לא, אין לי בעיה לקבל דברים וכן אני במשבצת. משבצת היושרה לטוב ולרע ואת? באיזו משבצת את?

במשבצת המבדילה בין טוב ורע, בין נכון ללא נכון, בין צודק למעוות.......

ובמשבצת הזו הדברים נראים כך. אזרח המדינה הקורא לפעול נגד המדינה ומוסדותיה ומשתתף באופן פעיל בפעולה שכזו שמטרתה בין אם היא מוצהרת ובין אם לאו - יש למצות כנגדו את כל האמצעים החוקיים, בין אם הוא משלום עכשיו/שלום אחר כך/שלום ולהתראות/סע לשלום. ובעיני שלילת אזרחות היא צעד ראשון, מתבקש וחיובי כנגד "יונתן שפירא" כזה שכן אין כל סיבה הגיונית ואחרת שאני אממן אדם שקורא לחיסולי. חוק החרם רע בעיני מכיוון שהוא אינו ברור ואינו מבחין, בין אם במכוון ובין אם בגין היותו לא אפוי מספיק בין אלה לבין גלישה לסתימת פיות שמשמיעים דעות שאינן מקובלות על ציבור כזה או אחר. ולתפישתי האישית כאשר חוק אינו ברור וניתן לפרשנות של קצוות, וזה לא רק על דעתי אלא נסמך על דעת גדולים וחכמים ממני הבקיאים לאין ערוך ממני ברזי המשפט החוקתי - הוא לא טוב, ויש בו פתח רחב לגלישה למקומות שיכולים להיות מסוכנים לנו כחברה דמוקרטית. זה מעבר לעניין של שמאל-ימין. זה מעבר לעניין של התנחלות כזו או אחרת. זה עניין שצריך להבדק לגופו, האם זהו חוק דמוקרטי או שיש בו נימים של משהו אחר. ושוב, להבהיר, אני נסמכת ומדגישה את ההבחנה שעשה הפרופ' גידי ספיר שתפישותיו הפוליטיות מן הסתם שונות משלי ביחס למי מתייחס החוק.

אז אני אסביר

נניח שאת מקימה גוף צודק שקורא להחרים בית עסק שמעסיק ילדים בתנאי עבדות. עד כאן הכל טוב. אבל אם מסתבר שלמרות שאת קוראת לכווווללם להחרימו, את בעצמך לקוחה של אותו עסק.. אפעס..קצת בעייתי לא? ולנמשל - [טוב, אני סומך עלייך שלך.. לא צריך להסביר :) ]

הבנת למה אני חושבת שיש עם החוק הזה הרבה מאד בעייתיות

במשבצת המבדילה בין טוב ורע, בין נכון ללא נכון, בין צודק למעוות.......

ובמשבצת הזו הדברים נראים כך. אזרח המדינה הקורא לפעול נגד המדינה ומוסדותיה ומשתתף באופן פעיל בפעולה שכזו שמטרתה בין אם היא מוצהרת ובין אם לאו - יש למצות כנגדו את כל האמצעים החוקיים, בין אם הוא משלום עכשיו/שלום אחר כך/שלום ולהתראות/סע לשלום. ובעיני שלילת אזרחות היא צעד ראשון, מתבקש וחיובי כנגד "יונתן שפירא" כזה שכן אין כל סיבה הגיונית ואחרת שאני אממן אדם שקורא לחיסולי. חוק החרם רע בעיני מכיוון שהוא אינו ברור ואינו מבחין, בין אם במכוון ובין אם בגין היותו לא אפוי מספיק בין אלה לבין גלישה לסתימת פיות שמשמיעים דעות שאינן מקובלות על ציבור כזה או אחר. ולתפישתי האישית כאשר חוק אינו ברור וניתן לפרשנות של קצוות, וזה לא רק על דעתי אלא נסמך על דעת גדולים וחכמים ממני הבקיאים לאין ערוך ממני ברזי המשפט החוקתי - הוא לא טוב, ויש בו פתח רחב לגלישה למקומות שיכולים להיות מסוכנים לנו כחברה דמוקרטית. זה מעבר לעניין של שמאל-ימין. זה מעבר לעניין של התנחלות כזו או אחרת. זה עניין שצריך להבדק לגופו, האם זהו חוק דמוקרטי או שיש בו נימים של משהו אחר. ושוב, להבהיר, אני נסמכת ומדגישה את ההבחנה שעשה הפרופ' גידי ספיר שתפישותיו הפוליטיות מן הסתם שונות משלי ביחס למי מתייחס החוק.

אלה, כדאי שתקראי את החוק

אין שום סתימת פיות והוא מאוד ברור ומציב מחוץ לחוק מי שקוראים למרד ולחרם נגד המדינה. זה אגב קיים בסגנון זה או אחר ברוב מדינות העולם. רק כאן ב'מדינת הצדקנים' זה עושה רעש, בעיקר פוליטי ולא ענייני.

הבנת למה אני חושבת שיש עם החוק הזה הרבה מאד בעייתיות

אז לא הבנת

את מומחית בסטנגה?

אל תשאל שאלות שאינך רוצה לקבל עליהן תשובות, והאמן לי שזו אחת מהן

אלה, כדאי שתקראי את החוק

אין שום סתימת פיות והוא מאוד ברור ומציב מחוץ לחוק מי שקוראים למרד ולחרם נגד המדינה. זה אגב קיים בסגנון זה או אחר ברוב מדינות העולם. רק כאן ב'מדינת הצדקנים' זה עושה רעש, בעיקר פוליטי ולא ענייני.

טוב. בסוף עוד יתבעו אותי על קריאה לחרם על חוק החרם, אז...... יישרתי קו עם ההולכים בחושך בתקווה שנראה כולנו אור גדול

חחחחחחחחחחח

אני באמת לא מבין את המתנגדים לחוק נגד החרם.

מה יותר לגיטימי ממדינה שאומרת, "מי שמחרים אותי אני אחרים אותו"? מדוע נראה לכם הגיוני שיקום אזרח מדינתו ויפעל נגד עצם קיומה? האם אתם מכירים אישה או איש שבן הזוג שלו מחליט להחרים אותו והא יאבק על הזכות הזו? האם אתם מכירים מפעל שימכור מוצרים למי שקורא להחרים אותו? כמה שנים יישב אדם בכלא של מלכת הדמוקרטיות, ארה"ב, אילו יקום גוף ויקרא להחרימו? מה זה כולם השתגעו כאן או מה? זה לא שהחוק קורא לצאת נגד מתנגדיו.. אלא שהוא קורא לצאת נגד מחרימיו וזו כבר אופרה לחלוטין אחרת! ומה מפליא שהקוראים להחרים את מדינת ישראל לא מתבישים להחזיק באזרחות ישראלית. אם אנחנו לא טובים עבור העולם, למה אנחנו טובים עבורך? אין יותר רוחץ ושרץ בידו מזה. ואין צביעות גדולה יותר מכך.

איש לא מחרים את המדינה. מי שמחרים עושה זאת נגד המחבלים בשלומה.

אז אני אסביר

נניח שאת מקימה גוף צודק שקורא להחרים בית עסק שמעסיק ילדים בתנאי עבדות. עד כאן הכל טוב. אבל אם מסתבר שלמרות שאת קוראת לכווווללם להחרימו, את בעצמך לקוחה של אותו עסק.. אפעס..קצת בעייתי לא? ולנמשל - [טוב, אני סומך עלייך שלך.. לא צריך להסביר :) ]

היחס בין האזרח למדינתו אינו דומה ליחס שבין לקוח לנותן שרותים או סחורות.

היחס בין הפרט למדינה מעוגן בחוקים בלבד. ומעבר לכך יעשה כל אחד כראות עיניו. מדינת ישראל היא מדינה בלי חוקה שאילו היתה חוקה זה היה מונע מכל מיני אלקנים חסרי הבנה מהותית בדמוקרטיה לחוקק חוקים שכל מהותם למנוע פעולות מחאה לגטימיות כנגד מעשים מדיניים או חברתים שנעשים בניגוד לדעתם. קריאה לחרם על מעשים שמנוגדים להשקפת עולמך הוא אקט מחאתי נפוץ בעולם . ומי שלא מבין את זה גם לא מבין את מהותה של הפגנה במשטר דמוקרטי. שהרי מחר יטען אותו אלקין שמותר להפגין אבל אסור לקרא להפגנה. זה אחד הכשלים בחוק שמותר להחרים אבל אסור לקרא להחרמה. מעבר לכך החוק לא יעבור את בג"ץ ולא בגלל שבג"ץ שמאלני אלה בגלל שהרבה מחוקקים בכנסת חסרי הבנה בסיסית באזרחות.

לא, אין לי בעיה לקבל דברים וכן אני במשבצת. משבצת היושרה לטוב ולרע ואת? באיזו משבצת את?

איך היושרה הלכאורית שלך מסתדרת עם שנאתך התהומית למי שאתה

חושב בצדק או שלא בצדק שהוא טיפש ממך ולכן גם נחות ממך. איך זה מסתדר עם זה שאתה משמיץ אנשים ללא סיבה גם בפורומים אחרים שלא מבוססים על השמצות כמו הפורום הזה ? איך? האם ההתנשאות הזו וראית רוב האנשים כנחותים ממך מתיישבת עם יושרה אמיתית ? לדעתי לא !! לא יושרה אלא צביעות, אומללות, חוסר הבנת הזולת וחוסר הבנת עצמך.

את מעוררת חמלה אישה קטנה. פשוט חמלה. אני מתחיל להבין את בעלך ואת שלומי. אישה קטנה. טפלי בעצמך.

זבל מח כרוני

אותו אספסוף כיצד יכול לדאוג לשלומה כאשר הם 2 פרומיל מהעם הזה מתוך שני אחוז ממר"צ?, האם למשל ללכת למהלך של בגידה לאירופה ולפרסם שמות מפקדים ולהאשימם בבריטניה, כאשר הם מיודעים מראש על נחיתתם שם ורצים לאוייבים כדי להוציא נגדם צוו מעצר, אלה החריאנים דואגים לשלום המדינה ומגיניה? הייתי תולה אותם על העץ הכי גבוה, לאחר שהייתי מקבל הדרכה מאסד הבן כיצד לעשות זאת

להנות היום מה שתפסידו למחר

די כבר עם הצדקנות הזו.

מתי תבינו יפהפיי הנפש שהמחבלים האימיתיים, אלו שבאו ממנגנוני הטרור משתמשים בכם ? חבורה של חסרי חוליות.

עוד מילה על החוק המטופש הידוע בשמו "חוק החרם"........

נאמר ע"י מי מהכותבים משפט שנוגע לריור על מפורסמים שאומרים דברים כאלה ואחרים. ובכן, במסגרת הריור מצאתי לנכון להביא מקצת מדבריו של הפרופ' גידי ספיר מאוניברסיטת בר אילן, מרצה למשפט חוקתי בפקולטה למשפטים, איש ההתנחלות אלון שבות שבגוש עציון. וכך הוא אומר על החרם: "חוק החרם הוא חוק מיותר, לא נכון, לא נבון ונותן רוח גבית לשמאל הקיצוני". הוא מבחין בין אלה שקוראים להחרים את מדינת ישראל כמדינה ורואה באלה "ביטוי פוסט מודרני להשקפת עולם גזענית ואנטישמית" וכלפיהם הוא תומך בסנקציות שכן "מי שקורא לחרם על המדינה לא יכול לצפות מהמדינה להטבות". מאידך, ביחס לקוראים לחרם על ההתנחלויות הוא סבור שאין לנקוט נגדם באמצעים כלשהם הגם שהם מותחים עד לקצה את חופש הביטוי כיון ש"ההתנחלויות לא נפלו מהשמיים אלא נבנו על פני עשורים בידי ממשלות שונות שקיבלו את אמון העם. קריאה לחרם על התנחלויות פירושה בעיני לכפות באופן לא דמוקרטי את פירוק ההתנחלויות וחיסולן". אבל הצימוק שבעוגה המשובחת הזו בעיני היא התייחסותו לחוק עצמו: "העניין הוא שאני חושב שהגשת תביעות אזרחיות נגד הקוראים לחרם תיפגע בחופש הביטוי כמכשיר בתוך המערכת הדמוקרטית". מצאתי לנכון להביא מדבריהם של אנשים שונים שמשתייכים על פי החלוקה העממית לימין ולשמאל כדי לנסות להראות שיש דברים שאמורים להיבחן מהותית ולא רגשית. יש נטייה לסייג ולתייג בצורה דיכוטומית וללא מחשבה מי שדבריו סוטים מאיזשהו קו, ובעיני זה נסיון לסתימת פיות עממית, שמכשירה קבלת חוקים כאלה ואחרים והופכת את המדינה למשהו אחר מזה שאני בטוחה שכולנו התכוונו אליו. ליברמן מאיים בפעולות תגובה שישבשו קבלת החלטות עקב הכרזתו של ביבי אמש כי לא יתמוך בהקמת ועדות חקירה לארגוני שמאל. מתחילה הכשרה של עליהום ציבורי ביחד עם פעולת נגד מעשית בכנסת כדי לשנות את ההחלטה הזו שלו ואני די בטוחה שהיא אכן תשתנה. בלי קשר אם זה נכון או לא, יש להתבונן על התהליך. והתהליך הוא רע. ואופן קבלת ההחלטות אינו נכון ואינו תקין. וזה לא שייך לימין או שמאל אלא לאופן בו אנו רוצים שתיראה המדינה שלנו.

כל אשב בדואית יולדת שמונה ילדים,

בדואי שנשוי לארבע,תוך עשרים וכמה שנים מקים חמולה, זה רוח גבית לשמאל

גייס חמישי תמהוני,אויבי המדינה זה אתה ודומיך

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר