שאלה לדיון...

שאלה לדיון...

האם העולם שלנו הוא אינטרסנטי לחלוטין? האם אנחנו פועלים מתוך אנטרס טהור או מתוך רצון אמיתי ללא כוונות נסתרות? מה דעתכם?

צר להגיד את האמת

אבל הרוב המכריע הוא עבור אינטרס... אפילו בחוסר מודע לאדם שאנחנו אוהבים!

תסבירי למה אבל....

איך את מגיע למסקנה הזאת?

שאלה לדיון...

האם העולם שלנו הוא אינטרסנטי לחלוטין? האם אנחנו פועלים מתוך אנטרס טהור או מתוך רצון אמיתי ללא כוונות נסתרות? מה דעתכם?

הכל אינטרס לטוב ולרע

גם אהבה ורצון טוב הוא אינטרס מסויים לדעתי , למשל חברות טובות הם חברות מתוןך רצון דומה תחומי עניין אהבה וכו אבל זה הכל אינטרס . יש לי אינטרס שחברתי תהיה שם בשבילי תשמע אותי תעזור לי לא תשפוט והיא גם יש לה אינטרס דומה .... יש אינטרס טוב ויש רע הכל בעיניי המתבונן

השאלה היא ...

האם אינטרסט מוגדר כלא טוב או כטוב? אני טוען שאינטרס הוא נגזר של אגואיזים שזה לפי דעתי דבר רע. ומצד שני יש את הרצון שהוא דבר טוב והוא מכיל הרבה דברים טובים. שהם לא אינטרס לפי דעתי .

תסבירי למה אבל....

איך את מגיע למסקנה הזאת?

ברור אם תביט לעומק בכל דבר

בעולם עבודה: פרנסה, מעמד... בעל: משענת משהו ששומע תומך... ילדים: אף כמה שאנו אוהבים ומשקיעים הם ההמשך שלנו עצם קיומנו שלא נדבר על חברות וחברים אפילו יציאה בילוי מסעדה... זו הנאה עבורינו! זה אומנם אננו ראוי להביט כך... אך זו דרך העולם..

השאלה היא ...

האם אינטרסט מוגדר כלא טוב או כטוב? אני טוען שאינטרס הוא נגזר של אגואיזים שזה לפי דעתי דבר רע. ומצד שני יש את הרצון שהוא דבר טוב והוא מכיל הרבה דברים טובים. שהם לא אינטרס לפי דעתי .

לדעתי וזו דעתי בלבד

אינטרס יכולה להיות מוגדרת גם בטוב וגם כרע שהרי הרצון לשתף מישהו לדבר אם משיהו לבלות אם מישהו הוא גם סוג של אינטרס , לא?

ברור אם תביט לעומק בכל דבר

בעולם עבודה: פרנסה, מעמד... בעל: משענת משהו ששומע תומך... ילדים: אף כמה שאנו אוהבים ומשקיעים הם ההמשך שלנו עצם קיומנו שלא נדבר על חברות וחברים אפילו יציאה בילוי מסעדה... זו הנאה עבורינו! זה אומנם אננו ראוי להביט כך... אך זו דרך העולם..

אני ממש לא מסכימה

אני ממש לא רואה את העולם כמקום אינטרסנטי. זה שאנשים רוצים רוצים לעבוד במקום טוב להתקדם ולהצליח זה משהו אחד זה אינטרס אישי שלא בא על חשבון אף אחד, אבל אני יודעת למה הכוונה כי בעצם כל אחד ואחת מאיתנו הולכים לעבודה רק ואני חוזרת רק בשביל המשכורת גם אם זה הגשמת חלום וגם אם זה מספק אותנו שורה תחתונה זה בשביל הכסף. פעם שאלו אותי אורלי אם את זוכה בלוטו מה תעשי תמשיכי לעבוד? כמובן שעניתי שלא אבל אמרתי שאני ילך להתנדב בצער בעלי חיים בשביל הנשמה בלבד רק כדי לעשות טוב בלי שום תלוש בסוף החודש. זה טעות לחשוב על בעל כאינטרס אם זה ככה אז למה צריך אותו מספיק חברה טובה לא?? בעל זה לא רק כדי שיהיה איתי כשרע לי או שיתמוך בי בעל צריך כדי לחלוק איתו רגעים קסומים יחד, חוויות. ילדים זה כדי להתגאות בהם ולא כדי שאני יזדקן יטפלו בי בשביל זה אני יעבור לידה וישנה את הגיזרה שלי??? בשביל זה יש פיליפיניות!!! ילדים זה בשביל להעניק להם חום ואהבה ערכים חינוך ידע מסורת. כשחברה שלי אומרת לי שהיא צריכה אותי אני יהיה שם איתה כי היא חשובה לי ולא כי בעתיד היא תצטרך להיות איתי. יש הבדל בין אני רוצה להיות איתה לבין מחויבת. יש מושג שלמדתי בביולוגיה שנקרא סימביוזה וזה בעצם אחד למען השני כל אחד תורם לשני וגם מקבל מהשני חלוקה שווה וזה ההפך מטפילות. אורלי

משהו אחד שלא אהבתי במה שרשמת...

ואני מצטט ילדים זה כדי להתגאות בהם ולא כדי שאני יזדקן יטפלו בי בשביל זה אני יעבור לידה וישנה את הגיזרה שלי??? בשביל זה יש פיליפיניות!!! פה את טועה ובגדול!!!והייתי שמח לראות שאת תתנצלי על זה. פיליפינית היא בת אדם בדיוק כמוך!! זה שהיא עובדת במה שהיא עובדת זה מחוסר ברירה. כי היא צריכה להתפרנס. זה ממש עצוב לדעת שחושבים על פיליפניות בתור שיפחה שתעשה הכל,וזה היעוד שלה בחיים.

אתה ממש לא הבנת את כוונתי

הסיבה האחרונה שבגללה אני יביא ילדים לעולם זה כדי שיטפלו בי. אני חלילה לא מזלזלת באף אדם בעבודתו כל עבודה מכבדת את בעליה, כל אחד מתפרנס בכבוד. אני מקווה שעכשיו היבנת. אורלי

שאלה לדיון...

ללא ספק!!!

כל העולם הזה מושתת על אינטרסנטים!! כל החיים הללו מנוהלים כשמאחורי הקלעים מסתתר אינטרס כלשהו!! ההבדג היחידי זה האם האינטרס גלוי או שהוא מוסתר !! בכל תחום בחיים , בכל החלטה קיים אינטרס כלשהו!! לא כל האינטרסים מוגדרים "רעים".. הם הופכים להיות רעים כשהם לא גלויים.. (בעיקר במערכות יחסים , חברים, בני זוג ,עמיתים לעבודה, ידידים) לרוב במערכות יחסים אינטרס צריך ורצוי שיהיה הדדי .. כשהוא אינו כזה זה המתכון לנתק!! כי כאשר הקשר נבנה על בסיס אינטרס הוא לא יימשך זמן רב.. ובמילים אחרות הוא יימשך כל עוד האינטרס קיים!! (כמובן שישנם מיקרים שההכרות הראשונית היא מתוך מניע/אינטרס אישי ..ובמהלך הקשר נוצר חיבור ללא קשר לאותו אינטרס.. אותה מערכת תוכל להתנהל גם בהעדר אותו מניע.) סמדר

אתה ממש לא הבנת את כוונתי

הסיבה האחרונה שבגללה אני יביא ילדים לעולם זה כדי שיטפלו בי. אני חלילה לא מזלזלת באף אדם בעבודתו כל עבודה מכבדת את בעליה, כל אחד מתפרנס בכבוד. אני מקווה שעכשיו היבנת. אורלי

מה אומר המשפט הזה?

"בשביל זה יש פיליפיניות"..?? זה מה שלא הבנתי ...

אתה יודע מה הכוונה

אתה סתם מנסה לפענך כל מילה ומילה ולחפש רע. אל תנסה יותר מידי להיות צדיק. ואם הייתי אומרת שבעל זה לא בשביל לשפוך את הלב ולעשות שיחות על החיים בשביל זה יש פסיכולוג אני בטוחה שלא היית תופס אותי על מילה כמו עכשיו. אורלי

אני לא אכנס איתך לויכוח

ובלי בבקשה..

מה שאתה עושה

זה בעצם לגרום לי לחשוב פעמיים אם להגיב כאן בכלל. ואם אני כבר אגיב אז לחשוב על כל מילה ומילה שאני כותבת כדי שלא יסיקו מסקנות שגויות. בקיצור לפחד להגיב. אורלי
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
20 פלוס
בחר
בחר