אז מה עדיף??

ראיתי בשבוע שעבר את הראיון עם ביבי...מה אני אגיד לכם אני כבר לא יודעת מה עדיף לנו!!הוא נשמע ממש משכנע (שלא תטעו אני ממש ממש לא בעדו!!) אבל האם כדאי שיעלו את המיסים ולטווח הקרוב זה גרוע כי באמת שאי אפשר לחיות כאן או שהמדינה תיכנס לגירעון מה שיגרום למיתון בטווח הרחוק?

המצביע ביבי נתניהו,כאילו הצביע ש"ס ויהדות התורה

מצביע לנתניהו מנציח השתמטות הדתיים

יושבים השרים וחברי הכנסת ומהססים ב,מ,ו או גיפ או גיפ עם שבעה מקומות

יושבים הנסיכים האלה ומטילים עלינו מסים, בושה למדינה

תמשיכו לשיר שירים מוכרים, ביבי נתניהו, חרדים, קפיטליזם וכל השאר... לא זה שזה לא קשור, אבל...

היתי הולך בעקבות המומחים, המומחה אצלינו המקורב אל הממשלה הוא סטנלי פישר- בן אדם שהציל את ישראל כבר מספר פעמים ממצבים לא הכי סימפטיים בתחום הכלכלי בשנים האחרונות שעכשיו אפילו למישהו יש רושם שאנחנו יותר איתנים מאמריקה, יש להם משבר, הכל נופל ונובל אצלינו... כמעט כלום.

האמת זה לא ממש נכון, פשוט מספר בני אדם נכונים נמצאים במקום הנכון ואחד מהם הוא סטנלי פישר שמבין בכלכלה קצת יותר מרוב מצביעי ליכוד, עבודה, או קדימה. הוא זה שאומר שצריך להעלות את המיסים, מבחינתי- זה גמור, צריך להעלות את המיסים וכולה עליה... אחוז אחד במע"מ, הינו כבר לפני מספר שנים תקופה ממושכת במע"מ של 17% והאמת אני חייב להגיד שאז מערכת הבריאות לא היתה כה מפורקת כמו היום ועדיין היה פיקוח על המוצרים הבסיסיים ותכלס לחיות היה יותר קל מאשר היום, נו אני מדבר לא על עשירון העליון, אבל על סתם בני אדם. מציעים להעלות טיפה את מס הכנסה, לא יקרה כלום, נו במקומם היתי מציע אולי להעלות את מס החברות בשני אחוזים, תכלס זה כנראה לא היה פוגע משמעותית בכלכלה, אבל מוסיף כסף לממשלה.

הכלל העיקרי צריך להאמין לממשלה, היא גובה כסף עבור כולנו, לא התבססו שם איזה שהם מחבלים, או אנשי פשע, הם באמת ובתמים מנסים לשפר את מצבה הכלכלי של ישראל, השאלה עד כמה זה מצליח בידם?

לגבי ביבי וחרדים... חרדים תמיד ידעו לעשות חיים, גם בימי בן גוריון, רבין ופרס, אל תשכחו שמעון הזקן וחיים רמון היו חבריהם הטובים של מנהיגי החרדים. גם שלי יחימוביץ תדע למצוא איתם שפה משותפת וזה לא כזה פשוט ועם המיסים- אל תחשבו, היא לא מתאבדת ולא קומוניסטית, גם היא תעלה את המיסים וכל ביריונים סוציאליסטיים שהיום משתוללים מדי שבוע יחייכו וימחו כפיים וערבים... איך לא, הם יחגגו, החגיגה תהיה על חשבונינו.

השמאל תמיד לפני שהוא עולה לשלטון מבטיח להכנס בחרדים, להטיב מצבם של פועלי ישראל וכשעולה לשלטון אז היחידים שמרויחים משלטונו- הם מחבלי ישמעאל. ועל העוני והחרדים באמת אף אחד לא חושב, כי כולם עסוקים בהשרדות, האם אנחנו צריכים את זה? לא יודע איך אתם, אני לא.

אני איתך.. באמת כבר לא ברור מה עדיף לנו.. הבוקר קראתי את הפוסט הזה בנושא, הנה ציטוט ממנו שמדבר על כל נושא הגרעון והמיסים : "אבל הרחבת הגירעון לא משפיעה על הכיס שלי כמו הטלת מסים חדשים.

ממש לא מדויק. נכון שלתוכנית הרחבה שהחלו לגבש פקידי האוצר (מסים חדשים, קיצוץ קצבאות, ביטול פרויקטים לאומיים ועוד) הייתה עלולה להיות השפעה מכבידה – ואולי בלתי אפשרית – על מעמד הביניים והשכבות החלשות. אבל מנגד, להרחבת הגירעון עלולה להיות השפעה עתידית קשה על המשק: חברות דירוג האשראי הבינלאומיות מייחסות משמעות רבה למשמעת ולאמינות פיסקלית (נציגי סוכנות האשראי S&P כבר נפגשו עם בכירי האוצר וביקשו הבהרות על החלטת הממשלה). הכפלת יעד הגירעון עלולה להביא לאופק כלכלי שלילי, כלומר להורדת דירוג האשראי, כפי שחוו בחודשים האחרונים שורה ארוכה של מדינות באירופה, ביניהן צרפת, ספרד, איטליה, אוסטריה ועוד. אם סוכנויות הדירוג יחליטו להפחית את דירוג האשראי של ישראל מרמתו הנוכחית (+A) המשמעות היא ריבית גבוהה יותר על גיוס הון חדש, היחלשות השקל, הכבדה ניכרת על תקציב המדינה ופגיעה בקצב הצמיחה. מכאן, לא מאוד ארוכה הדרך ל"אפקט דומינו" – האטה ומיתון. "

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר