שרוני נחשב אפילו במפלגתו כלא שפוי לגמרי

כך נראית הפוליטיקה הישראלית כמוהו בדיוק לא שפויה והזויה

להגיד לך מה יקרה?

בארץ גם כך השכלה זה לא דבר שקובע את רמת ההכנסה של בן אדם. לאחר שבן אדם סיים לימודים במחלקה לפיזיקה, ביולוגיה, או כימיה, או מדעי הרוח והחברה הוא בסופו של דבר ישתכר בערך כמו בן אדם שסיים את הקורס של הכשרה מקצועית והפך להיות חשמלאי מוסמך תוך רבע זמן מזה שביזבז סטודנט. מה המסר? אל תעסוק בשטויות, סיימת צבא, לך לקורס הכשרה, תסיים אותו בהצלחה- צא לעבוד ולהרויח בכבוד. מי שמחפש את הכסף ויש לו שכל פרקטי בגרוש- לעולם לא ילך לאוניברסיטה, אלא יבחר בהכשרה מקצועית, היום בארץ יש רק מספר מחלקות באוניברסיטה שמהן יוצאים אנשים שמשתכרים יפה, בעיקרון זה מחשבים ומשפטים, מדי פעם כלכלה, ריאת חשבון ו... כנראה זה הוא. אז מה המסר? בישראל כרגיל צריכים ומכבדים פועלי כפיים מקצועיים, המדינה מתנהלת כמו רוב מדינות מתועשות- קטנות כפופות לארצות הברית, כל הטכנולוגיה והפיתוח הם אמריקאיים, למה להעסיק מהנדסים ישראלים שימציאו אופניים כחול לבן מחדש כשכל זה כבר קיים בארצות הברית, באנגליה ובצרפת. ישראל היום ממציאה חידושים אולי רק בהי טק. רוב פועלים בתעשיה לא מבינים כלום בתרשימים, הם פועלי כפיים, וכשיש מהנדס שמבין בתרשימים ומשרטט בעצמו ספק האם בעל עסק יסכים לשלם לו יותר בהרבה מאשר לחשמלאי רגיל. כל חידוש של מהנדס ישראלי תמיד יתקל בחשדנות, במיוחד אם הוא יהיה שונה משמעותית ממה שמציעים אמריקאים. רוב הטכנולוגיה בארץ היא ממקור מערבי, ואין צורך באלה שיתחרו בתוצרת חברות אמריקאיות, יפניות וגרמניות, ולהפך, לאחר שקונים תוצרת זרה יש צורך בטכנאים- ראש קטן, אז זה מה שיקרה בסופו של דבר. רמת ההשכלה בישראל תדרדר במקצת, גם היום היא לא משהו, אבל על הכנסות המדינה זה לא ישפיע כלל. פשוט אנחנו נהפוך ממדינה יוצרת וממציאה למדינה שמסוגלת רק להרכיב מכשירים. בקיצור מדינה של ראש קטן. רוב המדינות בעולם הן כאלה ובעולם אין אף מדינה בגודל של ישראל שממציאה בעצמה.

שישקין על מה אתה מדבר?

קודם כל יש קשר הדוק בין רמת ההשכלה לרמת השכר ויש מחקרים שמוכיחים זאת. נכון שגם מקצועות טכניים משתלמים אבל גם טכני זו השכלה... היתרון היחידי של ישראל על מדינות עולם 3 הוא ההשכלה והשכל, המצאות וחידושים (למשל תעשיית ההיי טק או הבטחון) אם נהפוך למדינה שרק מרכיבה נפשוט את הרגל כי הסינים תמיד יוכלו לעשות זאת זול יותר (אם לא טוב יותר) מה שאנחנו לא עושים (או עושים פחות) הוא לייצר בעצמנו.

הכל הוא עניין של סדר עדיפויות ומשאבים.

ארצות סקנדינביה מחזיקות צבא סמלי ומצחיק, בעל ביצועים לא תמיד סבירים וזה לא מטריד אותם, צבא באירופה זה יותר סמל מאשר דבר הכרחי ורק מעצמות כמו צרפת ואנגליה מסוגלות להעמיד צבא ראוי לשמו, כי זה אותם חצי אחוז מן התל"ג שלהן מצתבר במשהו גדול מאוד, וכל יתר הארצות משתמשות בצבא בעיקר לתקסים. מדינות עשירות, ישראל גם עשירה, אבל גם נלחמת, זה כל הסיפור. חוץ מזה, בישראל אילו נניח היתי בין מקבלי ההחלטה והיתי מצליח לגרד מיליארד או שניים חופשיים, גם היתי מנהיג שכר לימוד דיפרנציאלי. מקצועות טכניים היתי הופך לזולים בהרבה, עם שכר לימוד מינימלי, כי זה מה שצריך המשק הישראלי והמצב הנוכחי שאנחנו מדינה של טכנאים לא הכי ראוי בעיני. ובעד מקצועות כמו מדעי הרוח והחברה כל סטודנט שמצליח להוציא ציון ממוצע למעלה משמונים נניח גם יהיה פטור משכר לימוד וכל היתר שרק מחפשים תואר שישלמו כרגיל. כי סטודנט לפסיכולוגיה, או היסטוריה, או פילוסופיה, או ספרות שהממוצע שלו 65, מה הוא מסוגל לתרום למדינה? נכון מדינה צריכה גם מורים, אנשי רוח, סופרים, מומחים בפילוסופיה ואומנות, בלי זה היא מדבר טכנוקרטי, אבל מומחים של ממש ולא את אלה שבקושי... העובדה שבישראל היום אפשר לחיות ולהתפרנס בכבוד גם אם יש לך רק קצת בריאות וידיים עובדות, שכל עמוק אתה לא תמיד צריך. אולי המצב אי פעם ישתנה ובאמת אנחנו נצטרך את המהנדסים המתקדמים ביותר, אבל אז אנחנו נרגיש זאת היטב, ברגע כשמי שמסיים טכניון יקבל משכורת למעלה מעשרת אלפים שקלים יהיה ניתן להגיד שהשכלה משתלמת, ונכון להיום אני לא יודע מה להגיד. בישראל היום השכלה וידיים טכניות משתלמים באותה צורה בדיוק, וידיים טכניות לעתים קרובות טובות בהרבה מאשר ידע עמוק בתרבות של יוון הקלאסית למשל, או ידע בתוך הספרות התלמודית.

הכל ענין של סדר עדיפויות כי משאבים יש

בכל שנה מדינת ישראל מסיימת בעודף תקציבי של 5 10 15 מיליארד שקל. עודף. בתקציב. לשם השוואה את בעיית האוניברסיטאות פותרים עם 2.5 מיליארד. כסף ברוך השם לא חסר. השאלה היא רק מה עושים איתו... המדיניות המכוונת של האוצר היא לא לעשות כלום להוריד מיסים כדי שחס וחלילה לא יהיה עוד כסף ואז גם איתו לא לעשות כלום. ואז אפשר להגיד שהמערכת חולה וצריך להפריט. נהדר לא?

ירושלים תחולק - תחזור ל 67 בשינויים קלים

או שלא

שישקין על מה אתה מדבר?

קודם כל יש קשר הדוק בין רמת ההשכלה לרמת השכר ויש מחקרים שמוכיחים זאת. נכון שגם מקצועות טכניים משתלמים אבל גם טכני זו השכלה... היתרון היחידי של ישראל על מדינות עולם 3 הוא ההשכלה והשכל, המצאות וחידושים (למשל תעשיית ההיי טק או הבטחון) אם נהפוך למדינה שרק מרכיבה נפשוט את הרגל כי הסינים תמיד יוכלו לעשות זאת זול יותר (אם לא טוב יותר) מה שאנחנו לא עושים (או עושים פחות) הוא לייצר בעצמנו.

ומי מרויח יותר מורה בית הספר, או חשמלאי מוסמך?

ולמי יותר קל למצוא עבודה? למהנדס שלמד שלוש- ארבע שנים, או לאותו חשמלאי שלמד בקושי תשעה חודשים? רבים בין מהנדסים בסופו של דבר עובדים במפעלים במקום אותם פועלים מקצועיים שלמדו חצי שנה עד תשעה חודשים, למה? כי חלק ניכר מחברות ישראליות סומכות יותר על עבודת מהנדסים אמריקאיים מן החברות הגדולות מאשר על פיתוח עצמי שמדי פעם כרוך בביזבוז לא קטן, מהנדס הכי זוטר אמור לקבל משכורת של שתים עשרה אלף ש"ח בחודש בערך ובכמה מפעלים וחברות יש דבר כזה? לא בכל מפעל וחברה. לכן דיבורים על עליונות ההשכלה זה מה שאמור להיות וזה לא מה שיש בפועל. בפועל מדינת ישראל תומכת באותם בעלי מקצוע אקדמאים, אבל כמה מראשי החברות יסכימו לקלוט עובד חדש שאמור לגרוף משכורת כפולה? יש לי מספר חברים שהם בוגרי אוניברסיטאות למקצועות כאילו מבוקשים, סיימו את הלימודים בצורה מוצלחת, אחד מתכנת מחשבים שלמד באוניברסיטת בר אילן, במשך שנתיים חיפש עבודה ללא הצלחה, אחר כך מצא את העבודה היום הוא מרויח כ 6 אלפים שקלים כבורג קטן בחברת הי טק, אחר מתכנת CNC שלמד בטכניון שהיום משתכר כ 4 וחצי אלף שקלים. למה? כי מקום פועל מקצועי תמיד פנוי ומקומו של מהנדס, תפקיד שלשמו הם למדו ברוב החברות הקטנות לא קיים וברוב החברות הגדולות כבר תפוס. אז לכן זה מיתוס יפה בלבד על כך שאם סיימת לימודים לתואר ראשון אתה תרויח יותר מאשר זהב שסיים רק קורסים, ואם סיימת תואר שני אז יותר מאשר בן אדם עם תואר ראשון, ותואר שלישי... בפועל זה עובד אחרת, חלקית הענין הוא עניין של מזל, וחלקית התוארים הגבוהים מדי פעם מפחידים את המעסיקים, הם מעדיפים פועל זול לאחר קורסים שבעיקרון יעשה כמעט אותה עבודה עם אותה מידת הצלחה בלי להיות בקיא בכל הפרטים, ואותו יהלום האבוד שלמד את הדבר באוניברסיטה יכנס לאותו מפעל כמו יתר פועלים עם משכורת דומה ורק אולי בהמשך אם יצליח להוכיח שהוא שווה יותר המשכורת שלו תגדל ואם ממש יהיה לו מזל אולי הוא יעבוד לא במפעל הלוהט והחנוק אלא במשרדי החברה. וכל הסיפוטר הוא בכך שהשכלה ישראלית מצמיחה מדי שנה אלפי מהנדסים, כשהמקומות הראוים לעבודת המהנדס המופיעים מדי שנה זה רק כמה מאות בכל המשק, כל היתר ילכו לעבוד כפועלים במפעל עם תוספת מסוימת למשכורתם ויהיו כאלה שללא שום ספק יתיאשו וילכו לעבוד כפועלים מקצועים פשוטים שהם תמיד מבוקשים.

יותם £ " צדיק באמונתו יחיה " 120£ מי שלא נוח לו שלא יאמין ויצטרף אל הגויים הכופרים שאין להם אלוהים

תודה רבה שאתה מאשר לי לא להאמין

על לא דבר חמוד שלי במוקדם או במאוחר מי שלא ילך אל התורה ירצה ליברוח אל הגויים

הלו הלו הלו למה ישר כופרים לכולנו יש אלוהים וכל אחד ע"פ דרכו כולנו אחים

כתוב בתורה " צדיק באומנתו יחיה " לא כתוב שם : " איש באמונתו יחיה "

המדינה שלנו נועדה כדי שנהפוך להיות כאן " נוצרים מערביים " ולכן הערבים נילחמים בנו

חלילה אין בעיה אשרי האדם באמונתו יחיה רק פשוט תצטרך לחכות הרבה זמן לבואו ..... בגללנו ולא בגללו

הבעיה זה לא לחכות למשיח ............. " הבעיה זה אם להישאר יהודי מאמין או להפוך להיות גוי מן המניין "

אם עם ישראל רוצה אז אפשר להביא את הגאולה באמצעות " אהבת חינם "

זה אומר שהשמאל רואה גם מעבר לקצה החוטם. מבחינת התשואה העתידית למשק הלאומי,

בשבילי שמאל וגם ימין זה אותו הדבר ....... ראש הממשלה " אולמרט " הוא שמאלני שעבד בתוך הליכוד

האם כך אתה קורא לאלה שהקימו לך מדינה?

כי לא זכורות לי פעולות משמעותיות של הציונות הדתית ובטח לא של האורתודוכסיה.

תיתפלא לשמוע יואש הבנים של " הרצל " וגם של " דוד בן גוריון " לא עשו ברית מילה וגם לא " בר מיצוה "

לפחות אם היו עושים בר מיצוה זה עוד חצי נחמה ......

הבעיה זה לא לחכות למשיח ............. " הבעיה זה אם להישאר יהודי מאמין או להפוך להיות גוי מן המניין "

אם עם ישראל רוצה אז אפשר להביא את הגאולה באמצעות " אהבת חינם "

שחר אם תמיר דתך אזי אתה גוי אם לא תמיר דתך תישאר יהודי לנצח גם אם תהיה חילוני .. להמשך כנס

אמונה יש לכל יהודי על פי דרכו ואשרי האדם באמונתו יחייה באשר לאהבת חינם זה דבר מעולה אבל ........ אין דברים חינם ובטח לא אצל היהודים אז תגיד כמה זה עולה ונתקדם הלאה

כתוב בתורה " צדיק באומנתו יחיה " לא כתוב שם : " איש באמונתו יחיה "

המדינה שלנו נועדה כדי שנהפוך להיות כאן " נוצרים מערביים " ולכן הערבים נילחמים בנו

אם הצדיק באמונתו חי גם אני באמונתי חי אני חי טוב ושלם עם עצמי

פעם ראשונה שאני שומע משפט כזה.

"צדיק באמונתו יחיה" מי כתב את המשפט הזה? אני שמעתי על המשפט יש באמונתו יחיה..

"צדיק באמונתו יחיה"

על פי אמונתי, אני צדיק, וזו האמונה שאני חי לפיה. טוב לך?
עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר