פצצה מתקתקת - אבא ובן

היי לא מזמן השתחררתי , ואחרי שלוש שנים שכמעט ולא הייתי בבית , כיום אני נמצא דרך קבע בבית , בגלל לימודים (יומיים בשבוע) ומובטלות בעל כורחי. כשהייתי בן 18 , למדתי במכללה אחרי לחץ מסויים של הוריי , עזבתי את הלימודים והתגייסתי כלוחם למרות היותי סטודנט מסתיים , בעיקר בשל העובדה שלא יכולתי להישאר בבית בלי להתפוצץ מעצבים. במהלך השירות שלי בקושי הייתי בבית , וגם חצי ממנו הייתה לי חברה שהייתה ממלאת לי את כל הזמן החופשי שהיה לי , ככה שלאבא שלי גם ככה לא הייתה אופציה להציק לי. קצת על המשקעים שיש בבית אבי הוא בנאדם מאוד קשה , כיום טיפה נרגע אבל פעם הוא היה גיהנום עלי האדמות. אחרי 15 שנה של לגרום לי להרגיש אפס , הוא נרגע ודי ירד ממני אבל עדיין נשארו אותן הצקות. היחסים בין ההורים , די לא יציבים , מדובר בשני אנשים שנשארו ביחד רק בשביל לא להיות לבד או כנראה בגלל הילדים והיבטים כלכליים למיניהם. השבוע ראיתי שוב את האבא של פעם זה שאומר לי ללכת להסתפר - קיבינימט אני בחור בן 22! זה שצועק עלי על זה שלא שלחתי עדיין פרטים שהייתי אמור לשלוח לאוניברסיטה . זה שאני חייב להסתיר ממנו מה אני באמת מתכוון ללמוד בשביל שיעזוב אותי בשקט. זה שמחפש להגשים את החלומות דרך הבן שלו. אני מנסה להבליג , למרות שגם ככה אני במצב נפשי קשה בגלל דברים שעברתי בצבא , אבל אני לא יודע כמה זמן זה יימשך. ואני חיים מהבלגה להבלגה , עם סיכוי של התפוצצות כל רגע מכל מיני סיבות 1. הכוונות שלי לעזוב לכמה חודשים למזרח , משהו שהולך להרתיח אותו לגמרי. 2. הבחירה שלי ללמוד משהו שהוא לא רוצה שאני אלמד. 3. השיקולים שלי לעזוב את הבית לבאר שבע וללמוד שם. לא מזמן גם ככה התקרבנו לפיצוץ כששמעתי אותו מדבר שטויות כמה חיילים כיום הם בכיינים ואיך הם מתפרקים סתם , כשהוא לא יודע שהבן שלו עצמו סובל מסיוטים על דברים שהיו לו בשירות , שהבן שלו סובל מייסורי מצפון שמשגעים אותו. מה הוא יודע לעזאזל על מה שעברתי ?! אבל לך תסביר לאבא שלך , שאתה שבור מייסורי מצפון למרות שהוא בא ממשפחה שערבים הם לא בדיוק חיבה גדולה (אבי גדל בעיראק , הוא סבל מרדיפות יהודים שם). אני מפחד ממה שעלול לקרות , שאני אהיה על סף להתנתק מהמשפחה שלי. שיום אחד אני פשוט אתפוצץ כמו שאני מכיר את עצמי , אעזוב את הבית ולא אסתכל אחורה יותר , אם הקרבתי שלוש שנים של שירות מתיש בשביל לא להיות בבית , אני מסוגל להכל כדי לתפוס מרחק. איך אני אמור לדבר עם בנאדם כזה אטום? איך? בנאדם צר אופקים שמבחינתו רק הוא יודע וצודק , בנאדם שכבר איבד אהדה של 2 בנות ויש סיכוי שהוא הולך לאבד גם את הבן שלו .

מותק קבל חיבוק ענק

ודבר איתי כשאתה קם.. אני עדיין בבית כי אני חולה כמו שאתה יודע...

לפי התיאור שלך, דיבורים איתו לא יעזרו כרגע...

אתה צריך לעשות מעשה. תנסה לסדר את החיים שלך וכשיהיו לך מטרות ברורות תתחיל בהגשמתן. את הראשונה פשוט תעשה. אולי בהתחלה זה ישאיר אותך ללא תמיכה מהמשפחה או מאביך בלבד אבל אם באמת אכפת להם ממך- הם יבינו. אחרי זמן מה הם כבר יפנו אליך או שפשוט תיווצר הזדמנות שבה תוכלו לדבר. בכל מקרה- אני חושבת שבשלב זה רק מעשה יעזור, זאת בהנחה שדיבורים איתו (או עם המשפחה בכלל) על החיים שלך לא עזרו ולא הובנו ע"י הצד השני. מקווה שיהיה בסדר. בהצלחה!

השיקולים שלך נכונים

לעזוב את הבית. אפשר גם להבין את הכעס שלך,, אבל חשוב להבין שלא תוכל לשנות אותו ככה הוא. בהצלחה

"קודם כל אני אמריקני, אחר־כך מזכיר המדינה של ארצות הברית ואחר־כך יהודי" גולדה בתגובה: "אנחנו קוראים מימין לשמאל" 

מצב לא פשוט של

שכנראה מנסה לתקן את הטעויות שהוא עשה בעבר ע"י הבן שלו. או שפשוט זה מקרה של בן אדם שלא ממש מחובר למציאות סביבו והוא שקוע בתוך מחשבות של עצמו יש 2 אפשרויות שלפי דעתי ניתנות לביצוע . 1.פשוט לקום ולעזוב ולבנות לך את החיים כמו שאתה רוצה לחיות אותם וכמו שאתה חושב שנכון לחיות אותם.(אני הייתי מציע בחום להתייעץ עם אנשים שקרובים אלייך ולראות באיזה צורה הכי טוב לבצע את השינויים האלה) 2.והיא האפשרות הפחות הגיונית אבל עדיין אפשרית... אולי פשוט תנסה להקשיב לאבא שלך ולראות מה הכוונה שלו ? יש אנשים שדרך ההסברה שלהם היא בצורה קשוחה ופוגעת למרות שאולי הכוונה לא ממש כזאת,אבל כנראה שזה הדרך שהם למדו .. אתה אמרת שהוא הגיע מעירק ..זה יכול להיות הסבר טוב למה הוא כזה קשוח ומתנהג כמו רודן (ע"ע סדאם)... אני מציע שתנסה להקשיב ...תראה אולי יש היגיון בדבריו.. אם הקשבת והגעת למסקנה שהוא לא מדבר הגיוני זה כבר משהו אחר. ודרך אגב תמיד תדע ברגע שבאים באשמות למישהו ...צריך לבדוק קודם במה אתה אשם! (אולי אתה לא אשם אני לא יודע). לפי מה שקראתי כאן בהודעה שלך מסתבר שאתה עקשן לא פחות מאבא שלך ...זה נראה כאילו אתה קובע עובדות מבלי אכפתיות מה יחשבו הקרובים אלייך ...(אבא שלך לדוגמא) בעקשנות לא פותרים שום דבר ולהפך רק יוצרים יותר כעסים ומריבות. אני את דעתי אמרתי ...

קצת שאלות..

היי מה לגביי האחיות שלך? אמרת שעזבו.. תשאל לדעתן.. מה לגביי אמא שלך? זה ישמע אולי קיצוני קצת אבל אתה ואמא שלך יכולים אולי להעמיד אותו במקומו... אםישנה אפשרות כלכלית לזה - מה אם פסיכולוג? מקווה לטוב בשבילך יום קסום

בדרכי שלי

הדברים שאתה כותב הם עצובים וקשים, ההחלטה כמובן בידך, אתה מציג מצב של חוסר תקשורת בצורה מוחלטת וחבל, אולי כן אפשר ליצור תקשורת צריך לבחור את העיתוי הנכון, בכל אופן המוטו שלי בחיים הוא השיר: MY WAY של סינטרה אולי אתה מכיר בכל אופן להלן שני בתים באהבה: Regrets, Ive had a few; But then again, too few to mention. I did what I had to do And saw it through without exemption. I planned each charted course; Each careful step along the byway, But more, much more than this, I did it my way. כדאי שתפעל כך שלא תגלה חרטה במהלך חייך רגישותך הגבוהה היא שתנחה אותך השיר יחד עם המילים מצורפות בקישור הבא, בהצלחה לך עם הבחירה שלך.

נתחיל מזה שתעזוב את הבית,לאלתר!!!!אח"כ תלמד מה שאהת מחליט,תסע לאן

שאתה מחליט,תקטין את החיכוך הפיזי ממנו הוא לא אדם רע,הוא אדם מתוסכל,וכנראה ככה חינכו אתו מה עם אמא שלך,אייך אתה איתה צא לחיים שלך,אל תתעמת איתו,תגשים את תוכניותך,אין לו ברירה אלא לקבל זאת לגבי התיסכולים מהילדות,אם תזכור שהוא אמר את כל זה מתיסכוליו הוא,בלי שום קשר למה שאתה,אז תוכל להתמודד עם זה קדימה צא לחיים ובהצלחה

אני סלחתי לו על הילדות

איך אני יכול להאשים בנאדם על מי שהוא , אחרי כל ההיסטוריה שלו שלעיתים מצמררת שיער. בנאדם שנשוי לאישה שהוא לא מסתדר איתה. מישהו שלא הגשים את החלומות שלו בגלל שהוא מטיפשותו הביא ילדים בגיל צעיר. בנאדם שאחותו עשתה את ה"חטא הנוראי" , הממש חילול הקודש מה שנקרא , להתחתן עם ערבי. ואולי זה לא נורא אבל בשביל משפחה שסבלה מהיותה יהודית , זה להתחתן עם האויב. בנאדם שמאשים את עצמו עד היום במוות של אמא שלו. הוא בנאדם טוב , אנושי , סבא נהדר , ואבא שעשה הכל בשביל שבן הזקונים שלו לא יסבול מצמצום כמו הבנות. אבל זה בדיוק העניין , אני בחור בן 22 , והעבר שלו הוא לא העבר שלי. ואיך אני אעזוב , יש לי את היכולת והכסף להתחיל מאפס יש לי , ואם אני אצטרך עזרה בעתיד , מי יעזור לי ?

קודם כל לא התכוונתי להתנתק,אלא לצאת לחיים,תמצא כל עבודה שהיא

שותפים,וצא לחיים,אתה צודק העבר שלו זה לא העבר שלך עם כל הכאב על חייו,עכשיו אלו הם חייך קדימה תאסוף כוחות תמצא כל עבודה שהיא,תגדיר לך מועד שאתה יכול לעזוב[תחסוך קצת כסף]וצא לחיים לא יתן כלום לשבת למרר על זה,קדימה תתחיל ממשהו ואל תחשוב על מה יהי אם תצטרך עזרה,תתחיל יהיה בסדר אני מקווה שאני לא מזהה קצת עצלנות,אני מקווה שזה רק קשיים,ועצבות אגב מאיזה אזור אתה אולי אוכל לעזור

ממש לא עצלנות

אני מתכוון לעזוב בטווח של חצי שנה-עד שנה. הבעיה שאני רוצה לעשות את זה עם הבנה מהצד השני. אני לא יודע איך ההורים יגיבו , כי גם ככה הם נתנו לי דירה משלי צמודה לשלהם והם בטוח יגידו "אבל אתה סה'כ גר לבד , אז מה העניין?" הקטע שזה בדיוק העניין , אני גר לבד , על חשבונם וכשההורים שלך יכולים לתת כמה צעדים בשביל לדבר איתך , זה לא ממש האידאל לדעתי. דרך אגב זו אחת הסיבות שהתנדבתי לשירות קשה , לא בגלל אידיאל של לוחם וכל החרטה ברטה הזה , אלא דווקא בגלל שהאמנתי שאני צריך חינוך. אני גדלתי עם כפית של כסף בפה עד גיל 18 , הכל היה לי , מי שמע אי פעם על בחור בן 17 עם רכב צמוד משלו? ועכשיו אני כבר לא אותו ילד , אני התרגלתי לחרא שבחרא , רק לפני חודשיים ישנתי בטמפ' מינוס מעלות בתוך רק"ם שמהווה מקרר בקור הזה . הערכה העצמית שלי נורא פחתה , אז אני עושה את זה לא רק בגלל שאני רוצה מרחק מהבית , אלא פשוט מאוד להחזיר לעצמי את הכבוד העצמי. אחרי שהייתה לי שליטה על עצמי במשך שלוש שנים , ומהם שנה שבמהלכה , הייתה שליטה אבסולוטית על עצמי שבה אני הייתי מכתיב לעצמי 80% מאורח חיי , ו50% מאורח חייהם של אחרים (החיילים שהיו תחתיי).

הבעיה שאין לך תוכנית מוגדרת,ויעדים,זה היה מאוד מעודד אותך,צריך לכתוב

רצונות,ולקבוע יעדים לישומם,אחרת הם לא קורים מה עם עבודה למה אינך עובד ומה הבעיה הספציפית כרגע

פצצה מתקתקת - אבא ובן

היי לא מזמן השתחררתי , ואחרי שלוש שנים שכמעט ולא הייתי בבית , כיום אני נמצא דרך קבע בבית , בגלל לימודים (יומיים בשבוע) ומובטלות בעל כורחי. כשהייתי בן 18 , למדתי במכללה אחרי לחץ מסויים של הוריי , עזבתי את הלימודים והתגייסתי כלוחם למרות היותי סטודנט מסתיים , בעיקר בשל העובדה שלא יכולתי להישאר בבית בלי להתפוצץ מעצבים. במהלך השירות שלי בקושי הייתי בבית , וגם חצי ממנו הייתה לי חברה שהייתה ממלאת לי את כל הזמן החופשי שהיה לי , ככה שלאבא שלי גם ככה לא הייתה אופציה להציק לי. קצת על המשקעים שיש בבית אבי הוא בנאדם מאוד קשה , כיום טיפה נרגע אבל פעם הוא היה גיהנום עלי האדמות. אחרי 15 שנה של לגרום לי להרגיש אפס , הוא נרגע ודי ירד ממני אבל עדיין נשארו אותן הצקות. היחסים בין ההורים , די לא יציבים , מדובר בשני אנשים שנשארו ביחד רק בשביל לא להיות לבד או כנראה בגלל הילדים והיבטים כלכליים למיניהם. השבוע ראיתי שוב את האבא של פעם זה שאומר לי ללכת להסתפר - קיבינימט אני בחור בן 22! זה שצועק עלי על זה שלא שלחתי עדיין פרטים שהייתי אמור לשלוח לאוניברסיטה . זה שאני חייב להסתיר ממנו מה אני באמת מתכוון ללמוד בשביל שיעזוב אותי בשקט. זה שמחפש להגשים את החלומות דרך הבן שלו. אני מנסה להבליג , למרות שגם ככה אני במצב נפשי קשה בגלל דברים שעברתי בצבא , אבל אני לא יודע כמה זמן זה יימשך. ואני חיים מהבלגה להבלגה , עם סיכוי של התפוצצות כל רגע מכל מיני סיבות 1. הכוונות שלי לעזוב לכמה חודשים למזרח , משהו שהולך להרתיח אותו לגמרי. 2. הבחירה שלי ללמוד משהו שהוא לא רוצה שאני אלמד. 3. השיקולים שלי לעזוב את הבית לבאר שבע וללמוד שם. לא מזמן גם ככה התקרבנו לפיצוץ כששמעתי אותו מדבר שטויות כמה חיילים כיום הם בכיינים ואיך הם מתפרקים סתם , כשהוא לא יודע שהבן שלו עצמו סובל מסיוטים על דברים שהיו לו בשירות , שהבן שלו סובל מייסורי מצפון שמשגעים אותו. מה הוא יודע לעזאזל על מה שעברתי ?! אבל לך תסביר לאבא שלך , שאתה שבור מייסורי מצפון למרות שהוא בא ממשפחה שערבים הם לא בדיוק חיבה גדולה (אבי גדל בעיראק , הוא סבל מרדיפות יהודים שם). אני מפחד ממה שעלול לקרות , שאני אהיה על סף להתנתק מהמשפחה שלי. שיום אחד אני פשוט אתפוצץ כמו שאני מכיר את עצמי , אעזוב את הבית ולא אסתכל אחורה יותר , אם הקרבתי שלוש שנים של שירות מתיש בשביל לא להיות בבית , אני מסוגל להכל כדי לתפוס מרחק. איך אני אמור לדבר עם בנאדם כזה אטום? איך? בנאדם צר אופקים שמבחינתו רק הוא יודע וצודק , בנאדם שכבר איבד אהדה של 2 בנות ויש סיכוי שהוא הולך לאבד גם את הבן שלו .

למה אתה לא עוזב את הבית?

אתה נשמע אדם חכם ובוגר מספיק כדי להסתדר לבד. הבית שלך נשמע כמו כלא- למזלך זה כלא שדי קל לברוח ממנו. אבא שלך מתעלל בך ואתה כבר לא בגיל בו אתה חסר אונים נגדו. תעשה מעשה. תמנע מההתעללות הזאת להמשיך! זה לא בסדר! יחס כזה לא מגיע לאף אדם בעולם.

אני ממש מבינה אותך. זה לא פשוט. המצב הזה מוכר לי מהבית שגדלתי בו. היום אני נשואה+2 קטנים. בן ובת שיהיו בריאים. אולי באמת כדאי שתמצא את הכיוון שלך,ולא תנסה לשנות את אבא שלך-זה קרב אבוד מראש.אני מאחלת לך המון הצלחה,ותמיד כאן כדי לתמוך בך. עד היום גם לי יש

שלום לך

אז תשמע אין אבא שלא רוצה להיות גאה בבן שלו אולי הוא בן אדם קשה אבל אין בן אדם היום שאין לו נקודה תורפה גלומר נקודה מאוד רגישה תנסה לדבר איתו לשבת איתו ולפתוח את כול הקלפים אם לא תנסה לדבר איתו ולהמשיך להבליג אתה תמשיך לסבול והוא בעצם ימשיך כי הואבעצם לא יודע מה עובר עליך טוב שהיה לך המון בהצלחה
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
20 פלוס
בחר
בחר