תרבות על מייצרת גם כלי משחית על....ולמרות זאת בל נשכח את שחיטות אפריקה.

שבטים שוחטים מיליונים....בצפון אפריקה, סודאן, טוטסי/הוטו... פוליסריו...אסונות אינסוף מיד האדם בכל רחבי העולם השלישי.... איראן/עיראק...מיליונים. תורכיה/ארמניה.יפאן/סין. זה טבע האדם....שמכיל בתוכו מנגדון הרס עצמי. כל זאת כדי לזכור שהישגים נהדרים תרבותיים אינם מונעים כנראה את מנגנון ההשמדה העצמית . ונזכור גם...שבאירופה וצפון אמריקה תוחלת החיים כפולה בזכות הטכנולוגיות. באפריקה 40 שנה זו תוחלת חיים ממוצעת. עצוב. הלואי ובעידן הנוכחי...שלא היה עוד, גלובליזציה ועולם "קטן"....הדברים ישתנו.

שורש הבעיה נעוץ..............

בתפישה של "תרבות על". מי קובע מהי תרבות על? ומי קובע שתרבות המערב עליונה על תרבויות אחרות? בעקרון - החזק, השליט, שמציב את תרבותו מעל לתרבויות אחרות. ביחס להשגים טכנולוגיים ואריכות ימים ואנשים גבוהים יותר ובריאים יותר........ יש להציב לצידם את הנזקים שנגרמים לכדור הארץ שלנו מאותו המקום בדיוק. שינויי אקלים והכחדת יערות הגשם ושינוי המאזן האקולוגי.....

אירופה הפראית

בארץ גם במערב נוטים ליחס לחברות מאפריקה והאינדיאנים באמריקה כאילו שהם ''פראיים''. האמת היא שדווקא האירופים הם הפראים האמיתיים. האירופים ה ''מתורבתים'' אחראים למותם של מיליוני בני אדם בעולם כולו. תרבות המאיה ואינקה נעלמו בגלל האדם הלבן. באפריקה מתו מיליונים בגלל התעמרות של האדם הלבן. כך גם באוסטרליה. לאינדיאנים קראו אנשים ''פראיים'' בגלל שהעזו להילחם על מולדתם. וכל זה לפני השואה בגרמניה. אז אני שואל מי יותר פראי עם לא האירופים ה ''מתורבתים'' ? הם לא רק פראיים אלא גם מסלפים את העובדות לטובתם בצורה מקוממת. יש משהו ילדותי אצל האדם הלבן. מנסה להציג את עצמו כעליון יותר מאחרים למרות שהמציאות מראה אחרת.

תרבות על מייצרת גם כלי משחית על....ולמרות זאת בל נשכח את שחיטות אפריקה.

שבטים שוחטים מיליונים....בצפון אפריקה, סודאן, טוטסי/הוטו... פוליסריו...אסונות אינסוף מיד האדם בכל רחבי העולם השלישי.... איראן/עיראק...מיליונים. תורכיה/ארמניה.יפאן/סין. זה טבע האדם....שמכיל בתוכו מנגדון הרס עצמי. כל זאת כדי לזכור שהישגים נהדרים תרבותיים אינם מונעים כנראה את מנגנון ההשמדה העצמית . ונזכור גם...שבאירופה וצפון אמריקה תוחלת החיים כפולה בזכות הטכנולוגיות. באפריקה 40 שנה זו תוחלת חיים ממוצעת. עצוב. הלואי ובעידן הנוכחי...שלא היה עוד, גלובליזציה ועולם "קטן"....הדברים ישתנו.
מנהל הפורום
10,000+

כן, אני חושב...,

שהתרבות והמדע שמקורם ביוון הקלאסית הם היסוד לתרבות העולמית. ספרות, מחקר, מדע, מוסיקה, בנייה, ועוד. אלמלא הפניצילין מאות מיליון בני אדם היו עדיין מתים מדלקות פשוטות. הנה לכן אני משוכנע שהאדם הלבן הצליח לקדם את האנושות למצב בו היא נמצא כעת. באפריקה, באוסטראליה ובאמריקה היו מעלים קורבנות קורבנות אדם, נעים ממקום למקום ברגל במקרה הרע ובמקרה הטוב על סוס. האדם הלבן פיתח את המכונית, המטוס, הרכבת, המחשב, הקיטור והחשמל. כל מכוני המחקר שבאים לשנות לטובה את איכות חיינו נמצאים בארצות בהם חי או כבש האדם הלבן, או בעצם האדם שמקום הולדתו איורופה. באפריקה (למעט מצרים הקדומה) עדיין לא הקימו אף אוניברסיטה שיכולה להתחרות באלה שבאמריקה, אנגליה או צרפת. אתה יכול לחשוב אחרת - להאמין שקוסקוס או יללות החתולים של הצפון אפריקאים הם שיא הטעם...

אני חושבת............

שאם התפתחות תרבותית משמעה בעיניך זלזול בתרבויות אחרות הרי שאפשר לומר במידה לא קטנה של בטחון שאתה לא ממש נהנה מכזו. התפתחות תרבותית משמעה בין היתר אופקים רחבים וכיבוד תרבויות אחרות גם אם אינך מבין אותן. וסתם לסבר את האוזן, האימפריה התורכית הגדולה השפיעה לא מעט במוזיקה הקלאסית של גדולי המלחינים שחיו ופעלו באירופה דאז, לדוגמא - מוצרט.......והכוונה להשפעות מזרחיות, הגם שברור לי שכוונתך לנגח את יוצאי צפון אפריקה שמהם יש לך ללמוד לא מעט על כבוד ועל כיבוד.

שורש הבעיה נעוץ..............

בתפישה של "תרבות על". מי קובע מהי תרבות על? ומי קובע שתרבות המערב עליונה על תרבויות אחרות? בעקרון - החזק, השליט, שמציב את תרבותו מעל לתרבויות אחרות. ביחס להשגים טכנולוגיים ואריכות ימים ואנשים גבוהים יותר ובריאים יותר........ יש להציב לצידם את הנזקים שנגרמים לכדור הארץ שלנו מאותו המקום בדיוק. שינויי אקלים והכחדת יערות הגשם ושינוי המאזן האקולוגי.....

קולמוס מתהדר מהמצאות אבל מתעלם

לנזקים שהעולם המערבי הביא לעולם. הוא כל כך ילדותי שרק מתפאר כמו ילד ולא רואה לאן אנחנו מובלים.

חבל"ז...,

אתה מנסה להסביר לאיזה טמבל שהפניצילין הציל יותר אנשים ממה שנולדו באפריקה מאז לוסי, אין שום סיכוי שיבין. לך תסביר לקוקו השני "שבתרבות" הדרום אמריקאית עקבו שיניים במכת אבן, בזמן במצרים, 2500 שנה קודם עשו ניתוחי ראש ואילו באי קוס ניתוחי חזה. לך תסביר לערבי-יהודי שלפני חמישה עשורים הם עדיין חיפשו את הסוס במכונית סוסיתא. אין מה לעשות, הם עדיין מתגעגעים לחץ וקשת. כל זה מזכיר לי את הסיפור על העולה החדש בבאר שבע, בתחילת שנות ה- 60 ששמע קומקום מצפצף ומוציא אדים, הוריד אותו מה "פרימוס", ודרך עליו בעודו שואג "את אלה צריך להרוג כשהם קטנים" הוא היה בטח שכשיגדל ימנח ממנו קטר קיטור... זאת אמת מצערת, אבל מה שמצער יותר שבמקום ללכת ולקנות חכמה, הם מאדירים את הטיפשות וכאשר מעירים להם, הם נעלבים וזועקים "גזען".

אני מבקש לא להגיב לזקן ,גזען,ממורמר,עלוב פתאטי - יודו נאצי דביל

אתה לא עונה לשאלה

למה האירופים היו פראיים והרגו חפים מפשע. במקום זה אתה מתפלפל בכל מיני המצאות כאלה ואחרות. האדם התקיים גם לפני ההמצאות שאתה מתגאה בהם. ההמצאות זה רק אמצעי ועניין של נוחות. עדיין אין לך הסבר למה אפריקאים או אינדיאנים הוגדרו על ידי הלבנים בתור ''פראיים'' בעוד שהלבנים עצמם גרמו ליותר עוולות בעולם. המצאות זה דבר נחמד אבל זה לא מסביר כלום על הפראות של האירופים.

עזוב הוא נצמד לנושא העדתי כאילו יש לזה קשר בכלל להודעה שפתחו פה

כרגיל קולמוס יוצא מהנושא כדי להביע את אישיותו החשוכה. אבל בכל אופן , הערה לך לגבי מה שאמרת , כל העולם הוא מרצח בתקופה כזו או אחרת , גם היהודים לא צדיקים , יש ספר שמדבר על זה , קוראים לו התנ"ך

חבל"ז...,

אתה מנסה להסביר לאיזה טמבל שהפניצילין הציל יותר אנשים ממה שנולדו באפריקה מאז לוסי, אין שום סיכוי שיבין. לך תסביר לקוקו השני "שבתרבות" הדרום אמריקאית עקבו שיניים במכת אבן, בזמן במצרים, 2500 שנה קודם עשו ניתוחי ראש ואילו באי קוס ניתוחי חזה. לך תסביר לערבי-יהודי שלפני חמישה עשורים הם עדיין חיפשו את הסוס במכונית סוסיתא. אין מה לעשות, הם עדיין מתגעגעים לחץ וקשת. כל זה מזכיר לי את הסיפור על העולה החדש בבאר שבע, בתחילת שנות ה- 60 ששמע קומקום מצפצף ומוציא אדים, הוריד אותו מה "פרימוס", ודרך עליו בעודו שואג "את אלה צריך להרוג כשהם קטנים" הוא היה בטח שכשיגדל ימנח ממנו קטר קיטור... זאת אמת מצערת, אבל מה שמצער יותר שבמקום ללכת ולקנות חכמה, הם מאדירים את הטיפשות וכאשר מעירים להם, הם נעלבים וזועקים "גזען".

האומנם פניצילין ?

נגיד שהאירופים המציאו את הפניצילין אבל זה נועד להציל רק אנשים אירופים. זה בטוח לא נועד להציל אפריקאים או אינדיאנים. הבריאות של האפריקאים לא ענינה את האירופים הגזענים ולכן הפניצילין מקסימום נועד רק עבור אנשים לבנים. כך שהאפריקאים שרדו גם בלי ההמצאה הזו וגם האינדיאנים שרדו בלי זה. כך יוצא שאתה סתם מתרברב.

אירופה הפראית

בארץ גם במערב נוטים ליחס לחברות מאפריקה והאינדיאנים באמריקה כאילו שהם ''פראיים''. האמת היא שדווקא האירופים הם הפראים האמיתיים. האירופים ה ''מתורבתים'' אחראים למותם של מיליוני בני אדם בעולם כולו. תרבות המאיה ואינקה נעלמו בגלל האדם הלבן. באפריקה מתו מיליונים בגלל התעמרות של האדם הלבן. כך גם באוסטרליה. לאינדיאנים קראו אנשים ''פראיים'' בגלל שהעזו להילחם על מולדתם. וכל זה לפני השואה בגרמניה. אז אני שואל מי יותר פראי עם לא האירופים ה ''מתורבתים'' ? הם לא רק פראיים אלא גם מסלפים את העובדות לטובתם בצורה מקוממת. יש משהו ילדותי אצל האדם הלבן. מנסה להציג את עצמו כעליון יותר מאחרים למרות שהמציאות מראה אחרת.

העלת נושא חשוב.

דווקא חשבתי עליו בזמן האחרון, נכון אמנם, אירופה הולידה את מסעי הצלב, את האינקויזיציה, את האנטישמיות ונאציזם, אבל גם היסטוריה של האומות האסיאניות היא היסטוריה של מלחמות בלי שום קשר עם האירופאים. לעתים שבט נוודים אחד ביצע טבח אכזרי בשבט נוודים אחר- מדברים באותה שפה, יש להם מנהגים זהים לחלוטין, נראים אותו דבר- אבל טובחים אחד בשני. רק מה? באירופה לרוב המלחמות היה לפחות תירוץ אידיאולוגי, אבל נוודי אסיה הם אנשים פשוטים זה שהשנה יש שנת בצורת ועל מקורות המים יושב שבט אחד- זאת הסיבה המוצדקת לבני שבט אחר לתקוף אותו ולהשמיד אותו, אם השבט כמובן לא יפנה את מקומו וימשיך להלחם עד הסוף. שם מרביצים מכות לא בגלל שהפרצוף שלך לא נראה, או שאתה נראה אחרת מאשר הם, אלא בגלל מצוקה כלכלית ואלף ואחד דבר. אז מה יותר טוב? אינני יודע. נכון אירופאים יצרו פנצילין עבורם, אבל הוא נכנס היום לכל מקום גם לאפריקה בעקבות רובי קלצ'ניקוב, M16, מטוסים וטנקים מודרניים שכל תכליתם השמדת בני אדם. ציויליזציה אירופאית היא אנטישמית, שונאת זרים, לעתים לא מקבלת שונה, המציאה את כל כלי משחית, אבל יחד עם זאת היא המציאה המון דברים מועילים גם לעצמה וגם לאחרים ותרבות שהיא אמנם גם לא עולה על התרבות האסיאנית, אבל עשירה לפחות כמותה. לא- תשאל היום את אותם קזחים, קירגיזים, מונגולים האם הם ירצו היום לחזור לאוהלים אל הכבשים שלהם? ותגלה שרובם לא מוכנים לכך- הם רוצים מכונית, אוכל לא רק מן החי, אלא שפע שמתאפיינת בו תזונה במערב, הם רוצים תעשיה, לשלוח את ילדיהם ללמוד מחשבים, משפטים, אנגלית, הם לא רוצים למות מאיזו כולרה, או כל מחלה אחרת. לכן אני מעדיף לפחות להשאיר את הנושא פתוח.

שהם יאכלו מה שבה להם

אבל עדיין הם לא הורגים בני אדם סתם כמו שהלבנים עשו. זה שאתה לועס איזה צמח זה לא מפריע לאף אחד.אבל להרוג מיליונים זה יותר חמור, חביבי. חיי מין חופשיים אין בזה כל רע. זה עדיין לא פוגע באף אחד. אני לא מאמין לסיפור שלך שיש שבטים ששוכבים עם הבת שלהם. אין לך הוכחות. למה בכלל אתה הולך רחוק. בחברה המערבית יש גילוי עריות על ימין ועל שמאל.יוזף פריצל מוכר לך? ועוד הרבה זוועות מבית היוצר של האדם הלבן ה ''מתורבת''. בגלל שהשבטים אכלו איזה צמח, זה באמת מה שמטריד אותך? העוולות והפשעים שעשו הלבנים יותר מפחידות מאשר איזה ראש שבט נידח מאמין ברוחות. אף אחד לא נפגע מאמונה בשדים וברוחות. לעומת זאת מהאדם הלבן סבלו הרבה עמים חפים מפשע. האירופים רצחו נשים שנחשדו בכישוף. זה נקרא תקופת צייד המכשפות. זה אומר שגם האירופים התעסקו עם אמונות הבל ריקות מתוכן. אתה עדיין חושב שהלבנים מתורבתים?

אתה מסתכל על התרבות האחרות בדרך רומנטית

ולא אמיתית. האמת היא שגם בקרב התרבויות האלה היו הרג ,טבח המוני ומה לא. מזכיר לי את סיפור הספרדים והאיצטקים. הספרדים נדהמו כשראו את הטרוף של האיצטקים. מאות אלפי גולגלות של אנשים שנטבחו סתם כך כקורבן לאלים ומצד שני האיצטקים לא הבינו איך הספרדים מסוגלים לטבוח כל כך הרבה אנשים בשביל כיבוש וזהב. אתה מבין לכל אחד הסיבות שלו להרג. ההבדל היחיד הוא בכושר ההרג. העובדה היא שההתפתחות הטכנולוגית של הארופאים הקדימה את זו של התרבויות האחרות(לא את הסינים) ולכן "קצרו" בהצלחה מרובה יותר.

תרבות לא חייבת להמדד רק בהמצאות כאלה ואחרות.

אלא גם בהומניות והבנת התרבויות השונות והאחרות ממך ובערכים אנושיים. שוב אתה מתעסק בטפל כאשר אתה משווה בין בני אדם ש ''הלכו ברגל'' כדבריך לבין לבנים שהרגו כמעט ללא סיבה בני אדם שונים מהם. זה כל כך אסון שבני אדם קדמונים ''הלכו ברגל'' ולא במטוס. זה שהלכו ברגל לא עושה אותם יותר פראיים מהאדם הלבן. צייד המכשפות באירופה זה לא הקרבת קורבנות? עדיין גם אם תרבויות ''פרימיטיביות'' הקריבו קורבן אדם זה לא מגיע לאחוז ממה שהלבנים הרגו ורצחו באמריקה ובאפריקה. יש לך גישה ילדותית כאשר אתה מציין את ההמצאות של האדם האירופי. זה כמו ילד קטן שמפאר את אבא שלו על פני האבא של חברו. לא יתכן שהאדם הלבן ידכא תרבויות שונות ממנו וגם יאשים אותם בזה שהן תרבויות ''פרימיטיביות''. מקומם שאומרים על האינדיאנים שהם פראיים רק בגלל שהם נלחמו על ארצם. חוץ מזה האירופים משכתבים את ההיסטוריה כך שהם עצמם יוצגו באור חיובי. אני בטוח שהם גנבו המצאות מתרבויות אחרות ויחסו זאת לעצמם.

אני כמוך חובב אינדיאנים מושבע

אבל מי שמתעמק בתרבות השבטים האינדיאנים יודע שגם שם היה הכל. היה הרג. היו מלחמות. היתה עבדות. היו טובים והיו רעים. בצד כל אלה היתה להם תרבות מרתקת . חיבור לטבע ועד. שוב אני חוזר ואומר שמדובר בכושר ההרג ולא בשום דבר אחר. אגב ,יותר אינדיאנים מתו מהמחלות והמגפות שהביא איתו האדם הלבן מאשר במלחמות. וסתם לקינוח. האם אתה יודע מדוע נהגו האינדיאנים לקרקף את אויבהיהם? משום שללא הקרקפת לא יכול אדם לעבור לעולם הרוחות ורוחו נשארת משוטטת על פני הארץ אבודה ואומללה. גם זו דרך להעניש.

אז מה?

אז מה אם הם נושאים את דגל תרבות המערב? זה לא אומר עדיין שלא עשו פשעים בעברם הרחוק. בשביל לשאת את דגל תרבות המערב צריך להרוג בדרך מיליוני בני אדם לדעתך? חוץ מזה תרבות המערב הולכת להתפרק. סגנון החיים המערבי עומד להביא סוף לעולם. תרבות המערב מביאה להשמדה עצמית של העולם. רואים מי הטמבל כאן.

בעית הבנת הנקרא. לא כל ה"לבנים" הם נושאי תרבות המערב. גם אנחנו לבנים.

חבל"ז...,

זו התרבות שגורמת לכם להרוג את ילדייכם?

ממש תרבותיים. ספר את זה לפימשטיין, גור, סטלינסקי ועד האחרון... תרבות עלאק.

כן, אני חושב...,

שהתרבות והמדע שמקורם ביוון הקלאסית הם היסוד לתרבות העולמית. ספרות, מחקר, מדע, מוסיקה, בנייה, ועוד. אלמלא הפניצילין מאות מיליון בני אדם היו עדיין מתים מדלקות פשוטות. הנה לכן אני משוכנע שהאדם הלבן הצליח לקדם את האנושות למצב בו היא נמצא כעת. באפריקה, באוסטראליה ובאמריקה היו מעלים קורבנות קורבנות אדם, נעים ממקום למקום ברגל במקרה הרע ובמקרה הטוב על סוס. האדם הלבן פיתח את המכונית, המטוס, הרכבת, המחשב, הקיטור והחשמל. כל מכוני המחקר שבאים לשנות לטובה את איכות חיינו נמצאים בארצות בהם חי או כבש האדם הלבן, או בעצם האדם שמקום הולדתו איורופה. באפריקה (למעט מצרים הקדומה) עדיין לא הקימו אף אוניברסיטה שיכולה להתחרות באלה שבאמריקה, אנגליה או צרפת. אתה יכול לחשוב אחרת - להאמין שקוסקוס או יללות החתולים של הצפון אפריקאים הם שיא הטעם...

תזכיר לנו לאן נעלמה יוון הקלאסית?

אמ..... כן.. הפסידה לברברים..

אירופה הפראית

כבר לא פראית.תרבות האיסלם כובשת אותה.

אוכלי האדם היו הכי הומניים,

לא הרגו את מי שלא צריך, אכלו רק מה טעים,מה לא נתנו לכלבים

בהחלט כל עוד לא מדובר

בערבים שאוכלים יהודים זה הומני לחלוטין. ועכשיו ברצינות. אתה אולי מנסה להתתבדח אבל באמת עולה כאן שאלה. להרוג בשביל לשבת באיזו התנחלות זה הומני ולאכול סטיק עלמה צעירה כי רעבים או זה מרגיע את האלים זה לא הומני? זו באמת שאלה שהצגתי קודם באשר לספרדים ולאיצטקים. אלה לא הבינו את הברברים שמקריבים קורבנות אדם בכדי לרצות את האלים ולהבטיח חיים טובים יותר ואלה לא הבינו את הברברים שהורגים בשביל זהב וכסף. מי באמת תרבותי יותר ונכון יותר.
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר