין ספור אנשים בינוניים שלא לומר "כלומניקים" היושבים על כסאות שרופדו למענם עוד בינקותם. אנשים אלה כמו בוז'י הרצוג נמצאים בצמרת בחסד אבותיהם ולא בשום זכות. (ראה את בניו של שרון שהתנדפו תודה לאל מהנוף הפוליטי ברגע שאביהם קרס) זה גם מקרהו של יאיר לפיד, אגרופן בינוני, סופר בינוני, איש תקשורת בינוני, ועכשיו גם פוליטיקאי בינוני הנישא הלאה והלאה על גלי הקלישאות, עפעופי העיניים והמניירות שכולן "אני יפה, אני אגרופן, אני חכם, יש לי חיוך מקסים" ועוד ועוד ועוד, איך עשרות אלפי אנשים לא רואים זאת? לא פלא שהוא רואה את עצמו כראש הממשלה הבא.  אין סוף ליהירות וליומרה של הכלומניקים האלה.

יש כמובן יוצאים מן הכלל כמו אסי דיין, לו יש קבלות על יצירות ישראליות נהדרות ובלתי נשכחות הוא ידוע לטוב ולרע למרות אביו הידוע והשנוי ולא בזכותו.

למד חשבון, 19 מנדטים מתוך 120 זה הרבה יותר מאלפיון.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר