השנה אני לא שם יותר דגלים על החלונות ועל הרכב

לעט לעט, אבל בטוח , אבי משתכנע כי המדינה הזאת , היא לא המדינה שאליה חלמתי כאשר עליתי ארצה , לפני 39 שנה . אז , האנשים עוד היו שמחים לקבל עולים , היו עוזרים אחד לשני , היו שמחים כאשר השחן היה מצליח לרכוש משהו . היום , הדברים השנו מקצה לקצה . היום , טוב למישהו כאשר לאחר רע לו . אם מישהו מצליח להוציא את ראשו מעל המים , חייב מישהו אחר לדאוג לכך לתבוע אותו חזרה . מלחמת הקייום היום , בהנהגת ממשלות ישראל ( רובן , לא כולן ) , גרמו לכך שהאינדיבידואליסם מנצח בגדול . זאת , לא המדינה שאליה חלמתי , ימצאו חוכמולוגים שיגידו , מה הבעיה ? תילך . לא , אחרי שנלחמתי , וגידלתי ילדים כאן , ימשיך להלחם על מה שאני מאמין , להוכיח כי אפשר גם אחרת .

מבינה את הרגשתך-לא מסכימה לתגובתך.צר לי שכך אתה מרגיש וצגיב

נו אז מה סמלי המדינה אשמים שהמדינה הזאת השתנתה?

אולי לא רק המדינה השתנתה, אלא אנחנו שינינו דעותינו לא רק עליה, אלא על החיים בכלל. היום רוב בני אדם בעולם ובמיוחד במערב נגועים בגלובליזציה, הפכו להיות אזרחי עולם, היום כבר לא מספיק לאכול משהו, היום כולם רוצים לאכול טעים וגם בריא, היום לא מספיק להתלבש איך זשהוא, היום כולם רוצים להלבש יפה. מה לעשות, אינדיוידואליזם זה חלק מן העניין לא רק אצלינו, אלא בכל העולם. היום עשרות מדינות עובדתית התבטלו, אזרחיהן לא מתרגשים מהן, דגלים הופכים לסמרטוטים, גם הימנון לא מדבר, העניין כמו גאוה לאומית מתחלף במילה נרדפת שהיא גזענות, משמעת לאומית מתחלפת במילה נרדפת לה- פאשיזם. הכל נמדד בכך מה אומרים אמצעי תקשורת היחידים האמינים שהם באנגלית ושמקורם מארצות הברית, אומרים שם ערפאת הוא פרטנר- אז הוא פרטנר, אומרים שם הגנה עצמית מפני האויב הערבי זה פשע מלחמה- אז זו היא פשע מלחמה ואם לא מזכירים כלל מה קודם לפעילות של צה"ל אז בהכרך מדובר בתוקפנות של איפריאליזם ישראלי כלפי האוכלוסיה הערבית התמימה. איך הית מגיב אילו פתאום הינו חוזרים לימי הצנע של בן גוריון? לגבי זה שבני אדם היו הופכים להיות טובים יותר אני לא בטוח כלל, אבל לגבי זה שאז הית מקלל חזק הרבה יותר בכך אני אכן בטוח ואז גם בלתי אפשרי היה לשכנע אותך שזה כורך המציאות, בטח הית מדבר שהמלחמות חסרות השחר שבהן אשמים משיחיסטים כמוני הן האשמות בכך שרמת החיים התדרדרה. דרך אגב אמרת לגבי כך שאז מישהו שמח לפגוש את העולים, מוזר דווקא, יכול להיות ששמחו לפגוש את העולים מעדות נכונות, כי משום מה כולנו שומעים אין ספור סיפורים על הגזענות כלפי כל מיני יהודים דווקא בימים ההם והיום, אני יכול להגיד לך שגזענות כמעט ולא קיימת, במיוחד בין הדור הצעיר. אמנם אף אחד לא שמח לפלישה המונית של כושים לכאן ואף אחד לא ישמח לשכן הערבי- ימות המשיח עוד רחוקים מלהגיע, אבל בעיקרון היום אפילו אתיופים סובלים מגזענות פחות מאשר מרוקאים ותימנים בימים העליזים ההם. אני לא מאשים בכך ממשלות ישראל דווקא, הרי זה היגיוני, הרי חלק ניכר מתושבי הארץ אז הגיעו מארצות דוברות יידיש ואוכלות גפילטע פיש, חלקם לא הצטיינו ברמה שכלית מי יודע מה וחשבו שכל היהודים חייבים גם לדבר באותה שפה ומי שלא מדבר בה ונראה טיפה יותר כהה- אז הוא כנראה ערבי. מה אני אגיד לך? אם נמאס לך מדגל כחול לבן- זה רק אומר עד כמה אתה ציוני. כי את הדגל לא עוזבים ולא מחליפים ויהודים ציוניים גם לא סובלים לידו שום דגל אחר חוץ מדגל כחול לבן. נכון היום ציונות לא באופנה, זה לא אנרכיזם מתובל באנטישמיות אסיסית, אלה הם הדברים הישנים, אבל נצחיים- הפגנות צעקניות של אספסוף אנרכיסטי עוברות והמדינה נשארת.

אם אתה מתפאר בכך אתה מזדהה עם שונאי ישראל

בשום אופן לא

הטענה שלי היא להנהגה שהובילה את עם להן שהעם הגיע היום . אינני שונאה את המדינה , מתנגד למדיניות ולציוניות שבעיניי שינה דרך .

לעט לעט, אבל בטוח , אבי משתכנע כי המדינה הזאת , היא לא המדינה שאליה חלמתי כאשר עליתי ארצה , לפני 39 שנה . אז , האנשים עוד היו שמחים לקבל עולים , היו עוזרים אחד לשני , היו שמחים כאשר השחן היה מצליח לרכוש משהו . היום , הדברים השנו מקצה לקצה . היום , טוב למישהו כאשר לאחר רע לו . אם מישהו מצליח להוציא את ראשו מעל המים , חייב מישהו אחר לדאוג לכך לתבוע אותו חזרה . מלחמת הקייום היום , בהנהגת ממשלות ישראל ( רובן , לא כולן ) , גרמו לכך שהאינדיבידואליסם מנצח בגדול . זאת , לא המדינה שאליה חלמתי , ימצאו חוכמולוגים שיגידו , מה הבעיה ? תילך . לא , אחרי שנלחמתי , וגידלתי ילדים כאן , ימשיך להלחם על מה שאני מאמין , להוכיח כי אפשר גם אחרת .

אם אתה מתפאר בכך אתה מזדהה עם שונאי ישראל

להנות היום מה שתפסידו למחר

אולי לא רק המדינה השתנתה, אלא אנחנו שינינו דעותינו לא רק עליה, אלא על החיים בכלל. היום רוב בני אדם בעולם ובמיוחד במערב נגועים בגלובליזציה, הפכו להיות אזרחי עולם, היום כבר לא מספיק לאכול משהו, היום כולם רוצים לאכול טעים וגם בריא, היום לא מספיק להתלבש איך זשהוא, היום כולם רוצים להלבש יפה. מה לעשות, אינדיוידואליזם זה חלק מן העניין לא רק אצלינו, אלא בכל העולם. היום עשרות מדינות עובדתית התבטלו, אזרחיהן לא מתרגשים מהן, דגלים הופכים לסמרטוטים, גם הימנון לא מדבר, העניין כמו גאוה לאומית מתחלף במילה נרדפת שהיא גזענות, משמעת לאומית מתחלפת במילה נרדפת לה- פאשיזם. הכל נמדד בכך מה אומרים אמצעי תקשורת היחידים האמינים שהם באנגלית ושמקורם מארצות הברית, אומרים שם ערפאת הוא פרטנר- אז הוא פרטנר, אומרים שם הגנה עצמית מפני האויב הערבי זה פשע מלחמה- אז זו היא פשע מלחמה ואם לא מזכירים כלל מה קודם לפעילות של צה"ל אז בהכרך מדובר בתוקפנות של איפריאליזם ישראלי כלפי האוכלוסיה הערבית התמימה. איך הית מגיב אילו פתאום הינו חוזרים לימי הצנע של בן גוריון? לגבי זה שבני אדם היו הופכים להיות טובים יותר אני לא בטוח כלל, אבל לגבי זה שאז הית מקלל חזק הרבה יותר בכך אני אכן בטוח ואז גם בלתי אפשרי היה לשכנע אותך שזה כורך המציאות, בטח הית מדבר שהמלחמות חסרות השחר שבהן אשמים משיחיסטים כמוני הן האשמות בכך שרמת החיים התדרדרה. דרך אגב אמרת לגבי כך שאז מישהו שמח לפגוש את העולים, מוזר דווקא, יכול להיות ששמחו לפגוש את העולים מעדות נכונות, כי משום מה כולנו שומעים אין ספור סיפורים על הגזענות כלפי כל מיני יהודים דווקא בימים ההם והיום, אני יכול להגיד לך שגזענות כמעט ולא קיימת, במיוחד בין הדור הצעיר. אמנם אף אחד לא שמח לפלישה המונית של כושים לכאן ואף אחד לא ישמח לשכן הערבי- ימות המשיח עוד רחוקים מלהגיע, אבל בעיקרון היום אפילו אתיופים סובלים מגזענות פחות מאשר מרוקאים ותימנים בימים העליזים ההם. אני לא מאשים בכך ממשלות ישראל דווקא, הרי זה היגיוני, הרי חלק ניכר מתושבי הארץ אז הגיעו מארצות דוברות יידיש ואוכלות גפילטע פיש, חלקם לא הצטיינו ברמה שכלית מי יודע מה וחשבו שכל היהודים חייבים גם לדבר באותה שפה ומי שלא מדבר בה ונראה טיפה יותר כהה- אז הוא כנראה ערבי. מה אני אגיד לך? אם נמאס לך מדגל כחול לבן- זה רק אומר עד כמה אתה ציוני. כי את הדגל לא עוזבים ולא מחליפים ויהודים ציוניים גם לא סובלים לידו שום דגל אחר חוץ מדגל כחול לבן. נכון היום ציונות לא באופנה, זה לא אנרכיזם מתובל באנטישמיות אסיסית, אלה הם הדברים הישנים, אבל נצחיים- הפגנות צעקניות של אספסוף אנרכיסטי עוברות והמדינה נשארת.

עפ"י טענותיך : הציונות שינתה את דרכה

הציונות שינתה את דרכה , והצינות ה"חדשה" היא לא הציונות שאליה חונכתי ואותה אהבתי . זה שהעולם מתנהג היום בצורה כזאת , זה לא אומר שאנחנו חייבים להתנהג כך . הבעיה שלומדים מהר מאוד מה לא טוב בעולם , בזמן שמה טוב , לא מעניין אותנו ( ההנהגה) כלל . כולל השקר , הבריכה מאחראיות אישית וכדומה .

מבינה את הרגשתך-לא מסכימה לתגובתך.צר לי שכך אתה מרגיש וצגיב

אפשרות לתגובה יותר מעשית , תיהיה לי בבחירות .

נשאר לי רק לקוות כי יותר ויותר אזרחים שמרגישים כמוני , ילכו לממש את זכותם הדמוקרטי וילכו להצביע . אחרת , שום דבר לא השתנה .

הציונות שינתה את דרכה , והצינות ה"חדשה" היא לא הציונות שאליה חונכתי ואותה אהבתי . זה שהעולם מתנהג היום בצורה כזאת , זה לא אומר שאנחנו חייבים להתנהג כך . הבעיה שלומדים מהר מאוד מה לא טוב בעולם , בזמן שמה טוב , לא מעניין אותנו ( ההנהגה) כלל . כולל השקר , הבריכה מאחראיות אישית וכדומה .

הדרך של כולנו משתנה בהתאם לנסיבות וזה בסדר...

ולגבי מה טוב ומה לא טוב? אני בטוח שמתנות חינם לאויב הערבי זה לא טוב ובוודאי זה לא נקרא ציונות בשום משמעות של מילה, אולי היה חכם יותר לשמור על סיני בידינו ולא להיות תלוים בתהפוכות הנפש של שכנינו המצרים, אבל אמריקאים אמרו והינו צריכים לעשות מה שהם אומרים. אותו דבר גם באורך חיים מערבי נהנתני, לא מרצון הטוב גם מדינות שרחוקות מערכי המערב כמו דרום קוריאה, יפן, סינגפור ואפילו סין מחזיקות אצלן רשתות קניה ענקיות ואולי מיותרות מן הרשתות ממערב וגם מנהיגות בתוכן את אותו קפיטליזם חזירי בשינוים קלים. יש כפיה מדינית, יש כפיה כלכלית, מי שעומד על פסי רכבת לא יוכל לעשות כלום נגדה כשהיא תגיע, במיוחד אם הוא כה קשור ותלוי במערב כמו המדינה הקטנה שלנו ולכן עלינו לכבד את רוב הגרעפסים של העולם, אם כי עד גבול מסוים ובתירגום לעברית, בהתאם למה שטוב לנו. ציונות משתנה, אבל משום מה, יש למשל המגזר שהוא ציוני ולא שינה דרכו מדרכי הציונות ועדיין מחזיק בה כפי שהיא היתה לפני שלושים, ארבעים, או שישים שנה- זה המגזר של הציונות הדתית, עדיין דלות בישובים שלהם לא ננעלות, עדיין ילדיהם לומדים לפי אותם ספרי לימוד בהיסטוריה שלמדו אבותיהם, אין בהם זכר לפוסט ציונות. עדיין יש ערכים קהילתיים חזקים, יש משמעות גדולה לפעילות כלל ציבורית, יש מנהיגים, אבל משום מה אינני חושב שאתה רוצה לדבוק באותה דרך. אז נשאלת השאלה מה אתה רוצה. כל אחד יכול להצביע בבחירות כפי שהוא רוצה, אבל קולו טובע בים של קולות ואמירתו לא מפורשת ולא מחייבת את נבחריו שאחר כך יכולים לפרש אותם אחרת. אני דווקא בטוח שאם מיליונים יצביעו בעד השמאל כדי להביא לשינוי מדיניות הכלכלית- הוא יביא עלינו נסיגות חסרות אחריות מיהודה ושומרון, התרפסות בפני הטרור ומשום מה יתעלם מזכויות הפועלים ובטח ובטח לא ינהיג את המשמעת הקיבוצית ואחדות השורות כפי שאמנם בפועל אף פעם לא היתה כאן, אבל אי פעם הוערכה כדרך היחידה הנכונה.

דווקה השנה חייבים לשים דגל,התברר שכל האסלאם סביבנו שונא אותנו,

ממשלתנו כל יכולה,מלבד לשנות את מוח המוסלמים הנף דגל לכבוד המתנחלים מאז מאתים שנה ועד היום

יקירי,לי עוזר כמעט כל אחד,זה ענין של גישה לאנשים,אתה השתנת ,לא אזרחי המדינה

בוודאי שלא סמלים אשמים. ההתנחלות שמטרתה למנוע שלום אשמה.

ההתנחלות הנה הצהרה של סרבנות השלום היהודית. בגלל זה סכנתה כ"כ נוראה.

האינדיוידואליזם הוא בסיס החירות והמלחמה בנאציזם בפשיזם ובאיסלם

לצערי , כניראה שלשם הם פנינו

וזאת הסיבה שהנני טוען כי ה"ציונות" שינתה את דרכה . זאת לא הציונות שבישבילה נלחמתי .
08:13 25-04-2012|%%posterlink.17551997%%

תפיסתך הנוסטלגית והנאיבית אינה מעוגנת במציאות העובדתית העכשווית,

בתחומים רבים בעבר הרחוק היה הרבה פחות טוב מהיום, לכל דור יש נטייה להעריך בצבעים קודרים את מציאות החיים בהווה שלו, ולצבוע את העבר בצבעים וורודים. למרות שהחיים היום אינם מושלמים יש שיפור לטובה בתחומים השונים באיכות החיים, ברמת החיים ובחוזקה הסגולי של ישראל. אני שמח ביותר על ההווה בישראל, ולא מתגעגע לעבר שבו ידענו מחסור ונאבקנו קשות לשרוד כמדינה.

תמיד טענו כי עם היהודי הוא אור לגויים

לאומת זאת , היום , הפכנו לאחד מהם , כי כך מתנהל העולם היום , גלובליזציה , אינדיבידואליזם, סטרס , לימודים רק מי שיכול , שקר עפ"י מזמין הסטטיסטיקה , וכדומה . נוסטלגיה ? אולי , ומה רע בנוסטלגיה ובחיים יותר שקטים ? רמת חיים גבוה יותר ? במה ? ומה המחיר ? הרחקת חיי המשפחה ? האלימות הגוברת בחברה ? לכל משפחה 2-3 או יותר טלוויזיות בבית ? 2-3 מכוניות למשפחה ? בזה אתה מחשב רמת חיים ? איפה רמת התרבות ? איפה חיי המשפחה ? איפה החברות האמיתית ? רב הדברים האלה נעלמו. וגם זה מה שמשדר השלטון לעם , במשך כ- 25-30 שנה אחרונות . הצעירים , לא הכירו משהו אחר . שאני מספר לבן שלי על איך היה פעם , קשה לו לאמין .

יקירי,לי עוזר כמעט כל אחד,זה ענין של גישה לאנשים,אתה השתנת ,לא אזרחי המדינה

אין אחד שלא משתנה עם הגיל

אבל הרעיון נשאר . ואני אספר לך סיפור קצר רק מאתמול , 24/04/12 . במשך הזמן , על אף כי עדיין "צעיר" , הפכתי להיות נכה , ויש לי תג נכות על הרכב . נסעתי לבנק שלי שנמצא במתחם בית חולים תל השומר . לפי החניה , נסעתי לעט . משאית שנכנס לתל השומר אחרי , ( עדיין בונים שם ) התחיל לצפצף. עשיתי לו סימן להתעזר בסבלנות , כי הנני רוצה לחנות בחניית נכים , אף עצרתי את הרכב , ע"מ להכנס לחנייה . ומה עשה נהג המשאית ? ירד מרכבו , בא לחלון שלי , בחור צעיר בן 25-30 , צעק לי סע! וברגע גם נתן לי סטירה . והוא היה בחור ישראלי , לא ערבי .
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר