-חומר למחשבה: 'אהבת ה...יסורים' !?...

-אין אדם שאינו 'נעטף' בסאת יסורים... -לעיתים נדמה, ועוד רגע והנשימה, היתה כלא היתה... -עלטה כבדה חונקת, משתרגת על צוואר... -יאוש תהומי... -על סף החידלון... -מחשבה חולפת: די. הכל נגמר... אין לאן... אין למה...אפסה תקוה... בשבילי,השמש כבר לא תזרח מחר... איה האור בקצה המנהרה...וכו', וכו'... -אין ספור מחשבות הרסניות,המעוותות את תפיסת המציאות... -האם חשבתם פעם, על השאלה הבאה: האם במבט לאחור,אני יכול/ה לראות כמה גדלתי והתפתחתי בעקבות קשיים שהיו? (האם הייתם מוותרים/מוחקים על/את הקשיים?...). מה דעתכם חברים? אשמח לשיתוף פורה ומועיל. שלכם כאן, צליל...

אכן צליל מה שלא הורג מחשל

נכון שקשיים בחיים מחשלים אותך, ומלמדים אותך איך להיתמודד. ולא הייתי מוותרת, כי היום אחרי כל מה שעברתי בי"ס של החיים כמו שאומרים, אני בהחלט אדם אחר ואף אחד לא יוכל לפגוע בי שוב, התמימות נעלמת ואת ניזהרת יותר, גם אם דלת אחת ניסגרת, תמיד ניפתחת אחרת זיכרי זאת אוהבת תות.

אל יאוש אמר ר' נחמן

צליל יקרה אכן, היאוש והאכזבה חד הם. אך אין לתת ליאוש להתגבר על האהבה. כפי שנאמר: " מים רבים לא יוכלו לכבות האהבה, ונהרות לא ישתפוה.. כי עזה כמוות אהבה, ורשפיה אש שלהבת-יה.

נכון שקשיים בחיים מחשלים אותך, ומלמדים אותך איך להיתמודד. ולא הייתי מוותרת, כי היום אחרי כל מה שעברתי בי"ס של החיים כמו שאומרים, אני בהחלט אדם אחר ואף אחד לא יוכל לפגוע בי שוב, התמימות נעלמת ואת ניזהרת יותר, גם אם דלת אחת ניסגרת, תמיד ניפתחת אחרת זיכרי זאת אוהבת תות.

-תות, נשמה שלי!

-'מה שלא הורג, מחשל'... אם נתבונן, נראה, שאנו מתייחסים למשפט המפורסם, כאל- מובן מאליו... ולא היא! -מה שמובן אצל האחד,אינו מובן אצל האחר... והראיה,מוסדות לחולי נפש... -חשבת על כך?... שלך,אוהבת. צליל...

אל יאוש אמר ר' נחמן

צליל יקרה אכן, היאוש והאכזבה חד הם. אך אין לתת ליאוש להתגבר על האהבה. כפי שנאמר: " מים רבים לא יוכלו לכבות האהבה, ונהרות לא ישתפוה.. כי עזה כמוות אהבה, ורשפיה אש שלהבת-יה.

תודה לך, גבריאל!

-אכן, האהבה מנצחת!!! מה רב כוחה... היסורים, מתגמדים למולה...והראיה לציטוט הנפלא, שהבאת: ר' זושא מאניפולי, הידוע בגודל עוניו ויסוריו. למרבית הפלא, ולמעלה מתפיסת אנוש, לא חש ביסוריו כלל...הכל קיבל באהבה עצומה, לבורא! -אך מה ביחס לבני אדם? -אנו כבני אנוש קרוצי חומר, שאין לנו השגה, בקצה גדלותו של ר' זושא... -תודה על מה שהינך... צליל...

-תות, נשמה שלי!

-'מה שלא הורג, מחשל'... אם נתבונן, נראה, שאנו מתייחסים למשפט המפורסם, כאל- מובן מאליו... ולא היא! -מה שמובן אצל האחד,אינו מובן אצל האחר... והראיה,מוסדות לחולי נפש... -חשבת על כך?... שלך,אוהבת. צליל...

צליל ותות היקרות

אכן מה שלא הורג מחשל... הנפגע ברותחין נזהר בפושרין.... ובכל זאת למרות הנסיון שצברנו,מפתיעים אותנו ואנו נפגעים מפעם לפעם, אבל תמיד צריך להביט על כל התמונה ללמוד ולהחכים, כי כל יום אנו לומדים משהו חדש ואסור לשכוח להביט על חצי הכוס המלאה ולראות שזה כל כך הרבה, כי יש לנו המון טוב והתברכנו בכל כך הרבה.... אהבה והיא אכן מנצחת. שולחת אור, חיבוקים והמון אהבה, חן.

-חן יקירתי!

-אמת דברייך! התוכלי להתמקד בשאלתי העיקרית? דבר מה טמון בה... שלך, באהבת הנשמה. צליל...

הוי צליל יקירתי,

עושה לי את החיים קשים - אחשוב קצת ואענה. נשיקות וחיבוקים לעת עתה - חן.

חן יקירתי!

אם כך, אכין לך הפתעה... (: ... תמתיני מעט... נשיקות וחיבוקים עזים. שלך, צליל...

-חומר למחשבה: 'אהבת ה...יסורים' !?...

-אין אדם שאינו 'נעטף' בסאת יסורים... -לעיתים נדמה, ועוד רגע והנשימה, היתה כלא היתה... -עלטה כבדה חונקת, משתרגת על צוואר... -יאוש תהומי... -על סף החידלון... -מחשבה חולפת: די. הכל נגמר... אין לאן... אין למה...אפסה תקוה... בשבילי,השמש כבר לא תזרח מחר... איה האור בקצה המנהרה...וכו', וכו'... -אין ספור מחשבות הרסניות,המעוותות את תפיסת המציאות... -האם חשבתם פעם, על השאלה הבאה: האם במבט לאחור,אני יכול/ה לראות כמה גדלתי והתפתחתי בעקבות קשיים שהיו? (האם הייתם מוותרים/מוחקים על/את הקשיים?...). מה דעתכם חברים? אשמח לשיתוף פורה ומועיל. שלכם כאן, צליל...

לצליל היקרה.

א'. מעולם אדם לא יכול למחוק את העבר כמו שאינו יודע מה צופן לו העתיד . לוותר על העבר או על הקשיים זה באמת תלוי בנו , אנו יוצרים את הקשיים בעצמנו בשרשרת של טעויות , כמו שכסף מביא כסף הצלחה מביאה הצלחה , כך גם כישלון מביא כישלון . ב. לא כל רדם יכול להביט לאחור ולראות כמה צמח וגדל למרות הקשיים , כל אדם צפוי מטבע העולם לגדול ולהתפתח אך ,תלוי איך וכמה . ג. בעיקרון אדם שמטפס למעל במעלה הדרגות , תמיד יביט לאחור , יראה את עצמו בדרגתו אליה הגיע ויביט מעלה במדרגות יראה לאן אחרים הגיעו . ד. כל אדם חיי באזה מקום על מדרגה בחיים . ה' לא בהחרך שקשיים בחיי היום יום יגרמו לבנאדם לא להתקדם בחיים בלימודים בעסקים , אך עם זאת הוא לעולם לא ידע להגיד שהקשיים אינם נחלת חלקו .

תודה חנן!

אהבתי את תשובתך המפורטת. התדע לאן הדברים אמורים להוביל?... והאם ישנה מסוגלות להגיע לכך?... צליל...

חן יקירתי!

אם כך, אכין לך הפתעה... (: ... תמתיני מעט... נשיקות וחיבוקים עזים. שלך, צליל...

ואכן הפתעת אותי צליל היקרה ולבקשתך...

בתשובתי הראשונה אכן התעלמתי משאלתך, הבעתי את האני מאמין שלי היום. להביט בחצי הכוס המלאה ולראות כמה מלאה היא. לחייך אל העולם והעולם מחייך בחזרה. אלוהים הביא אותנו לעולם, לחוות חוויות כאילו ואחרות כמעט עד הקצה.....ולא עד הקצה, על מנת ללמד אותנו שיעור נוסף בחיים. הנשמה שלנו נמצאת בגופנו כאן על זמן שאול, לתקן תיקונים מגילגולי עבר וסביר כי עוד נשוב וגם ניפגש לתיקון אחד או שניים נוספים. חוויות ומשברי עבר לא ניתן למחוק וגם לא נכון, הם אלו שהביאו אותנו עד הלום. חישלו ועיצבו את האישיות שלנו, פיתחו את הרגישות שבנו ובנו אותנו כפי שאנו היום. נשאר לנו רק לצפות ולקוות שאת המשברים עברנו ואת החלק הקשה בתיקון תיקנו וכל שנותר לנו בתיקון זה הוא לחוות חוויות מהנות ומענגות. שלך חן.

תודה חנן!

אהבתי את תשובתך המפורטת. התדע לאן הדברים אמורים להוביל?... והאם ישנה מסוגלות להגיע לכך?... צליל...

אנחנו תוצר של הבריאה , ההצלחות שלנו והכשלונות הינם תוצר עצמי שלנו , לא כל התפוחים על העץ באותו טעם

תות היקרה גם בבתי הספר יש כיתות לימוד וההשכלה שונה מבית ספר אחד לאחר

ואכן הפתעת אותי צליל היקרה ולבקשתך...

בתשובתי הראשונה אכן התעלמתי משאלתך, הבעתי את האני מאמין שלי היום. להביט בחצי הכוס המלאה ולראות כמה מלאה היא. לחייך אל העולם והעולם מחייך בחזרה. אלוהים הביא אותנו לעולם, לחוות חוויות כאילו ואחרות כמעט עד הקצה.....ולא עד הקצה, על מנת ללמד אותנו שיעור נוסף בחיים. הנשמה שלנו נמצאת בגופנו כאן על זמן שאול, לתקן תיקונים מגילגולי עבר וסביר כי עוד נשוב וגם ניפגש לתיקון אחד או שניים נוספים. חוויות ומשברי עבר לא ניתן למחוק וגם לא נכון, הם אלו שהביאו אותנו עד הלום. חישלו ועיצבו את האישיות שלנו, פיתחו את הרגישות שבנו ובנו אותנו כפי שאנו היום. נשאר לנו רק לצפות ולקוות שאת המשברים עברנו ואת החלק הקשה בתיקון תיקנו וכל שנותר לנו בתיקון זה הוא לחוות חוויות מהנות ומענגות. שלך חן.

-חן יפתי!

-נשמה יפה, יש בך! ה'אני מאמין' שלך, הוא של ר' נחמן. המורה הרוחני שלי! דברייך תואמים את דבריו. מקסימה שלי! את יהלום אמיתי! התרגשתי לראות את היופי הפנימי שבך,דרך כתיבת דברייך.(-נחונתי, בראיה מרחבית...תלת מימדית...). מחבקת אותך,בהתרגשות הנפש. שלך. צליל...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
40 פלוס
בחר
בחר