שלום אני נוסיע לקנדה, הודיע לי חבר בני

לאחר 3 שנים ביחידה לוחמת ופעמיים שרות מילואים בעזה נשבר הבחור, אינו יכול לשאת את המצב הכלכלי בו הוא נמצא, הבחור יתום מאב ואמא קשת יום, התפרנס בעבודות מזדמנות בניצול משוויע לזכותו יאמר כי למד ועבד כאן בתחום התמיכה באינטרנט כאן עבד כחמור במשמרות תמורת 23 ש"ח לשעה ו4000 נטו בחודש, שם חתם על חוזה לשנתיים בשכר של 40 דולר קנדי לשעה והוא אחריו מושך חברים נוספים, כאשר ניסיתי "לשדר ציונות" ענה "תגיד לפועל סבל בנמל שילך במקומי לצבא הוא מרוויח פי 5 מימני" אותו לא רצו שם, כי אף אחד לא הכירו כי הוא לא מאותה...משפחה, כמה חבל

להנות היום מה שתפסידו למחר

אני החלט מקבל את

מה שעובר על החבר שלך ומקבל את בחירתו לחפש לעצמו מקור פרנסה מכניס יותר. כך הרגשתי עד לרגע בו דיבר על הפועל בנמל. בוא נתחיל בכך שרוב רובם של פועלי הנמל ברובם שירתו בסדיר כלוחמים וכך עושים גם כשהם פועלים בנמל היום. את החבר שלך שיושב על כסא בחדר ממוזג מול חשב ומלונן הייתי שם לעשר דקות בתוך תא הגשר ,בגובה חמישים מטר ביום חורף או ביום קיץ לוהט ומבטיח לך שגם מזה היה בורח. על למשפט האחרון היה ליבי איתו אבל השורה התחתונה מביאה אותי למקום שבו אני אומר: ============================== ימותו הקנאים ============================== כי אנשים כמוהו המלחמה שלהם אינה כדי לקדם את עצמם אלא כדי לראות אחרים נופלים,לאכול את הלב ולשנוא את מי שמצליח לשמור על כבודו. מזכיר לי את הנבל הקטן עודד טירה שבזמן שביתה כאשר בנו שלו עשה לביתו בחו"ל צעק לעובדי הנמל בשביתה שהם בוגדים בעם ובמדינה בעיתות מלחמה. ועודד טירה כמובן קיבל את שלו מחבריו. גם באיגוד התעשיינים הבינו מי האיש וזרקו אותו לכל הרוחות. חברך כפי שהוא מדבר לא היה שורד יום אחד בעבודתו של עובד נמל. זה הבכיין האולטימטיבי. גם על עמודי הרשת של חברת החשמל לא היה שורד אפילו דקות ספורות. הוא בוודאי לא היה נוסע ומטפס על העמודים האלה בקריית שמונה בזמן הפצצה.

נורא ואיום . מה יהיה ? נשאר כאן לבד עם כל הערבושים שיחסלו אותנו ?

בסדר שיבושם לו.

אם הוא באמת כזה מוצלח, אז למה לא? 23 שקלים בשעה זאת משכורת ממוצעת כאן, אנשים רבים לא מרויחים יותר. אם כי אני יכול להגיד לך זה תלוי איפה מחפשים את העבודה. אם בן אדם מחפש עבודה טובה בארץ, הוא גם יצליח למכור את עצמו כאן בהתאם, ואם הוא מחפש לעצמו עבודה בחו"ל, אז זה מה שהוא מוצא. מה לעשות, במדינה הזאת קשה למצוא משכורת ארבעים דולר בשעה. ואני מבין את הבחור הזה, יכול להיות שהוא בן אדם טוב ומומחה טוב, אבל האמת המדינה שלנו בגלל עזיבתו לא הפסידה ולא אגורה אחת. מי שהוא עוזב, מי שהוא חוזר, מי שהוא עולה, בקיצור זה מה שיש. ומזה קנדה לא רוכשת מיליונים וישראל לא מפסידה כלום. בן אדם הגיע, בן אדם הלך. פסיכולוגית נהוג לחשוב שמדינה שאני עוזב בלעדי לא תשרוד- תשקע, תפשוט רגל וכו', והמדינה לא שמה לב, פשוט לא מזיז לה.

נורא ואיום . מה יהיה ? נשאר כאן לבד עם כל הערבושים שיחסלו אותנו ?

מה זה נשאר כאן לבד?

יש מיליוני ישראלים פשוטים שלא מתכוונים לעזוב לשום מקום, מי צריך אינסטלטורים שלנו? רוכלים בשוק? אנשי צבא, משטרה? סופרים, שחקנים? אף אחד. לכן כך ישאר מספיק עם. מי שיעזוב זאת אליטה מדעית, אנשי מדע שלעתים קרובות פעילות מדעית שלהם לא שוה בגרוש, מומחים בודדים בעלי רמה בינלאומית, הם אמנם טובים, אבל בודדים, כל היתר אפילו אם יעזבו ירצו לחזור חיש מהר הביתה. המניע היחיד שגורם להגירה- זה שינוי בזהות לאומית. זוכר אותו קב"ן בוגד? תאמין לי הוא בשמחה היה עוזב, ומה הית מפסיד אילו הוא היה עושה זאת? תאמין לי הינו רק מרויחים. רוסיה לא התמוטטה למרות שעזבו אותה מאות אלפי אקדמאים לארצות הברית, גרמניה, ישראל וצרפת- וישראל לא המריאה מעל כמה רמות בגלל שהגיעו לכאן רופאים, מהנדסים, אנשי מדע ואומנות, וכלומניקים מנופחים מרוסיה, מהולים היטב באלכוהוליסטים, ביריונים ושום כלום. אז גם ישראל לא תפסיד כלום אפילו אם מאה אלף מהנדסים, רופאים וכלומניקים יעזבו אותה- את עמוס עוז וא.ב יהושוע אני מוכן למכור לכל מסכים לקבלם בחינם, רק שיעזבו כבר. אבל מי יקח? הרי אם בעברית הם לא משהו, אז באנגלית בגלל מתחת לרמה של עיתונאים הכי גרועים. משפחתי גם כשעזבה את ארץ המוצא לפני אחת עשרה שנה באחת ממדינות ברית המועצות לשעבר היתה משוכנעת שבלעדינו הכל ישקע- לא, שום דבר לא שקע, במקומינו באו אנשים אחרים, אולי דווקא בעזיבתינו פתחנו מקום לאיזה יהלום בתחום מסוים, אני לא יודע, אבל שום דבר לא שוקע- איש אחד עוזב- איש אחד בא- כל עוד כמות העוזבים לא נמדדת ברבבות יורדים מדי שנה- אין מה לדאוג.

בסדר שיבושם לו.

אם הוא באמת כזה מוצלח, אז למה לא? 23 שקלים בשעה זאת משכורת ממוצעת כאן, אנשים רבים לא מרויחים יותר. אם כי אני יכול להגיד לך זה תלוי איפה מחפשים את העבודה. אם בן אדם מחפש עבודה טובה בארץ, הוא גם יצליח למכור את עצמו כאן בהתאם, ואם הוא מחפש לעצמו עבודה בחו"ל, אז זה מה שהוא מוצא. מה לעשות, במדינה הזאת קשה למצוא משכורת ארבעים דולר בשעה. ואני מבין את הבחור הזה, יכול להיות שהוא בן אדם טוב ומומחה טוב, אבל האמת המדינה שלנו בגלל עזיבתו לא הפסידה ולא אגורה אחת. מי שהוא עוזב, מי שהוא חוזר, מי שהוא עולה, בקיצור זה מה שיש. ומזה קנדה לא רוכשת מיליונים וישראל לא מפסידה כלום. בן אדם הגיע, בן אדם הלך. פסיכולוגית נהוג לחשוב שמדינה שאני עוזב בלעדי לא תשרוד- תשקע, תפשוט רגל וכו', והמדינה לא שמה לב, פשוט לא מזיז לה.

למרות

הכעס שהפגנתי כנגד הבחור מסיבותי שלי לא הייתי מתעלם מכך בבוז שכזה. מדינה שרוצה שיגיעו אליה אנשים טובים מבין היהודים הפזורים בעולם ומראה את הפורשים הצעירים ואת מיטב המוחות שנאלצים לחפש עצמם בחוץ לטובת פרנסה אינה מדינה מזמינה. זו הסיבה שבסופו של דבר הרוב שמגיע לכאן תמיד יהיה רוב של פליטים שנזכרים בקיומה של המדינה רק בעת מצוקה או סכנה כאשר המוכשרים שבהם פונים לארה"ב,קנדה,מדינות מסויימות באירופה ולא לכאן. לא כדאי לנו לבטל בזילזול שכזה את מצוקות הצעירים האלה שחלקם הגדול כן מוצא לעצמו אפשרויות פרנסה נוחות יותר בחלקים אחרים של העולם ולא כדאי לסמוך על האגדה שכולם או רובם אינם אלא סבלים או נהגי מוניות בניו יורק כי זו לא אמת.

אנחנו אכן מדינת יהודים פליטים.

ואין מה להתבייש- כאלה הינו, וכאלה נשאר. מדינה לסתם יהודים, בינינו יש די מוכשרים ומצליחים ויש רגילים לחלוטין. את היהודי העשיר אפשר לקרוא ארצה עד יום מותו- הוא כנראה לא יגיע, נו אז מה? בנתיים זה מה שיש לנו. אם בארצות הברית לא יתחילו לטרוף את היהודים ברחובות הם לא יעלו ארצה- אין מצב, ואם יתחילו אז הם יברחו ארצה מחוסרי כל, נו אז מה? אני דווקא מעריך יותר את היהודים שעולים ארצה ממניעים לאומיים ולא ממניעים של עסקים- היום מארצות הברית עולים ארצה בעיקר יהודים לאומיים מאוד- אורטודוקסים אמריקאיים לעתים קרובות, לאלה אין חשיבות כה גדולה לרמת החיים, הם מעטים אבל איכותיים. אני מאמין דווקא באהבה שלא תלויה בדבר ולא מאמין בציונות בלוס אנג'לס, או במוסקוה עד היום.

שלום אני נוסיע לקנדה, הודיע לי חבר בני

לאחר 3 שנים ביחידה לוחמת ופעמיים שרות מילואים בעזה נשבר הבחור, אינו יכול לשאת את המצב הכלכלי בו הוא נמצא, הבחור יתום מאב ואמא קשת יום, התפרנס בעבודות מזדמנות בניצול משוויע לזכותו יאמר כי למד ועבד כאן בתחום התמיכה באינטרנט כאן עבד כחמור במשמרות תמורת 23 ש"ח לשעה ו4000 נטו בחודש, שם חתם על חוזה לשנתיים בשכר של 40 דולר קנדי לשעה והוא אחריו מושך חברים נוספים, כאשר ניסיתי "לשדר ציונות" ענה "תגיד לפועל סבל בנמל שילך במקומי לצבא הוא מרוויח פי 5 מימני" אותו לא רצו שם, כי אף אחד לא הכירו כי הוא לא מאותה...משפחה, כמה חבל

הבחור מפונק וחושב ששם הכסף נופל מהעצים. אז כמי ששהה הרבה בחו"ל - זה ממש לא

וכדאי שידע ששם הוא יעבוד קשה פי אלף וההוצאות יותר גדולות בדיור, חימום ועוד ולא בטוח שיחסית לזה ירוויח יותר . והכי גרוע שם הוא תמיד יהיה זר וגרוע מזה : יהודי . ועוד מילה לגבי ניצול : אני כמו שרוב הקוראים שמכירים אותי קובל לא מעט על שוק העבודה הנצלני והאכזר בישראל , אבל צריך לבדוק מה זה ניצול. כשהמעסיק לוקח לעצמו שכר של עשרות ומאות אלפי שח ולעובדים נותן 3000 - 4000 שח זה ניצול . אבל יצא לי לעבוד בעבודות בהן המעסיק פשוט לא יכל לשלם יותר ואם היה מעלה השכר היה פושט את הרגל , וזה בעיני לא נקרא ניצול . אז מה האסון לעבוד תקופה בשכר לא גבוה ביחוד כצעיר וחסר ניסיון ולהציב מטרות ולהתקדם. והכל בחיים זה כסף ? מה קרה לנו ?

אני הכרתי מאות ש"מתו" לעלות, לו הייתה להם אפשרות.

קנדה מדינה נאורה, ליהודים זכויות כמו לשאר האזרחים, הזדמנויות פרנסה למכביר. כמו גרמניה, בזמנו. כמה חבל שמשה רבנו גמגם. רצה לומר קנדה, וה' הבין כה,כה,כה, כנען.זה מה יש. ( הוא לוקח עמו גם את אמו, או שאותה הוא משאיר כאן, שהאחים יטפלו בה, או הביטוח הלאומי )?

הבחור מפונק וחושב ששם הכסף נופל מהעצים. אז כמי ששהה הרבה בחו"ל - זה ממש לא

וכדאי שידע ששם הוא יעבוד קשה פי אלף וההוצאות יותר גדולות בדיור, חימום ועוד ולא בטוח שיחסית לזה ירוויח יותר . והכי גרוע שם הוא תמיד יהיה זר וגרוע מזה : יהודי . ועוד מילה לגבי ניצול : אני כמו שרוב הקוראים שמכירים אותי קובל לא מעט על שוק העבודה הנצלני והאכזר בישראל , אבל צריך לבדוק מה זה ניצול. כשהמעסיק לוקח לעצמו שכר של עשרות ומאות אלפי שח ולעובדים נותן 3000 - 4000 שח זה ניצול . אבל יצא לי לעבוד בעבודות בהן המעסיק פשוט לא יכל לשלם יותר ואם היה מעלה השכר היה פושט את הרגל , וזה בעיני לא נקרא ניצול . אז מה האסון לעבוד תקופה בשכר לא גבוה ביחוד כצעיר וחסר ניסיון ולהציב מטרות ולהתקדם. והכל בחיים זה כסף ? מה קרה לנו ?

אני ממש מאושר להסכים פעם בחים עם כל מילה של סרולו

אם תסכים אתי בכל תראה שחייך משתנים ותחוש איך האל נכנס לחייך

אנחנו אכן מדינת יהודים פליטים.

ואין מה להתבייש- כאלה הינו, וכאלה נשאר. מדינה לסתם יהודים, בינינו יש די מוכשרים ומצליחים ויש רגילים לחלוטין. את היהודי העשיר אפשר לקרוא ארצה עד יום מותו- הוא כנראה לא יגיע, נו אז מה? בנתיים זה מה שיש לנו. אם בארצות הברית לא יתחילו לטרוף את היהודים ברחובות הם לא יעלו ארצה- אין מצב, ואם יתחילו אז הם יברחו ארצה מחוסרי כל, נו אז מה? אני דווקא מעריך יותר את היהודים שעולים ארצה ממניעים לאומיים ולא ממניעים של עסקים- היום מארצות הברית עולים ארצה בעיקר יהודים לאומיים מאוד- אורטודוקסים אמריקאיים לעתים קרובות, לאלה אין חשיבות כה גדולה לרמת החיים, הם מעטים אבל איכותיים. אני מאמין דווקא באהבה שלא תלויה בדבר ולא מאמין בציונות בלוס אנג'לס, או במוסקוה עד היום.

עירבבת מין בשאינו מינו

זה לא קשור. מה שחשוב זה לשאול מדוע רק הנפלים מגיעים לכאן והטובים והמצליחים לא מחפשים עצמם כאן. האם אתה רוצה כאן רק את הניזקקים. רק את מחפשי הקיצבאות וסלי הקליטה? אינך חושב שהמדינה הזו צריכה ליצור מצב שבו גם המצליחנים מוצאים בה דרך לחיות את חייהם. ושיהיה ברור-גם אם חלילה תקום עלינו שואה נוספת,גם אז המצליחנים ובעלי הכישורים האישיים והאנושיים ימצאו את מקומם שם ורק חסרי היכולת והחזון יגיעו לכאן. המדינה חייבת להפוך עצמה לאבן שואבת לכל יהודי העולם ולא רק למי שאין לו ברירה.

אם תסכים אתי בכל תראה שחייך משתנים ותחוש איך האל נכנס לחייך

בחייך סורולו

לפעמים אתה צודק ולפעמים טועה אבל גם כשאתה הכי צודק בעולם אתה לא נשמע כמי שהאל הפך לחלק מחייו. מי שהאל בחייו מוצא קצת יותר מכעס,תיסכול ושינאה.

בוב, עם כל הכבוד לא אתה הסמכות לקבוע אם ועד כמה האל ושליחו נכנסו לחיי ומלווים אותי

אני לא סמכות לקבוע כלום

אבל בהחלט אפשר לזהות אדם שחייו מלאו באור ובהשראה. מאחר ואר והשראה הם לא הדברים שאתה משדר אלא שינאה,כעס,תיסכול ועוד כמה מהמשפחה הזו אזי ברור לכולם שמוטב לתפוס מרחק שלא משנה מה פגשת ומה ראית אבל זה בוודאי לא משהו אלוהי. מה שאתה משדר כאן משדר יותר מפגש עם האנטי כריסטוס מאשר עם האלוהים. צר לי אבל אתה בסרט ולא סתם סרט אלא בדיוני מהסוג הנחות ביותר.
עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר