אני מצטער , אבל גם חרא , יכול לשמש כחומר מחזור

ואם אינך הבנת , אז כניראה אתה חרא... נשאר איש ברוטלי שלא שווה לי לשוחח עמו . תודה עד כאן .

נכון קונים זבל עופות והוא לא זול, גם מחרא מפיקים אנרגיה, גז בוטן

להנות היום מה שתפסידו למחר

השנה אני לא שם יותר דגלים על החלונות ועל הרכב

לעט לעט, אבל בטוח , אבי משתכנע כי המדינה הזאת , היא לא המדינה שאליה חלמתי כאשר עליתי ארצה , לפני 39 שנה . אז , האנשים עוד היו שמחים לקבל עולים , היו עוזרים אחד לשני , היו שמחים כאשר השחן היה מצליח לרכוש משהו . היום , הדברים השנו מקצה לקצה . היום , טוב למישהו כאשר לאחר רע לו . אם מישהו מצליח להוציא את ראשו מעל המים , חייב מישהו אחר לדאוג לכך לתבוע אותו חזרה . מלחמת הקייום היום , בהנהגת ממשלות ישראל ( רובן , לא כולן ) , גרמו לכך שהאינדיבידואליסם מנצח בגדול . זאת , לא המדינה שאליה חלמתי , ימצאו חוכמולוגים שיגידו , מה הבעיה ? תילך . לא , אחרי שנלחמתי , וגידלתי ילדים כאן , ימשיך להלחם על מה שאני מאמין , להוכיח כי אפשר גם אחרת .

אז תשים דגלים או לא?

סתם אני צוחקת, אני ממש מבינה אותך לגבי הכעס על המדינה. אבל תרשה לי לעמוד על הדיוק ההיסטורי,אף פעם ,אבל אף פעם לא שמחו לקבל עולים ולראייה קיים הסרט לול המבהיר איך ״קיבלו״ את העולים ולא משנה מאיזו ארץ הגיעו .כל עלייה וקוץ בה. אך לאחר זמן הסתגלות קיבלו. ואכן גם הורי סיפרו לי כי חיי היום יום היו הרבה יותר נעימים שכנים ביקרו שכנים,לא נעלו את הדלתות אף אם היו שכנים ערבים. לגבי היום אתה צודק היום בהחלט האינדיבידואליזם אכן מורגש ביתר שאת וזה חבל,אבל אולי זה קורה עקב קשיי החיים,המצב הביטחוני לא טורם,הרצון לחיים מערביים כמו באמריקה מובילים לחיי מרוץ עכברים ,אני ארוץ מהר יותר ואצליח יותר מעמיתי /שכני/חברי,אולי זה אף קשור לרוח התקופה בה אנו חיים. אבל, למרות הכל ,ואף על פי הכל, אין לי ארץ אחרת ממש מתנגן כאן. אין בידינו לעשות אלא לחיות ורק כאן. כי הכל מקום אחר תהייה היהודי,ואם תצליח בעסקים אז אתה היהודי הנוכל..... היינו שם,חווינו דברים קשים,ברוך השם יש לנו מדינה,ואם כל מה שהיא ,יש לי רק אותה. ולכן גאה אני להציב דגל ישראל למען כולם יראו כי כאן חי עם ישראל.

לרגע לא טענתי כי יש לי מקום אחר בעולם

היתי במכום אחר , אני יודע מה הולך ומה קורה במקום אחר , עדיין מדבר רומנית שותפת קורא וכותב , וגם ביקרתי ברומניה ובמקומות אחרים כאשר היתה לי האפשרות הכלכלית . עליתי לארץ בגיל 19 , והיום אני כמעט בן 60 . ילדי נולדו כאן , ויש לי נכד כאן . לחמתי כאן ואין בכוונתי או בכוונת בני משפחתי לברוח מכאן . זאת מדינתי היחידה . זה לא אומר שאין לי טענות כלפי הנגתה של המדינה . מה שהיה פעם מיעט קיצוני , הצליח בעזרת הקיצוניות שבצד השיני להוכיח ש"הרוב הוא טמבל" . וכך המדינה מתנהגת היום . עפ"י שקרים , שחיתויות , קומבינות .

תגיד, אתה מבין מה אתה כותב? תת רמה

כניראה שלא , כנירה שאתה אישית ברמה גבוה ואתה מכיר אישית את הגרעין האירני

כל איראני שמתענין,יודע את מצב הגרעין במדינתו

לכן בישראל יודעים בדיוק
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר