לא להתערב במה שקורה באיראן

אלו עניינים פנימיים ואין לאף מדינה זכות להתערב, כמו שאני לא רוצה שמדינות העולם יתערבו בעניינים פנימיים של ישראל. לא שמעתי את העולם זועק כל כך בקול רועש למה שקורה באפריקה עם הזוועות וממה שקורה במחוזות נידחים בעולם שטובחים אנשים חדשות לבקרים. לא להתערב וזהו. תארו לכם שמחר מתחילים פרעות של ערביי ישראל בתוך ישראל, הריי אנחנו נצטרך להשתיק אותם בכוח, ואפילו לפתוח באש עליהם אז מה אז? ניתן לעולם להכנס לנו בעניינים האלו שנוגעים בבטחון המדינה? פשוט לא. חוץ מזה בואו לא נשכח שזה שרוצה לתפוס את מקומו של אחמדיניז'אד הוא לא מלאך. שני מרצחים רק זה אומר בפנים את האמת והשני מתחבא מתחת למעטה של האיש הטוב שרוצה לעשות רק טוב. איראן היא אוייב ואנחנו צריכים לשמוח שזה קורה, זה נותן לגיטמציה לישראל כשתפעל בעתיד כלפי איראן.

הבנתי שהמומחיות שלך...,

הוא בדירוג מלאכים - אז תתמקד במה שאתה מבין. "ההתערבות בעניניה של איראן" מתמקדים בשמירה על זכויות אדם, הלואי ואומות העולם היו מתערבים במה שנעשה בגרמניה במחצית השניה של שנות השלושים של המאה הקודמת, ואז אולי לא היו מגיעים למחנות ההשמדה. ולמה שנעשה אצלינו - אם צה"ל או המשטרה יפתחו באש על אזרחי ישראל ויפגעו בזכות להפגין, בין אם יהודים, או מוסלמים או נוצרים ואנו שוחרי זכויות אדם לא נוכל לעצור, אני בעד שגורם שלישי יתערב. נ.ב. - תמיד ידעתי שהאיספהאנים נבונים יותר.

איראן זה לא עיראק , תתערב שם ויהיו ערימות של גופות בכל סימטה

ולא רק של איראנים . ואם אתה רוצה להתערב בעניינה של מדינה מסויימת , תתחיל בסודאן , איראן לא מתעללת בעם שלם על סמך מוצאו האתני בניגוד לערבים שסוחרים בעבדים שחורים במאה ה21 . אני סומך על האיראנים שישחררו את עצמם , הם לא צריכים את הדוד סאם שלא מעניין אותו שום דבר חוץ מנפט וכסף .

אתה חי בסרט...

אומות העולם אף פעם לא רצו להתערב במה שקרה בגרמניה ובמחנות ההשמדה, היה איכפת להם רק ברגע שגרמניה איימה עליהם באופן ממשי אז הם החליטו להלחם בהם, וברוה המקרים הם הפציצו את גרמניה עם מחנות ההשמדה ואת אזרחי גרמניה, אז בקשר לאיכפתיות זה לא קרה מעולם, התגובה על הבליץ בלונדון הייתה הפצצת גרמניה ללא רחם, אין רחמים לא מחוץ ולא מבית, כל מדינה ובטחונה האישי, בקשר לזכויות אדם, מושג קיים רק בתאוריה. צא מהסרט שאתה חי בו. תושבי איראן הם לא מענייננו שלנו, אם יטבחו בהם יום יום זה לא יזיז לי. הכי חשוב לי זה האינטרס היהודי.

נסה להתרכז...,

קרא שוב או אז יש סיכוי שתצליח לרדת ממרומים לאדמה. בשתי (אי אפשר לצרף יותר) התמונות מקצת הספרים שברשותי על שקרה במהלך מלחמת העולם השנייה באיורופה ואסיה ויש כמובן עוד. סרטים זה לא בדיוק התחום שלי אבל אתה משתמש הרי במה שאתה יודע...ואני שב וקובע, כשמדובר בחופש הביטוי של כל בני האדם - כל האמצעים כשרים.
2
1

כן ראינו מה קרה אחרי שהאמריקאים התערבו בעיראק , ממש פלאי

הדמוקרטיה שם עכשיו , עשרות אנשים נהרגים מדי יום. חוץ מזה אין מה להשוות בין רצח היהודים לבין שלטון ששוחט את בני עמו , העם האיראני יכול להילחם על קיומו , העם היהודי לא יכל.

לא להתערב במה שקורה באיראן

אלו עניינים פנימיים ואין לאף מדינה זכות להתערב, כמו שאני לא רוצה שמדינות העולם יתערבו בעניינים פנימיים של ישראל. לא שמעתי את העולם זועק כל כך בקול רועש למה שקורה באפריקה עם הזוועות וממה שקורה במחוזות נידחים בעולם שטובחים אנשים חדשות לבקרים. לא להתערב וזהו. תארו לכם שמחר מתחילים פרעות של ערביי ישראל בתוך ישראל, הריי אנחנו נצטרך להשתיק אותם בכוח, ואפילו לפתוח באש עליהם אז מה אז? ניתן לעולם להכנס לנו בעניינים האלו שנוגעים בבטחון המדינה? פשוט לא. חוץ מזה בואו לא נשכח שזה שרוצה לתפוס את מקומו של אחמדיניז'אד הוא לא מלאך. שני מרצחים רק זה אומר בפנים את האמת והשני מתחבא מתחת למעטה של האיש הטוב שרוצה לעשות רק טוב. איראן היא אוייב ואנחנו צריכים לשמוח שזה קורה, זה נותן לגיטמציה לישראל כשתפעל בעתיד כלפי איראן.

האמת נכון, עכשיו לא הזמן לפעול נגד אירן בדרכים כוחניות.

די קשה לדעת מה רוצה עם חר ואם אנחנו נחלץ לעזרתם של אירנים המדוכאים על ידי איסלמיסטים האם אותם אירנים יגידו לנו אחר כך תודה, או שיתגייסו כולם אחרי אחמדיניג'אד ויסודות הכי אנטישמיים ומטורפים במדינה הזאת נגד האויב שמנסה להרוס את ארצם. רק ברגע כשאירנים רבים באמת יתחילו לבקש ולהתחנן על כך, רק אז אולי כדאי לשקול אופציה שכזאת, כי הפלת משטר האייטולות בכוח פרושו של דבר מלחמה ובמלחמה אבדות בלתי נמנעות וקשיים לאוכלוסיה גם כן חיי האירנים יהפכו לגהנום הם פשוט לא יעריכו נכון את "המתנה" הז\את שמערב יעשה להם בדיוק כמו שתושבי עירק לא אמרו תודה לאמריקאים שגאלו אותם מרודן נוראי אלא התחילו לטבוח באמריקאים ואחד בשני. ברור שעלינו לא להתערב ואני משוכנע שכל התוכניות על תקיפת אירן ישארו בנתיים עמוק במגירות של המטה הכללי של צה"ל, אז זה הוא. מה יהיה כשלאירן תהיה פצצה גרעינית אני לא יודע, כנראה גם אז בנסיבות מסוימות נצליח לשרוד, אבל זה עניין אחר, אירן גרעינית זאת תהיה מדינה אחרת, כי ברור לכל צבא רציני שנשק גרעיני זה אמנם דבר כבד מאוד בשדה הקרב, אבל עדיין לא מספיק כדי להכריח במלחמה.

כן ראינו מה קרה אחרי שהאמריקאים התערבו בעיראק , ממש פלאי

הדמוקרטיה שם עכשיו , עשרות אנשים נהרגים מדי יום. חוץ מזה אין מה להשוות בין רצח היהודים לבין שלטון ששוחט את בני עמו , העם האיראני יכול להילחם על קיומו , העם היהודי לא יכל.

גם העם האירני לא ממש יכול.

כולם טענו נגד אבותינו בשואה שהם הלכו כצאן לטבח ומעמידים מולם את גיבורי המהפכה הצרפתית, גיבורי המהפכה ברוסיה, מהפכות של עמים אחרים וכו', אבל כולם שוכחים משהו. פער בכוח בין צבא של תקופת השואה לבין הצבא הצרפתי של המאה השמונה עשרה היה פשוט ענק. מה יכולים נו נניח מאה אלף אזרחים חמושים באבנים ומקלות לעשות מול אלף טנקים, מאה מטוסים וכו? טנק בפגז אחד בקלות יכול לחסל עשרה בני אדם, חייל אומלל בקלות יכול לחסל בן אדם חזק ממנו פי כמה בעזרת כדור אחד, מה יהודי אומלל בוורשה, או בוילנה יכל לעשות לחייל גרמני חמוש בנשק? נניח יהרוג חייל אחד בעזרצת סכין מטבח- יבוא גדוד של חיילים ויהרגו אותו אפילו עם הנשקר שיקח מאותו גרמני, הגדוד לא יצליח לחסל התקוממות? יבואו טנקים בליוי מטוסים- מטוס אחד שטס במהירות של חמש מאות קמ"ש חזק פי כמה וכמה מכל כמות של לוחמים הנמצאים על הקרקע ללא תותחי נ"מ וללא חיפוי מאויר מרידה נגד נאצים עם תחת חשוף זאת היתה התאבדות. מרידה נגד אייטולות שיש להם אלפי טנקים ומאות מטוסים זה גם התאבדות, רק שני דברים יכולים להציל את אירנים- או הצטרפותו של הצבא האירני לצד המורדים, או לפחות איזה שהוא חלק מן הצבא, או התערבות של מעצמות המערב. עם המצאת התותחים, המטוסים והטנקים תקופת המהפכות בארצות שבהן יש כמויות ניכרות של נשק שכזה הסתיימה ולא תשוב עוד, העם חסר אונים, רק אולי או שצבא בסופו של דבר יסרב לטבוח בבני עמו, או יתקומם גם כן, או השלטון יתגלה קצת אנושות ויעדיף ללכת הביתה בלי לשפוך דם, אבל ספק האםאייטולות הם כאלה. אז גם אירנים לא יכולים להתקומם, אפילו אם יש עשרות מיליונים רבים שם במדינה.

דרך אגב גם גוים אז הלכו בחלקם הניכר כצאן לטבח.

היו כפרים בלורוסיים, אוקראיניים ורוסיים שהושמדו כליל ופרטוזנים נועזים לא ממש יכלו למנוע זאת- אפילו מודיעין לא ממש היה להם על תוכניות שכאלה. היתה גם התנגדות יהודית נגד הנאצים. אבל מה יכלו גברים עם מספאר רובים, מחסנית או שתיים במקרה הטוב לאיש וכמות מסוימת של חומר נפץ לעשות מול הנאצים? זה היה סיפור. הצלחות של המהפכה ברוסיה ב 1917 היו רק בכך שהצבא הרוסי היה זה שמרד נגד השלטון, אחרת זה פשוט לא היה מצליח. ומזל גדול שאז באוגוסט 1991 בין החיילים הרוסיים הופיעה תופעה גדולה של סירוב פקודה נוכח הפקודות לירות לעבר הפגינים, בגלל זה הקומוניזם נפל, אחרת הוא מאוד יכול להיות היה שורד עד היום.

האיראנים כבר ביצעו הפיכה בעבר שעלתה להם ביוקר

בנוגע ליהודים , לא אמרתי שהם יכלו להילחם משום שהם היו מיעוט שלא יכל להיאבק במכונת המלחמה הנאצית שנתמכה ע"י העם הגרמני ובעלי בריתו. האיראנים אחראים ישירות על מה שהם עוברים , וכפי שראינו בעיראק התערבות של גורם חיצוני תיצור עוינות כלפי משטר חדש שיקום.

נסה להתרכז...,

קרא שוב או אז יש סיכוי שתצליח לרדת ממרומים לאדמה. בשתי (אי אפשר לצרף יותר) התמונות מקצת הספרים שברשותי על שקרה במהלך מלחמת העולם השנייה באיורופה ואסיה ויש כמובן עוד. סרטים זה לא בדיוק התחום שלי אבל אתה משתמש הרי במה שאתה יודע...ואני שב וקובע, כשמדובר בחופש הביטוי של כל בני האדם - כל האמצעים כשרים.

סמרטושטוש, אתה זה שצריך להתרכז

אם אתה יכול ...כמובן. אתה יכול? נאאאאאאאא אין מצב...חחחח
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר