מודעות על

מודעות על

 

ילד אינו מבין כיצד הוא מתפתח וגדל, רק מבוגר שמתבונן בו "מלמעלה" מבין מה קורה לו ובאיזה שלבים. ומה איתנו, הבוגרים? האם יש בכוחנו להבין לאן וכיצד אנו מתפתחים? האם יש איזו חוקיות בכל התהליך שאנו עוברים בחיים, או שהכול זה אוסף של מקרים?

 

באופן אינסטינקטיבי כולנו שואפים לכך שיהיה לנו כמה שיותר נוח וטוב, והשאלה העיקרית שעימה אנו מתמודדים היא איך להפחית את הסבל ולמקסם את הנאות החיים. אבל יש אנשים שמעבר לכך רוצים לגלות תשובות לשאלות קיומיות כמו: מהי הסיבה לכך שנולדו עם כאלה תכונות, מה עליהם לעשות איתן, ולשם מה בכלל הם קיימים בעולם הזה.

 

חיות אף פעם לא טועות, הטבע מפעיל אותן בצורה מושלמת. בני אדם טועים בלי סוף. במאה ה-21 הגענו למצב אבסורדי שבו קיומנו המשותף על פני הכדור הזה יכול להתקרב לקיצו בלחיצת כפתור אומללה. גם ברמה הפרטית, אנו חיים כסוג של עבדים מודרניים. כל כך הרבה שעות ביום עובדים, עומדים בפקקים, כל הזמן טרודים ולחוצים. מה הפלא שעוד ועוד אנשים זקוקים לתרופות הרגעה, או נוגדי-דיכאון שונים?

 

בשונה מהחברה האנושית שהכול בה נראה מבולגן, ככל שאנו חוקרים את הטבע אנו מגלים בו חכמה נפלאה. כל יצור וכל חלק בבריאה, הגוף שלנו לדוגמה, בנוי ממערכות חכמות מאוד. שום דבר לא קיים סתם, הכול מתפתח באופן מיטבי על פי תכנית נעלמה. ומה, איתנו כבני אדם לא הצליח הטבע במשימה? אנחנו באג בתוכנת ההפעלה?

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
40 פלוס