אם לא נהרוס את בית-יהונתן - אבדנו

נהרוס??

בשם מי אתה מדבר?ולמה להרוס בית שנבנה באופן חוקי?בשבילכם שמאל החוק נוח כאשר נוח לכם?למעשה אתה בכלל לא נמצא בצד המשאלי של פוליטיקה אלא סתם זורע שינא מתלהמת ומפיץ שקר!

אז מי כאן שומר החוק?

מאת מירון רפופורט בלב שכונת סילוואן במזרח ירושלים עומד בניין יהודי בן שבע קומות שהוקם ללא אישורי בנייה. בפברואר הורה בית משפט על איטום הבית ופינוי דייריו עד אפריל. אבל הם עדיין שם. כעת הם טוענים שהם מופלים לרעה לעומת ערביי השכונה, מפירי חוק סדרתיים

יש לי רעיון פשוט

נהרוס גם את הבנייה הבלתי חוקית של הערבים ,וגם את הבניה הבלתי חוקית של היהודים, מי לדעתך יפגע יותר

רעיון מצויין...,

אבל הוא מחייב השלמה קטנה. משרד השיכון יטפל במתן פתרונות דיור באופן זהה למקובל אצל האוכלוסיה היהודית, כולל סיוע כספי, בנייה ציבורית והקצאת קרקעות. כמובן שהדבר כולל פיתוח, אחזקה ותשתיות בשטחים הכבושים (כבישים, תשתיות זורמות...).

יש לי רעיון טוב יותר

בו נקצה את התקציבים למגזר הערבי לפי תשלומי המיסים של אותו מגזר, לאחר מכן נתחיל לבנות במגזר הערבי לגובה בדיוק כמו במגזר היהודי.

אז מי כאן שומר החוק?

מאת מירון רפופורט בלב שכונת סילוואן במזרח ירושלים עומד בניין יהודי בן שבע קומות שהוקם ללא אישורי בנייה. בפברואר הורה בית משפט על איטום הבית ופינוי דייריו עד אפריל. אבל הם עדיין שם. כעת הם טוענים שהם מופלים לרעה לעומת ערביי השכונה, מפירי חוק סדרתיים

סליחה??

בשכונת שילוח ששייכת למדינת ישראל בעיר הבירה של מדינת ישראל נבנה באישור של המדינה בניין בן חמש קומות.ללא אישור נבנה עוד שתי קומות.מה שאגב תושבי מזרח ירושלים בונים באלפים לא קומות אלא בתים!!התגובה שלך אמורה להיות תגובה פוליטית??תגובה מסלפת ושקרית!תושבי מזרח ירושלים שבונים ללא היתר אתה תומך ותושבים היהודים שגרים שם מכורח שייכות בדיוק כמו שכל שכונה ירשולמית או כל שכונה הארץ גרים ובונים 2 קומות ללא היתר,לא?זו לא פוליטיקה זו דפקטיות.

שוב אני עונה - נתניהו אינו רוצה שלום. הוא למד להשמיע קול של שלום - זה הכל

אני שומעת רק קולות של מלחמה מהצד השני במסווה של נייר טואלט משומש.

אם זה הקול שאתה רוצה לשמוע אז בבקשה קח 10 ק"ג על הגב ותעבור לעזה "המיוסרת" אני בטוחה שיקבלו אותך באהבה.

אם לא נהרוס את בית-יהונתן - אבדנו

מה עם עשרות אלפי בתי הערבים והבדואים שנבנו בניגוד לחוק תוך שימוש באלימות ?

רוב האימפריות קרסו לא במלחמה....נשחקו אט אט עד להתפוררות.

ואנחנו עלולים למצוא עצמינו במצב דומה, ראה ההתגוששות כאן, שינאה, ואבדן דרך לויכוח הוגן ולגיטימי. החיים הטובים מובילים לפגיעות יתר וחוסר נכונות ומוטיבציה למאבקים שפוגעים באיכות חיים. חיים את הרגע ללא מבט ונכונות לבחון את העתיד בעיניים מפוקחות.

אנחנו בכל זאת ממש לא אימפריה.

ויש דמיון רב בינינו לבין אבותינו בתקופת השופטים דווקא. אחרי התקופה של עצמאות במדבר וכניסה ארצה כשאת העם ניהלו מנהיגים חזקים משה ויהושוע בן נון העם נשאר בלי מנהיגים ברורים וחזקים, כאילו זה התחיל להזכיר את הרקבון, וספר יהושוע מסתיים במלחמת אחים- פלגש בגבעה וכו', אבל בסופו של דבר בא דוד המלך, מתחילה מלוכה, יציבות, מופיעים מנהיגים חדשים. אימפריות אכן יכולות להיעלם, אבל עמים זה דבר שמתקיים במשך מאות ואלפי שנים ולא ממהר להתפורר כל כך במהירות. אנחנו היום לא משנה האם אנחנו רוצים, או לא רוצים, אנחנו חלק מן האימפריה הכלל עולמית שנוצרה כתוצאה מגלובליזציה, מאוד יכול להיות שאימפריה הזאת תקרוס בעוד איזה שהוא זמן. אני לא מאמין באיזה שהוא תסריט אפוקליפטי שתיפול כאן פצצת אטום, או תפרוץ מלחמה עם גייסות אינסופיים של הערבים, או לא יודע מה עוד, עלינו פשוט להתרגל למציאות שיש לנו מדינה, כמו לכל העמים ועלינו לגור בה, כמו כל העמים למרות כל הבעיות, להתבשל במיץ של עצמינו ולא להסתכל לעבר הדשא של השכן המערבי שהוא כאילו ירוק יותר. אם הדשא שלנו לא ירוק מספיק, תמיד אפשר לנסות להפוך אותו ליותר ירוק. וזה שיש לנו בעיות טרור, תאמין לי, לבריטניה בצפון אירלנד היו לא פחות בעיות, אבל זה לא הפריע לה להיות מדינה משגשגת, יש הרבה מאוד מדינות בעולם שבהן אין טרור, אבל פשיעה ברחובות מחליפה אותו ועוד איך. אז מי כאן יתפורר קודם? את זה אנחנו עוד נראה. אני מוכן להמר שאנחנו לא נהיה המדינה הראשונה במערב שמקפלת את דגלה.

כאשר יש טרור, אסור לדבר עם האויב. כאשר אין טרור, אין סיבה לדבר אתו. חוכמת הימנמן.

כאשר כל החוכמה מסתכמת בספירת הדונמים, אין כל בעיה למצוא סיבה משכנעת למה לא לדבר שלום. אבל גם החוכמה הסיפוחיסתית הזו לא יכולה לתרץ את ההתעקשות לחבל בביטחון ע"י המלחמה שמטרתה לצרף את אדמות הקבלנים בבילעין ונעלין, על חשבון הביטחון.

קלונמוט, אתה מתעלם ומתנדף מהא מדי: היה זה ביבי לאחרונה שדרש במפגיע משא ומתן.

ואבו מאזן לא טרח להגיע או להראות סימנים שהוא בכלל מעוניין. והשמאל כמובן לא היה שם בכדי לגרור אותו להפגש עם ראש הממשלה שלך. ואתה מתעלם, כאילו מתנדף. איפה אתה מרחף ברגעים אלה?

מה עם עשרות אלפי בתי הערבים והבדואים שנבנו בניגוד לחוק תוך שימוש באלימות ?

לאטום את בית הטומאה - אחרי זה נדבר

נהרוס??

בשם מי אתה מדבר?ולמה להרוס בית שנבנה באופן חוקי?בשבילכם שמאל החוק נוח כאשר נוח לכם?למעשה אתה בכלל לא נמצא בצד המשאלי של פוליטיקה אלא סתם זורע שינא מתלהמת ומפיץ שקר!

להרוס ולא להשאיר אבן על אבן ואת הדיירים להרוג לפי חרב

אנחנו בכל זאת ממש לא אימפריה.

ויש דמיון רב בינינו לבין אבותינו בתקופת השופטים דווקא. אחרי התקופה של עצמאות במדבר וכניסה ארצה כשאת העם ניהלו מנהיגים חזקים משה ויהושוע בן נון העם נשאר בלי מנהיגים ברורים וחזקים, כאילו זה התחיל להזכיר את הרקבון, וספר יהושוע מסתיים במלחמת אחים- פלגש בגבעה וכו', אבל בסופו של דבר בא דוד המלך, מתחילה מלוכה, יציבות, מופיעים מנהיגים חדשים. אימפריות אכן יכולות להיעלם, אבל עמים זה דבר שמתקיים במשך מאות ואלפי שנים ולא ממהר להתפורר כל כך במהירות. אנחנו היום לא משנה האם אנחנו רוצים, או לא רוצים, אנחנו חלק מן האימפריה הכלל עולמית שנוצרה כתוצאה מגלובליזציה, מאוד יכול להיות שאימפריה הזאת תקרוס בעוד איזה שהוא זמן. אני לא מאמין באיזה שהוא תסריט אפוקליפטי שתיפול כאן פצצת אטום, או תפרוץ מלחמה עם גייסות אינסופיים של הערבים, או לא יודע מה עוד, עלינו פשוט להתרגל למציאות שיש לנו מדינה, כמו לכל העמים ועלינו לגור בה, כמו כל העמים למרות כל הבעיות, להתבשל במיץ של עצמינו ולא להסתכל לעבר הדשא של השכן המערבי שהוא כאילו ירוק יותר. אם הדשא שלנו לא ירוק מספיק, תמיד אפשר לנסות להפוך אותו ליותר ירוק. וזה שיש לנו בעיות טרור, תאמין לי, לבריטניה בצפון אירלנד היו לא פחות בעיות, אבל זה לא הפריע לה להיות מדינה משגשגת, יש הרבה מאוד מדינות בעולם שבהן אין טרור, אבל פשיעה ברחובות מחליפה אותו ועוד איך. אז מי כאן יתפורר קודם? את זה אנחנו עוד נראה. אני מוכן להמר שאנחנו לא נהיה המדינה הראשונה במערב שמקפלת את דגלה.

לא נהיה המדינה הראשונה. אני מקווה שלעולם נשאר כאן.

ויחד עם זאת שאננות מסוכנת, כמו גם אי הבנת המציאות האזורית.
מנהל הפורום
10,000+

כאשר יש טרור, אסור לדבר עם האויב. כאשר אין טרור, אין סיבה לדבר אתו. חוכמת הימנמן.

כאשר כל החוכמה מסתכמת בספירת הדונמים, אין כל בעיה למצוא סיבה משכנעת למה לא לדבר שלום. אבל גם החוכמה הסיפוחיסתית הזו לא יכולה לתרץ את ההתעקשות לחבל בביטחון ע"י המלחמה שמטרתה לצרף את אדמות הקבלנים בבילעין ונעלין, על חשבון הביטחון.

כל עוד אינך מתייחס לבניה הלא חוקית של הערבים והבדואים בתחומי ישראל הריבונית

מודעותיך אינן ראויות להתייחסות .

לאטום את בית הטומאה - אחרי זה נדבר

בית הטומאה ? אם כך יש עשרות אלפי בתי טומאה ערבים ובדואים בתחומי ישראל

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר