ההבדל בין שלטון דמוקרטי ללא דמוקרטי !!!

בשלטון דמוקרטי ההנהגה לוקחת אחריות למעשיה לטוב או לרע. בשילטון פאשיסטי דקטטורי אין אחריות לממשלה על מעשיה . וזה בדיוק מראה לכם איזו ממשלה יש לישראל.

אילו היה כאן דיקטטור נחמד,היה כולא את כל השמאלנים במחנות של פרות

והיה נותן הוראות לצבא ,למחוק כל ישוב ממנו בא מחבל או טיל זו השיטה האמריקאית,הסורית,ולאחרונה הלבנונית,נזכור גם את ירדן לטובה

כמו ממשלת רבין הראשונה ?

כמו ממשלת ברק ? ממשלות אלה באו מכישלון וחוסר לקיחת אחריות, הן באו על בסיס הנחות שהוכחו כשגויות והמשיכו בדרכן כאילו כלום. אבל זאת לא רק הממשלה שבה מדובר. גם אנשי שמאל שלא בממשלה דורשים פעילות מדינית שמקבילה או מקדמת את אוסלו, ובכך מתבהר שאנשי שמאל לא מסוגלים לקחת אחריות. ממשלת אולמרט היא ממשלת שמאל מובהקת. ראה ערך "חוסר לקיחת אחרריות".

אולמרט יקח אחריות חחח

אולמרט בקושי מסוגל לקחת אחריות על מעשיו הפרטים אז משהוא מצפה שהוא יקח אחריות על מדינת ישראל

אילו היה כאן דיקטטור נחמד,היה כולא את כל השמאלנים במחנות של פרות

והיה נותן הוראות לצבא ,למחוק כל ישוב ממנו בא מחבל או טיל זו השיטה האמריקאית,הסורית,ולאחרונה הלבנונית,נזכור גם את ירדן לטובה

רק ישר כוח זה הפיתרון

בשלטון דמוקרטי ההנהגה לוקחת אחריות למעשיה לטוב או לרע. בשילטון פאשיסטי דקטטורי אין אחריות לממשלה על מעשיה . וזה בדיוק מראה לכם איזו ממשלה יש לישראל.

שלטון

מסקנתך לא מתאימה לפתיח אכן, ממשלתנו כושלת! אבל!!!!זה למרות שהיא דמוקרטית אגב- למה חבירך מפציצים את שדרות?

השלטון שלנו לא כושל

השלטון שלנו לא הבטיח לך כלום לא ביטחון,לא בריאות,לא בטחון אישי הוא הבטיח שהם ידאגו לאנשי שלומם ולשכרם של כל הגנבים.האם אתה יודע קצת חשבון אם כן יש לי שאלה קלה כמה זה אחד ועוד ארבע אפסים כמה זה אחד ועוד מאה ועשרים אפסים אני ממתין לתשובה לא צריך מחשבון

התחלת להמציא לנו תיאוריות במדע המדינה נבער שכמותך

במשטר דימוקרטי מקימים ממשלה בתמיכת רוב חברי הכנסת. ממשלת ישראל קיבלה את אמון הכנסת שחבריה נבחרו בבחירות כלליות. אין כרגע מספיק חברי כנסת שיצביעו אי אמון בממשלה. אם הממשלה כשלה או שגתה היא קרוב לוודאי תיענש בבחירות הבאות.

לא, השלטון במדינות ריבוניות ומבוססות לוקח אחריות

ושלטון במדינות חלשות ומתפרקות לא יכול לקחת שום אחריות, ולמרות שהשלטון במדינות הללו יכול להיות דמוקרטי כמעט למהדרין, לדמוקרטיה כזאת אין ערך רב, למה? כי אז אין ספור כנופיות לוקחות את החוק לידיהן והממשלה לא יכולה לעשות כלום משום שהיא חלשה ומפחדת מצל של עצמה. דמוקרטיה יכולה להתקיים רק במדינות חזקות שיודעות להבטיח לאזרחיהן שרצונם יבוא לידי ביטוי, מדינה שלא יכולה לעשות זאת לא יכולה להחשב מדינה דמוקרטית בשום מקרה, כי כפי שאמרנו אין לדמוקרטיות שלה שום ערך ולצערי הרב מדינת ישראל ברגע כשמסרבת לטפל בבעיותיה, או מודה בכך שהיא חסרת אונים מורידה את המכנסיים בפני כל העולם ומודה בכך שהיא לא מסוגלת לקיים את עצמה בעצמאות ובבטחון. ולגבי הדמוקרטיות של המדינה הזאת, אני מסכים איתך שהיא רחוקה מלהיות דמוקרטית, אבל לזכותה צריך להגיד שרוב מכריע ממדינות העולם גם אינן דמוקרטיות, למרות שנוהגות להתגאות בדמוקרטיה שלהן. נכון שהמדינה הזאת נוהגת להראות לכולם מצד אחד חולשה וחוסר ריבונות מצד אחד, אבל מצד שני בתקופת ההתנתקות היא נהגה להראות גם חוסר סבלנות שלה כלפי המתנגדים האידיאולוגיים, ונכון שבמקום הסברים היגיוניים למעשיה כדי להרגיע גם את המתנגדים היא העדיפה להשתמש במשטרה כמו בכלי לדיכוי ולחיסול חשבונות פוליטיים. לכן לי אישית החל מסתיו של 2004 יש בעיה מסוימת לקרוא למדינה שלנו מדינה דמוקרטית, והחל מסתיו של שנת 2000 יש לי בעיה לקרוא לה מדינה ריבונית.

התחלת להמציא לנו תיאוריות במדע המדינה נבער שכמותך

במשטר דימוקרטי מקימים ממשלה בתמיכת רוב חברי הכנסת. ממשלת ישראל קיבלה את אמון הכנסת שחבריה נבחרו בבחירות כלליות. אין כרגע מספיק חברי כנסת שיצביעו אי אמון בממשלה. אם הממשלה כשלה או שגתה היא קרוב לוודאי תיענש בבחירות הבאות.

אבל במדינה דמוקרטית יש עוד כמה דברים...

במדינה דמוקרטית משטרה לא נותנת מכות רצח למתנגדים אידיאולוגיים של המשטר, כל עוד הם לא מסכנים את הסדר הציבורי, במדינה דמוקרטית לא עוצרים ילדים עם הסרטים הכתומים שכל הפשע שלהם זאת החלוקה של אותם סרטים, מה הם עושים בסופו של דבר? כל עוד הם לא חוסמים כבישים, או לא תוקפים מישהו למשטרה אין זכות לא רק לעצור אותם אלא אפילו להתעניין בהם, זה פשוט לא צריך להזיז לה. זה המדד העיקרי של דמוקרטיה, והמצב כשהחלטות הממשלה מתקבלות נוכח מאות אלפי מפגינים בכיכרות נגד, זה לא מצב שמוסיף כבוד לכל מדינה שרוצה להקרא מדינה דמוקרטית. בתנאים כאלה באמת יש מקום למשאל עם כדי להבין האם אין כאן סתירה לדמוקרטיה? וזה שיש לנו פרלמנט, ויש בחירות זה שטויות, גם באירן יש פרלמנט ומה זה משנה?

אל תיתמם. האיומים ברצח פוליטי מצד קיצוני ימין

אינם פוסקים. הסכנה לדימוקרטיה הישראלית מצד הימין הקיצוני היא ממשית.

מי שמתכנן ראוי לתשומת לב של משטרה והשב"כ, אבל

מה הקשר לכל העם? מה הקשר לצעיר בן ארבע עשרה או שש עשרה על הצומת שמחלק סרטים כתומים עם אלה שמתכננים רצח, אם בכלל אנשים כאלה קיימים. מי שמבצע את הרצח הם יחידים, אחד או שניים, סביבם אולי יש עוד כמה שמעורבים בצורה כזאת או אחרת, אבל מה הכשר למאות אלפי אנשים מן המגזר הזה? אתה יודע, לחלק מכות בעמונה רק משום ששם יכול להיות איזה בן אדם שאולי קשור עם מישהו ש... זה בדיוק כמו לעצור את כל מפגיני שלום עכשיו, לסגור אותם בשב"כ למשך שבוע ולהפעיל נגדם לחץ פיזי מתון רק בגלל שביניהם יכולים להמצא בני אדם כמו מרדכי וענונו. מה הקשר? צריך להבין בן אדם שגר באפרת, אלקנה, או אפילו ביצהר לא בהכרך קשור עם רצח רבין, או תומך במאיר כהנא, או לא יודע מה עוד, הוא יכול להיות אחראי רק על מעשיו, ולא על מעשי בני אדם שכנראה אפילו לא הכיר. אף בן אדם דמוקרטי באמת לא יטיל אחריות על רצח יש"ו על כל עם ישראל, אם הוא עושה זאת אז הוא לא ממש דמוקרט, כי אתה לפחות לא קשור לאותו רצח, אז אותו דבר רצח רבין, ארלוזורוב, ולא יודע של מי עוד, רוב המפגינים בעמונה בימי רצח רבין כנראה היו בכיתות הנמוכות של בית הספר, אז על מה הם אחראים? האחריות היחידה שלהם ושלי שאנחנו מתנגדים אידיאולוגיים למשטר השורר בארץ, אבל אם המשטר הזה רוצה להקרא משטר דמוקרטי אין לו זכות לעצור אותנו על כך,אלא אם כן נמאס לו לשחק מעצמו משטר דמוקרטי, אז אני מוכן להבין זאת אבל אז שיגיד זאת בגלוי- שיקומו ויגידו "כל מי שימינה מליכוד עדיף שיסתום, אחרת...", או כמו שאמר פעם שמעון פרס למתנגדיו אידיאולוגיים "אנחנו לא מפחדים לא מחומייניזם שלכם ולא מן הפשיזם שלכם", אמירה אמנם גסה, אבל לפחות אמיתית, וכל מי שישמע אותה מיד יבין מה טיב הדמוקרטיה כאן ואלו זכויות יש לו.

לא, השלטון במדינות ריבוניות ומבוססות לוקח אחריות

ושלטון במדינות חלשות ומתפרקות לא יכול לקחת שום אחריות, ולמרות שהשלטון במדינות הללו יכול להיות דמוקרטי כמעט למהדרין, לדמוקרטיה כזאת אין ערך רב, למה? כי אז אין ספור כנופיות לוקחות את החוק לידיהן והממשלה לא יכולה לעשות כלום משום שהיא חלשה ומפחדת מצל של עצמה. דמוקרטיה יכולה להתקיים רק במדינות חזקות שיודעות להבטיח לאזרחיהן שרצונם יבוא לידי ביטוי, מדינה שלא יכולה לעשות זאת לא יכולה להחשב מדינה דמוקרטית בשום מקרה, כי כפי שאמרנו אין לדמוקרטיות שלה שום ערך ולצערי הרב מדינת ישראל ברגע כשמסרבת לטפל בבעיותיה, או מודה בכך שהיא חסרת אונים מורידה את המכנסיים בפני כל העולם ומודה בכך שהיא לא מסוגלת לקיים את עצמה בעצמאות ובבטחון. ולגבי הדמוקרטיות של המדינה הזאת, אני מסכים איתך שהיא רחוקה מלהיות דמוקרטית, אבל לזכותה צריך להגיד שרוב מכריע ממדינות העולם גם אינן דמוקרטיות, למרות שנוהגות להתגאות בדמוקרטיה שלהן. נכון שהמדינה הזאת נוהגת להראות לכולם מצד אחד חולשה וחוסר ריבונות מצד אחד, אבל מצד שני בתקופת ההתנתקות היא נהגה להראות גם חוסר סבלנות שלה כלפי המתנגדים האידיאולוגיים, ונכון שבמקום הסברים היגיוניים למעשיה כדי להרגיע גם את המתנגדים היא העדיפה להשתמש במשטרה כמו בכלי לדיכוי ולחיסול חשבונות פוליטיים. לכן לי אישית החל מסתיו של 2004 יש בעיה מסוימת לקרוא למדינה שלנו מדינה דמוקרטית, והחל מסתיו של שנת 2000 יש לי בעיה לקרוא לה מדינה ריבונית.

איזה לוקח אחריות ואיזה נעלים

לפי דבריך מה שהיה צריך להיות היום זה שראש הקנוניה וכל יתר הגנבים היו צריכים ללכת הביתה נו למה זה לא רורה, ראש הממשלה שלך התחייב לאמץ את מסקנות וועדת החקירה שהוא מינה אותה נו ... הוא התחייב כבר עם הגשת הדוח הבניים לא לקבל את ההמלצות שלה ולא להתייחס אליהם .תן הסבר ונמק.

אל תיתמם. האיומים ברצח פוליטי מצד קיצוני ימין

אינם פוסקים. הסכנה לדימוקרטיה הישראלית מצד הימין הקיצוני היא ממשית.

חבר יקר בעניין הזה עדף שתשתוק כי יש בדבריך הסתה כי..

העובדות שאתה מעלה הם סתמיות ולא בדוקות אני רק יכול להבטיח לך קבל עם ועדה שכאשר תידע את האמת,האמת שקל ביותר להראות אתה תצתרך לבקש סליחה מכל הימין. אני רק יכול לציין כאן שאת כל הסיפור אתה לא יודע ובצורה ברורה אני יכול להגיד לך שהאחראי לרצח אינו בכלא כלל והוא עוד בתפקיד בכיר. כדי שתבין את הרמזים שלי תיקח את כל החומר האורגינלי ששודר ישירות ולא עברו שיפוץ,ותתחיל לחשוב מעט על מספר נתונים שכל טירון בצבא יודע אותם.

איזה לוקח אחריות ואיזה נעלים

לפי דבריך מה שהיה צריך להיות היום זה שראש הקנוניה וכל יתר הגנבים היו צריכים ללכת הביתה נו למה זה לא רורה, ראש הממשלה שלך התחייב לאמץ את מסקנות וועדת החקירה שהוא מינה אותה נו ... הוא התחייב כבר עם הגשת הדוח הבניים לא לקבל את ההמלצות שלה ולא להתייחס אליהם .תן הסבר ונמק.

אני כתבתי שמדינת ישראל היא מדינה חזקה?

מה פתאום? תראה מה שקורה בשדרות ותבין, תראה מה שקורה במשולש, גליל ובנחל עירון, שחכמינו נוהגים לקרוא כבר ואדי ערה, ברמז מסוים שאין שם ריבונות יהודית יותר, ותבין. תראה מה קורה במזרח ירושלים ותבין. הכל מתפרק, איך בכלל יכולת לחשוב שאני מחשיב את מדינת ישראל ב 2007 למדינה ריבונית וחזקה? מה, אני עושה רושם של בן אדם מפגר עד כדי כך? מדינה על הפנים, זה לא אומר שסופה קרוב ועוד מעט אסון, ובאופן כללי אני בכל זאת אופטימי, אבל לא משום שאני מעריך כל כך את מדינת ישראל כפי שהיא היום, אלא משום שאני מעריך את עם ישראל, שיש לו עדיין מספיק כוחות נפש. מי שמחזיק כאן את המדינה הם לא אולמרט, וקדימה שלו, וכל הפוליטיקאים מן השמאל ועד ימין, אלא העם, ואולמרט, פרץ והירשזון רק מקבלים את המשכורת ותו לא.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר