האם נכון לגייס תרומות לצבא, לצורך מסיבת סיום מסלול?

בני, המשרת ביחידה קרבית, סיפר לי כי הוא וחבריו מנסים לגייס תרומות לטובת מסיבת "סיום המסלול". מתברר כי יש ספונסרים ליחידות השונות, המממנים מסיבות, טיולים, על האש, חולצות וכל מני צ'ופרים לחיילים. עולה השאלה האם הדבר ראוי...  מה קורה אם מחלקה אחת משיגה תרומות והאחרת לא? האם תקין הדבר שרק המחלקה שהשיגה את התרומה תחגוג?

אתר חינמי ללימוד אנגלית:
http://www.grammar-land.com

השאלה החמורה יותר מה יבקשו בתמורה לתרומה.................?????????? מידע ממחשב צה"ל?? חותמת?? מסמכים מסווגים?? כמה תת מקלעים או איזה טיל לאו?? לשימוש עירוני כמובן............ כמה רימונים לשעת כיף?? לזרוק על שוטרים או על פושעים??? יפרסמו אותם בעיתון במקום לשלם לפרסומת בחולצות?? ועוד כהנה וכהנה שאלות בנידון......................!!!!!!!!!!!! השאלה אם כל המיליארדים שהאוצר מעביר לצה"ל לא יכולים לממן מסיבות???????? ואולי הורי החיילים כל אחד יתרום דבר מה ואם יש חסרי כול ולא חסר כאלו יקנו רק סט כוסות לא להיות ניבדלים!!!!!!!!!??? והשאלה למה לכל האלופים לברק נידמה לי ושאר החברה אפשר לערוך מסיבות לחגים לקבלה לפרדה ושמענו בחיל אוויר על החינגות ולמה לא מחולק כסף שווה לכול החיילות ?? למה ניזקקים ביכלל לספונסרים במקום שאמור להיות הכי מאובטח במדינה?? הרי אם יש מי שרוצה לתרום בא תורם מכול הלב אבל ברגע שמצויין שזה ספונסר כל שנישאלתם למעלה תופס!!!!!!!!!!!!!!!! למה לא יוחלט בצה"ל שכל חייל מיום גיוסו תורם כל חודש שקל אחד בילבד שיחסך 3 שנים מכולם למטרות של מסיבות וכאלו ואם החייל יעבר באמצע הרי מי שעבר לשם עבר משם למקום אחר הכסף תמיד ישאר וכך לכולם יהיה ומה שיחסר יושלם מקופה מיוחדת בצבא?????!!!!!!!!!!! והינה יש תקציב ענק למסיבה בלי שהרגישו. ביזמנו כבר נאסר לקבל תרומות מאחר והספונסרים בתמורה שוחררו ממילואים וקיבלו כל מני טובות כאשר מי שלא היה בידו עשה בימקומם עוד מילואים ולא אחת העיפו אותו מהעבודה ואם לא יכל או לא רצה יותר לשאת בנטל ביגלל השחיתות הזו ולא רצה להגיע שוב במקומם למילואים נישפט על ידי הצבא שמצד אחד ידע על התרומות ומה מקבלים התורמים בתמורה ומצד שני התנכל לאלו ששילמו על כך בכל.. וזה פורסם בעיתונות שנאסר לקבל תרומו תלאור כל השערוריות וחוסר הצדק אז מה קרה בשקט בשקט חזרנו למה שהיה זה מה יהיה?? והיכן הרמטכ"ל שירים מסיבה לחיילים? בלי סושי אבל אם בורקס????????....... מקווה שכבוד הרמטכ"ל וכבוד שר האוצר וכבוד שר הביטחון יקראו דברי ואולי כבוד שר האוצר במיליארדים שמעביר לצבא יקצה מתוכם סכום שיקבע הרמטכל לכל החיילות לכל שנה שיספיק למסיבות!????????????????ותחשבו על זה שיהיה רק בהנאה בהצלחה והמון אושר לכולם ושכבר ירד שלום על העולם! והעיקר המון שימחה ומסיבה מוצלחת! JHHUL JHHUL

החנוך לפומפוזיות,לשוואו ,הגיע גם לצבא, אז אני מציע שידרשו מכל אחד שבא למסיבה שיביא 500 שקל,יהיה אחלה מופע

כנראה דבר התרומות מאוד נפוץ בארץ בכל התחומים. מן התרומות חי כמעט כל מערך העמותות לנזקקים, מן התרומות מקימים בניינים חדשים בבתי חולים ובאוניברסיטאות, שמות התורמים יעידו, כמעט כל דבר שלא מביא כסף ישיר ומיידי חי מן התרומות. אז גם צה"ל חי מן התרומות, עד כדי כך שהיו זמנים שמן התרומות נקנו טנקים ומטוסים לצה,ל ולא רק ב 1948, לפחות עד מלחמת יום הכיפורים. גם היום העניין הזה נמשך.

מה אני אגיד? לרוב התורמים הם כנראה יהודים עשירים מחו"ל, או עשירי מדינת ישראל ומן הראוי אכן לתת להם טובות הנאס מסוימות, כמו שנותן מס הכנסה. לגבי הנשק שמועבר לעולם הפשע, תסלח לי, זה מוגזם, כנראה במשך כל שנות התנועה הציונית שניזונה מתרומות מיום הקמתה לא היו מקרים כאלה. עולם הפשע האמת לא זקוק לזה, לצערנו לגנוב את הנשק מן הבסיסים המרוחקים והמוזנחים של צה"ל זה לא הסיפור של מה בכך, מצד שני לקנות איזה רובה זה עניין של אלפי שקלים בודדות בארץ, הנשק נקנה כחוק, אחר כך או נגנב, או מועבר לגורמים הללו, לא צריך לתרום בשביל זה מאות אלפי שקלים לאיזו יחידה, זה פשוט לא משתלם.

ולתת פטור למי שתרם ממילואים זה אולי רעיון לא רע- תן לצה,ל כסף שבו אפשר להזמין טנק מרכבה חדש- תקבל פטור למילואים השנה, הרי התרומה שכזאת תביא תועלת גדולה בהרבה משירותו של חייל בודד, תן לצה"ל כסף שבו אפשר להזמין צוללת, תהנה מן הפטור לכל החיים. הכל עניין של רווח והפסד והעיקר כאן לא החוק ולא השוויון, אלא טובתו של צה"ל.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר