לא מדובר כאן ביש חוכמה או אין חוכמה.

אתה יכול להיות הוגה דעות וחרא של בן אדם.מה הקשר בכלל?

אין קשר

אבל קשה לי לתעב אנשים חכמים.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

לא מתאים לך לדבר שטויות

הכי גרועים שיש, הם החכמים. טמבלים לא גורמים נזקים גדולים מדי. אתה יכול לעשות תוך חצי שניה רשימה של עשרות אנשים באלפיון העליון של החכמה - שאתה מתעב. אפשר להתחיל למשל במנגלה ולהמשיך בסטאלין... אני מסכים איתך שזה לא הגיוני לתעב ציבור שלם, אבל אפשר בהחלט לתעב ולשנוא אפילו, את האידיאולוגיה של אותו ציבור, זו הכוונה. לא חייבים להתעסק בסמנטיקה כל הזמן.

מהגולם הזה לעולם לא יצא פרפר.

מי שעצר את ההתנחליות הפרעית בשטחים הכבושים היו תושביה הערביים של הגדה. עד שהללו לא התעוררו ויצאו במחאה והתיצבו עם אבן מול הטנק. רק הם כשלקחו את גורלם בידם שמו סכר לאותו למשא לנישולם ממולדתם.

אפ'חד לא סופר גם אותם.הכל אינטרסים כלכליים של המעצמות

אתה נותן יותר מדי כבוד, לנו להם ולשאר..

זה אינו ענין לשמאל ימין. מדינת ישראל אינה יכולה לשאתם על גבה עוד !!

הציונות וישראל חייבות להתנגד לתנועות אנטי ציוניות שמתנגדות למדינת ישראל, אך נהנות מכל טוב בזכותנו. תנועות שלא היו קיימות אילולא ישראל. חד וחלק. והם עדיין אינם רוב בירושלים. פרט לעובדה שאינם גוף אחד....המחלוקות בינהן לעיתים גדולות מאשר בנינו לבינם. רק ענין קטן....להתחשב בדעת מי שמפריד רישמית ילדים לפי מוצאם???? תעוב זה מה שאני יכול לבטא. וזה אחד מאלף טיעונים. אנו מתחשבים כל הזמן בהם.....מה לגבי התחשבותם בנו? הם דורשים המון התחשבות...ומעימנו גם קבלת תכתיביהם.....וזה מעבר למוגזם. אני מפריע להם כמו מרבית החילוניים והמסורתיים בעצם קיומי. לכן הצעתי הפרדה....בירושלים, שיבחרו ראש עיר/אזור שלהם....ישלמו ארנונה שם ויסגרו את שברצונם....ינהלו מערכת חינוך כרצונם "עצמאית" וכיו"ב. לא ינסו לכפות עלי את אורח חייהם. רק כך נציל את בירת ישראל מלהפוך אנטי ציונית. כי העתיד עם שיעור הילודה שם שאנו מממנים אינו לטובתינו. ורק טיפש יתן לרמוס את יצירת הפאר שנקראת ישראל מבלי לעמוד איתן מול המאיימים להחריבו.ומצהירים על כך , על תקוותם יום יום....ומראים לנו שהם מאוד רציניים בדרכם.

נטורי קרטא בשבילי הם לא פחות אנטישמים משמאלנים

כמוך שתומכים בחרם על מדינת ישראל ומפיצים את הרעל שלהם בעולם. את כולכם היה צריך לזרוק מארץ ישראל ולבסס מדינה יהודית הנשענת על חוקי התורה.

השמאל לא שונא דתיים, הוא שונא חרדים. ויש לי הפתעה בשבילך..

לא רק השמאל.

לא ניתן לקבוע איזה זרם או חצר רבנית שנואה יותר

כפי שבקדימה יש מפלגות שונות,שם קל יותר לדרג השנאה לדתיים

השמאל/ימין/מרכז היה מכבד אותם לו כיבדו את דרכו. עד היום הקיצוניים שכופים דרכם הם החרדים דווקא.

ניר ברקת ראש העיר רחוק מלהיות שמאל.....כמו מרבית הירושלמים שדווקא נטיתם לימין ידועה.

רבים בירושלים הצביעו לטומי לפיד ז"ל ששנא הדתיים ועשה מזה קרירה

הגישה המסולפת שהדתיים אם יתנהגו יפה אז האחרים יאהבו אותם,מזכירה לי את הגננת שמבקשת מהילד הלא צודק לבקש סליחה מהילד הצודק,אולי החינוך החילוני בעיה?

אז למה זה קורה תמיד בירושלים ואף פעם לא בברוקלין ?

כי מחילול שבת של הגוים לא אכפת

חוץ מזה גם בארצות הברית היו מקרים כשיהודים תקפו כל מיני ביריונים שהעזו להפריע את מנוחתם בשבת בכניסה במכונית עם מוזיקה רועשת לשכונתם.

אין קשר

אבל קשה לי לתעב אנשים חכמים.

סטית לגמרי מהנושא שלשמו התכנסנו.

ואני לעומתך קולמוס

יכולה לאהוב גם טיפשים להחריד. אפרופו סטיה מהנושא.

טעות לוגית

האמת שיותר קשה לתעב טפשים. הם סתם מרגיזים ומעצבנים.

לא מתאים לך לדבר שטויות

הכי גרועים שיש, הם החכמים. טמבלים לא גורמים נזקים גדולים מדי. אתה יכול לעשות תוך חצי שניה רשימה של עשרות אנשים באלפיון העליון של החכמה - שאתה מתעב. אפשר להתחיל למשל במנגלה ולהמשיך בסטאלין... אני מסכים איתך שזה לא הגיוני לתעב ציבור שלם, אבל אפשר בהחלט לתעב ולשנוא אפילו, את האידיאולוגיה של אותו ציבור, זו הכוונה. לא חייבים להתעסק בסמנטיקה כל הזמן.

משמעות המילה חכמה עבורך שונה מעבורי

סטאלין ומנגלה היו טפשים בעיניי. אנשים חכמים לא עושים שטויות מהסוג שהם עשו. וככל שאני מנסה להתרכז בכך, קשה לי לחשוב על איש חכם שאני מתעב.

כי מחילול שבת של הגוים לא אכפת

חוץ מזה גם בארצות הברית היו מקרים כשיהודים תקפו כל מיני ביריונים שהעזו להפריע את מנוחתם בשבת בכניסה במכונית עם מוזיקה רועשת לשכונתם.

זו לא הסיבה

רק בישראל הם מרשים לעצמם להתנהג כך. וגם אתה יודע את זה.

הסאטמרים בארה"ב לא היו מעיזים מה שהם עושים כאן, שם יודעים לרסק עצמות, ללא מח"ש

להנות היום מה שתפסידו למחר

לחברה חרדית ודתית יש מנגנון מסוים שאין לחברה חילונית, או כמעט אין.

המנגנון הזה- קהילה. כל בית הכנסת זאת קהילהנ שמאחדת עשרות ומאות משפחות ולעתים אף יותר, בני אדם הללו נפגשים כמעט מדי יום בתפילות בבית הכנסת, או לפחות פעם בשבוע וכעבור מספר חודשים כולם כבר מכירים את כולם. בעיקרון קהילה זה דבר נפלא ואנושי בעיני- ולהפך המצב שבו אצל חילונים כל אחד איך זשהו לעצמו ותכלס אין שום מסגרת כזאת זה בעיני המצב לא נורמלי, פעם היו קיבוצים כשכל חבריהם אכלו בחדר אוכל, פעם זה היה משהו דומה, היום אחרי שטלויזיה לעתים מחליפה לחברי קיבוץ שיחות נפש עם חבריהם- גם זה מת. אז לקהילה היפה הזאת יש אופציה של אלימות, אם מישהו ממנה יחליט "בואו נעשה בלאגן", הם יעשו בלאגן ובלי משטרה זה לא יעבור. ואם מישהו יפיץ את הקריאה לעשות בלעגן בין כעשרה בתי הכנסת ממוצעים בירושלים זה יכול ליצור הרגשה כאילו כל העיר בוערת. זה לא פשע מאורגן, כי כנופיה לרוב זה קן נחשים שבו כולם שונאים את כולם, בקהילות חרדיות ובמיוחד דתיות זה ממש לא כך וגם אילו לרחוב היו יוצאים כמאה שכירי חרב של אלפרון, או אברג'יל, נראה לי שהעיר היתה חיש מהר מתמלאת בגופות, כאן התוצאות הן לרוב לא כה קטלניות, לכן לא להגזים, אבל אכן מדובר בהפרות סדר ומשטרה לרוב מתמודדת איתן בהצלחה מסוימת. הפתרון היחיד לבטל את כל המנגנון הזה זה לאסור על הדתיים להתיחד לצורך תפילה, תלמוד תורה ולכל יתר הצרכים, אבל באף מדינה אנטישמית ככל שלא תהיה הדבר לא נעשה, חוץ אולי מגרמניה נאצית, או אימפריה הרומית בימי אדריאנוס וגם בארץ הדבר לא יעשה.

אם תבדוק בציציות של אותם חסידיות, תבין למה "אהבו" אותנו בעולם

מישהו אמר "היה יהודי בביתך וגוי בחוץ" והוא ידע למה והיה חכם, מזל שבג"צ מנע הפרדה גם בתחבורה ציבורית, אחרת המרחק מטהרן לי"ם היה קצר מאוד סבי היה יהודי דתי מאוד, אבל מעולם לא אמר וכפה על משפחתו דבר, אפשר גם יהדות אחרת בטוב ובנועם, כך כמדומני אומרת התורה

להנות היום מה שתפסידו למחר

עבור לעמוד
, , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר