מי חשב פעם לשנות את השם הפרטי שלו ?

נכון שקוראים לי הדס אבל משום מה אני לא מתחברת לשם שלי קרו לי דברים מסויימים שהביאו אותי למסקנה שאני צריכה לשנות את שמי וכך באמת עשיתי שיניתי את שמי לפני כשנה וחצי והיום כבר לא קוראים לי בשם הזה השם שלי שונה לשם גל ואליו אני יותר מתחברת מהרבה בחינות וטוב לי ככה האם גם לכם קרה דבר כזה אשמח לקבל מכם תגובות על כך שתפו אותי

מחכה לתגובות מכם

הדס, לפי האמונה היהודית-

אסור לשנות את השם הפרטי ... ואם רוצים לשנות עושים את זה באמצעות רב, ומוסיפים לך שם אחר על הקיים... יש שמאמינים(ע"פ הקבלה) ששינוי שם פרטי יכול לשנות לך את הגורל...

שלום לך

נכון שהשם משנה גורל אבל השם הדס לא עשה לי גורל טוב קרו לי יותר מדי דברים רעים כשנשאתי את השם הזה אך מאז ששיניתי את השם לגל זה בהחלט עשה לי גורל טוב אני מרגישה יותר שלמה עם עצמי יותר שקטה רגועה בלי לחצים ויותר בטוחה גם בעצמי אני מרגישה עכשיו הרבה דברים שלא הרגשתי כלפי עצמי והם דברים היו חסרים לי

אם טוב לך תשארי עם השם החדש

נכון שקוראים לי הדס אבל משום מה אני לא מתחברת לשם שלי קרו לי דברים מסויימים שהביאו אותי למסקנה שאני צריכה לשנות את שמי וכך באמת עשיתי שיניתי את שמי לפני כשנה וחצי והיום כבר לא קוראים לי בשם הזה השם שלי שונה לשם גל ואליו אני יותר מתחברת מהרבה בחינות וטוב לי ככה האם גם לכם קרה דבר כזה אשמח לקבל מכם תגובות על כך שתפו אותי

קצת על השם

בעיקרון מבחינת היהדות לשם יש משמעות ואומרים שזה שורש של הנשמה כלומר לכל אות בשמך יש משמעות וזה מעיד על מהות נשמתך.. כמובן שזה לא רק שם , גם לתאריך לידה יש משמעות והשעה שנולדת יש משמעות. בנוסף לכך אל תשכחי כמובן שאת אחראית לחייך ולגורלך!!,יש לך בחירה איך להתנהג בכל מצב בחיים אבל לא לכל מצב יש לך בחירה!כלומר להורים ולמקום שנולדת, לזה שפתאום פגשת את האקס שלך/מכר וכו'.אין אפשרות בחירה אבל יש לך תמיד בחירה איך להתנהג במצב נתון! האם התיעצת עם רב? נהוג לשקול החלפת שם במצבים הבאים: שהאדם ממש לא מרגיש בנוח עם שמו מגיל צעיר.. כשאבא החליט על השם והאמא לא רצתה (כמוני חחח..) (כי אומרים שהאמא מקבלת את השם מלמעלה כלומר,לה יש את ההשפעה מהו השם שנכון עבור התינוק וחיבים להקשיב רק לה בענין הזה..) כשאדם נתון בסכנת חיים ומוסיפים לו שם שני..בתקוה שזה ישפר את מזלו.. או אם את קרויה על מישהו שמת צעיר ביסורים (אם כיעל זה מחלוקת) זה מאוד חשוב להתיעץ לפני וזה נראה שאת מרגישה נוח עם זה.. אני מכירה מישהו ששינה את שמו והוא פשוט מתנהג אחרת,נהיה מניאק כזה.. בקשר להחלפת שם.. אני די מזדדה איתך כי השם האמיתי שלי זה ענבל (עדן זה רק שם חיבה ושם שתמיד רציתי אותו..)והרבה זמן לא אהבתי את זה וכל הזמן התלבטתי אבל.. פשוט התעצלתי ללכת לרב.. גם כי לא היתי שלמה עד הסוף עם החלפת השם כי די אהבתי את השם הבעיה שהרגשתי שזה שם שממש לא מתאים לי! תחשבי 22 שנה! ורק עכשיו אני מרגישה יותר טוב עם השם שלי.. כמו שכתבתי ההורים שלי רבו על השם שלי.. ובסוף כשהם עמדו בתור למשרד הפנים אמא שלי נכנעה וכתבו לי ענבל בת.ז. עד היום היא מזכירה לי את זה ומתבאסת חחח.. בקיצור לדעתי,: תזרמי עם השם, אם סבבה לך איתו ואם לא כדאי לך להתיעץ עם רב שמבין בשמות (ותבדקי טוב כי היום לא כל רב מבין וצדיק!)

קצת ?! כתבתי בסוף הרבה..

שלום לך עדן ותודה שכתבת לי

את צודקת שאנחנו שולטים על גורלנו אבל לא כל דבר שקורה זה אומרת שזה בשליטתי הלוואי וזה היה ככה ברור לי שחלק מהמקרים שעברתי היו באחריותי אבל מעורב פה עוד אדם אך יש מקרים מסויימים שקורים הרבה לצענו שאנחנו עצמנו לא תמיד יכולים לעצור את זה עברתי תקופות מאוד קשות בחיים שלי שאני עד עכשיו מתמודדת איתם יום יום וזה לא קל ובעקבות זה אני אני שיניתי את שמי ולא סתם ככה כי בא לי מאז ששיניתי אותו אני באמת מרגישה יותר טוב עם עצמי לפני זה אני אפילו לא אהבתי את עצמי ועכשיו אני כן ואף אחד לא יקח את זה מימני לפחות לא הפעם כי אני לא אתן לזה לקרות יותר

ברור שיש מצבים שהם לא באחריותך

זה לא חיב להיות רק הורים/סביבה שגדלת זה יכול להיות אירועים לא נעימים שעברת.. תראי.. יש הרבה דברים שקורים לנו ואנחנו לא יודעים למה?.. בעולם שיש בו כלכך הרבה חרא. אני לא מצפה ממך וומני להבין דברים שקורים לנו.. אני בעצמי מנסה להתמודד עם זה ואין לי תשובה.. אך כמו שכתבתי את תמיד יכולה ללמוד מכל דבר שקורה לך בחיים (קשה או נעים) מעצמך או על אחרים.. כלומר תמיד יש לך בחירה חופשית לאן לנתב את חייך.. תשתדלי לא לשקוע ורק ללמוד מזה בשביל ההתפתחות האישית שלך.. אני מאוד שמחה בשבילך שאת מרגישה יותר טוב.. ואני מאחלת לך שיהיו לך יותר אירועים נעימים וטובים בחיים..לספר לנו עליהם.. :)))))))))

אם טוב לך תשארי עם השם החדש

היי לך שוב

אם לא היה לי טוב עם השם לא הייתי נישארת איתו

לי זה קרה כשהייתי קטנה

לא הצלחתי לכתוב יפה את השם שלי וזה ממש הרגיז אותי. ובנוסף, תמיד כשהייתי במקומות חדשים והצגתי את עצמי,בגלל שהשם שלי מתחיל בה' תמיד קיים הקונפליקט אם להיות פלצנית ולהדגיש את ה- ה' או סתם להגיד את זה כמו א'. בשורה התחתונה,אף אחד כמעט לא קורא לי בשמי הרגיל {מלבד אנשים לא מוכרים או עמיתים לעבודה,שגם הם התחילו עם ההדרי, הדרוש}.

שינוי שם זה הולך להיות מעניין

כאשר נולדתי הוריהחליטו עבורי שאשא במעמס הגדולה ואקרא בשני שמות (אחד על שם סבתה של אימי והשני שמה של אימו של אבי ) הורי התגרשו בעודי רכה בשנים וכל צד קרא לי בשם אחר בגן הגננת התחילה לראות שאנימתבלבלת ונוצר שם שלישי שהורי הסכימו לקבלו באהבה רבה והוא צורף לשמי בתעודת הזהות בהיותי בת 6 ילדה קטנה מעמסה כבדה 3 שמות פרטיים כולם מסביב התחילו לקרוא לי בשם השלישי וכך הכל היה תקין עד גיל הבגרות _גיל 18) וכאן הכל התחיל להסתבך ...מבחינת מדינת ישראל משום מה עושים בעיות כאשר לבנאדם מספר שמות בתעודת זהות לדוגמא צו ראשון קיבלתי 3פעמים !!!חחחחזה היה מצחיק להסביר לצהל חברה אני אדם אחד ולא אנחנו לא שלישיה וכך גם עם עוד כמה מוסדות לפני שנה ניסיתי להוסיף שם משפחה שהתחברתי אליו יותר ובמשרד הפנים נאמר לי שאין בעיה אבל....רצוי שבאותה הזדמנות תשני סטטוס והוסיפו משפט נוסף "שכמות האותיות שלי כמעט מלאה וכאשר אנא אם אני מתעקשת להודיף כרגע שם משפחה נוסף כמות האותיות היא בעייתית שורה תחתונה אני מאוד מרוצה שישי לי כמה שמות פרטיים וכמה שמות משפחה (עד כמה שניתן למרות הבלאגן שנוצר לי) אם תירצי אשמחלהרחיב לך במייל את הפרוצדורה הקשורה ברשויות שיהיה יום מדהים לכולם

אשמח לקבל עוד תגובות על שאלתי תודה.....!!!

הדס תכנסי תשובה חשובה בשבילך

תראי ראשית מבחינה קבלית יש משמעות לשם שלך על החיים שלך זה מאד טריקי לשנות את השם יש סכנה שתבחרי בשם לא טוב אגב רק טיפ יש שמות נייטרלים הכוונה שמשמעותו הקבלית היא כמו השם שלך ואז כאילו ולא שינית שם ואז אם את מוצאת שם שמתאים לך אז זה יופי אני לא יודע איך בודקים את זה. אני לא יכול לכוון אותך למשהו שיכול לבדוק לך את זה אבל קחי בחשבון שלשם יש השפעה על חייך.

אני מודעת לזה תודה..

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
20 פלוס
בחר
בחר