אומנם זה לא קשור לנושאים של הפורום שבדר"כ כותבים

אבל מצאתי לנכון לכתוב את זה כי זה דבר פשוט נ-מ-א-ס!!! עכשיו ראיתי בחדשות שניצולי שואה מאימים להצית את עצמם!!! איך הגענו למצב כזה?! במדינת ישראל.. איך אדון אולמרט לא מתביש לתת להם קצבה של 87 שקל ?! אחרי שהוא מודע לבעיות הכלכליות שלהם?! אני באמת לא מבינה איך אפשר להיות כל כך ח-ר-א כלפיהם?! נמאס לי לראות את החדשות האלה.. ונמאס לי מהמדינה הזו. אני פשוט מ-ת-ב-י-ש-ת בעצמי שאני חלק מהמדינה הזו שנקראת- מדינת ישראל ושאני חלק מאזרחי ישראל.. אני מתבישת בעצמי שאני לא עושה מספיק, רק קוראת, מתעצבנת וממשיכה ומדי פעם, פעם ב..... אני עושה משהו אבל חלאס כמה אפשר גם לעשות?!, כמה כבר צרות?! אני מתבישת גם בחברה שאדישה כבר מזמן.. כל אחד חושב על עצמו..ונראה לי שמכל החרא שקורה פה רובנו איבדו כבר את הרגשות.. הלוואי ואני טועה... בקיצור נמאס לי!!! זה פשוט דוחה ומגעיל אותי... אנשים שהקימו את המדינה, סבלו בשואה. ובמקום זה הם מקבלים יריקה(יריקה? זה עוד מילה קלה לא מצאתי מילה אחר לא גסה) מהמדינה.. כואב לי שהם ככה מרגישים וזהו, אני חושבת שאנחנו האזרחים הגיע הזמן שנזיז את התחת שלנו ונעשה משהו!! כי הישועה לא תבוא מהפולטקאים.. המדינה כבר מזמן בתהליך גסיסה ואין לי רצון למות איתה.. אני נשארת פה רק שזה הארץ שלנו אבל לפעמים אני מרגישה שאני חיה באיזה מדינת סדום ועמורה.. דברים מינמלים מוסרים כבר קשה למצוא פה.. ולכל אלה שחושבים שאני איזה צדקנית- אני לא.. זה הכי מעצבו! למה? כי זה משהו בסיסי ואנושי שצריך לדאוג להם וכל נורמלי צריך לראות את זה?..לא צריך להיות צדקן.. אז למה אולמרט לא?!!? חחח. אני עצבנית אני יודעת שחרבשתי לכם בשכל אבל בבקשה תחשבו על זה..- זה החיים שלנו..

מסכים איתך, זה בושה שמדינת ישראל מתייחסת כך לקורבנות השואה

בעוד שבמדינות אחרות כמו גרמניה, יש וועדות שלמות שמתעסקות בפיצויים ובהחזרת רכוש שנגנב ונבזז באותה התקופה

אני לא מבינה למה כולם מחכים?

כל כך הרבה דברים קורים כאן בתקופה האחרונה,כולם מקטרים ואף אחד לא עושה דבר. הבעיה היא לא רק באולמרט,הבעיה היא שלכולם כאן נמאס וכולם נהיו אדישים למצוקות של האזרחים במדינת ישראל,אבל אם חס וחלילה יקרה משהו בחו"ל,מיד ישלחו צוותים שיעזרו לחלץ ותרומות של מזון תרופות ובגדים. אני יודעת שיש כל מיני עמותות,אבל זה לא הפתרון,תפקיד הממשלה לדאוג לאזרחיה. לא דיברנו לפני מספר חודשים על ממשלה משלנו?

הבעיה היא יותר שבמדינה כמו שלנו, שיש כל כך בעיות קיום מוחשיות (מלחמות, פיגועים...)

הבעיות האחרות מתגמדות בצורה מכוערת, אנחנו מקבלים פרופורציות עקומות והדברים שלא דורשים שימוש בכלי נשק מקבלים עדיפויות אחרונות. עצוב שאנחנו מסתגלים למציאות איומה שכזו

רוצים להרים את הכפפה ?

אם אתם מאוד רציניים בנושא ורוצים להקים אגודת תרומות לכל ניצולי השואה תשלחו לי מייל ואני מוכן לארגן את כל זה אני מאמין שאפשר להעזר בשירותיי קהילות וואלה לצורך פרסום מי שמעוניין ומאוד רציני בנושא. אני מחכה למייל.

אבל מצאתי לנכון לכתוב את זה כי זה דבר פשוט נ-מ-א-ס!!! עכשיו ראיתי בחדשות שניצולי שואה מאימים להצית את עצמם!!! איך הגענו למצב כזה?! במדינת ישראל.. איך אדון אולמרט לא מתביש לתת להם קצבה של 87 שקל ?! אחרי שהוא מודע לבעיות הכלכליות שלהם?! אני באמת לא מבינה איך אפשר להיות כל כך ח-ר-א כלפיהם?! נמאס לי לראות את החדשות האלה.. ונמאס לי מהמדינה הזו. אני פשוט מ-ת-ב-י-ש-ת בעצמי שאני חלק מהמדינה הזו שנקראת- מדינת ישראל ושאני חלק מאזרחי ישראל.. אני מתבישת בעצמי שאני לא עושה מספיק, רק קוראת, מתעצבנת וממשיכה ומדי פעם, פעם ב..... אני עושה משהו אבל חלאס כמה אפשר גם לעשות?!, כמה כבר צרות?! אני מתבישת גם בחברה שאדישה כבר מזמן.. כל אחד חושב על עצמו..ונראה לי שמכל החרא שקורה פה רובנו איבדו כבר את הרגשות.. הלוואי ואני טועה... בקיצור נמאס לי!!! זה פשוט דוחה ומגעיל אותי... אנשים שהקימו את המדינה, סבלו בשואה. ובמקום זה הם מקבלים יריקה(יריקה? זה עוד מילה קלה לא מצאתי מילה אחר לא גסה) מהמדינה.. כואב לי שהם ככה מרגישים וזהו, אני חושבת שאנחנו האזרחים הגיע הזמן שנזיז את התחת שלנו ונעשה משהו!! כי הישועה לא תבוא מהפולטקאים.. המדינה כבר מזמן בתהליך גסיסה ואין לי רצון למות איתה.. אני נשארת פה רק שזה הארץ שלנו אבל לפעמים אני מרגישה שאני חיה באיזה מדינת סדום ועמורה.. דברים מינמלים מוסרים כבר קשה למצוא פה.. ולכל אלה שחושבים שאני איזה צדקנית- אני לא.. זה הכי מעצבו! למה? כי זה משהו בסיסי ואנושי שצריך לדאוג להם וכל נורמלי צריך לראות את זה?..לא צריך להיות צדקן.. אז למה אולמרט לא?!!? חחח. אני עצבנית אני יודעת שחרבשתי לכם בשכל אבל בבקשה תחשבו על זה..- זה החיים שלנו..

מכימה איתך לחלוטין

כנראה שראינו מהדורות שונות כיבמהדורה שאני ראיתי נאמר שניצולי השואה יעלו על רכבת במדי הגטאות עם מגן דוד צהוב ויסעו מדרום הארץ לצפונה באומרם "גם אםזה יחזיר אותנו למעלה מ60 שנים לאחור וגם אם יהרוג ננסה להשיב את כבודנו " כדור שלישי לשואהיצאתי עם דמעות אני יודעת שמקפחים ורואה את זה יום יום יתרה מכך עמותות שלכאורה מנסות להראות כאילו הן מסייעות לניצולים מוסיפות חטא על פשע ...לפני מספר חודשים החלטתי שאני מגישה זמן לניצולים מה שהתברר לי כבעיה רצינית פניתי לעמותות השונות וברוב חוצפה בשתים מהן נאמר לי למהאת חותרת /אנחנו יודעים מהן הכוונות הניסתרות שלך " ראבק כאילו מה לא באתי בבקשה לכספים הצעתי מיוזמתי להתנדב ולסייע ובעמותות הללו יושבים אנשים שאין להם ולא היה להם שום קשר לשואה או לניצולים !!! שלא שמעו מימיהם את סיפורי הזוועות בבית אלה שמעו אותם ביי דה ווי כשהוקמו העמותות שהם עובדים בהם בשכר די גבוהה!!וכשבאים מתדבים עם זיקה ישירה לשואה הם פשוט מנפנפים

רוצים להרים את הכפפה ?

אם אתם מאוד רציניים בנושא ורוצים להקים אגודת תרומות לכל ניצולי השואה תשלחו לי מייל ואני מוכן לארגן את כל זה אני מאמין שאפשר להעזר בשירותיי קהילות וואלה לצורך פרסום מי שמעוניין ומאוד רציני בנושא. אני מחכה למייל.

אני איתך בעניין

אין לי הרבה ניסיון בדברים כאלה (וזה קצת מביך), אבל בזמן האחרון התחלתי להיות יותר פעילה בנושאים חברתיים. לדוגמא,פליטי דרפור.התארגנו באוניברסיטה מספר חבר'ה ואני השתדלתי לנצל את הקשרים שלי עם אנשים בקיבוץ וכבר אספתי מלא משחקים,בגדים נעליים. בקיצור...שייקה,תהיה איתי בקשר ואני יותר מאשמח להיות שותפה.

תבורך על הכוונה שי אבל במה זה יעזור? עוד קרן אחת לא תעזור ל120,000 ניצוליי שואה

עוד אגודה תעזור יותר מאשר פחות אגודה.

אני מאמין שאם רוצים ועושים אפשר להשיג המוןןןן... נגייס תרומות כמה שרק אפשר וננסה לעשות כל מה שאנחנו יכולים. אנחנו את שלנו נעשה.

אני איתך בעניין

אין לי הרבה ניסיון בדברים כאלה (וזה קצת מביך), אבל בזמן האחרון התחלתי להיות יותר פעילה בנושאים חברתיים. לדוגמא,פליטי דרפור.התארגנו באוניברסיטה מספר חבר'ה ואני השתדלתי לנצל את הקשרים שלי עם אנשים בקיבוץ וכבר אספתי מלא משחקים,בגדים נעליים. בקיצור...שייקה,תהיה איתי בקשר ואני יותר מאשמח להיות שותפה.

אני אפנה אלייך למייל.

הבעיה היא יותר שבמדינה כמו שלנו, שיש כל כך בעיות קיום מוחשיות (מלחמות, פיגועים...)

הבעיות האחרות מתגמדות בצורה מכוערת, אנחנו מקבלים פרופורציות עקומות והדברים שלא דורשים שימוש בכלי נשק מקבלים עדיפויות אחרונות. עצוב שאנחנו מסתגלים למציאות איומה שכזו

שי אני מעונינת גם לעזור ואני אשמח אם נוכל קצת לסיע להם

זה לא יפתור כמובן את הבעיה אבל זה בטוח יעזור לכמה ניצולים.. תכתוב לי ואני אשמח להיות איתך ביחד וכל מי שיצטרף!!

עדן יקרה

כל הכבוד שכתבת על זה , אני מזדהה לחלוטין . חייבים לעשות משהו !!! שלך מיכל

אני רק רוצה להוסיף...

טוב, כנראה שזאת אחת הפעמים היחידות שאני מראה לכם את הצד הבוגר שבי.. כן, אחרי הכל, אני בן 23 ואני צריך להוכיח שאני מבוגר ומבין עניין או שניים... אז, עדן יקרה, הבעייה היא לא רק מעכשיו, הבעיה היא שרק עכשיו התקשורת המחורבנת מצאה לנכון לפרסם את זה.. אני משוכנע שיש עוד הרבה ניצולי שואה שחיים וחלקם גם חייו לצערנו, בעוני ובקשיים, והממשלה לא נקפה ולא תנקוף שום אצבע לעזרה. סבא וסבתא שלי, ששניהם ניצולי שואה מקבלים כסף מהגרמנים כל כמה חודשים, אבל אין להם שום הטבות ממדינת ישראל... ואם כבר בממשלה עסקינן, אני רק רוצה לציין משהו שחוויתי היום כשהסתובבתי לי בקניון ברעננה עם חבר שלי: היינו בחנות כלשהי ושמענו את אחת המוכרות מדברת עם חברייה הצעירים, שאמרו שאין להם למה להתגייס לצבא, כי הם לא ירוויחו מזה כלום.. הסתובבתי אליהם ושאלתי אותם אם הם ישנים טוב בלילה? הם אמרו שבד"כ וחייכו, ואז חוכמולוג אחד שאל אותי "למה?", עניתי לו שבזמן שהוא ישן לפני שנה במיטה שלו, שרקו לי כדורים מעל הראש, אך ורק בכדי ובשביל שאתה תוכל לישון בלילה במיטה שלך בשקט.. אז מה אני הרווחתי מזה שאלתי אותו.. הוא הסתכל עליי נבוך וכל החברים שלו יצאו מהחנות בראש מושפל... אז, אני שואל את עצמי לא פעם ולא פעמיים, באיזו מדינה אני חי, במדינה ששר האוצר שלה (לשעבר..) גונב כסף מהממשלה בכדי שהאוצר בבנק שלו יטפח.. במדינה שבה מצלמים סרט על הצבא ורק שחקן אחד מכל הקאסט (צוות שחקנים..) שירת בצבא.. במדינה שבה שר הבטחון (לשעבר..) מסתכל במשקפת סגורה ומהנהן עם הראש, במדינה שבה הסטודנטים הם הזבל של המדינה וצריכים לשלם יותר מכל מדינה בעולם כמעט על שכר לימוד, במדינה שבה כל חבר כנסת שומר על המושב שלו ומשתמש כל יומיים בחסינות שלו אל מול המשטרה (קולט אביטל..), במדינה שבה חוקרים את ראש הממשלה (!!), במדינה שבה חוקרים את נשיא המדינה על אונס והתיק נסגר בכתב אישום ללא נוכחות התובע (??) איפה נשמע דבר כזה??... אז, כן.. המדינה שלנו מחורבנת!!.. ואם הייתי יכול הייתי מחליף את כל שרי הממשלה ומכניס דור חדש ופחות מושחט לכנסת, שיעשה קצת סדר במדינה שלנו... כאלו שלא יסתנוורו מהכסף, אלא יהיהו בממשלה כדי לעשות שינויים אמיתיים.. אין לי מושג מה אפשר לעשות למען ניצולי השואה, אני לא מאמין ששום הפגנה \ שביתה תשפיע, כי כבר נכחנו לראות כמה הפגנת ושביטת הסטודנטים הסיגה את מטרותייה, חוץ מלחץ של מבחנים, לא קיבלנו כלום!!
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
20 פלוס
בחר
בחר