לא חשוב עתיד המדינה, העיקר שאשתך מבסוטה

הידד לגברת אזולאי על בחירתה הנבונה !

היא לעומתי ב"שלום עכשיו" וחיים בשלום

לא תוותר כל כך מהר על סיר הבשר פנסיה ראויה מאוד ועסקים אחרים מניבים, למרות עבודתה העצמאית, ראה בהזדמנות עבודתה בעיצוב הלובי במגדלים כגון אקירוב ותכנון הלובי החדש ב"לגונה" באילת ועוד

להנות היום מה שתפסידו למחר

שמחתי מאוד לשמוע

אשתי דוקטור לאסטרופיזיקה וככל הידוע לי (ועד כמה שיישמע הדבר מוזר בעיניך) היא שמחה לחיות איתי ועם שלושת ילדינו.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

מדעי הייקום הינו הנעלם הגדול והמסקרן, כמדומני אין מדען שיכול לפטור זאת

יש הבדל בין סיפוח לזכות יהודי להתיישב באיו"ש כמו הערבים אצלנו

נושא הדגל והריבונות זה עיניין אחר אבל כאשר המכחיש שואה אומר כי אין זכות ליהודי להתגורר באיו"ש רק בשל היותו יהודי, הינה אמירה ועשיה גזענית בשלום כמו בשלום אפשר לחיות אחד ליד השני בריבונות נפרדת לעיניין הריבוי הטבעי אפשר להזרים במי השתיה לישובים הערבים תמיסה במינון מתאים המונעת היריונות

אכן יש להזרים חומר מעקר לפלשתינאים

רעיון מצוין. וכן להקים מערכת שתייה נפרדת למתנחלים, שאותם חלילה אנחנו לא רוצים לעקר. נהפוך הוא: להם נזרים חומר מעורר חשק שיפרו וירבו וימלאו את הארץ.

מדעי הייקום הינו הנעלם הגדול והמסקרן, כמדומני אין מדען שיכול לפטור זאת

התכוונת לכתוב לפתור לא לפטור

הקוסמולוגיה מתארת נאמנה מה שקרה משנייה לאחר המפץ הגדול ועד היום. קרינת הרקע הקוסמית שמציפה אותנו היא עדות נסיונית לתאוריה. מה קרה בשנייה הראשונה ולפניה (כלומר לפני המפץ הגדול), עדיין לא ידוע.

ז"א שיש עדיין דברים לא ברורים ופתורים בתורת החלל

אז נחזור לבראשית והמאמין שיאמין

תודה על הכתבה מאירת העיניים

אני מוכן לקבל את מרבית דבריך. אבל: 1. לא תהיה עלייה נוספת מרוסיה. ואני צופה לירידה באחוז ההגירה לישראל - כי היחס בין יהודים בישראל לחו'ל גדל: אני מניח שאחוז היהודים בישראל מכלל היהודים בעולם הוא כיום בסביבות 45 אחוז והוא גדל כל הזמן.  לא צריך להיות מתימטיקאי גדול כדי להבין שככל שמספר היהודים בישראל גדל ומספרם בחו'ל קטן, קשה להגדיל את שיעור ריבוי היהודים בישראל. 2. ייקח הרבה זמן עד שהפלשתינאים יעברו לשיעור ילודה נמוך כמו בישראל. גם לפני שהפלשתינאים יהיו רוב, אופיה היהודי של ישראל יתמוסס. אני סבור שזה צריך להטריד אותך. אני צופה שבתרחיש של סיפוח, אל מול איום הדמוגרפיה ישראל תאפשר לבעלי אזרחות ישראלית החיים בחו'ל להצביע ולהשפיע. ההשלכות של צעד כזה הוא נושא נפרד לדיון...

תהיה עלייה מתגברת מרוסיה, אוקראינה, אירופה המערבית וארה"ב בעיקר

כך אני מאמין. בשנים האחרונות ישנה התגברות במספר העולים מהארצות המערביות המפותחות לישראל, שהיתחזקה כלכלית ומהווה מקור משיכה ואבן שואבת לעלייה מבוססת, כמו כן העלייה במספר המוסלמים באירופה והתגברות האנטישמיות שם, ימריצו מספר גדל והולך של יהודי אירופה לעלות לישראל, מגמת התגברות העלייה מארצות המערב עדיין מתקיימת במספרים קטנים, אך הכיוון ברור, בהסתמך על ניסיון העבר, יש להאמין כי גם בעתיד עשוי להגיע גל גדול ובלתי צפוי של עולים, כפי שקרה בשנות התשעים בעלייה מרוסיה.

לסכום

אתה מוכן להמר על גורלה של המדינה היהודית תחת ההנחה שהפלשתינאים יקטינו את קצב הריבוי שלהם ושהעליה לישראל תגבר. נראה מה יקרה עוד שנתיים כשלאיראנים תהיה פצצה וכל שני וחמישי אחמדינג'אד יאיים על ישראל. אתה תראה שאף אדם לא יעלה עוד לישראל ורבים גם יעזבו. אז לדעתי ההימור שאני מוכן לקחת: שלום תמורת שטחים הוא הימור הרבה יותר הגיוני (על אף שאני מודה שיש בו סיכון). יש בהימור הזה פוטנציאל לסיים בבת אחת את כל הסכסוכים שיש לישראל. כמובן שאז צריך להסתפק במדינה קטנה על פי משנתו של דוד בן-גוריון ולוותר על חלום ישראל התנ'כית. 

מחמוד עבאס הפנה עורף לאוסלו בשתי פעולות

טקטיות שמטרתן להשיג הישג מדיני. הוא פנה לאו'ם להכיר הכרב במדינה פלשתינית זאת הכרה דלקרטיבית חשובה שפותחת בפניו דלך להכנס בישראל דרך המשפט הבינלאומי . הוא חבר לחמאס. שתי הפעולות האלה גמרו מבחינתו את דרך אוסלו ואת השותפות שהוא קיווה למצוא עם האמריקאים. כל עוד והוא האמין שאובמה נשיא פרו ערבי ופרו פלשתיני בכל רמ"ח גידיו ושס"ה אבריו יסדר לו מדינה פלשתינית בקווי 67 הוא הלך עם אוסלו. ברגע שהבין שהנשיא כבול ולא יכול לתת לומ את מבוקשו הוא הפנה עורף לאמריקה. זה היתרון שיש לערבים על פני בלופלנד שהיא תלויה תלות מוחלטת באמריקה.זאת גם הטעות ההיסטורית של מנהיגי בלופלנד ששמו להם כיעד להיות תלויים באמריקה תלות מוחלטת. למעשה לרשות הפלשתינית יש הרבה יותר קלפים נגד בלופלנד מאשר לבלופלנד יש קלפים נגד הרשות. אז למעשה אם נבחן את השתלשלות העניינים אוסלו מת ומי שהרג אותו זה מחמוד עבאס והשאלה הנשאלת היא מדוע ראש ממשלת בלופלנד מתעקש לרדוף אחרי הרשות להתחנן ולשכנע את הרשות לחזור לשולחן המשא ומתן כשאבו מאזן או יותר נכון יועציו ואנשי התקשורת שלו דקה לאחר שהסתיים הנאום של נתניהו דחו בכל תוקף ובזעם את הצעותיו הנדיבות שהיו יותר מכוונות לאוזנו של אובמה מאשר לפלשתינים. הם גם הצהירו מיד לא נכיר במדינת ישראל .לא נוותר על זכות השיבה. ולא נסכים למשא ומתן אלא על קווי 67. למה בלופלנד לא משתמשת בקלף חשוב נגד התרגיל המסריח של מחמוד עבאס ומודיעה לאנגליה לצרפת לגרמניה לכל המדינות החשובות במערב כולל אמריקה אם תתמכו בהכרזה דקה אחרי אנחלנו נספח את יהודה ושומרון לריבונות ישראלית נכניס צבא נתפוס את מחבלי הפת"ח ונכריז על הפת"ח כאירגון טרור ובזה יבוא הקץ למדינה פלשתינית ביהודה ושומרון.. זאת צריכה להיות המדיניות של ממשלת בלופלנד כדי שנוכל לחזור ולקרוא לה מדינת ישראל. אני יודע שהשמאלנים החכמולוגים יגידו מה אנחנו צריכים לשלוט על שלושה מיליון פלשתינים ולהפוך את בלופלנד למדינה דו לאומית? ואני יש לי תשובה. כן עדיף לשלוט מאשר להשלט ואפשר לחשוב שבלופלנד לא שולטת על שני מיליון ערבים החיים בתחום הריבונות שלה.

נכניס/נתפוס/נכריז? אתה יהודי(?) שחי בארה"ב,ברח מאחריות,ממחוייבות. אינך חלק מאיתנו.

נסעת לעשות לביתך...איך אמרת? ילדי לא ישרתו בצבא.....אז מהיכן החוצפה?
מנהל הפורום
10,000+

לסכום

אתה מוכן להמר על גורלה של המדינה היהודית תחת ההנחה שהפלשתינאים יקטינו את קצב הריבוי שלהם ושהעליה לישראל תגבר. נראה מה יקרה עוד שנתיים כשלאיראנים תהיה פצצה וכל שני וחמישי אחמדינג'אד יאיים על ישראל. אתה תראה שאף אדם לא יעלה עוד לישראל ורבים גם יעזבו. אז לדעתי ההימור שאני מוכן לקחת: שלום תמורת שטחים הוא הימור הרבה יותר הגיוני (על אף שאני מודה שיש בו סיכון). יש בהימור הזה פוטנציאל לסיים בבת אחת את כל הסכסוכים שיש לישראל. כמובן שאז צריך להסתפק במדינה קטנה על פי משנתו של דוד בן-גוריון ולוותר על חלום ישראל התנ'כית. 

כצעד ראשון ניתן לספח את שטח אזור C המשתרע על כ-60%

משטחי יהודה ושומרון ונימצא בשליטה בטחונית ואזרחית ישראלית, באזור זה מספר הפלסטינים הוא אלפים בודדים שניתן לאזרח, כך שהבעייה הדמוגרפית לא עולה כלל על הפרק. מה עוד שניתן לספח חד צדדית כתגובה לצעדם החד צדדי של הפלסטינים, שבכוונתם להכריז על מדינה בספטמבר.

שוב שקר ימנמני. הוא עדיין לא פנה, ואמר שמעדיף מו"מ.

אבו מאזן, עבור הימין ההתנחלותי, אגוז הרבה יותר קשה לפיצוח. את ערפאת אפשר היה להשתיק במבצע כמו חומה. את אבו מאזן צריך להשתיק בהצגת תכנית מדינית המתקרבת למה שהעולם קבע כבסיס, דהיינו מתווה קלינטון, זה שכעת שמו שונה למתווה אובמה. העובדות הן שאבו מאזן מצליח, ושלטון הימין ההתנחלותי שלנו כשל בכל מעשיו. יש רק נחמה אחת. גם מדינה פלסתינית שתקום בהצהרה חד-צדדית עדיפה על מדינה דו-לאומית של אפרטהייד שתביא לקריסתנו.

שוב המציאות

קשה לעיכול שמלאנמן חסר בינה?הוא הודיע באופן חד משמעי שאין טעם למשא ומתן והוא מצפה מארצות הערביות לתת למדינה הפלישיתית רשת בטחונית.מן הסתם צריך להסביר לאחד כמוך מה זה רשת בטחונית.במילים אחרות זו מלחמה.אבו מאזן לא קשה לפיצוח מפני שהוא נוזלי,ולא הימין צריך להתמודד עם זה,אלא אזרחי מדינת ישראל,אלה שלהם המדינה חשובה.חס וחלילה ולא לך.אז שב בשקט שמאלנמן מצוי ופשוט ואל תגעגע על משהו שאין לך מושג קלוש.

כצעד ראשון ניתן לספח את שטח אזור C המשתרע על כ-60%

משטחי יהודה ושומרון ונימצא בשליטה בטחונית ואזרחית ישראלית, באזור זה מספר הפלסטינים הוא אלפים בודדים שניתן לאזרח, כך שהבעייה הדמוגרפית לא עולה כלל על הפרק. מה עוד שניתן לספח חד צדדית כתגובה לצעדם החד צדדי של הפלסטינים, שבכוונתם להכריז על מדינה בספטמבר.

למה רק לאזרח ? אפשר גם לגייר ...

נו באמת, אתה רציני ? נראה לך שישראל תכבוש חלק מהגדה בלי לעורר סערת עולם, אינתיפאדה, מלחמה עם כל העולם הערבי ועוד מרעין ביישין. ובכלל כל הרעיון שאפשר לעשות בפלשתינאים כרצוננו ,כאילו הם בובות, הזוי לחלוטין.

בדיוק. דנים כאן כאילו מיליוני הפלשתינים הם סטטיסטים. לא יאמן. התנשאות מסוכנת.

כל הזיית כיבוש הגדה היא פיקציה. אין אפשרות כזו. כל מי שמכיר את הגדה יודע. אין דרך חזרה ממדינה פלשתינית במתכונת זו או אחרת. היינו שם. "סיפחנו" בפועל. הנסיון היה מר. כיום בונים חומת בטחון ולא במקרה.
מנהל הפורום
10,000+

סיפוח אדמות ארץ מולדתנו ביהודה ושומרון הוא

צעד טיבעי ומתבקש, מעצם היות אדמה זו שייכת לנו, איזרוח הפלסטינים המתגוררים שם היא ברירת מחדל שלא אמורה לחייב אותם.

במצב המסתמן עוד נחזור לשם כמו ב67

אבו מאזן מערים בעיות, במקום לשבת ולדבר, נתניהו זרק לו עצם טובה מאוד, אבל הוויתור על השיבה, ההכרה המשותפת והחלפת השטחים בקווי 67 הכניס אותו לפחד מוות ארה"ב והרבה ארצות מערביות בדעה שלנו, מדינה, רק במשא ומתן

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר