שלום כולם,

הורות משותפת היא הטרנד העכשווי ביותר בתחום ההורות. מדובר בתפיסה שאומרת שהילד זקוק לשני הוריו ושזה באחריותם של שניהם לחלוק את האחריות, הטיפול בו והבילוי איתו. הורות משותפת זה בעניין של אחריות הורית, הדבר הזה שצונח על כתפינו כשהזאטוט נולד ומלווה אותנו עד יומנו האחרון. אהבה, גאווה, דאבה. לפעמים גם מרגישים כמו סחבה.

מה שחדש בהורות משותפת, היא ששני ההורים נושאים ביחד באחריות ההורית. אבל באמת, לא רק בעיקרון. הורות משותפת זה אבות חדשים, ששמים את הילדים גבוה יותר בסולם החשיבויות האישי שלהם, ומתכננים את יומם כך שיחזרו מוקדם הביתה להיות איתם. הורות משותפת זה אמהות בעלות מוקדי עניין מגוונים בחיים, למשל גם קריירה או מעורבות חברתית, שמכירות בחשיבות הרבה של הקשר של הילד עם שני ההורים שלו.
הורות משותפת היא גם סוג של חוזה בין הורים, במסגרת שונה מהמודל המשפחתי של אמא-אבא-ילדה-ילד-כלבלב (או דג זהב). הורים גרושים למשל, או הורים בני אותו מין, או הורים שהביאו ילד לעולם מבלי שהם בני זוג. בניגוד למשפחות ה"סטנדרטיות" (אוף, איזה משמעות יש כיום לסטנדרט הזה?), אצל הורים כאלה דרושה מודעות מיוחדת לחלוקת האחריות ההורית ביניהם. הורות משותפת היא הדבר שהם צריכים להסכים לאמץ.
תפיסת ההורות המשותפת מוגדרת היטב באמנת ההורות המשותפת וכולם מוזמנים לחתום על העצומה להורות משותפת, שקוראת לאימוץ ההורות המשותפת בישראל (ראו קישורים בפורום)

אנחנו כאן בשביל לדבר על הורות משותפת ועל חשיבותה. להביא את הטרנד ההולך ומתפשט למעגלים רחבים יותר של הורים. בשביל לחפש ביחד דרכים להתגבר על מכשולים, ולא פעם יש מכשולים. בשביל לספר על הצלחות ועל כישלונות. בשביל לעודד אחרים לבחור בהורות משותפת כדרכם בהורות.
אנחנו כאן כדי לדבר על איך כותבים ביחד הסכם הורות משותפת לפני הנישואים, על איך משלבים עבודה ומשפחה, על חופשת לידה לאבות ולאימהות, על הכרה בהוצאות מטפלת לסיוע להורים עובדים, על מעסיקים שמעודדים את עובדיהם להיות הורים מעורבים ועל כאלה שעושים את ההיפך. אנחנו כאן כדי לשוחח על תלאות ההורות במצבי גירושים ואיך ניתן להתגבר עליהם באמצעות חלוקת האחריות ההורית. וגם כדי לשוחח על הורות משותפת בין הורים שאינם בני זוג. אנחנו נשמח לדווח על כל דבר חדש שקורה בישראל בתחומים אלה, וגם על מה שמתחדש (והרבה מתחדש) בעולם הרחב.

מדיניות ניהול הפורום:
פורום הורות משותפת הוא פורום פתוח לכל, שמתנהל במסגרת הסובלנות הרחבה ביותר לחופש הביטוי ולדעות האחר. העובדה שמנהלים אותו שניים, אשה (שהיא גם אמא) וגבר (שהוא גם אבא), היא בין השאר ניסיון להוכיח את התזה. זה לא שאנחנו לא מתווכחים בינינו (חבל על הזמן כמה שאנחנו מתווכחים). זה שאנחנו מנסים גם למצוא פתרונות שניתן להסכים עליהם. אז כולם מוזמנים לאמץ את הגישה שלנו.

מה רצוי בפורום (פרסים למתמידים):
- להיכנס לפורום תמיד באותו כינוי (כדי שנכיר אחד את השני).
- לתרום רעיונות ונושאים לדיון ולא להסתפק בתגובות בלבד (איזה כיף לקבל תגובות על רעיונות שלך).
- להצחיק אותנו, משתתפי הפורום. לגעת בליבנו, לזעזע אותנו. העיקר לא לשעמם (וזה די קשה לשעמם אנשים סקרנים).

מה לא כדאי (ויזכה אותך באצבע נוזפת):
- לא לחרוג משמעותית מנושאי הפורום (אנחנו לא סובלים כלבי פיקינז ושוסטקוביץ').
- לא להיכנס לדיונים פנימיים של קבוצות וארגונים (לא כולם צריכים לדעת מה חושבת זלדה על היו"ר פופטיץ)
- לא להגיב באמצעות הודעה חדשה (תמיד רצוי לשרשר הודעה).

מה אסור (ויגרור מחיקת הודעות, לא עלינו):
- ניבולי פה. אם מוכרחים, אפשר להעליב בשפה נקיה ומהוקצעת. רצוי לא, אגב.
- חשיפת שמות אמיתיים. יש כאלה שרגישים לעניין. בלי לקבל את אישורם חייבים להתייחס אליהם בשם שאימצו לעצמם.
- הוצאת דיבה, איומים - לא בבית ספרנו.
- שידול משתתפי הפורום לעזוב אותו לטובת מקום אחר (הזמנות להיכנס לפורומים נוספים מתקבלות בברכה).
- נזכיר שתקנון וואלה אוסר גם על תכנים בעלי אופי מיני בוטה, מאיימים, גזעניים, מוציאי לשון הרע, מעודדים לביצוע עבירות פליליות או אזרחיות, תכנים הפוגעים בפרטיות, מזיקים, פוגעים ברגשות הציבור ותכנים אשר מהווים הפרה כלשהי של החוק, תכנים בעלי אופי מסחרי או פרסומי, תכנים עם זכויות יוצרים למישהו אחר, ותכנים אשר אינם רלוונטים לפורום.

אז ברוכים הבאים בצל קורתנו, ומי יתן ונרבה שלווה ואהבה בין הורים לבין עצמם, ובינם לבין ילדיהם. ואמרו אמן.

מנהלי הפורום:
טל
אבא לחמישה. בזמנו הפנוי מתפרנס מכתיבה ועריכה ומנסה לשכנע כל מי שמוכן לשמוע שהורות משותפת היא רעיון מופלא.

רות
אמא למתבגרת ומתבגרת כאמא. עובדת על הרומן הראשון ובינתיים כותבת איפה שנותנים לה. מאמינה בזמן איכות הורי, אבל שיהיה הרבה.
סגור
מנהל: - טל -, רות
נושאים (1,396)
תגובות
צפיות
הודעה אחרונה
1 6,498
1 11,440
1 5,157
3 12,346
1 2,067
1 2,992
0 3,825
0 5,130
0 5,396
.
0 6,913
0 6,719
0 6,847
0 7,382
0 7,564
.
2 7,750
0 7,986
0 8,537
.
0 8,466
0 9,870
0 9,475
0 10,841
0 10,688
.
0 11,750
0 11,063
0 10,811
.
עבור לעמוד
, , , , ...
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
מיין לפי:
הורות משותפת