נו, יש סיכוי לאחדות?

תנועת "אחדות ישראל העולמית" פרסמה סקר מקיף על מעמד / היחס לרבנות, רבנים ויהדות בכלל - בעיני הציבור הישראלי בכלל. הסקר פורסם באתר www.rabanim.com אשמח לשמוע מה דעתכם - וגם עצות איך ניתן לגשר על הפערים בעם שלנו בכלל.... בכל זאת, אחרי הכל ולמרות הכל - אנחנו "אנשים אחים אנחנו".... לתגובותיכם אודה!!

כמו כל האחרים שעוסקים ב"אחדות", גם אתה מחטיא את המטרה. ( מה טוב ליהודים ).

דבר יחידי שחשוב זה להתאחד למען מטרה, או נגד תופעה, שמקדמת, או מאיימת, את, או על, הכלל היהודי. לפני שבוע שמעתי שיעור מחכם יהודי בדבר השיטה בה נרשמים במקורות דברי הפוסקים של הרוב, ושל המיעוט שפסיקתם נדחתה. ההיגיון הפשוט מרמז כי, יירשמו רק דברי פסיקת הרוב. ( אלה שנתקבלו ע"י הרוב ). ובכל זאת, במקורות נרשם גם מה שפסק המיעוט שדעתו לא נתקבלה. זאת משתי סיבות: 1. כאשר יודעים כנגד איזו דעה פסק הרוב כפי שפסק, פסיקתו מובנת יותר. 2. יתכן ובנסיבות שישתנו דווקא הפסיקה שנדחתה תראה עדיפה, וינהגו לפיה. דהיינו, לא האחדות חשובה. חשוב לשמוע כל הדעות, לכבדן, ולנהוג לפי דעת הרוב באותו מקום, ובאותו זמן. למשל : המסורת היהודית מחייבת להפרד מהפוסקים האורתודוקסים בימינו, ולנהוג לפי הפוסקים היהודים ( הלא אורתודוקסים ). לא שלא צריך לשמוע אותם, או לכבד אותם, או למחוק אותם. אבל לא לנהוג לפי פסיקתם. כנאמר : "ע"פי הרבים להטות".

כמעט, אבל לא בדיוק....

אמנם בתורה כתוב "אחרים רבים להטות", אך שם מדובר על דיונים שאינם סותרים את התורה. אם כל היחידה שלי בצבא מחללת שבת, זה לא אומר שגם אני מחויב לחלל שבת. עליי לנהוג על פי ההלכה גם במקרה שבו אני המיעוט, כנאמר "במקום שאין אנשים, השתדל להיות איש". לכבד דעות כן, אך לא כל צורת התנהגות ראויה...

כמעט

אין מה לעשות התואר פרופסור הוא אקדמאי ויש לו יותר יוקר בטח הוא כתב איזה מאמר. עמית פאונדרס

אני חושש שלא ירדתי לעומקם של דבריך....

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר