איש הזה ( בעל המשור ) מסוכן לישראל. תוקע אצבע בעיני הידיד היחידי שלנו.

כל מי שעיניים בראשו יודע שמדיניות החלוקה הנה של אר"הב כמדינה, ולא של אחת המפלגות בתוכה. אין ממשל שהעביר את השגרירות לירושלים, אין ממשל שנסוג מהתחייבותו לפתרון של שתי מדינות, ואין ממשל שנסוג מפתרון של חלוקה על בסיס גבולות 67. הניסיון לעורר את הרושם, בציבור המצביעים והתורמים היהודי אמריקאי כי, אובמה שינה דבר מה בעקרונות אלה של אר"הב, ושהמפלגה השנייה תנהג אחרת לא רק שלא אמת, הוא מסוכן. אם נכון שהפלסתינים הם המכשול לשלום שיכון על בסיס מתווה קלינטון אין כל בעייה לשכנע את כל העולם שזה המצב. אבל בעל המשור מ-פ-ח-ד שהפלסתינים יגידו כן. הוא מסוכן לעתידנו, עליו לעוף מהעינים, ומותר שעה אחת קודם.

קצת היסטוריה לא תזיק לך...

זוכר ששאלתי אותך אם למדנו משהו מהיסטורית העמים? ובכן כעת השיעור בהיסטוריה של אמריקה. אומה זאת היתה קטנה יחסית בעברה. אי לכך, אחד מנשיאיה החליט שהוא צריך לכבוש את כל איזור המערב הכולל ביו היתר את קליפורניה, ניו מקסיקו אריזונה ועוד. כל החלקים הללו נכבשו ממקסיקו ללא שום מעשה איבה מצידםץ למעשה אמריקה כבשה אפילו את עיר הבירה המקסיקנית ואי לכך אילצה אותם לחתום על חוזה שבו הם מוותרים על מחצית משיטחם!!! כלומר, ארצות הברית כבשה שטח הזה בגודלו למקסיקו דהיום ולא היו לה שום נקיפות מצפון. כתוצאה מכך, סביר להניח שהיא הגיעה לעושרה הרב למעצמת העל שבו היא מצויה כיום. והם מנסים להסביר לנו מה אנו צריכים לעשות??? אולי שיסתכלו על מומם לפני שיעירו לנו??.

הקולוניאליזם חלף מן העולם

על האמפריה הבריטית שמעת ? אם לא קרא עליה בלינק המצורף. הבריטים שלטו על רבע משטח כדור-הארץ ועל חמישית מאוכלוסיית העולם. גם מדינות אירופה אחרות (צרפת, הולנד, ספרד, פורטוגל, ...) החזיקו בקולוניות ונסוגו מהן. וכל זאת לטובתן הן. אני מניח שהדוגמא האומללה שהבאת (כבוש אמריקה הצריך טבח של מליונים !) מלמדת אותך שעל ישראל לכבוש מדינות ועמים ולשלוט בהם. אם אתה מעוניין ללמוד לקח מההסטוריה תנסה ללמוד ולהבין מדוע נסוגו מדינות אירופה מהקולוניות.
Anonymous

אני דווקא למדתי, אפילו את זו של רומי עתיקה.OD LICET JOVI NOT BOVI

או בשפת עבר : מה שמותר ליופיטר אסור לשור. ברוסית זה נשמע כך : מה שטנחנו מרשים לעצמנו בצ'צ'ניה יכולים להרשות לעצמם האמריקאים בלוב והסינים בטיבת. בערבית זהנ נשמע כך : אפילו בסודן כבר יש הגבלה על התעללות בעמים קטנים. באנגלית זה נשמע כך : האפרטהייד, כמו החרס ההולך אל הבאר, הולך עד שנשבר.
11:27 17-06-2012|%%posterlink.0%%

הקולוניאליזם חלף מן העולם

על האמפריה הבריטית שמעת ? אם לא קרא עליה בלינק המצורף. הבריטים שלטו על רבע משטח כדור-הארץ ועל חמישית מאוכלוסיית העולם. גם מדינות אירופה אחרות (צרפת, הולנד, ספרד, פורטוגל, ...) החזיקו בקולוניות ונסוגו מהן. וכל זאת לטובתן הן. אני מניח שהדוגמא האומללה שהבאת (כבוש אמריקה הצריך טבח של מליונים !) מלמדת אותך שעל ישראל לכבוש מדינות ועמים ולשלוט בהם. אם אתה מעוניין ללמוד לקח מההסטוריה תנסה ללמוד ולהבין מדוע נסוגו מדינות אירופה מהקולוניות.

גם הדוגמאות שאתה מביא לא מעידות על הגיון צרוף.

להשוות את הקולוניות של אירופה לשיחרור ארץ ישראל הלא ממש שלמה? כמו ההשוואה המטופשת של לבנון לוויטנאם - כאילו מוויטנאם נורו טילי גראד לעבר לוס אנגלס ובנותיה. או כמו ההשוואה בין שילטון הכיבוש הצרפתי באלג'יר לשליטה העיברית ביהודה ושומרון. כאילו נתיני אלג'יר התפוצצו באוטובוסים במרסיי או ירו ללא הבחנה על נשים וילדים בטולוז. שלא לדבר על כך שבניגוד לערביי יהודה ושומרון - הם באמת חיו באלג'יר מאות שנים ולא פלשו לשם מחצי האי ערב בעשרות השנים האחרונות - כמו הערבים המכונים בטעות מכוונת פלשטינאים. ועיקר העיקרים - כל השוואה בין מה שקורה כאן לבין העולם כולו תהיה חסרת בסיס מהסיבה הפשוטה שבכל העולם אין עוד מדינה יהודית שלא לדבר על דוברת עיברית. מה שלא נכון לשאר העולם.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

טעות חמורה בדבריך...

יש להבדיל אלפי הבדלות בין מלחמות על הבית למלחמות במחוזות רחוקים. כל אותן מעצמות שכבשו שטחים במרחק אלפי קילומטרים מגבולם - שילמו מחיר יקר ל יצר ההרפתקנאות. אך אין אח ורע למדינה שלחמה ממש על גבולה שהסכימה לסגת באופן כה גורף כמו שמדינת ישראל עשתה. די אם נעיף מבט באירופה. איטליה דהיום שולטת ביד רמה על שטחים אדירים שהיו שייכים לאוסטריה בעבר. צרפת ופולין ספחו שטחים שהיו שייכים בעברם לגרמניה. והרשימה ארוכה ארוכה. המשותף הוא - שהשלום שם הושג למרות שאדמתם של המפסידים לא פונתה מהכובשץ כי אותה מדינה שחירחרה מלחמה וסחפה את שכניה למערבולת של דם חייבת להבין שעל טעותם הם ישלמו. ובמקרה הזה ישלמו באדמה. וכשם שבאירופה, באמריקה ובכל מקום אחר בעולם, גבולות נוצרו כתולדה של הפסדים ונצחומות בקרב, כך גם שכיננו צריכים להפנים שעל העוינות שלהם אלינו הם צריכים לשלם. אם הם רוצים להורגנו - זכותנו המלאה להגן על חיינו, וכל שניכבש לנו הוא!!!

אתה איש קצת מבולבל

אתה מביא את הדוגמא של כבוש אמריקה. כאשר אני מוכיח אותך על טעותך אתה מתקומם שאין קשר בין קולניאליזם לבין מלחמה על הבית. אז עכשיו תחשוב שוב ותסביר לי ולכולנו לשם מה הבאת את הדוגמא של אמריקה מלכתחילה ???

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

צא ולמד.

הדוגמאות שהבאתי לגבי אמריקה ואירופה כולן דוגמאות טובות ורלוונטיות. אלו דוגמאות מההיסטוריה של העמים שמראות כיצד אותם עמים שמנסות להטיף לנו מוסר - איך הן פעלו בעברם. לאמריקה לא היתה בעיה מנסיגה מוחלטת מסייגון. לא הייתה לה בעיה מנסיגה מוחלטת ממגוון מקומות בעולם המרוחקות אלפי קילומטרים מגבולה. אך היא לא נסוגה מילימטר אחד, ולא ויתרה על אף שעל שכבשה כל זמן שהוא גובל בשיטחה. מוזר שאינך מבין את הכתוב בהיסטורית העמים וגם לא רוצה להתיחס אליו. ואם אינך מבין היסטוריה, כיצד זה שאתה מציע לנו לאמץ את ההיסטוריה שאותה אתה מעוניין לבנות כאו??? צא ולמד ואז תשוב והעלה תענותיך. אנא גבה את דעותיך בטענות היסטוריות. זכור - ההיסטוריה אינה טועה. מי שאינו מביט ולומד מליקחי העבר, סופו שישלם על כך - ובמזומן.

אתה צודק בכביכול נתוח מצב שלך,

אבל, מי בדיוק רוצה שלום איתנו ? החמאס  בעזה,החמאס בגדה,חיזבאללה בצפון,אל קאידה בסוריה,אסד הזכור לטוב?

היום יורים טילי גראד על מצפה רמון ואילת,אם ניסוג מהגדה יירו טילים על תל אביב ועל שדה התעופה לוד,

זאת מבין כל אחד עם עינים בראש

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר