לעולם לא ניתנת לך משאלה, מבלי שיהיה לך גם הכוח להגשימה,
אולם לעיתים תצטרך לעמול לשם כך (ריצ'רד באך, "תעתועים")

בפורום זה נדבר על היכולת שלנו ליצור את מציאות חיינו ברוח "הסוד", הקבלה, הבודהיזם, ההונה ועוד. אנו מאמינים בכוחו הנפלא של הדמיון ובעוצמתה של המחשבה להגשים עבורנו כל דבר שנרצה.
אנו, מתי וכנרת, עובדים עם תפיסה עתיקת יומין, שנקראת הונה ((HUNA. מקורה של ההונה באיי האוקיינוס השקט (הוואי, פולינזיה, טונגה, מאורי, והשאר...) והיא מציגה תפיסת מציאות שמקורה, לפי אגדותיהם, ביבשת עתיקה בשם LEMURIA, שהתקיימה באוקיינוס השקט לפני כ-25 אלף שנה.
הHUNA נחקרת כ100 שנה בידי אוניברסיטאות ומכוני מחקר בארה"ב בכלל ובהוואי בפרט, ומעוררת התפעלות רבה כיוון שלמרות עתיקותה, היא מציגה מודל מדהים של האישיות, המשתווה למחקרים הפסיכולוגים המודרניים ביותר, ומציעה כלים יישומיים מצוינים להשגת אפקטיביות אישית והתפתחות רוחנית.
תפיסת הHUNA מציגה גישה פרקטית המסבירה כיצד אנו יכולים ליצור את עולמינו באופן הרצוי לנו ביותר.
כולנו מכירים מצבים בהם אנו רוצים מאד להשיג הישג כלשהו (שפע, עושר, בריאות, זוגיות טובה ועוד), אך לא מצליחים בכך, ו'נתקלים בקירות'. אלו מצבים מתסכלים מאד. לעיתים, באמצעות מאמץ רב, טיפול או אימון, אנו מצליחים להשיג חלק מן ההשגים הללו, אך לעיתים זה לא מספיק. להונה יש הסבר, ופתרון, לבעיה זו.
ההונה טוענת, שהאדם יוצר את עולמו באמצעות מנגנון פנימי שתוכנת עבורו בשלבים המוקדמים של התפתחותו. רצונותינו מתגשמים אך ורק אם מה שאנו מבקשים נמצא בהלימה עם אותו מנגנון פנימי, שבו אגורה 'תוכנת ההפעלה' שלנו. באותם מקרים שקיימת אי-הלימה בין "הראש" ובין אותו מנגנון פנימי מתפעל (שחלקנו יקרא לו 'הלא מודע'), לא ישנה עד כמה נרצה ונתאמץ, רצוננו לא יוגשם.
יש שתי בעיות מרכזיות לפי גישת הHUNA בהשגת הישגים, במקום שלא הולך לנו: האחת, שאנחנו ממש לא יודעים מה "הוראות ההפעלה" שאגורות באותו מנגנון, ושמתוכן הוא יוצר את עולמנו, והשניה, שהרוב המכריע של האנשים לא מקיימים כל תקשורת עם אותו מנגנון. לפעמים קופצת להם איזושהי אינטואיציה משם, אבל גם אליה לא מתייחסים...
מה שHUNA מציעה באופן מעשי, הוא תהליך של חידוש התקשורת עם אותו מנגנון. באמצעות טכניקות מיוחדות של דמיון מודרך, חשיבה חיובית ועוד, אנו לומדים לקבל מידע שוטף מן המנגנון הזה, לאתר עמדות הנוגדות את ההישג שאנו חפצים בו, ולהחליפן בעמדות תומכות. לאחר מכן, אנו לא צריכים להתאמץ יותר באותו תחום, כיוון שהוא מצטרף אל כל שאר התחומים שאנו מצליחים בהם בקלות. הטוב בשיטה זו שהיא ישימה לכל דבר. אין כללים שונים לתחומים שונים. היא מתאימה ליחסים בין הורים וילדים, ליצירת זוגיות, לתחום הניהול, לתחומי מסחר ומכירות, לקשיים בלימודים, ולכל נושא אחר שאנו רוצים להשיג בו השגים. השיטה זהה ועובדת טוב.
הHUNA היא גם גישה בעלת אופי רך ולא אלים. העבודה נעשית בה בנועם, ברגש, בעדינות ובאיטיות, שאם לא כן לא יהיה ניתן "לפתוח" את סגור ליבו של המנגנון הפנימי הזה.
מה שמצא חן בעינינו בגישה זו, הוא היישומיות והתכליתיות שבה, והאפשרות המעשית שהיא מציעה להשגת הישגים, ולשיפור החיים ומערכות היחסים, גם במקומות שגישות אחרות נכשלו.

קצת עלינו: אנחנו נשואים קצת יותר מעשר שנים, הורים לנטף, בת 8, ולמור, בן שנתיים. שנינו עוסקים באימון אישי, זוגי ומשפחתי כבר שנים רבות. אני מתמחה, בין השאר, בטיפול במגע, ומרצה במשך שנים רבות בתחומי ההתפתחות האישית, והצמיחה הרוחנית.
מתי עובד בעיקר עם נוער ומשפחתו. הוא אמן יוצר ומשלב גם בעבודה האימונית כלים מתחום האמנות. שנינו מגדלים את ילדינו, ומטפחים את חיי המשפחה, החברה והזוגיות שלנו, מתוך הבנה, שאנו האחראיים על גורלנו, ומשתדלים להעשיר את התוצאות בחיינו תוך הקשבה לעצמנו, לסביבה שלנו, ולמערכת הערכים שלנו.

בפורום זה ניגע בתכנים שונים שיסייעו לנו ביצירת המציאות הרצויה: דמיון מודרך, מודעות עצמית, אימון אישי הוליסטי, העצמה אישית ועוד. אנו כאן בכדי לסייע, לתת כלים ולתמוך בכל מי שמעוניין בשינוי. אנו כאן בשביל כל מי שתוהה אם אי פעם יוכל לברוא מציאות.

כנרת טל מאיר, ומתי טל
kineret44@gmail.com
http://coaching4love.com/
סגור
מנהל: כנרת טל מאיר
נושאים (245)
תגובות
צפיות
הודעה אחרונה
0 260
0 227
1 4,424
4 1,841
3 14,085
1 4,824
0 3,981
0 5,984
0 5,804
1 9,532
0 9,096
0 8,267
0 8,681
0 8,651
0 8,667
0 10,404
0 11,113
0 10,965
1 20,643
0 11,747
2 20,049
0 11,916
0 11,886
0 12,598
0 12,919
עבור לעמוד
, , , , ...
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
מיין לפי:
יצירת מציאות