דמעות על חירות הגננת האטיופית בושה לכולנו

אני ממש כואבת ובוכה איך אפשר לעשות כזה דבר לאישה בת 27 גננת מוסמכת שלא מתקבלת ועוד לגן דתי בגלל שהיא אטיופית, אני בשוק יש עוד הבדל ביננו? איזה כאב אי אפשר היה לעצור את הדמעות. אני מתביישת בתור אישה דתיה. רוצה רק לחבק אותה ולבקש סליחה בשם כל המדינה.

- זה לא חדש. עוד מזמן חזונו של בן גוריון.

ממש בושה. כולם יהודים, מכל תפוצות העולם. זה מראה רק על תופעת גזענות לשמה. צריך לפטר את המנהלת לאלתר. מסכנה. אנשים רוצים בסה"כ רק לעבוד. עלבון שתישא אותו עוד הרבה זמן. עלבון שמשול לאונס. בושה וכלימה.

האם היה ניצול לרעה של חוק השבות?

ערוץ 2 גזען המציא את פרידמנים מחדש , ככה רבים במדינה הם גזענים במיוחד כלפי האתיופים

האם היה ניצול לרעה של חוק השבות?

- תשובה בגוף השאלה.

כמה מבני הפלשמורה לא קבלו הכשר כדת ודין בתור יהודים? העיקר הביאו במבצעים, והחזירו אותם כמו מוצרי מעדנות , לקויי ליסטריה לארצם. ככה לא עשו בשנות החמישים. הם היו יותר עדינים כלפי העולים.... ב- d.d.t לך תוכיח שהממזר הוא שלך. - שימי.

לא הבנתי. אתה מזיין את השכל.השאלה במקומה עומדת.למה הם לא היגרו לאיטליה?

- זה לא חדש. עוד מזמן חזונו של בן גוריון.

ממש בושה. כולם יהודים, מכל תפוצות העולם. זה מראה רק על תופעת גזענות לשמה. צריך לפטר את המנהלת לאלתר. מסכנה. אנשים רוצים בסה"כ רק לעבוד. עלבון שתישא אותו עוד הרבה זמן. עלבון שמשול לאונס. בושה וכלימה.

גזענות לשמה . וקיבצתי אתכם מכל קצוות תבל , ישראל היא קיבוץ הגלויות

במד"א את הדם שהם תרמו כאזרחים תמימים שפכו לביוב .

אני ממש כואבת ובוכה איך אפשר לעשות כזה דבר לאישה בת 27 גננת מוסמכת שלא מתקבלת ועוד לגן דתי בגלל שהיא אטיופית, אני בשוק יש עוד הבדל ביננו? איזה כאב אי אפשר היה לעצור את הדמעות. אני מתביישת בתור אישה דתיה. רוצה רק לחבק אותה ולבקש סליחה בשם כל המדינה.

הי תות

לא שמעתי על זה ,זה היה בחדשות ? אף אחד לא קבל על כך ? האם אין גוף שמגן על זכויותיה ? זה באמת מזעזע - חוסר האונים הזה של האזרח הקטן למרות כל החוקים והנהלים . מקווה שיהיה סוף טוב לסיפור .

היי סאם היקרה כנסי לאתר קשת בחדשות מקו

יש כתבות שלמות על זה, בוודאי שמחו על זה השר אלי ישי דיבר בחדשות ואמר שיטפלו במנהלת המעון בחומרה, מה שכואב בסיפור שאני כל כך אוהבת את האתיופים, למדתי איתם בתיכון כאלה צנועים וישרים, בעיניים התמימות והטוהר שאין לתאר במילים, וחירות בכתה ואני איתה את לא מבינה הרגשתי נורא, כתבתי לה תגובה באתר מקו, מאמינה שהדברים יסתדרו, את יודעת בני ישראל ערבים זה לזה, כאב לי הרגשתי כאילו עשו את זה לי.

כן , ההשפלה הזו של אדם שנולד עם נתונים שמשהו אחר מחליט לפסול

זה דבר נורא. לא סתם חקקו חוקים בעניין הזה של אפליה . אדם קם בבוקר יודע שיש לו כישורים, שהוא אדם טוב, תורם לחברה ,בעל ערכים ומוסר ופיתאום בלי שום הכנה מראש אומרים לו -אין לך עיניים כחולות! או אתה אישה! או אתה פרידמן! או אתה שמן ! וכן הלאה וכן הלאה . דברים שלא תלויים בו ואינו יכול לשנות וגם לא רוצה או צריך לשנות !!! אני שוב מקווה שזה יפתר ושילמד השיעור הזה כבר !!! רק חינוך וחינוך ודוגמא אישית . סמדר .

תות, שלום לך,

צפיתי וקראתי את שכתבת,באמת מצער,פשוט נצבט הלב,בין תלמידי יש רבים מבני העדה האתיופית,ואני מעריצה תכונות שמאפינות את הקהילה הזו,ולתלמידים הישראלים יש הרבה מה ללמוד מהם,אציין כמה:כיבוד הורים,הם פונים אלי:"המורה" אין להם עזות מצח וחוצ פה ישראלית,כשמדברים עם מבוגר- הם משפילים מבט,ועוד,,יותר ממצער ש הפלייה זו מתרחשת דווקא במגזר דתי,

גיזענות נטו או בגלל שהגברת בצבע הלא נכון?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
40 פלוס
בחר
בחר