הסיבה שבגלל אתם מתנגדים לחזרת הערבים לחצי היא ערב...

פשוט מאוד - אתם מעונינים בהם כאן כחוטבי עצים ושואבי מים !!! עובדה - בכל פעם מחדש כשהנושא עולה - אתם שבים ומזכירים את זה שהם אלה שבונים לנו את הבתים... מה שנכון נכון - אבל אני מעדיף אותם כרופאים, עורכי דין ומהנדסי הייטק בסעודיה. וזה ההבדל בין נאמן ארץ ישראל כמוני לגיזען מצוי מבית מדרשם של שלום עכשיו ודומיהם.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

קשקוש אמוץ

אתה באמת מאמין במה שכתבת ?

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

נכון, כל כך שקוף? כל הכבוד לימין שחושף וקורע את המסווה שמתחת לרעלה שמתחת לשביס שמתחת לתחת........

אבל למה אתה כזה גזען? מה על הסינים/תאילנדים/רומנים/אפריקאים שבונים לנו את הבתים ומנכשים לנו עשבים מהגינות ומנקים לנו את הבריכות ומבשלים לנו את הארוחות ומעבדים לנו את השדות ובסוף גם משיבים עלינו רוח כשאנחנו סוף סוף מתפנים להתפנן מעמל יומנו המפרך???

קשקוש אמוץ

אתה באמת מאמין במה שכתבת ?

כן, אני רוצה לראות אותם כמהנדסי הייטק ורופאים בסעודיה !

ולא כפועלי בניין ומצחצחי שירותים של עשירי ישראל.

הבעיה היחידה שנותר לך להתמודד עימה היא..........

שאתה תראה אותם כמהנדסי הייטק ורופאים כאן בארץ ישראל. ולמה אני בכלל נוקטת לשון עתיד? זה כבר כאן, רופאים ומהנדסים, טובים ומוכשרים, על אפם ועל חמתם של "נאמני" הנאמנים בעיקר למשנתם ולא נותנים לעובדות לבלבל אותם.

זה נורא יפה מצידך

אבל, האם כולם מיקשה אחת? או אצלינו? יש להם מהנדסים רופאים עובדי הייטק ועובדים בתחומים שונים ומוצלחים יש!אבל אין צורך להיות יפי נפש כשרבים מהם יודו אם יאפשרו להם כול עבודה גם לצחצח שירותים העיקר להביא אוכל לילדיהם צדק? אין!

הבעיה היחידה שנותר לך להתמודד עימה היא..........

שאתה תראה אותם כמהנדסי הייטק ורופאים כאן בארץ ישראל. ולמה אני בכלל נוקטת לשון עתיד? זה כבר כאן, רופאים ומהנדסים, טובים ומוכשרים, על אפם ועל חמתם של "נאמני" הנאמנים בעיקר למשנתם ולא נותנים לעובדות לבלבל אותם.

הבעיה היחידה שמפריעה לי - שהם אזרחי ישראל.

ומצידי - שימשיכו לעבוד כאן בכל עבודה - בדיוק כמו שיש לנו מאות אלפי פועלים זרים שהם בעלי אזרחות תאילנדית, פיליפינית או רומנית - כך יהיו לנו רופאים בעלי אזרחות סעודית. ניחוש פרוע - בסעודיה הם ירוויחו יותר

נכון, כל כך שקוף? כל הכבוד לימין שחושף וקורע את המסווה שמתחת לרעלה שמתחת לשביס שמתחת לתחת........

אבל למה אתה כזה גזען? מה על הסינים/תאילנדים/רומנים/אפריקאים שבונים לנו את הבתים ומנכשים לנו עשבים מהגינות ומנקים לנו את הבריכות ומבשלים לנו את הארוחות ומעבדים לנו את השדות ובסוף גם משיבים עלינו רוח כשאנחנו סוף סוף מתפנים להתפנן מעמל יומנו המפרך???

לתפיסתם של קולמוס וחבריו - מגיע להם אזרחות.

כי למה לערבים הבונים את ארצנו כן ולהם לא? והרי אבות אבותיהם של ערביי ישראל פלשו לכאן מחבל הארץ העשיר ביותר בעולם (שהיום הוא שומם ברובו), בניגוד לעוני השורר בארצות שהזכרת וגורם לאזרחיהן לבוא לעבוד בארצנו.

אל תדבר בשמי

אינך מבין את דעותיי ואינך מבין את צורת מחשבתי. כל נסיון שלך לפרש אותי יסתיים במסקנה נלעגת, כי אינך יורד לסוף (או אף תחילת) דעתי. משהוחלט לתת אזרחות לערביי ישראל אחריי 48 הם אזרחים לכל דבר ואין בכלל לקיים דיון על נושא אזרחותם. אין בין הערבים-הישראלים ובין אותם תאילנדים אומללים דבר וחצי דבר. חוקי ההגירה המשפילים של ישראל זה נושא נפרד וכלל לא קשור. נתינת אזרחות לאנשים לא קשורה למידת אומללותם, למעט אנשים שראויים למקלט מדיני. 

ומצידי - שימשיכו לעבוד כאן בכל עבודה - בדיוק כמו שיש לנו מאות אלפי פועלים זרים שהם בעלי אזרחות תאילנדית, פיליפינית או רומנית - כך יהיו לנו רופאים בעלי אזרחות סעודית. ניחוש פרוע - בסעודיה הם ירוויחו יותר

לפעמים מפריע לי שאנשים כמוך הם אזרחים ישראלים

אבל אני בולע את הצפרדע ... אבל: כמו שלא שוללים אזרחות בגלל גזענות, טפשות, ביצוע עבירה פלילית וכו, אין לשלול אזרחות מאדם רק בגלל שהוא מוסלמי. הפעם האחרונה ששללו מיהודים אזרחות בגלל דתם היתה בגרמניה הנאצית.

ישראל לא נעלה ולא נעליים ולא בטיח.

אנחנו לבנטינים.רוב הציבור היהודי הישראלי הוא לבנטיני. אתם השמאלנים האשכנזים לא בחרתם במדינה הנכונה. תחזרו ליורופה שם אתם יכולים להטביע את עצמיכם בהומניות שלכם. במזרח התיכון ההומניות שלכם היא טמטום הבל ורעות רוח. איך אומרים? "ברומא תתנהג כרומאי" במזרח התיכון תתנהג כערבי.

יש הרבה נשואי תערובת ,בין פרענקים ווזווזים

למעשה אין בכלל אפליה גזעית בארץ,מלבד כמה מסכנים מקופחים ומצפצפים, הרבה יוצאי עדות המזרח הצליחו מאוד, ומצליחים וכל הכבוד

לפעמים מפריע לי שאנשים כמוך הם אזרחים ישראלים

אבל אני בולע את הצפרדע ... אבל: כמו שלא שוללים אזרחות בגלל גזענות, טפשות, ביצוע עבירה פלילית וכו, אין לשלול אזרחות מאדם רק בגלל שהוא מוסלמי. הפעם האחרונה ששללו מיהודים אזרחות בגלל דתם היתה בגרמניה הנאצית.

הלוואי וזה היה הדבר היחיד שמפריע לך...

מפריע לך גם שיהודים חיים על אדמות טרשים ביהודה ושומרון ואני מניח שגם מפריע לך שיהודים חיים בגליל. מה שלא מפריע לך ככל הנראה הוא שיהודים חיים ברמת אביב ג על אדמות הכפר הערבי לשעבר שייך מוניס כי ליהודים העשירים (והאשכנזים / חילונים / אקדמאים) מותר. להם יש זכויות יתר. והשימוש הלא חכם שלך בשואה מביא אותי להזכיר לך שאבו מאזן הנערץ עליך הצהיר זה מכבר שיהודים לא ישארו בפלשטין המשוחררת.

לא הכל מפריע לי

''מפריע לך גם שיהודים חיים על אדמות טרשים ביהודה ושומרון'' מאוד מפריע לי ! אני שונא גנבים ופושעים. ''ואני מניח שגם מפריע לך שיהודים חיים בגליל.'' למה שזה יפריע לי ??? ''מה שלא מפריע לך ככל הנראה הוא שיהודים חיים ברמת אביב ג על אדמות הכפר הערבי לשעבר שייך מוניס כי ליהודים העשירים (והאשכנזים / חילונים / אקדמאים) מותר. להם יש זכויות יתר.'' איך הצלחת לשרבב אשכנזים/חילונים/אקדמאים לדיון ? תסכולים וגזענות לא קשורים לדיון (אולי בעצם כן ?). ''והשימוש הלא חכם שלך בשואה מביא אותי להזכיר לך שאבו מאזן הנערץ עליך הצהיר זה מכבר שיהודים לא ישארו בפלשטין המשוחררת.'' ומה הקשר בין אבו-מאזן הנערץ והדגול לשואה ?

עלילת דם אנטישמית נוסח 2011

אילן גרפל - סתם בחור טוב שרצה לסייע דווקא לנדכאים הערבים שבמצרים נכלא על ידי השלטון החדש במצרים ולמה ? אולי בגלל שבעבר הוא שירת בצנחנים? אולי בגלל שהוא בעל אזרחות ישראלית? ואולי רק מפני שהוא יהודי ? ומעניין איפה אבירי זכויות האדם שבפורום בדמותם של קולמוס ושלומי ואולי גם עודד... כנראה שכאשר מדובר ביהודי (גם אם הוא לא ממש מנאמני ארץ ישראל) זכויות האדם לא ממש חשובות....

מוכיח בשער.

מה הטעם להדחף אל תפקידו של משרד החוץ הן הישראלי והן האמריקאי בסוגית האזרח הישראלי שנעצר במצרים? במה תועיל טענתי האישית אל מול מעשי המצרים לטוב או לרע? האם דעתי על הנעשה במצרים תשפיע באיזה אופן על מצרי כזה או אחר? אני בספק. אני לא מצרי ואני לא מעוניין לקחת על עצמי את התפקיד של מוכיח בשער המצרי. למצרים יש כמותי מבחינתם לרוב. אני ישראלי וזירת ההשפעה שלי היא כאן ולא שם. טענותי החברתיות הן כלפי החברה שבה אני חי ולכאן אני מפנה את הבקורת שלי מהטעם שהחברה שבה אני חי חשובה ויקרה לי. זה שלדעתך דעותי הן חתרניות ומסוכנות? זבש"ך.

ידידי..........

דן בן אמוץ המנוח כתב מזמן מזמן שזיונים זה לא הכל. מה לעשות, ומסתבר שגם כסף זה לא הכל. וגם אם בסעודיה הם ירויחו יותר, וגם אם בלונדון היאוש נעשה יותר נוח, וגם אם בניו יורק ההצגות הכי שוות, וגם אם בפריז מתקלחים פעם בחודש ועדיין הריח נסבל, עדיין - אנחנו נשארים בארץ כי בין אם ערבים ובין אם יהודים - לכולנו אזרחות ישראלית וזה מה יש ועם זה ננצח. שבת שלום
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר