כאשר יש טרור, אסור לדבר עם האויב. כאשר אין טרור, אין סיבה לדבר אתו. חוכמת הימנמן.

כאשר כל החוכמה מסתכמת בספירת הדונמים, אין כל בעיה למצוא סיבה משכנעת למה לא לדבר שלום. אבל גם החוכמה הסיפוחיסתית הזו לא יכולה לתרץ את ההתעקשות לחבל בביטחון ע"י המלחמה שמטרתה לצרף את אדמות הקבלנים בבילעין ונעלין, על חשבון הביטחון.

חוכמת הימנמן.

מה נתניהו באמת רוצה כולנו יודעים - סיגרים עבים ושרה תתנדף לאויר

עוד קצת אדמה לא יזיק למדינה קטנה שלנו.

ולגבי טרור, או שקט, אתה בהחלט צודק, אבל לא רק- מתי מנהלים משא ומתן על שלום? כששני צדדים מעוניינים בו אז נשאלת השאלה, נניח לא יהיה שלום ואנחנו לעולם לא ניתן לערבים עצמאות מה יקרה? מה, מיליוני שהידים חמושים בנשק קל יתגברו על הנשק הכי מתקדם של צה"ל? מצחיק- אין לכך שום סיכוי! אתה טוען שבלתי אפשרי לשלוט עליהם ואנחנו כאילו נצטרך לתת להם זכויות שוות- גם זה כנראה לא יקרה לעולם. זה לא קרא עד היום ואנחנו הגענו ליהודה ושומרון די מזמן ומתי זה יקרה? כנראה לא יקרה לעולם. דמוקרטיה? אולי כן, אולי לא, במדינה שלנו כמו ברוב מדינות העולם אין דמוקרטיה מושלמת עבור היהודים אז אתה רוצה דמוקרטיה עבור ערבים? הנה גם בסעודיה ובאיחוד האמירויות- הידידות הוותיקות של ארצות הברית אין דמוקרטיה וזה לא מפריע ליחסים תקינים ביניהם- אז אמריקאים אם ירצו ידידות איתנו יבלעו גם את הצפרדע הזאת ואם לא ירצו יחסים איתנו הם ינתקו אותם אפילו אם נהיה מה זה דמוקרטים- כמו הולנד- זה לא ממש יעזור. אז מה יכולים לתת לנו ערבים תמורת האדמה? ומה הם יעשו אם לא יקבלו אותה אדמה? ככל שהזמן עובר הפער בין העדר האנושי שלהם לבין חיילינו רק גדל, כבר היום ישראל אם תרצה יכולה למחוק את כל הרשות הפלשתינאית מן המפה כאילו היא מעולם לא היתה וכל זה הרבה לפני שידידיהם מעבר לאוקיאנוס יספיקו לפתוח את הפה. אז לכן באמת אין שום טעם לדבר עם הערבים. כי הם כלום.

רגע, זה לא היה ביבי שרצה לדבר עם אבו מאזן והלה עשה פרצוף של לא רוצה?

או שאתה מתעלם מזה? ודבק בגירסה שכתובה בהארץ, שלא היתה כל הצעה מצד ביבי, ושבניין הועד הפועל אכן מהרס, כי ככה כתוב? כי אין ספק שאתה חי במציאות, אבל לא בטוח שאתה חי במציאות שלנו. במציאות שלך, שם, היה משהו מהשמאל שהאיץ באבו מאזן כן לדבר עם ביבי? או שגם התסריט שונה שם?

שוב אני אשאל: לא היה זה ביבי שהתחנן מאבו מאזן שיבוא וישב? לאחרונה? לא מזמן?

ואתם (למרות שכתבת שהשמאל עושה המון לגרור את אבו מאזן לשולחן עם ביבי) לא עשיתם כלום. כלום. אני יודע שלא תענה לי (כי אין לך מה) אבל זאת הכוונה.

כאשר יש טרור, אסור לדבר עם האויב. כאשר אין טרור, אין סיבה לדבר אתו. חוכמת הימנמן.

כאשר כל החוכמה מסתכמת בספירת הדונמים, אין כל בעיה למצוא סיבה משכנעת למה לא לדבר שלום. אבל גם החוכמה הסיפוחיסתית הזו לא יכולה לתרץ את ההתעקשות לחבל בביטחון ע"י המלחמה שמטרתה לצרף את אדמות הקבלנים בבילעין ונעלין, על חשבון הביטחון.

אם לא נהרוס את בית-יהונתן - אבדנו

רגע, זה לא היה ביבי שרצה לדבר עם אבו מאזן והלה עשה פרצוף של לא רוצה?

או שאתה מתעלם מזה? ודבק בגירסה שכתובה בהארץ, שלא היתה כל הצעה מצד ביבי, ושבניין הועד הפועל אכן מהרס, כי ככה כתוב? כי אין ספק שאתה חי במציאות, אבל לא בטוח שאתה חי במציאות שלנו. במציאות שלך, שם, היה משהו מהשמאל שהאיץ באבו מאזן כן לדבר עם ביבי? או שגם התסריט שונה שם?

מר נתניהו רוצה למשוך זמן עד שהפריץ ימות - אני מתפלל שהוא ימות קודם

עוד קצת אדמה לא יזיק למדינה קטנה שלנו.

ולגבי טרור, או שקט, אתה בהחלט צודק, אבל לא רק- מתי מנהלים משא ומתן על שלום? כששני צדדים מעוניינים בו אז נשאלת השאלה, נניח לא יהיה שלום ואנחנו לעולם לא ניתן לערבים עצמאות מה יקרה? מה, מיליוני שהידים חמושים בנשק קל יתגברו על הנשק הכי מתקדם של צה"ל? מצחיק- אין לכך שום סיכוי! אתה טוען שבלתי אפשרי לשלוט עליהם ואנחנו כאילו נצטרך לתת להם זכויות שוות- גם זה כנראה לא יקרה לעולם. זה לא קרא עד היום ואנחנו הגענו ליהודה ושומרון די מזמן ומתי זה יקרה? כנראה לא יקרה לעולם. דמוקרטיה? אולי כן, אולי לא, במדינה שלנו כמו ברוב מדינות העולם אין דמוקרטיה מושלמת עבור היהודים אז אתה רוצה דמוקרטיה עבור ערבים? הנה גם בסעודיה ובאיחוד האמירויות- הידידות הוותיקות של ארצות הברית אין דמוקרטיה וזה לא מפריע ליחסים תקינים ביניהם- אז אמריקאים אם ירצו ידידות איתנו יבלעו גם את הצפרדע הזאת ואם לא ירצו יחסים איתנו הם ינתקו אותם אפילו אם נהיה מה זה דמוקרטים- כמו הולנד- זה לא ממש יעזור. אז מה יכולים לתת לנו ערבים תמורת האדמה? ומה הם יעשו אם לא יקבלו אותה אדמה? ככל שהזמן עובר הפער בין העדר האנושי שלהם לבין חיילינו רק גדל, כבר היום ישראל אם תרצה יכולה למחוק את כל הרשות הפלשתינאית מן המפה כאילו היא מעולם לא היתה וכל זה הרבה לפני שידידיהם מעבר לאוקיאנוס יספיקו לפתוח את הפה. אז לכן באמת אין שום טעם לדבר עם הערבים. כי הם כלום.

שישקיץ - חור תחת טאג'יקי - או שתשתמש ב "ה" הידיעה או שתחזור לטאגי'קיסטן

הגזמת יצחק. מה השחצנות הזו? הם כלום?

הטרור יכול לשוב ומתוגבר והרסני....לשנות את איכות חיינו כהרף עין. השגשוג שלנו בעתיד תלוי מאוד בשגשוג שלהם. אני מקווה שתבין זאת.
מנהל הפורום
10,000+

שוב אני אשאל: לא היה זה ביבי שהתחנן מאבו מאזן שיבוא וישב? לאחרונה? לא מזמן?

ואתם (למרות שכתבת שהשמאל עושה המון לגרור את אבו מאזן לשולחן עם ביבי) לא עשיתם כלום. כלום. אני יודע שלא תענה לי (כי אין לך מה) אבל זאת הכוונה.

שוב אני עונה - נתניהו אינו רוצה שלום. הוא למד להשמיע קול של שלום - זה הכל

נו, קלונמוט שקרן, שכחת שביבי קרא לאבו מאזן לבוא למשא ומתן? אז על מה אתה השקרן מדבר?

עם טרוריסטים לא מנהלים משא ומתן. שלום תמורת שטחים אינו שלום אלא דגל לבן

הגזמת יצחק. מה השחצנות הזו? הם כלום?

הטרור יכול לשוב ומתוגבר והרסני....לשנות את איכות חיינו כהרף עין. השגשוג שלנו בעתיד תלוי מאוד בשגשוג שלהם. אני מקווה שתבין זאת.

טרור זה באמת מה זה לא נעים, אבל- הוא לא מוביל לניצחון!

טרור זה לא אופציה כי נדמה לי כל הערבים מבינים שאין בכוחם לפוצץ את כולנו, או לירות בכולנו, או אפילו ליצור מצב של סכנה ממשית ומיידית לרוב ממנו, כל עוד כמובן ידם לא הגיעה לנשק להשמדה המונית. טרור יכול להתחדש, אבל כנראה לא במימדים שהיו בשנת 2000, כי היום צה"ל נמצא כמעט בכל פינה ביהודה ושומרון ורוב המחבלים מופרדים ממנו בגדר שמה שלא נגיד התגלתה כתוספת די מועילה למערך הבטחון שלנו. העיקר בשבילינו לא להרקב ולא לתת לאויב להפחיד אותנו כי המטרה של הטרור זה לא לנצח- אלא להפחיד. ולכן כל מי שאומר שאם לא נדבר עם הערבים אז בטוח יהיה טרור- הוא אמנם אומר את האמת, אבל הוא גם מפחיד אותנו בנוסף למה שעושים ערבים ומשחק בכך לטובתם- טרור יהיה בכל מצב אם נדבר ואם לא נדבר, כי אם נדבר קרוב לוודאי לא נוכל לתת להם את מה שהם מבקשים. ודרך אגב די קשה לי להאמין שהם מוכנים להסתפק רק בגבולות 67, בגבולות שלא מסוגלים כמעט בשום מצב לתת להם כלכלה יציבה ואותו שיגשוג. והם מבקשים לא רק שיגשוג כלכלי, אלא גם וכנראה קודם כל עוצמה צבאית וזה כבר מסוכן מדי לאפשר להם.

רוב האימפריות קרסו לא במלחמה....נשחקו אט אט עד להתפוררות.

ואנחנו עלולים למצוא עצמינו במצב דומה, ראה ההתגוששות כאן, שינאה, ואבדן דרך לויכוח הוגן ולגיטימי. החיים הטובים מובילים לפגיעות יתר וחוסר נכונות ומוטיבציה למאבקים שפוגעים באיכות חיים. חיים את הרגע ללא מבט ונכונות לבחון את העתיד בעיניים מפוקחות.
מנהל הפורום
10,000+
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר