שאלה להתייעצות

שאלה להתייעצות

אני ממש בדילמה. הגשתי מועמדות לתפקיד בכיר. עשיתי מבחן פיל"ת מנהלים. אמרו לי היום שהציון שלי היה נמוך ורצו לסנן אותי מהמועמדות הסופית. זה ממש לא מתאים לי ציון כזה נמוך ואני יודעת שהוא היה נמוך כי לא הייתי בריכוז מלא וגם לא הרגשתי הכי טוב. בשבוע הבא יש לנו מכרז סופי. אני מרגישה ממש לא טוב עם התוצאה הזו. אני מתלבטת אם בכלל לגשת למכרז או להסיר את מועמדותי. יותר מזה שמעתי שאין להם כוונה בכלל לבחור מישהו מתוך המשרד אלא להוציא את זה למכרז חיצוני. אז בשביל מה אני צריכה את כל זה? יש לי תחושה אישית מאוד לא נעימה מכל זה.

תשובה

ראשית התעלמי משמועות מכיון שלעיתים הן מופצות ע"י מי שיש לו אינטרסים שתושפעי מכך או סתם רוצה תשומת לב . ושנית וחשוב ביותר -בידקי את עצמך - בידקי את עצמך :- כמה את רצית את התפקיד מלכתחילה - כמה תכעסי על עצמך במידה ותוותרי - כמה תהיה תחושת הכשלון שלך במידה ותותרי ? ושלישית -את יכולה במהלך הראון לומר שאת מרגישה שהציון לא משקף אותך כבדרך כלל . והגישי את הצדדים החזרים שלך ובאופן כזה שיסביר מדוע את מתאימה לתפקיד שהוצע לך. ורביעית -יתכן שתיגשי למכרז ולא תתקבלי - יהיו לך הזדמנויות אחרות . מותר לפעמים גם להדחות . זה נסיון שגם לו יש ערך בדקי עם עצמך איך את מתמודדת עם מצבים כאלה . הפחד מכשלון יכול לשתק והוא נובע מבטחון עצמי נמוך, מדימו עצמי רעוע. ספרי לעצמך במה את טובה ,במה הצלחת, מה היו הדברים שעזרו לך להצלח, מה היו הסיבו שחשבת שאת מתאימה לתפקיד ,מה מחזק את הכיוון הזה ? תה עם דבש ולימון - וקדימה . (כל הזכויות שמורות ) מקווה שעזרתי לך - סמדר

תודה רבה סמדר על התשובה. התשובה שלך מעודדת ומצוינת בעיניי.

לגבי הציונים שאינם משקפים אותי, זה משפט שהתכוונתי לומר בסוף המכרז לפני שאצא מהחדר, לבקש מהם לומר משהו בנימה אישית ואז לומר להם שאני חושבת שהציונים אינם משקפים אותי ושהעשייה וההצלחה עד כה משקפת את המקצועיות שלי והלויאליות למערכת.

בהצלחה ותעדכני איך היה

תשובה

ראשית התעלמי משמועות מכיון שלעיתים הן מופצות ע"י מי שיש לו אינטרסים שתושפעי מכך או סתם רוצה תשומת לב . ושנית וחשוב ביותר -בידקי את עצמך - בידקי את עצמך :- כמה את רצית את התפקיד מלכתחילה - כמה תכעסי על עצמך במידה ותוותרי - כמה תהיה תחושת הכשלון שלך במידה ותותרי ? ושלישית -את יכולה במהלך הראון לומר שאת מרגישה שהציון לא משקף אותך כבדרך כלל . והגישי את הצדדים החזרים שלך ובאופן כזה שיסביר מדוע את מתאימה לתפקיד שהוצע לך. ורביעית -יתכן שתיגשי למכרז ולא תתקבלי - יהיו לך הזדמנויות אחרות . מותר לפעמים גם להדחות . זה נסיון שגם לו יש ערך בדקי עם עצמך איך את מתמודדת עם מצבים כאלה . הפחד מכשלון יכול לשתק והוא נובע מבטחון עצמי נמוך, מדימו עצמי רעוע. ספרי לעצמך במה את טובה ,במה הצלחת, מה היו הדברים שעזרו לך להצלח, מה היו הסיבו שחשבת שאת מתאימה לתפקיד ,מה מחזק את הכיוון הזה ? תה עם דבש ולימון - וקדימה . (כל הזכויות שמורות ) מקווה שעזרתי לך - סמדר

הי sem

בוקר טוב לך. מידי פעם אני "קופצת" לבקר כאן בפורום... כשקראתי את תגובתך הבנתי, למה? תגובתך/תובנתך היא חומר מחשבה לכולנו. יופי לפורום שיש כאן אחת כמוך המשך יום קסום-גשום

שאלה להתייעצות

אני ממש בדילמה. הגשתי מועמדות לתפקיד בכיר. עשיתי מבחן פיל"ת מנהלים. אמרו לי היום שהציון שלי היה נמוך ורצו לסנן אותי מהמועמדות הסופית. זה ממש לא מתאים לי ציון כזה נמוך ואני יודעת שהוא היה נמוך כי לא הייתי בריכוז מלא וגם לא הרגשתי הכי טוב. בשבוע הבא יש לנו מכרז סופי. אני מרגישה ממש לא טוב עם התוצאה הזו. אני מתלבטת אם בכלל לגשת למכרז או להסיר את מועמדותי. יותר מזה שמעתי שאין להם כוונה בכלל לבחור מישהו מתוך המשרד אלא להוציא את זה למכרז חיצוני. אז בשביל מה אני צריכה את כל זה? יש לי תחושה אישית מאוד לא נעימה מכל זה.

פיל"ת וראיון עבודה

שלום כמי שמראיין לא מעט אנשים לתפקידים (כולל תפקידי ניהול), ברצוני להאיר את תשומת ליבך לכמה נקודות. 1. המשקל של פיל"ת בקבלת החלטה לגבי מועמד צריכה להיות נמוכה ( 20% - 30% במקרה של משקל גבוה!!) 2. הרושם החשוב ביותר הוא הרושם שאת משאירה בראיון העבודה. לכן, גשי לראיון העבודה בהחלטה שאת מתאימה לתפקיד. היי בטוחה בעצמך (אבל לא אגרסיבית). 3. אם המראיין מדבר, תני לו לדבר כמה שרק אפשר. מראיינים טועים לעיתים ומדברים במקום לתת למועמד לדבר. הראי עניין במה שיש לו לומר. הוא ייצא עם הרגשה טובה מהראיון וזה משליך מייד על חוות דעתו... 4. אישית, בהנתן שני מועמדים (ובפרט לתפקידי ניהול!) אני הייתי מעדיף (והעדפתי לשמחתי) מנהלת על מנהל. מאחר שתפקיד ניהול הוא בראש ובראשונה טיפול באנשים. נשים על פי רוב רגישות יותר לאנשים אחרים (אינטיליגנציה רגשית גבוהה יותר) ולכן משרות אווירה טובה יותר בצוות העובדים. 5. במקומות תעסוקה בהם ישנם יותר גברים מנשים יש יתרון ברור באווירת העבודה כאשר נוספות נשים לצוות. בקיצור, כמועמדת אשה לתפקיד ניהול יש לך יתרונות. עשי בהם שימוש. תרגלי ראיון עבודה עם חבר / חברה. אספי מידע ככל האפשר על מקום העבודה ונסי לצפות מה מעניין את החברה ומה הם מחפשים במנהל. בהצלחה ד"ר א.פ.

הי sem

בוקר טוב לך. מידי פעם אני "קופצת" לבקר כאן בפורום... כשקראתי את תגובתך הבנתי, למה? תגובתך/תובנתך היא חומר מחשבה לכולנו. יופי לפורום שיש כאן אחת כמוך המשך יום קסום-גשום

הי חן-חן

תודה , תודה מזמן לא ראיתיך כאן - כל טוב ולהשתמע , סמדר
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: forumbot
עבור לפורום:
40 פלוס
בחר
בחר