נו זה מצוין..אצלנו הפולנים נהגו לאמר : פראנק שווארצא חאייה ,פראנקינית אמחאיייהה..

שרולו אתה כותב יידיש עם שגיאות

הימרתי שיענה - ענה - מה חשבת שתקבל ממש מכתב?

בוקר טוב שרולו - יאללה די לקוטריי - יום חדש הפציע

שרולו אתה כותב יידיש עם שגיאות

א פרענק איז א חאיה - א פרענקיניא א-מחאיה

בשביל לעבור למודל השבדי - צריך קודם כל שאנחנו נהיה שבדים - ושסביבנו יחיו סקנדינבים

מותר לשאול

צריך להיות שבדים? הרי אנחנו מאמצים את הקפיטליזם האמריקאי ואפילו מתרגמים אותו לדארויניזם למרות שאנחנו לא אמריקאים.

לשרולו ויותם (יופיטר כבר ראתה)

ראיתי שאתם מחובבי האידיש, אז למענכם העתקתי תגובה שכתבתי בפורום 50 כאן. שימו לב להתייחסות לנושא טעויות הכתיב - באידיש... עצומה להפיכת האידיש לשפה הרשמית של המדינה: ============================================ אל תקפצו לפני שתקראו למה. בטוח שאחרי שתקראו תסכימו. בקטנה, שימו לב למה שקורה בפורום: כמות הטעויות גדולה יותר מכמות האותיות. ובבתי הספר ? המורות בעצמן לא יודעות עברית. כל השפה העברית המדוברת כיום יכולה להסתכם במלל: "כאילו מה למה, כאילו אממה מה, כאילו מה העניינים, כאילו מה קורה, כאילו אח שלך, כאילו שרמוטה וכאילו פטאת. בקיצור: כאילו. כל השפה העברית התגמדה לה למילה אחת: כאילו. באידיש, לעומת זאת - מי שם לב לטעויות? בכל מקום שתכניסו אלף או עין, זה מסתדר טוב. כמה יותר ככה משובח. טית או תו? מה חשוב? זה הנושא? כף או קוף? קוף אחיך. שינוי השפה לאידיש היה יכול גם להכריע אחרת במלחמה. למשל, תארו לכם לו עמיר פרץ היה מאיים ומקלל את נאסרללה באידיש. נאסרללה לא היה משקשק??? אז אם אתם בעד - נא לחתום כאן_________________________ ולהקיש על "שלח". זה יגיע לצינורות המתאימים. א-גיטע שאבאס.

אז לידיעתכם קיבלתי תשובה מעוזרו של פרץ שהיא : תודה על הערותיך ...בזה תתמצה כנראה

תשובתו והתייחסותו כנראה. זה הפרצוף המנותק והמתנשא של מנהיגינו .

שרולו, הרשה נא לי עצה מלב ללב

הרפה מהממסד. הרם ידיים מהם. ההתעסקות איתם כמוה כריצה לעבר קיר. ההתרסקות בטוחה. האנרגיות שההתעסקות הזו שואבת ממך - תוצאתן מפח נפש בלבד. אין בה שום אפקטיביות - למעט התשתך. עשה למען עצמך ככל יכולתך שלא דרכם, לא באמצעותם ולא בעזרתם. לוקח אמנם זמן לחוש הצדק להרגע - אבל בשיקול הזה מול מבחן התוצאה - כדאי להסתמך על מבחן התוצאה. אולי הצעתי זו נדמת כהצעת מובס. אז אני רואה בזה תבוסה לאומית. הם הביסו אותנו. בפן האישי החשיבות היא לא לתת להם להעכיר את יומך. את חייך. אז נסה להתחיל להתעלם מהם. הרי ברור שמהם לא רק שלא תבוא הישועה - גם אין להם בעיה שתחשוף ערוותם ברבים. מחזק ידייך שוב, שרולו.

ואחר כך אומרים שאין גיזענות.פויה

שרולו, הרשה נא לי עצה מלב ללב

הרפה מהממסד. הרם ידיים מהם. ההתעסקות איתם כמוה כריצה לעבר קיר. ההתרסקות בטוחה. האנרגיות שההתעסקות הזו שואבת ממך - תוצאתן מפח נפש בלבד. אין בה שום אפקטיביות - למעט התשתך. עשה למען עצמך ככל יכולתך שלא דרכם, לא באמצעותם ולא בעזרתם. לוקח אמנם זמן לחוש הצדק להרגע - אבל בשיקול הזה מול מבחן התוצאה - כדאי להסתמך על מבחן התוצאה. אולי הצעתי זו נדמת כהצעת מובס. אז אני רואה בזה תבוסה לאומית. הם הביסו אותנו. בפן האישי החשיבות היא לא לתת להם להעכיר את יומך. את חייך. אז נסה להתחיל להתעלם מהם. הרי ברור שמהם לא רק שלא תבוא הישועה - גם אין להם בעיה שתחשוף ערוותם ברבים. מחזק ידייך שוב, שרולו.

דבריך הם דברי אלוהים חיים !! כל טוב לך איש טוב ויקר . מבורך תהיה.

הימרתי שיענה - ענה - מה חשבת שתקבל ממש מכתב?

זה מענה ? זו התייחסות ? אני בספק אם אפילו קרא עצותי והערותי . בושה למדינה !

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר