ועכשיו משזכיתי בתשומת לבך.........

בוא ונפרק כמה דברים. מהו השמאל? מיקשה אחת שמדברת בקול אחד? שלי יחימוביץ וזהבה גלאון חד הן? אפילו זהבה גלאון ואילן גילון לא רואים עין בעין ואינם זהים בדיעותיהם. הכל פלשתינים? השמאל בגורף בעד הפלשתינים לא משנה מה והימין בגורף בעד עם ישראל? הרי כל גוש מורכב מפרטים אז מי בעצם אומר שהאמת הינה במקום אחד? השמאל שאני שייכת אליו עוסק יותר בעניין החברתי-כלכלי שכן בעניין הבטחוני הוא יותר קרוב לימין ושניהם מדברים פחות או יותר בקול אחד. והייתי מסכימה לכל מה שאתה כותב אילו היית כותב "ריצת אנשי שמאל" ולא "ריצת אנשי השמאל" כי ההבדל בין השניים, האות הקטנה "ה" היא זו שמפרידה בין לגיטימיות הטענה לבין השנאה של ציבור שלם שחלקו חושב כמוך.

בשמחה הייתי מפרק...

השמאל המדיני. אלו שרצים לעיתונות זרה בכל הזדמנות שיש להם כדי לתקוע לנו. אלו שבכל שבת באים לנקודות חיכוך, מתסיסים, עושים מניפולציות ומתעדים כדי להראות לכל העולם איזה חראות אנו. אלו שיוזמים הפגנות בכל הזדמנות בה באמת טעינו, אולם עושים זאת משנאה יוקדת ולא כדי לתקן. גלאון וגילון הם מקשה אחת. אם יש לזה סיכוי להציג את ישראל באופן שלילי - לא חשוב הנזק.. הם ירוצו על זה. יחימוביץ.. טרם תהיתי על קנקנה .. בכלל לא מבין את השמאל שלה. היא נייטלארית יותר מאשר שמאל. עניינים חברתיים כבר מזמן אינם שמאל. אלא שזו אג'נדה בהזדמנות לפוליטיקאים שאין להם אג'נדה חזקה אחרת. קחי לדוגמה את ש"ס. חברתי דה לה שמאטע.

אני מסכימה איתך ש.........

אלה שרצים לעתונות זרה/מתסיסים בנקודות החיכוך/מניפולציות/הפגנות וכו' לא עושים זאת כדי לתקן שכן אילו באמת היתה הכוונה לתקן יש אלף דרכים אחרות וטובות לעשות זאת. אבל מכאן אתה מגזים ובענק. גלאון אינה כוס התה שלי, גם לא טיפת התה שלי, אבל לא אייחס לה את הזדון שאתה מייחס לה - להזיק לישראל. לא מקבלת את זה כמו שאיני מקבלת כלל ועיקר את דעותיה. ביחס לאילן גילון - ובכן, בעיני הם ממש לא מיקשה אחת, אבל זו דעתי שלי, הגם שהם במפלגה אחת. יחימוביץ ממחישה לך את טענתי העיקרית והיא שהחלוקה לימין ושמאל היא מלאכותית והסטורית יותר מאשר מציאותית, שכן אם אתה בודק את העמדות של המשתייכים למחנה כזה או אחר אתה רואה שמי שנמצא בימין לעתים קרוב יותר לשמאל וההיפך, מה שאומר שלוקחים את הקיצון ומשליכים אותו על מחנה שלם, והכל בשם ההכפשה המקודשת. ואני מסכימה איתך לגמרי שעניינים חברתיים אינם שמאל ואינם צריכים להיות נחלתו של מחנה אחד אלא עניינו של כלל הציבור, ולצערי הרב השמאל שאמור היה להפריד עצמו בעניינים אלה מהימין ולהוות אלטרנטיבה אמיתית כושל בכך. זו לא צריכה להיות אג'נדה בהזדמנות אלא אג'נדה רצינית ואמיתית. אבל במדינה בה הקואליציה היא כמעט כל הכנסת והאופוזיציה איבדה את הצפון וקצת את המצפון - זו בעיה.

כולם חארות [?]

כן.. את מסכימה בזה. בלי ספק, כולם חראות. שני דברים שיש לעשות שאולי ישנו משהו. 1. שינוי שיטת הבחירות. למשהו שייתן המון כח לאדם אחד.. ונראה מה יהיה. כי כיום אי אפשר לעבוד, בוודאי לא לטווח הרחוק.. והשיתוק, לא יעיל במיוחד. 2. פרוייקט תעלת הימים. ואיך הוא קשור? אינטרס רחב ומשותף לנו ולשכנינו מעצם הוויתו כבר יש בו רווח. וכנראה שאין כמו אינטרס משותף [או אוייב משותף] כדי להשכין שקט ולו לזמן מה.

ראשית - שינוי שיטת הבחירות. זה הדבר החיוני ביותר כדי להפוך ממשלת שיתוק לאומי לממשלה מתפקדת. ו... לא כולם חארות, יש כמה בסדר.....

השמאל לא צריך לחזור לשלטון ובטח לא כדי לטפל בכל אלה. הימין השולט הרי עושה זאת כל כך יפה וטוב לאורך כל שלושים וכמה שנות שלטונו...

הימין שולט אבל השמאל יפה כי, הוא לא נרטע מחיפוש האמת והשלום.... התעמקי בכותרת השרשור (נרטע)

מה שווה יופי בלי אופי

האם היית מסכמים שבנך ינשא לזונה רק בשל היופי שלה?

זהבה גלאון זונה ואינה יפה

יצחק יקר, יש פתרון שמקובל על כולם. שמו מדינת רווחה.

חברה מתוקנת צריכה לאפשר לכולם דרך חייהם בהגינות. חייבים יזמים שמניעים את גלגלי התעשיה/כלכלה...כמו שחייבים עובדים שיבצעו זאת. הבעיה מתחילה כשצד אחד עושק את השני ולא מאפשר לו קיום הוגן....כשהפרופורציות משתבשות יחד עם ערכים חשובים אחרים. החכמה במדינת רווחה היא בדיוק השמירה המוקפדת על האיזונים הללו. נדמה לי שבישראל חרגנו בענק , אוכלוסיות גדולות משכילות ועובדות קשה, אך לא מתוגמלות באופן שמאפשר קיום הוגן, אופק לעתיד. מכאן ההפגנות והתסכול, מעמד ביניים שחי באופן מכובד בעבר הגיע לנקודה שאין זה כך עוד. זאת לעומת שיכבה שגדלה של אנשים שמרכזים בידיהם כסף ויכולות שאינן מאפשרות לאחרים לצאת ממעגל הקושי, גם אם הם יזמים מוכשרים.....הם נחסמים. כאן בדיוק תפקידה של מדינה לעצור זאת לטובת כולם, על רב גוניותם והשוק שבאמת צריך להיות חופשי ! מאפשר תחרות הוגנת. בישראל המצב אינו כזה כרגע. וזה חייב להשתנות אם אנו רוצים סולידריות חברתית שהיא בסיס הכח בישראל, שהרי איננו מדינה ככל המדינות.

כולנו בעד מדינת הרווחה, אני גם לא ממש עשיר וסובל מן המצב הכלכלי, אבל...

לצערי כנראה אין לנו ברירה, אלא לסבול. המשבר הכלכלי העולמי בכל מדינה ומדינה יש לו פנים משלו ובכולם הוא פוגע בלי יוצא מן הכלל, גם במדינת ישראל. ובמשברים שכאלה לעתים כדי להשאר על פני המים אסור להתפרע תקציבית ולעשות תנועות חדות, הכל צריך להמדד ברווח והפסד של הכלכלה, בעולם יש מדינות שכלכלותיהן בגלל המשבר הנוכחי הצטמקו כמעט פי שניים, חלק מן המדינות של העולם השלישי. אז קל לדרוש, קשה לקיים. הכסף שכולנו משלמים כמס הולך לא לאיזו כנופיה מוצצת דמו של העם, לא מצטבר בידי איזו מפיה, הכסף הזה הולך לממשלת ישראל, לממשלה שלנו ובסופו של דבר הוא של כולנו, מי שלא רוצה לשלם מיסים שהם אכן די כבדים בארץ, הוא דוחף את המדינה שלנו לתהום. מי שרוצה לקבל כאן ועכשיו הכל בסופו של דבר לא יקבל כלום, כי מדינת ישראל של היום היא לא אמריקה בעת שיגשוגה והמצב שאנחנו נמצאים בו הוא כזה שגם לאמריקה ומיטב ארצות המערב לא פשוט. לכן אכן כך, יש לנו בעיות שמכבידות עלינו את החיים, הבעיות שהצטברו במשך הזמן, אבל כנראה כל ממשלה בעלת אחריות מינימלית, אפילו סוציאליסטית ככל שתהיה תשאר את המצב הנוכחי בגדול כפי שהוא. אנחנו עכשיו מדגינת הרווחה ומי יודע מתי נוכל לקבל קצת יותר רווחה ולתקן משהו?
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר