מה דעתכם?

מה דעתכם?

שלום, אני והחבר שלי כבר חמישה וחצי חודשים יחד והכל טוב ויפה בנינו. אתמול קרה מקרה שקצת עצבן אותי ואשמח לשמוע את דעתכם בנושא. חבר שלי עובד כדיג'יי בנוסף סטודנט, בכל אופן אתמול בערב עבד באחד הדאנסברים בת"א. לפני שנסע לעבוד הוא דיבר עם חבר במסנג'ר כאשר אני הייתי נוכחת לשיחה שלהם. החבר שאל אותו לאן הוא יכול לצאת עם מישהי חדשה, החבר שלי הציע תבואו למקום שאני עובד בת"א זה מקום נחמד. החבר שלו ענה שזו בעיה כי היא (הבחורה שהתחיל לצאת איתה) לא רוצה שהחבר שלי ידע שהיא יוצאת עם אותו הבחור ( החבר של החבר שלי) ואני שאלתי את בן זוגי למה היא לא רוצה מאיזו סיבה? אז הבן זוג שלי ענה אני לא יודע , אז אמרתי לו לא מעניין אותך לדעת מי זו שלא רוצה שתדע, אז הוא צחק ואמר זה יכול להיות הרבה בנות שדלקות עליי (כמובן שאמר זאת בנימה של צחוק), ואז בן זוגי הכניס אותי לשיחה במסנג'ר ורשם שאני שואלת עם זו חברה רשמית? בפועל באמת רציתי לדעת, אבל התחושה שלי הייתה שבן זוגי רצה לתת רמז לחברו שאני נמצאת כאן לידו ( הוא גם רשם זאת מפורשות), כאילו רמז לחבר שלו שיזהר בדבריו על הנושא כי אני כאן. בכל אופן אין לי מושג מי זו הבחורה ולמה לא רוצה שבן זוגי ידע שהיא יוצאת עם החבר שלו, ונראה כאילו התחמק מלהגיד לי מי זאת, הוא טען שלא יודע מי זו למרות שזה נראה לי לא הגיוני אם לא יודע מי זאת היה כבר מזמן שואל את החבר מי זאת שלא רוצה שהוא ידע את מה שידע, הרי זה אמור לסקרן אותו למה היא לא רוצה שהוא ידע שהיא יוצאת עם החבר שלו. בכל אופן מה דעתכם, איזו סיבה יכולה להיות לבחורה להסתיר ממשהו שהיא יוצאת עם החבר שלו? כבר עלו לי המון מחשבות מטרידות לגבי אותה בחורה? מה דעתכם?חשוב לי לציין שאני בספק אם החבר שלי יודע מי הבחורה, שכן שהוא הציע שיבוא למקום שהוא עובד , חבר שלו אמר "שזו בעיה", והחבר שלי היה מופתע ושאל אותו איזו בעיה יש? הוא בכלל לא הבין על מה החבר שלו מדבר. אם החבר שלי היה מכיר את אותה בחורה אני בספק אם היה מציע שיבוא למקום בו הוא עובד, ועוד יותר ספק אם היה שואל מה הבעיה שיבוא למקום שכן היה מבין מה הבעיה לבד אם היה מכיר את אותה בחורה, ז"א החבר שלי בכלל לא הבין מה הבעיה עלייה דיבר החבר שלו, רק אחרי שהסביר לו שהיא לא רוצה שהחבר שלי ידע שהיא יוצאת עם החבר שלו אז הוא כתב הבנתי, למרות שזה זה היה דיי תמוהה למה לא המשיך להתעניין למה היא לא רוצה.

די עם הסרטים. תדברי עם חבר שלך.

ישר ולעניין- אם הוא חבר שלך, דברי איתו. כל מה שלא מובן לך מהשיחה שלו עם חבר שלו תשאלי אותו. אם ימשיכו להיות בעיות ואי-הבנות, תבררו עם חבר שלו מה הקטע. זכותך לדעת ולא כדאי שסתם תפתחי סרטים בראש, לא בשבילך ולא בשבילו (כי אולי את מקנאה סתם וקנאה זה דבר הרסני). תקשורת זה 1 הדברים הכי חשובים בקשר. בהצלחה.

ישלך בעיה חמורה

את לא סומכת עליו ולכן זה מביא לך חששות

לא נכון

אני כן סומכת עליו, אני יודעת שהוא נאמן לי . החבר שלי מטרוף עליי, יש לנו חיבור מאוד מיוחד, יחד כמעט כל יום בשבוע. אני לא יודעת למה העניין הזה הציק לי כל כך, זה פעם ראשונה שזה קורה, הוא אף פעןם לא מסתיר ממני דברים, אני בספק גם אם עכשיו בכלל מסתיר משהו. מה דעתך? האם אני צריכה לדבר איתו על הנושא או להמשיך הלאה?

די עם הסרטים. תדברי עם חבר שלך.

ישר ולעניין- אם הוא חבר שלך, דברי איתו. כל מה שלא מובן לך מהשיחה שלו עם חבר שלו תשאלי אותו. אם ימשיכו להיות בעיות ואי-הבנות, תבררו עם חבר שלו מה הקטע. זכותך לדעת ולא כדאי שסתם תפתחי סרטים בראש, לא בשבילך ולא בשבילו (כי אולי את מקנאה סתם וקנאה זה דבר הרסני). תקשורת זה 1 הדברים הכי חשובים בקשר. בהצלחה.

הבעיה היא

שרבים אמרו לי לדבר איתו על הנושא, אבל יש בעיה עם המשפט זכותך לדעת!!! יש דברים שהאדם שומר לעצמו, ואפילו לקרובים אליו לא מספר, אם מדובר במשהו לא נעים שקרה לו בעבר, אין לי זכות לחטט לו בנושא זה לא פייר!! גם לי יש דברים שאני שומרת לעצמי ולא יהיה לי נעים לדבר איתו עליהם, בגלל זה אני בדילמה, היו שאמרו לי שאני קנאית ושאני צריכה לרדת מהנושא שאני לא אתחרט אחר כך שפתחתי בשיחה, שזה חטטנות וסתם ניפוח של הנושא, ושאני לא יכולה לרדת לחיים שלו, סה"כ לכל אדם יש זכול לשמור לעצמו דברים מסויימים.

את צריכה להבדיל בין דברים בהווה ובין העבר.

כל עוד זה משהו שנוגע לך- את צריכה לדבר איתו. את צריכה להסיר מעצמך כל ספק שיש מישהי אחרת. האמת שמוזר קצת כי נשמע שאין ביניכם אמון וזה 1 הדברים הכי חשובים בקשר. כשיש אמון בין בני-זוג זה אומר שאין סיבה לקנא או לשאול על אחרות כי אתה בוטח במי שאיתך. כנראה שכאן מקרה שונה... תמצאו זמן לשבת לשיחה רגועה ופשוט תגידי לו שאת רוצה לבטוח בו ולהאמין לו אבל את צריכה שהוא ישתף איתך פעולה וירגיש אותו דבר כמוך. תגידי לו שחשוב לך הקשר ביניכם (בהנחה שהוא אכן חשוב) ואת רוצה לחזק אותו ושאף-אחד לא יפריד ביניכם. אם באמת אכפת לו ממך הוא יבין ויגיד אותו דבר. אני מבטיחה לך שבמקרה כזה הוא ישתף אותך במה שחשוב. מקווה שהעניין הזה ייפתר אבל שבכלל תעבדו על האמון ביניכם ותחזקו את הקשר שלכם. בהצלחה.

לא נכון

אני כן סומכת עליו, אני יודעת שהוא נאמן לי . החבר שלי מטרוף עליי, יש לנו חיבור מאוד מיוחד, יחד כמעט כל יום בשבוע. אני לא יודעת למה העניין הזה הציק לי כל כך, זה פעם ראשונה שזה קורה, הוא אף פעןם לא מסתיר ממני דברים, אני בספק גם אם עכשיו בכלל מסתיר משהו. מה דעתך? האם אני צריכה לדבר איתו על הנושא או להמשיך הלאה?

תקשורת ואמון, אלה המרכיבים שמחזקים קשר.

כן, יותר מאהבה אפילו... את לא צריכה לחשוב 10 פעמים לפני שאת פונה אליו שתדברו. קשר טוב, תקין ובריא צריך להתקיים על דיבורים, שיתוף והבנה. אם זה לא קיים בקשר שלכם- יש פה בעיה. השאלה אם אתם רוצים לפתור אותה ולהילחם על הזוגיות שלכם או שעדיף לכם לוותר כי זה לא שווה את זה. החלטה שלכם.

כל עוד זה משהו שנוגע לך- את צריכה לדבר איתו. את צריכה להסיר מעצמך כל ספק שיש מישהי אחרת. האמת שמוזר קצת כי נשמע שאין ביניכם אמון וזה 1 הדברים הכי חשובים בקשר. כשיש אמון בין בני-זוג זה אומר שאין סיבה לקנא או לשאול על אחרות כי אתה בוטח במי שאיתך. כנראה שכאן מקרה שונה... תמצאו זמן לשבת לשיחה רגועה ופשוט תגידי לו שאת רוצה לבטוח בו ולהאמין לו אבל את צריכה שהוא ישתף איתך פעולה וירגיש אותו דבר כמוך. תגידי לו שחשוב לך הקשר ביניכם (בהנחה שהוא אכן חשוב) ואת רוצה לחזק אותו ושאף-אחד לא יפריד ביניכם. אם באמת אכפת לו ממך הוא יבין ויגיד אותו דבר. אני מבטיחה לך שבמקרה כזה הוא ישתף אותך במה שחשוב. מקווה שהעניין הזה ייפתר אבל שבכלל תעבדו על האמון ביניכם ותחזקו את הקשר שלכם. בהצלחה.

מי אמר בכלל שיש מישהי אחרת??

למה את מסיקה מזה שיש מישהי אחרת, דווקא בזה אני ללא ספק יודעת שאין!!!! ומה הקשר בי המקרה שהיה לבין זה שהוא בוגד בי?

תקשורת ואמון, אלה המרכיבים שמחזקים קשר.

כן, יותר מאהבה אפילו... את לא צריכה לחשוב 10 פעמים לפני שאת פונה אליו שתדברו. קשר טוב, תקין ובריא צריך להתקיים על דיבורים, שיתוף והבנה. אם זה לא קיים בקשר שלכם- יש פה בעיה. השאלה אם אתם רוצים לפתור אותה ולהילחם על הזוגיות שלכם או שעדיף לכם לוותר כי זה לא שווה את זה. החלטה שלכם.

דווקא יש לנו אחלה תקשורת

אין לי בעיה לדבר איתו על נושאים שמפריעים לי בקשר , והוא תמיד מבין ומנסה לשנות ותמיד הרגשתי בשינוי, גם אני לא תמיד בסדר והוא תמיד יודע לפנות ולדבר איתי, אז ככה שזה דיי בסדר, אבל במקרה הזה לא הרגשתי לנכון לדבר איתו, דיי מתלבטת אם לעשות מהסיפור הקטן זה סיפור גדול, כשמדבור במשהו רציני אני תמיד נכונה לדבר עליו, אבל הסיפור הזה לא כל כך רציני, כמו שאמרתי אני בספק אם בכלל הוא ידע על איזו בחורה מדובר שכן שהחבר שלו אמר שזו בעיה שיבואו למקום בו הוא עובד, החבר שלי היה מותפע ושאל:"מה הבעיה?" אז אם הוא יודע מי הבחורה לא היה שואל מה הבעיה שכן היה מבין לבד. הוא גם אמר לי שאין לו מושג מי זאת, אז זו לא ממש התחמקות אולי פשוט באמת לא ידע מיזו, רק היה לי קצת מוזר שאחרי שהחבר שלו אמר לו את הסיבה לבעיה, החבר שלי רשם:"הבנתי", אני תהיתי לעצמי איך לא עניין אותו לדעת למה הבחורה לא רוצה את מה שהיא לא רוצה, אבל אולי זה בכלל לא עניין אותו, אוסתם לא רצה לפתוח את השיחה לידי, אולי החבר שלו לא ירצה שאני אשמע את הדברים האישיים שלו, ואולי זה הביך את החבר שלי לדבר על עניין שהוא בעצמו עוד לא יודע בבירור במה ובאיזו בחורה מדובר, כמו שאמרתי לא נראה לי שידע מי זו.

מי אמר שאין אמון?

אני סומכת עליו וגם הוא עליי. אין קשר בין שני הדברים. יש בינינו אחלה תקשורת תמיד מדברים על דברים שמציקים. אני יודעת שהוא לא בוגד בי הוא מטורף עליי, כל השבוע אנחנו יחד, זה לא שבגלל המקרה שהיה אני לא סומכת עליו, סתם פשוט עצבן אותי "המסתוריות" הזו בסיפור. אבל שוב אני חוזרת ואומרת הוא טען שלא יודע מי הבחורה זה לא שהתחמק ממש, גם דיי נראה שלא ידע מי זו, אם היה יודע מי זו אני בספק אם מלכתחילה היה מציע לחבר שלו שיבואו לבקר במקום העבודה שלו, ויתרה מזה אם היה יודע במי מדובר לא היה שואל את החבר שלו מה הבעיה, לאחר שהחבר שלו אמר שזו תיהיה בעיה שיבואו שכן אם ידע מי ו היה מבין בוודאי מה הבעיה בזה שיבואו.

דווקא יש לנו אחלה תקשורת

אין לי בעיה לדבר איתו על נושאים שמפריעים לי בקשר , והוא תמיד מבין ומנסה לשנות ותמיד הרגשתי בשינוי, גם אני לא תמיד בסדר והוא תמיד יודע לפנות ולדבר איתי, אז ככה שזה דיי בסדר, אבל במקרה הזה לא הרגשתי לנכון לדבר איתו, דיי מתלבטת אם לעשות מהסיפור הקטן זה סיפור גדול, כשמדבור במשהו רציני אני תמיד נכונה לדבר עליו, אבל הסיפור הזה לא כל כך רציני, כמו שאמרתי אני בספק אם בכלל הוא ידע על איזו בחורה מדובר שכן שהחבר שלו אמר שזו בעיה שיבואו למקום בו הוא עובד, החבר שלי היה מותפע ושאל:"מה הבעיה?" אז אם הוא יודע מי הבחורה לא היה שואל מה הבעיה שכן היה מבין לבד. הוא גם אמר לי שאין לו מושג מי זאת, אז זו לא ממש התחמקות אולי פשוט באמת לא ידע מיזו, רק היה לי קצת מוזר שאחרי שהחבר שלו אמר לו את הסיבה לבעיה, החבר שלי רשם:"הבנתי", אני תהיתי לעצמי איך לא עניין אותו לדעת למה הבחורה לא רוצה את מה שהיא לא רוצה, אבל אולי זה בכלל לא עניין אותו, אוסתם לא רצה לפתוח את השיחה לידי, אולי החבר שלו לא ירצה שאני אשמע את הדברים האישיים שלו, ואולי זה הביך את החבר שלי לדבר על עניין שהוא בעצמו עוד לא יודע בבירור במה ובאיזו בחורה מדובר, כמו שאמרתי לא נראה לי שידע מי זו.

תקשורת זה שם המשחק...

אני מזה מבינה אותך. אבל ככל שתתאמצי לנסות להבין אותו ככה זה יאכל אותך מבפנים יותר ויותר. אני גם חושבת שאת פשוט צריכה לשאול אותו. תחשבי על זה: יכול להיות שכל הסיפור הזה הוא בעצם כלום, ובעצם את סתם אוכלת סרטים על זה. לא שווה בדיקה? להיפך, אם תדברי איתו זה יראה לו עד כמה אכפת לך ממנו...

סליחה

איך בדיוק זה קשור להווה ועבר, כמו שאמרתי אם מדובר במשהו שקרה לו בעבר ולא בא לו לדבר על זה, את לא חושבת שצריך לכבד את האדם ואי אפשר להכריח אותו לדבר על דברים לא נעימים מהעבר ואיך העניין הזה קשור אליי אם זה משהו שקרה לו בעבר?!

מי אמר בכלל שיש מישהי אחרת??

למה את מסיקה מזה שיש מישהי אחרת, דווקא בזה אני ללא ספק יודעת שאין!!!! ומה הקשר בי המקרה שהיה לבין זה שהוא בוגד בי?

...

יקירתי, נראה שאת ענית לעצמך על כל השאלות שרצית לשאול אותו. - וזה הדבר הכי גרוע שיכולת לעשות. לדעתי יש שאלה אחת ויחידה שאת חייבת לשאול את ע צ מ ך : למה את לא יכולה לפנות לחבר שלך, אהובך, האדם שאת כל כך אוהבת, מתי שאת מרגישה צורך? אני חייבת לנסות להאיר את עינייך- זה לא תקין. אם את בקשר בריא, את אמורה להיות מסוגלת, בכל זמן נתון, לדבר עם בן זוגך. בקשר לחשדות שיש או אין לך- הייתי ממליצה לך לא להגיע למסקנות לבד. תמיד עדיף לברר מה קרה שם, אני אומרת את זה פשוט כי יש לי ניסיון רע עם פרשנויות משלי, גם אני בעבר אמרתי לעצמי, (בלי לוודא עם בן זוגי): "הוא אוהב אותי, אין לו מישהי אחרת", ו-וואלה- אני חייבת לציין שזה התפוצץ לי בפרצוף בצורה כל כך כואבת, ומה שהכי כאב זה שכעסתי על עצמי יותר מאשר עליו, כעסתי על זה שלא ביררתי את זה קודם על זה שעצמתי עיניים כי היה לי נוח. לפעמים זה עלול לעלות לך בהרבה כאב. זהירות. זהו. JOY

זה לא נכון אני לא עוצמת עיניים

אני פשוט לא רוצה לעשות מסיפר קטן משהו גדול, הרבה גם יעצו לא לדבר על הנושא איתו שכן זה לא עינייני, וחוץ מזה מפריע שאף אחד פה לא מתייחס לפרטים שאני כותבת שאני כמעט בטוחה שהחבר שלי לא יודע מי הבחורה כבר הסברתי למה והרבה אמרו שאני צודקת ומגזימה עם הנושא שאני צריכה לעבור הלאה , אין פה שום הוכחה הוא חשד שהוא בוגד בי, אני דווקא חשבתי בכיוון אקסית או מישהי שהיה להם קטע מסריח בעבר, אני עדיין לא מבינה איך כולם מסיקים מהסיפר שהוא אולי בוגד ואני צריכה לפתוח עיינים, אם היה בוגד בי איתה בטח שלא היה מעז לדבר עלייה מלכתחילה שאני נוכחת לשיחה ושוב אני חוזרת בטח ובטח שלא היה מופתע לבעיה בעניין, אז תפסיקו אתם להיות מוחצנים ולראות רק שחור,עדיין קשה להבין למה הסקתם כאן שאולי הוא בוגד??

התגובות הן ברובם

איך שהמגיבות(רובן מגיבות) רואות את התמונה על סמך ניסיונן- האישי, או אירציונל ולא קשור בהכרח לבעיה שלך. לכן תלכי ע"פ האינטואיציה שלך ...

"קודם כל אני אמריקני, אחר־כך מזכיר המדינה של ארצות הברית ואחר־כך יהודי" גולדה בתגובה: "אנחנו קוראים מימין לשמאל" 

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
20 פלוס
בחר
בחר