מה הקישקוש הזה?

אין מי שינסה להכחיש את העובדה שרבין אמר את הדברים. וכפי שכבר נאמר כאן אותם אלה שהיום ניקראים שמאל היו אלה שנתנו יד והניחו את אבן הפינה לתקומת השיקוץ היש"ע ולאורך שנים גם הזינו אותו והעצימו אותו. כן רבין היה חלק מאיתנו עד לרגע שבו הבין את המציאות. רבין הגיע לשילטון אחרי ששמיר שאי אפשר להאשימו בשמאלניות יתרה הניח את היסודות לאוסלו וברח כל עוד רוחו בו. רבין חרף חוסר אהבתו לפלשתינים הבין שיש מציאות. בדיוק כפי שבגין הבין שיש קישקושים ימניסטים ויש מציאות. כפי ששמיר הבין שיש פוזה של ימין ויש מציאות. כך גם רבין. לשבור את הידיים והרגליים וקדימה לאוסלו. כך גם ביבי בחברון ובוואי. ואת שרון את צורך להזכיר כי זה עוד לגמרי טרי. מישהו פעם ניזה להכחיש שאלה היום שמואשמים בשמאלניות היו פעם ימנים יותר מליברמן? אין קשר בינם לבין השמאל המקורי שהיה אז באמת מיעוט נרדף וכבר אז הבהיר ותאר את תוצאותיו העגומות של הכיבוש. אנשיו נירדפו,נעצרו,הואשמו בבגידה עד שהמציאות טפחה על פני כולם. והיום יש רק קישקוש אודות ימין ויש מציאות. נכון,רבין אמר את הדברים והמציאות הביאה אותו למקום הנכון. רבין בהחלט לא המציא את השמאל המבין והשפוי. רבין עבר לא מעט עד שהבין את המציאות.

אני לא מסכים איתך. מפלגת העבודה הפכה שמאל רק אחרי שהפסידה את השלטון, החליפה צד מימין לשמאל והחלה לקעקע את הממשלה הנבחרת

בדיוק תוך כדי מבצע שלום הגליל. אני מאשים את מפלגת העבודה בניצול כל כוחה (ההסתדרות דאז, הקיבוצים דאז וכמובן אנשי שלומה שהיו הרוב הדומיננטי בכוחות הבטחון) לפגוע בצהל ובמבצע שלום הגליל, בתקווה להראות שהממשלה הנבחרת לא מסוגלת. זה ששרון לא ידע שהפלנגות עומדות לתקוף זה צריך לסבר את האוזן - אולי איש לא טרח להגיד לו? מאחר והעם קצת יותר חכם, זאת בדיוק הסיבה שכוח ההסתדרות היום שואף לאפס, הקיבוצים מתפרקים וכוחות הבטחון חלשים ומדולדלים. כל שמפאי נגעה בו והשתמשה בו היום מרוקן מתוכן. אותה המגמה תמשיך עד שכל ה"שמאל" הניגף יעלם ויוולד שמאל אמיתי, ולא מפלגה מתה שמנסה לעשות קולות של שמאל מוסרי ונגזל.

מה זה "שמאל חדש" אתה יודע?תקרא ספרים

"שמאל חדש" זה מפאי שאיבדה את השלטון כתוצאה משחיתות, אז במקום לעשות בדק בית, הם הפכו ל"שמאל מוסרי ודואב"

אז זהו שלא

זה מונח שמגדיר את הצעירים בשנות ה60 באירופה ובארה"ב שהאמינו בפילוסופיה של הרברט מרכוזה

יש יותר משמאל חדש אחד. מה הקשר לאירופה? היתה זאת מפאי שהחליפה את פניה והלמה בישראל על שהצביע לליכוד

הרי מפאי תגיע לשלטון גם אם תצטרך להרוס את ישראל, הנה ראה ברק שיעשה הכל כולל לתת לערבים להשתולל ולא יבדוק מה קרה, העיקר שיבחרו בו. מפאי האלימה.

שמאל חדש זה מושג שנוגע לתנועה מסויימת.אין פה עניין אם לדעתי מפאי רעה או לא אלא פשוט ידע היסטורי או נכון יותר מתחום מדעי המדינה

לזכותו של יצחק רבין זכרו לברכה ייאמר כי הבין שטעה

מה שאין כן לגבי ביביהו וחסידיו השוטים. עדיין הוא מחזיק בדעותיו העבשות שאם חלילה תנהג ממשלה ישראלית לפיהן לבטח תמיט אסון על עם ישראל ומדינת ישראל. בניגוד לביביהו, רוב נסיכי הליכוד - בהם אהוד אולמרט, ציפי לבני, דן מרידור ורומי מילוא - מבינים כי המחלוקת בשאלת חלוקת הארץ הוכרעה סופית.

גם וגם

וגם נוכח לדעת(רבין ז"ל) שהוא טעה בהסכמי אוסלו.

איך אתה יודע שהוא הבין שהוא טעה? או שזה סתם משפט שנשמע טוב?

חתימתו על אוסלו כהודעה בטעות. רבין לר נקיא.

רבין, כמו כולנו, לא נקיא מטעויות, בזמן שלטונו נוסדו ישובים ביו"ש ובנו בהתנחלויות. גם הוא, כמו כל ראשי ממשלה לפניו אחריו שיתף פעולה עם מועצת פשע. אבל הוא הפנים שטעה, שהפתרון היחידי הם שתי מדינות. ואיפה שחוזר בתשובה עומד, גם צדיקים גמורים יכשלו.

אתה חייב להסביר לי מה הקשר בין לשבור לערבים את הרגליים לבין חתימה על הסכם שהסב לנו הרבה נפגעים.

אני לא מסכים איתך. מפלגת העבודה הפכה שמאל רק אחרי שהפסידה את השלטון, החליפה צד מימין לשמאל והחלה לקעקע את הממשלה הנבחרת

בדיוק תוך כדי מבצע שלום הגליל. אני מאשים את מפלגת העבודה בניצול כל כוחה (ההסתדרות דאז, הקיבוצים דאז וכמובן אנשי שלומה שהיו הרוב הדומיננטי בכוחות הבטחון) לפגוע בצהל ובמבצע שלום הגליל, בתקווה להראות שהממשלה הנבחרת לא מסוגלת. זה ששרון לא ידע שהפלנגות עומדות לתקוף זה צריך לסבר את האוזן - אולי איש לא טרח להגיד לו? מאחר והעם קצת יותר חכם, זאת בדיוק הסיבה שכוח ההסתדרות היום שואף לאפס, הקיבוצים מתפרקים וכוחות הבטחון חלשים ומדולדלים. כל שמפאי נגעה בו והשתמשה בו היום מרוקן מתוכן. אותה המגמה תמשיך עד שכל ה"שמאל" הניגף יעלם ויוולד שמאל אמיתי, ולא מפלגה מתה שמנסה לעשות קולות של שמאל מוסרי ונגזל.

אני חושב שאתה לא מתרגם

את הדברים נכון. מפלגת העבודה לא הפכה שמאל אחרי שהפסידה את השילטון אלא פשוט כשהפסידה את השילטון הפכה למפלגת אופוזיציה וכך התנהגה. היא החלה לקעקע את מפלגת השילטון כמפלגת אופוזיציה ולא כמפלגת שמאל והעובדה שממשלת הימין הנבחרת הסתבכה בתוך עצמה והביאה להסתבכות לאומית ובינלאומית בוודאי הייתה עילה טובה מספיק למפלגת אופוזיציה להשמע את עצמה. עוד לא שמעתי על מפלגת אופוזיציה שלא מנצלת את כישלון היריב הפוליטי על מנת לקדם עצמה ולנסות לחזור לשילטון. באשר למלחמת שלום הגליל עד כמה שזכור לי ההתנגדות החלה רק לאחר שהדברים יצאו מכלל שליטה והסתבר שבגין לא יודע היכן הוא חי. זוכרים את בגין ההמום כשגילה שהיו הרוגים בבופור? בגין לא עזב באופן עגום כל כך בגלל השמאל אלא בגלל שרון. שרון ידע או לא ידע על סברה ושתילה? בוא נתחיל בכך שלא השמאל פוצץ את הענין וחשף אותו. שרון,בין אם גילו לו ובין אם לא ידע היה אחראי משום שהוא שלט בשטח ואם לא ידע מה קורה בשטח בו הוא שולט אז הוא בבעיה ומכניס מדינה שלמה לבעיה. וכמובן שמפלגת העבודה ניצלה את הבלאגן וחוסר השליטה לטובתה בדיוק כפי עושה כל מפלגת אופוזיציה.

יצחק רבין? מנהיג השמאל החדש הגאה המוסרי ותאב השלום? לא היה זה חלילה כהנא?

כהנא שגם הוא נרצח, אבל על שמו לא קראו אפילו צריף. כנראה שאצל השמאל, אם ערבים רוצחים יהודים, זה בסדר.

על שם כהנא אפשר לקורא

שירותים ציבורים בתחנה המרכזית הישנה .

אתה חייב להסביר לי מה הקשר בין לשבור לערבים את הרגליים לבין חתימה על הסכם שהסב לנו הרבה נפגעים.

זה אומר

שרבין כמו רוב האנשים במדינה הזו חשב ימין והאמין שאנחנו יכולים להמשיך במשחק הזה עד אין סוףץ המציאות טפחה על פניו כבר באינתיפאדה הראשונה כשהבין ששבירת ידיים ורגליים אינה ממש הפיתרון וכבר אז כששמיר נאלץ להגיע למדריד כי העסק לא עבד נפל הפור ורבין כשהגיע לראשות הממשלה ידע שעליו להמשיך את מדריד של שמיר ולהתחיל בדרך שתסיר מעלינו את עול התיישבות הפשע ביש"ע.

הבעיה היא שיש לנו מנהיגים ואנשים שהמציאות "טופחת להם על הפנים". בן גוריון יצר מציאות יש מאין הקים מדינה כנגד המציאות שהערבים הכתיבו

מאז יש את הניגפים כפופי הגו שמסבירים לנו שאין מה לעשות, שה"מציאות טופחת על הפנים", שמרשים לאויב לקבוע לנו מציאות, להתכופף ולהסביר לאחרים עם גב כפוף ש"זאת המציאות וצריך להכנע ולעשות את שהאויב רוצה". כנועים ונפולים. מנוצחים שריח הפחד החמצמץ עולה מדבריהם, "תאבי שלום" ו"בוא וניתן להם, אולי אז יעזבו אותנו ויפסיקו לשלוח בנו טילים"? זה השמאל הדהוי שמסביר לנו שאין מה לעשות, האינטיפאדה היא מציאות ואנחנו צריכים להכיר בה. השמאל מחסל את המדינה.

אני חושב שאתה לא מתרגם

את הדברים נכון. מפלגת העבודה לא הפכה שמאל אחרי שהפסידה את השילטון אלא פשוט כשהפסידה את השילטון הפכה למפלגת אופוזיציה וכך התנהגה. היא החלה לקעקע את מפלגת השילטון כמפלגת אופוזיציה ולא כמפלגת שמאל והעובדה שממשלת הימין הנבחרת הסתבכה בתוך עצמה והביאה להסתבכות לאומית ובינלאומית בוודאי הייתה עילה טובה מספיק למפלגת אופוזיציה להשמע את עצמה. עוד לא שמעתי על מפלגת אופוזיציה שלא מנצלת את כישלון היריב הפוליטי על מנת לקדם עצמה ולנסות לחזור לשילטון. באשר למלחמת שלום הגליל עד כמה שזכור לי ההתנגדות החלה רק לאחר שהדברים יצאו מכלל שליטה והסתבר שבגין לא יודע היכן הוא חי. זוכרים את בגין ההמום כשגילה שהיו הרוגים בבופור? בגין לא עזב באופן עגום כל כך בגלל השמאל אלא בגלל שרון. שרון ידע או לא ידע על סברה ושתילה? בוא נתחיל בכך שלא השמאל פוצץ את הענין וחשף אותו. שרון,בין אם גילו לו ובין אם לא ידע היה אחראי משום שהוא שלט בשטח ואם לא ידע מה קורה בשטח בו הוא שולט אז הוא בבעיה ומכניס מדינה שלמה לבעיה. וכמובן שמפלגת העבודה ניצלה את הבלאגן וחוסר השליטה לטובתה בדיוק כפי עושה כל מפלגת אופוזיציה.

כל התאוריה היתה נכונה לולא היתה זאת מפלגת העבודה שהכשילה, בעזרת אנ"ש בכוחות הביטחון.

ואני מתכוון הכשילה בהחבא ובכוונה תחילה וגרמה להסתבכות ישראל במלחמה. להזכירך, אז (כמו גם היום) רוב התקשורת היתה בכיס של העבודה, כל הקיבוצים השתמשו בכל כוחם, כל כוחות הבטחון שרצו אנ"ש של העבודה. מה יותר פשוט מלחסום "בטעות" קטע מידע קטן ולא להעבירו לשר הבטחון הנבחר. הרי קשה להגיש ששרון אדיוט או עיוור או מתעלם ממידע או יזם את הטבח של סברה ושתילה (ועל זה הוא נחקר ויצא אשם). המידע פשוט לא הגיע אליו. תשאל למה? אז אתה אומר שהוא היה צריך לדעת. זה נכון בתנאי שלא מכשילים אותו בכוונה, הכשלה שגרמה לטבח שרובצ על מצפונם של אנ"ש של מפאי. לא שזה מפריע להם, הנה דוגמא שבבר אפשר לפרסם: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=852575&contrassID=2&subContrassID=21&sbSubContrassID=0 עיתונאי ואיש מוסד !!! והנה קטע מועתק מהידיעה: "בפעילותו הציבורית היה קשור בזמנו ל"וועד לפדרציה ישראלית-פלשתינית" שייסדו אורי אבנרי ושלום כהן והיה מקורב לראשי הממשלה בעבר, הן לאריאל שרון והן ליצחק רבין." עכשיו תגיד לי אתה כמה כאלה יש עדיין שלא מתו ועדיין שולטים במידע שמטופטף אליך למוח שנקבר אצלך במוח בתור עובדות?

הבעיה היא שיש לנו מנהיגים ואנשים שהמציאות "טופחת להם על הפנים". בן גוריון יצר מציאות יש מאין הקים מדינה כנגד המציאות שהערבים הכתיבו

מאז יש את הניגפים כפופי הגו שמסבירים לנו שאין מה לעשות, שה"מציאות טופחת על הפנים", שמרשים לאויב לקבוע לנו מציאות, להתכופף ולהסביר לאחרים עם גב כפוף ש"זאת המציאות וצריך להכנע ולעשות את שהאויב רוצה". כנועים ונפולים. מנוצחים שריח הפחד החמצמץ עולה מדבריהם, "תאבי שלום" ו"בוא וניתן להם, אולי אז יעזבו אותנו ויפסיקו לשלוח בנו טילים"? זה השמאל הדהוי שמסביר לנו שאין מה לעשות, האינטיפאדה היא מציאות ואנחנו צריכים להכיר בה. השמאל מחסל את המדינה.

הימניסטים

חלקו גם על בן גוריון אבל בן גוריון הבהיר להם בדרך שאינה משתמעת לשתי פנים שיש מדינה לעם היהודי. וכן,הערבים הם חלק מהמציאות בין אם תודה בכך ובין אם לא. ואנחנו יוצאים מממפעל הפשע ביש"ע כי הוא רע ומיותר ליהודים ולא בגלל שהוא חשוב לערבים. וזכור שהראשון שהבין את המציאות היה בגין שמאלן ידוע. אחריושמיר שמאלן ידוע עוד יותר שהלך למדריד. בעקבותיו השמאלן מלידה רבין. היידה ביבי שהוא בוודאי השמאלן המשוקץ מכולם שיצא מחברון והלך לוואי. והשמאלן הגדול מכולם אריאל שרון שניקה מעלינו את גוש קטיף. אבל זה הכל בגלל השמאל. מציאות חבוב. רק מציאות. לא ימין ולא שמאל. רק טובתה של מדינת ישראל מדינת היהודים על אפם ועל חמתם של החתרנים תומכי מדינת יהודה שמוצצים עדיין לצערי את לשדה של מדינת ישראל שאט אט מנערת אותם מעליה.

כל התאוריה היתה נכונה לולא היתה זאת מפלגת העבודה שהכשילה, בעזרת אנ"ש בכוחות הביטחון.

ואני מתכוון הכשילה בהחבא ובכוונה תחילה וגרמה להסתבכות ישראל במלחמה. להזכירך, אז (כמו גם היום) רוב התקשורת היתה בכיס של העבודה, כל הקיבוצים השתמשו בכל כוחם, כל כוחות הבטחון שרצו אנ"ש של העבודה. מה יותר פשוט מלחסום "בטעות" קטע מידע קטן ולא להעבירו לשר הבטחון הנבחר. הרי קשה להגיש ששרון אדיוט או עיוור או מתעלם ממידע או יזם את הטבח של סברה ושתילה (ועל זה הוא נחקר ויצא אשם). המידע פשוט לא הגיע אליו. תשאל למה? אז אתה אומר שהוא היה צריך לדעת. זה נכון בתנאי שלא מכשילים אותו בכוונה, הכשלה שגרמה לטבח שרובצ על מצפונם של אנ"ש של מפאי. לא שזה מפריע להם, הנה דוגמא שבבר אפשר לפרסם: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=852575&contrassID=2&subContrassID=21&sbSubContrassID=0 עיתונאי ואיש מוסד !!! והנה קטע מועתק מהידיעה: "בפעילותו הציבורית היה קשור בזמנו ל"וועד לפדרציה ישראלית-פלשתינית" שייסדו אורי אבנרי ושלום כהן והיה מקורב לראשי הממשלה בעבר, הן לאריאל שרון והן ליצחק רבין." עכשיו תגיד לי אתה כמה כאלה יש עדיין שלא מתו ועדיין שולטים במידע שמטופטף אליך למוח שנקבר אצלך במוח בתור עובדות?

בוודאי

הכל בגלל השמאל. השמאל בעצם גם טבח בקורבנות סברה ושתילה ופליל את אריק השמאל הוא זה שטימטם את ראש הממשלה דאז שאפילו לא ידע שיש לו הרוגים ונכנס לשוק. הכל בגלל השמאל
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר