"מה, עוד פעם רוק כבד? כן. הרבה יותר מזה למעשה.
מטאל הוא הז'אנר המוזיקלי האולטימטיבי. אם באך, בטהובן ופגניני היו חיים היום, הם היו מטאליסטים - אני משוכנע בכך. אם שייקספיר היה חי בימינו, הוא היה מאזין קבוע ללהקות כמו Blind Guardian. אם אדגר אלן פו היה אודו בחיים - והיה באמת מבין מה זה קומפקט דיסק, הוא לא היה מוציא את האלבום האפל ביותר של Katatonia מטווח השמיעה שלו.
למה מטאל הוא הז'אנר המוזיקלי האולטימטיבי ? כי הוא כוחני כמו ראפ, צבעוני כמו ג'אז ואוטנטי כמו שלל גווני הרוק. הוא בעצם הכל. אפשר למצוא במגוון הז'אנרים של המטאל את הגרסאות המסחריות שלו - החל ממטאליקה שדופקים קופות של עשרות מיליונים כל שנה ובאמתחתיהם כמה וכמה פרסי גראמי - עד ללהקות האיזוטריות ביותר, הקיצוניות ביותר, והמעניינות ביותר.
המטאל מזוהה עם כוח, עם קיצוניות מוזיקלית, אבל זוהי הפרזה. הנוכחות של מוזיקת המטאל אינה דווקא בקיצוניות - אלא בגישה הגרנדיוזית (לרוב) למוזיקה. המטאל שואף לי הכי-הכי, בעוד מרבית הז'אנרים מסתפקים במועט המינימליסטי בתחום הרוק האומנותי.
להקות כמו Iron Maiden ו-In flames הם תאטרון צבעוני של מוזיקת רוק, מלודית מאד וקליטה מאד, עם תוכן חזק הרבה יותר מ"שטן, שטן, שטן" - כמו שהרוב נוטה לחשוב.
להקות אחרות אמנם נוטות למכנה המשותף הנמוך - אבל גם למטאל מותר שיהיו נציגים ב-MTV, לא ?

אילו ז'אנרים של מטאל יש ? כל כך הרבה שתיבש הדיו והקורא יקבל התקף אפילפטי מלקרוא אותם.
To name a few : Heavy metal, Power Metal, Thrash metal, Speed metal, Progressive metal, Death metal, Black metal, Doom metal, Industrial metal, Goth metal, Glam-metal, Grind-core, Alternative-metal, Nu-metal, Neo-Classical metal
וכמובן שישנם שילובים רבים בין הסגנונות, ולכל אחד מהסגנונות יש ניבים מקומיים משלו (דת' מטאל שבדי, לדוגמה, השולט בכיפה האירופאית, בעוד הדת' מטאל הפלורדיאני מארץ האפשרויות הבלתי נגמרות)

אהבתם להקה ואתם לא יודעים מאיזו ז'אנר היא ? פה התשובה.
שמעתם שיר ואתם לא יודעים לאיזה להקה הוא שייך ? פה התשובה.
מה ההבדל בין דת' מטאל לת'ראש מטאל ? פה התשובה.
למה מטאליקה הם לא הבי מטאל ? פה התשובה.
מי המציא את זה, מי המציא את ההוא, מי כתב קודם את הזה, ולמה הם לא כותבים על זה ? ניחשתם. פה התשובה.

פורום המטאל בוואלה הוא בית חם לכל חובבי הז'אנרים של הרוק הכבד על שלל גווניו, החל מאליס קופר הדינוזאור ועד ל-Opeth המרעננים. החל מ-Slayer האכזריים וכלה ב-Nightwish העדינים. אם אתם אוהבים - או חושבים שאתם אוהבים, שזו גם נקודת התחלה איכותית, ז'אנר מסוים של מטאל או אפילו יותר - תוכלו להתווכח, לדון, להתדיין, לשאת ולתת, להחשף ולהשתתף בדיונים העשירים ברחבי הרשת בעברית (ויש מצב שגם את מרבית הפורומים של חו"ל אנחנו לוקחים בהליכה בגלל חומר אנושי טוב בקהילה).

אתם לא חייבים להכנס לבושי שריון ולאחוז בחרב, זה בסדר, נקבל אתכם כמו שאתם.
סגור
נושאים (6,999)
תגובות
צפיות
הודעה אחרונה
1 372
1 391
1 393
1 383
1 453
1 405
2 384
1 312
1 368
1 359
1 372
1 362
1 380
4 559
1 371
1 365
1 401
4 537
1 325
1 340
1 406
1 430
1 376
1 374
1 398
עבור לעמוד
, , , , ...
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
מיין לפי:
מטאל