להתאבד?

להתאבד?

שלום רב,
שמי שירן, אני בת 26, מאורסת, ברוך השם. עד לפני שנה, הייתי בחורה נורמטיבית לחלוטין, עובדת, לומדת, כאשר פוטרתי מהעבודה עקב צמצום בכוח אדם, אבא שלי חלה ( הוא נפטר לפני 5 חודשים), היו לי התחייבויות והלוואות שלקחתי לעזור למשפחה ואז פניתי לאדם שמלווה בריבית, שאינו ירא שמים, לאחר שחזר לי צ׳ק אחד, התברר לי מול מי אני עומדת, הוא החל לאיים עליי ולהטיל עליי קנסות גבוהים ביותר, מרוב שנלחצתי ופחדתי שיעשה לי משהו, פניתי למישהו אחר שפירסם בעיתון ״ הלוואה במזומן ומיד״ ולקחתי עוד הלוואה. אני לא יכולה להסביר מה קרה מרגע זה, אך לקחתי מספר הלוואות רק בשביל להחזיר את התשלומים הגבוהים. לפני כחודשיים כבר הגעתי למצב שאין לי למי לפנות, החשבון שלי הוגבל, הבנתי שאני בבעיה, אחד הנושים איים עליי שאהיה איתו אינטימית כדי לקזז את הצ׳ק של החודש וכך זה היה, לבסוף מצאתי את עצמי עושה דברים נוראיים כדי להשיג כסף עבור החובות, תוך כדי שאני משכנעת את עצמי שזו לא באמת אני. לפני חודשיים מצאתי עבודה טובה, עם תנאים, את המשכורת אני לא מקבלת כי היא נכנסת לבנק ויש שם מינוס גדול וחובות, אני לא יכולה לפתוח חשבון במקום אחר כי אני מוגבלת, אפילו בדואר ניסיתי. האנשים שאני חייבת להם כסף, לא מרפים ממני, אני במצב מאוד לא טוב נפשית, כבר הגיעו לבית שלי וסיפרו לאמא שלי שאני חייבת כסף ושיפגעו בי והדבר גרם לה למצוקה נפשית קשה.
עוד חצי שנה אני אמורה להתחתן, יש אולם והכול אבל לא אוכל להתחתן על האיומים האלה והחובות האלה, אמא שלי אומרת שלא תהיה חתונה אם לא אצא מהחובות ושהיא לא תבוא והיא לא מוכנה שיהיה לה בושות, לאחרונה אני מרגישה שאני כבר לא יכולה להתמודד עם הטלפונים והאיומים ושאולי עדיף לי למות וזהו, אם לא תהיה חתונה אני לא יודעת איך אעמוד בזה, אני מפחדת ששוב אדרדר לעשות את מה שעשיתי בשביל כסף.
היום יש לי עבודה טובה, למרות שבטח עוד מעט הבנק יעקל לי את המשכורת, אני מרגישה שרק אם מישהו היה עוזר לי לצאת מהחובות, להשתקם, אז אני אצליח, אני בסך הכול רוצה לעבוד בחריצות, רוצה להתחתן עם הארוס שלי, ולהקים בית בישראל. אני לא רוצה להמשיך לחיות ככה ובטח שלא החתונה תבוטל, אני לא אעמוד בכך.
אני באמת בחורה טובה שהסתבכה ואני צריכה שמישהו יעזור לי ומהר, הזמן שלי נגמר, אני לא רוצה לחזור למעשים הנוראיים האלה, אלא לצאת מהתסבוכת ולהמשיך קדימה, להמשיך להתחזק וחלילה לא להתאבד, אני רוצה לחיות, להיות אישה טובה ואימא טובה, למה לא מגיע לי? בגלל שעשיתי טעוית בחיים? אז זהו? פה זה נגמר?? האם באמת כבר כדאי למות?

שירן יקרה, 

את מתארת מצב לא פשוט. עוברת מהדברים שלך תחושה חנוקה וחרדה מאד מהעתיד הקרוב. נשמע שאת מאד רוצה להשתקם ולהתמודד אבל לפעמים זה יכול להיות כל כך מעיק ומפחיד שאת אפילו מעלה בדעתך את האפשרות של להפסיק הכל. של להתאבד.

מגיעים לך חיים טובים והזדמנות להיות אשה ואמא, וכל מה שתרצי, אבל אולי יהיה קשה להגיע לדברים האלה לגמרי לבד. רציתי להזמין אותך להכנס לצ'ט האישי של סה"ר סיוע והקשבה ברשת. בכל לילה בין תשע לחצות תוכלי להכנס ולדבר באופן פרטי ואנונימי עם אחד המתנדבים שלנו. נשמח להכיר אותך יותר, להבין את המצב בו את נתונה ולחשוב יחד על איך אפשר להתמודד ולחזור ולמצוא טעם לחיים, גם אחרי שנעשו טעויות. לא נשפוט אותך, רק ננסה ללוות ולעמוד לצידך בכל מה שאת עוברת בדרך להחזיר את החיים שלך למסלול. עוד לא כדאי למות, את לא לבד. 

את מוזמנת מאד, ובינתיים- שמרי על עצמך טוב טוב.

איתך, מתנדבת סה"ר

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
20 פלוס
בחר
בחר