1
פורומים
בקטגוריה זו
ברוכים הבאים לפורום הטניס של וואלה - כאן המקום לדון ולהתעדכן בענף ספורט נפלא זה שכולנו אוהבים. תוכלו לעדכן ולהתעדכן בכל מה שקשור למשחק הטניס: מסוגי מחבטים סוגי משטחים, מועדי הטורנירים השונים, מועדי המשחקים של השחקנים האהובים עליכם ובכל דבר הקשור למשחק הטניס.
משחק הטניס הומצא לפני כמה מאות שנים. משנת 1962 הפך לענף ספורט מקצועני והחל משנת 1988 הפך גם לענף ספורט אולימפי. תחרויות הטניס מתקיימות במהלך כל השנה בכל רחבי הגלובוס, במסגרת סבב טורנירים של נשים וגברים,כל טורניר מעניק ניקוד לכל שחקן או שחקנית ועל פי ניקוד זה נקבע הדירוג העולמי של השחקנים והשחקניות.
ישנם טורנירים חשובים יותר וחשובים פחות. הטורנירים החשובים ביותר בסבב המקצועני הם ארבעת טורנירי הגרנד סלאם אשר מעניקים את הניקוד הגבוה ביותר וכן את הפרסים הכספיים הגבוהים ביותר לכל שחקן או שחקנית אשר זוכים בטורניר זה. טורנירי הגרנד סלאם היו מתקיימים על משטח הדשא בלבד עד לפני כעשרים שנה, כיום רק טורניר ווימבלדון שומר על המסורת והוא היחיד הנערך על משטח הדשא. טורניר ווימבלדון נחשב לטורניר הגרנד סלאם היוקרתי ביותר מבין ארבעת טורנירי הגרנד סלאם.
כמו בכל ענף ספורט גם ענף ספורט זה הצמיח ספורטאים וספורטאיות גדולים שהפכו לאגדות ספורט בכלל ולאגדות טניס בפרט - בשנות השישים והשיבעים הובילו את הענף רוד לייבר ג'ימי קונורס בגברים ובילי ג'ין קינג וכריס אוורט לויד בנשים. בשנות השמונים היו אלה ביורן בורג ג'ון מקנרו ואיבן לנדל ששלטו ביד רמה בענף זה, בסבב הנשים היו אלו מרטינה נברטילובה ווכריס אוורט לויד ואליהן הצטרפה סטפי גראף האגדית. בשנות התשעים היו אלו פיט סאמפרס ואנדרה אגאסי שהובילו את סבב הגברים, את סבב הנשים הובילו סטפי גראף מוניקה סלש ומרטינה הינגיס.
בעשור האחרון מובילים את סבב הגברים שניים מגדולי השחקנים שידע המשחק, רוג'ר פדרר ורפאל נדאל אשר ביחד חולקים 26 תארי גרנד סלאם. רוג'ר פדרר מחזיק בשיא תארי הגרנד סלאם בכל הזמנים עם 16 תארים. את סבב הנשים מובילות כיום בעיקר צמד האחיות וויליאמס כאשר אליהן מצטרפות קים קלייסטרס ומריה שראפובה וג'וסטין הנין שכבר פרשה סופית מטניס החל מתחילת שנת 2011.
אנו מבקשים לשמור על תרבות דיון נאותה בפורום זה ולמרות חילוקי דעות שיתעוררו מן הסתם במהלך הדיונים אנא שמרו כל אחד על כבודו של האחר. לא יתקבלו קללות ודיבורים לא יפים כלפי מגיבים אחרים.
בברכה אלון ואופיר מנהלי פורום טניס.
קרא פחות
מס' ההודעות: 235,398