ברוכים הבאים לקהילת מיסטיקה הקהילה למודעות, מדע וידע בנושאי המיסטיקה.

המילה מיסטיקה, מייצגת את עולם המסתורין. היא מתייחסת למדע המסתורין העתיק. משערים שבתקופה העתיקה כללה המיסטיקה בתוכה גם את הדת וגם את המדע, שטחים שכיום נתפסים כנפרדים.
מילון אוקספורד מגדיר מיסטיקה באופן הבא:
בעל משמעות סמלית נסתרת במיוחד בדת. אדם מיסטי יהיה לכן זה המבקש להשיג אחדות עם אלוהים על ידי הבנה רוחנית, והנמכת האגו. המילון מגדיר אוקולטיזם שזה תורות הנסתר באופן הבא: מהות נסתרת וחבויה מלבד מעיניהם של אלו שהינם בעלי ידע מעבר למקובל וגם הינם בעלי כוחות על-טבעיים. המילון מגדיר על-חושי במובן של: תהליכים שהינם מחוץ לחוקי הטבע, שימוש בכוחות נסתרים וכו'. מכל ההגדרות הללו אנו מבינים דבר אחד שהוא מאוד חשוב: המיסטיקה, העל-חושי, העל-טבעי מכונים כך באופן יחסי, משום שעדיין טרם הפכו לנורמה ולנחלת הכלל, מצב שבהחלט ייתכן!
בכל אופן, המיסטיקה הינה בראש וראשונה תורת הנסתר אשר מעבר לכל דת:
המיסטיקה של היהדות הינה הקבלה. המיסטיקה של הנצרות במובן מסוים- הגנוסטיקה, וכן כתות מיסטיות שהן גם בעלות רקע יהודי נוצרי כמו הבונים החופשיים והמסונים, הרוזיקרושינס ועוד. המיסטיקה של האיסלאם- הינה הצופים. המיסטיקה של המזרח מאגדת בתוכה את היוגה, הטנטרה, הבודהיזם וכו'. בצפון הרחוק ובאנגליה התפתחה המיסטיקה של הויקינגים, הקלטים, הדרואידים וכו'.
המיסטיקה מנסה לחפש את המשמעות האמיתית לאמונה בכוח עליון ולפשר האלוהות, בין אם נשתמש במושגים אלוהים, גורל, השגחה פרטית, או המוח הקוסמי כפי שזה מקובל כיום.
היא גם מחפשת את ההתייחסות האישית לאדם ולמהותו כמיקרו-קוסמוס, כעולם שלם בפני עצמו לעומת המאקרו-קוסמוס, שזה היקום על כל רבדיו. לכן היא מדברת על יעוד, חיים קודמים, החיים והמוות, מבנה האדם מבחינת רוח, נפש, נשמה וגוף, וכן למקומו ביקום החומרי והלא חומרי. בתור שכזו היא מציעה דרכים להתפתחות ולצמיחה אישית. היה לה יישום רב בעבר למשל ברפואה, אלכימיה, ארכיטקטורה של מקדשים ומקומות מקודשים, שדות אנרגטיים מיוחדים כמו בפירמידות, בית המקדש, ארון הברית וכו'.
היא מתייחסת לתרבויות עתיקות כמו אטלנטיס, מצרים העתיקה, התרבות האינדיאנית, התרבות הישראלית הקדומה, כולל האפשרות של קשר עם חוצנים במסורות שונות כמו של הבבלים, מצרים העתיקה, התנ"ך, המיתולוגיה היוונית, הספרים החיצוניים, בדתות המזרח ועוד ועוד. בשל הדגש שהיא שמה על נפש האדם, היא מקושרת לתורות שונות עתיקות ומודרניות כמו קלפי הטארוט, תורת כף היד, נומרולוגיה- תורת המספרים, אסטרולוגיה וכו'.
יינתן מקום חשוב בקהילה זו לקשר שבין מיסטיקה למדע, למרות שלא התמחיתי ספציפית בענף מדעי כלשהו ויותר פניתי לצד המיסטי ולעבודה כמדיום ומתקשרת. התחלתי את דרכי במחשבים ולאחר תואר ראשון פרשתי והתמסרתי לחלוטין לעיסוקי במיסטיקה. בכל זאת מאז ומתמיד עניין אותי הגבול שבין המדע למיסטיקה, ועל כך קראתי חומר רב ואף פרסמתי מאמרים רבים אותם אשמח להעלות לרשת, טיפין טיפין.
להלן הנושאים אשר בהם תעסוק הקהילה ופורום זה, במובן של מאמרים שאף אתם תוכלו לתרום, הפנייה לידע, לינקים, ספרים, אתרים ואנשים העוסקים בנושאים אלו. כמובן שאתם רשאים בהחלט לכתוב, להציע, לשאול, לבקש ולהביא לידיעתנו את כל הקשור בנושאים הבאים ואחרים, במידה ולא צוינו:
להלן רשימת הנושאים:
1. מוצא האדם וסוד התפתחותו על כדור הארץ - כיצד הגענו לכדור הארץ, האם היו תרבויות עתיקות מפותחות? מהו מקור מוצא הנשמה שלנו? האמנם אנו צאצאי חוצנים? חיבור עם ידע על פי התנ"ך, ספרים חיצוניים, אגדות תלמודיות, מיתולוגיה יוונית ושל עמים שונים וכו' וכו'.
2. תופעת העב"מים בעבר ובהווה- במקורות היהודיים, במיתולוגיה היוונית ובהווה. מהיכן הם באים: מעולמות מקבילים, מן העבר, מן העתיד? עד כמה אנו צאצאיהם הישירים? באיזה צורה ניתן ליצור עימם קשר? האם ניתן ליצור קשר עם חוצנים, פירושו להיות רוחני? אלים, חוצנים, מלאכים ושיכפול גנטי בתורה, האמנם?
3. תופעות מוזרות שאין להם הסבר בעבר ובהווה: משולש ברמודה, ניסוי פילדלפייה- על משחתת אמריקאית שנעלמה, קפיצות בזמן, וכו' וכו'.
4. כיצד אנו בנויים - הגוף הפיזי לעומת גופים נוספים באדם, ובהשוואה לקבלה (נפש, רוח, נשמה וכו'), כיצד הם נוצרים ומה קורה לאחר המוות. מהות הנשמה וכוחותיה. מערכת מרכזי האנרגיה הצ'קרות וכיצד ניתן לפתחה. ההילה- שדה האנרגיה מסביב לגוף. משמעות הצבעים, הקולות והצלילים והשימוש בהם לריפוי.
5. עד כמה יש לנו אפשרות לחוש ולחוות את הנסתר: קשר עם מלאכים, ישויות ואנרגיות, חווית התיקשור לעומת הנבואה. ספיריטואליזם- תופעת הקשר עם נפטרים: מהו מדיום, סיאנסים בעד ונגד, רוחות רפאים ועוד.
6. היש חיים לאחר המוות - לאור המחקר המדעי ועל פי תורות מיסטיות שונות. תורת גלגול הנשמות וסוד חיי הנצח והאלמוות- היש הוכחות לגלגול נשמות, כיצד ניתן לדעת על גלגולים בשיטות שונות. תורת הקרמה- התיקון והיעוד. רעיון האלמוות בדתות ותרבויות שונות, עד כמה הוא ממשי. שיטות לידיעת גלגולים קודמים- באמצעות אסטרולוגיה, קלפים מיוחדים, תיקשור, מדיטציה, היפנוזה וכו'. האם יתכן שאנו גלגולים מן העתיד?
7. אנרגיות מסתוריות שהיו בשימוש תרבויות עתיקות, על סמך מידע ממקורות רוחניים ועל פי מחקרים מדעיים: האמנם השתמשו באטלנטיס בקריסטלים מיוחדים למאור, שידורים, תעופה וכו', והאמנם הם פיצחו כבר אז את הקוד הגנטי? אנרגיות מוזרות בפירמידות, ארון הברית, בית המקדש, מקדשים שונים, "הוימאנות" כלי הטיס ההודיים העתיקים ועוד. השוואה למחקרים של המאה ה-20 בתופעות נסתרות: רייכנבאך ואנרגית האוד, וילהלם רייך מגלה את האורגון- אנרגיית החיים, מדע הרדיוניקה והרדייסטיזיה- השימוש במטה ובמטוטלת, שימוש בכוחות ריפוי- הילינג- עפ"י גישות שונות- כולל מחקרים מדעיים.
8. מושגי הכישוף, המאגיה, ומקורם העתיק והמודרני. מהי המשמעות של השמאניזם, ההבדל בין מאגיה חיובית לשחורה. כתות מאגיות שונות. טכסים ופולחנים מאגיים.
9. מבוא למיסטיקה יהודית - תורת הקבלה, השלכותיה וישומיה בחיי היומיום, בהשוואה לתורות מיסטיות אחרות. ארבעת העולמות, הספירות ומודל עץ החיים. ההשוואה לקלפי הטארוט. התנ"ך כספר הסודות של העולם, על סמך גילויים אישיים, ותוך הסתמכות על מקורות קבליים. כיצד באמצעות פיענוח סוד האותיות והמילים נוכל לפענח את צפונות החומר והנפש.
10. מודלים מדעיים להסבר תופעות מיסטיות - דגש מיוחד על תורת הקבלה. תגליות חדשות מהמהמות בפיזיקה ובמתימטיקה עפ"י רעיונות של תורת הכאוס הדומות באופן מפתיע לרעיונות מיסטיים וקבליים. היקום כמודל הולוגרמי. אישים מיוחדים במדע בעלי תרומה מיסטית: קרל פריברם והמודל ההולגרמי, שלדרייק ורעיון התהודה המורפוגנטית, דוויד בוהם והסדר המקופל והפרוש ועוד... האם אפשריים יקומים מקבילים, מהי מהות הזמן והאם יתכן מסע בזמן, עד כמה נוכל לבחון תופעות על-חושיות ומיסטיות בעיניים מדעיות? ועוד ועוד...
11. מיסטיקה ופאראפסיכולוגיה: הפאראפסיכולוגיה כמדע צעיר וכיצד החל המחקר המדעי בנושא זה. המחקרים של ריין בשנות השלושים, ד"ר תלמה מוס ומחקריה בטלפתיה של תחושות ורגשות, הסבר על תופעות הטלפתיה, ראיית הנסתר, הזזת חפצים בכוח המחשבה, ידיעה מוקדמת ועוד. האם ניתן לפתח כושרים אלו. שימוש צבאי בכישורים על-חושיים בארה"ב וברוסיה.
12. אומנות ניחוש העתיד והאופי- שיטות וגישות שונות. אסטרולוגיה, נומרולוגיה, תורת כף היד, קלפי הטארוט לייעוץ אישי וכחכמה עתיקה, ניחוש בקפה, מטוטלת, פענוח חלומות, פרחי באך, קלפים שונים, האי-צ'ינג ועוד ועוד.
13. מיסטיקה מעשית- כיצד נוכל לפתח עצמנו רוחנית ואנרגטית: שיטות שונות עתיקות ומודרניות למדיטציה, הרפיה, חוויה אכסטטית. מצבי הארה והתעלות מה הם אומרים. סודות המין והאכסטזה של המזרח הרחוק- שימוש במין בפולחנים וטכסים דתיים, ושיטות סיניות לבריאות להשגת חיי נצח הקשורות במין.
14. הפן האישי בחוויה המיסטית: אנשים דגולים מן העבר שגם היו מיסטיקנים: משה רבנו, אליהו הנביא, שלמה המלך, ישו ועוד בעין מיסטית. הרקע המיסטי של אנשים דגולים מן העבר כמו: פיתגורס, אפלטון, פרצלזוס ועוד. סיפורים על אישים שונים. חוויות אישיות, צירופי מקרים ומעשי ניסים אשר קרו לכם ולאחרים, נשמח אם תתרמו מהחוויות האישיות שלכם.
15. מיסטיקה ואומנות המדע הבדיוני בספרות ובקולנוע. עד כמה ספרים שקראתם וסרטים שראיתים מייצגים רעיונות מיסטיים? תוכלו להמליץ גם על מוסיקה מיסטית וכו'.
16. המיסטיקה והעידן החדש: האמנם אנו על סף שינוי אנרגטי, רוחני, מדעי וחברתי- "החיידק המיסטי" מדוע הוא לא נותן לנו מנוח. אנשי מפתח בארה"ב ובעולם שעברו שינוי מודעות מהפכני. העולם העתידי עפ"י רעיונות מדעיים והאסטרולוגיה. האם נעבור שינוי צורה, האמנם נעבור למימד אחר, כיצד יראה מדע העתיד? הייתכן גשר בין דת למדע? עד כמה לעם ישראל תפקיד מפתח בהתפתחות זו? אישים וקבוצות בארץ אשר תרמו להתפתחות המיסטיקה והמודעות.
כעת ברצוני להציג את עצמי ואת הגוף אשר אני עומדת בראשו

שמי גילה בויום ואני ילידת שנת 1952. את דרכי בעולם המיסטי והרוחני התחלתי כבר בגיל 23 בהיותי סטודנטית למדעי המחשב בטכניון. בתחילה עסקתי יותר בפן הפיזי: צמחונות וטבעונות, בשילוב עם יוגה. בשנת 1978 הכרתי קבוצת אנשים מארה"ב, חלקם ישראלים ואז הבנתי שמשיכתי אל הרוחני, הינה חלק מתהליך גלובלי הקורה לרבים, ושאף אני חלק מתוכנית קוסמית כוללת של ההתפתחות הרוחנית של האנושות. הבנתי גם שיהיה עלי לפעול לקידום הרוחניות בישראל. אך המרחק בין העשיה לרצון עדיין היה רב. סיימתי את לימודי בטכניון בעמל רב ומצאתי עבודה כמתכנתת עלומה ברפא"ל. בינתיים כבר הייתי עמוק בצד המיסטי גם החוויתי, בשל חוויות אישיות ואנרגיות שחשתי, התעסקות במדיטציה והתעמקות בצד היהודי קבלי. בשנת 1982 פגשתי את אליהו אלקובי ז"ל ויחד החלטנו להקים הוצאת ספרים מיסטית בצירוף אדם נוסף. אז כתבתי את ספר הביכורים שלי: "וילהלם רייך ומחקריו באנרגיית החיים", זאת בעקבות לימודי ביו-אנרגיה אצל רפי רוזן, אשר מצאו להם יישום, בעבודה התנדבותית עם פצועי צה"ל בבית חולים רמב"ם משך 7 חודשים. בשנת 1984 הקמנו אליהו ואני את הגוף המוביל בארץ לנושאים אלו, את האגודה לפיתוח המודעות, גוף הפועל עד עצם היום הזה כעמותה שלא למטרות רווח!
ערכנו כנסים רבי משתתפים, הקמנו הוצאה לאור והוצאנו ביטאון חודשי קבוע וספרים, וערכנו הרצאות, סדנאות וקורסים בחיפה, תל-אביב וירושלים. עבדנו קשה וללא לאות, מאחר ועדיין שמרתי על מקום עבודתי הקבוע ברפא"ל, ובכך נטלנו חלק חשוב בתהליך של התפתחות המיסטיקה והמודעות בישראל. בזה באנו למלא את החלל החסר שנוצר לאחר התפרקות קבוצתה של מרגוט קלאוזנר, בעלת אולפני הרצליה, שהייתה פעילה בשנות ה-60, כקבוצה רוחנית אשר התעמקה יותר בקטע הספריטואלי של קשר עם נפטרים ותופעות מוזרות, ולהוות אלטרנטיבה, לכתות המיסטיות ולגל החזרה בתשובה שפקד את הארץ החל מסוף שנות ה-70.
תוך כדי עבודה משותפת התקרבנו אליהו ואני, והוא הפך לחברי לחיים, ובשנת 85 גם הריתי, אך אליהו לא זכה לראות את בננו המשותף, והוא נפטר במהלך הריוני, ומאז אני נושאת בעול לבדי.
כמו כן התפתחתי באופן אישי כמדיום בשנת 1990, תופעה שלא יכולתי להתעלם ממנה, למרות הביקורתיות והספקנות שבי. התמחיתי גם באופן מקצועי באומנויות החיזוי, וגם כיום אני מלמדת ומייעצת לאנשים באסטרולוגיה, נומרולוגיה, קלפי טארוט ומטוטלת. החל משנת 1992 התחברו כל הקצוות למקשה אחת, ואז ראיתי את הקשר שבין אלים, חוצנים, אטלנטיס, השפה העברית, קלפי הטארוט, התורה וכו', ומאות דפים של ידע "נשפכו" לתוך המחשב מתוך תיקשור בדרך של כתיבה אינטואיטיבית. אני מודה שדרך זו של קבלת מידע הייתה חדשה עבורי, במיוחד בשל הרעיונות המהפכניים שבוטאו.
לפני כשנתיים הפכתי גם למתקשרת דרך האני העליון, ואני נוהגת לקיים ערבים פומביים בהם מקבלים האנשים מסרים אישיים מדויקים להפליא על גלגולים, יעוד, קשר עם קרובים מעולם האמת וכו'.
בתחילת שנת 2000 גיליתי את העולם הוירטואלי של האינטרנט, ואת הפוטנציאל הרב הטמון בו, בכך שהוא נותן את אפשרות הביטוי והמידע לכל אדם באשר הוא, ויוצר מארג נפלא של קשר ורב שיח בין אנשים מכל קצוות הארץ והעולם. בכך הוא מהווה חלק מחזון האחדות והאחווה של העידן החדש, ואני שמחה שהתאפשר לי לפעול תחת החסות של IOL.
אני בטוחה שנהנה ואף נחכים בצוותא!!!

מכאן ברצוני לעבור ולהציג את הדרך בה אני חושבת לנהל קהילה זו

* הקהילה תנוהל באופן דמוקרטי, לא באתי להכתיב, או להשליט את דעותיי מלמעלה, ברצוני לנהל את הקהילה כאחת מכם.
* מאוד אשמח אם תספרו על עצמכם אפילו בשם בדוי, תגלו לנו מהם התעניינות ו/או התמחות, על מנת שנוכל להיעזר בידע ובניסיון שלכם.
* מטרתנו מצד אחד, להסיר את הערפל מתחומי המיסטיקה השונים, אך מצד גם שני לבחון דברים, בדרך רציונלית, ארצית ועד כמה שאפשר דרך ההגיון. משום כך אבקש לנקוט בשפה בהירה ופשוטה, ללא הסתתרות תחת סיסמאות ומילים גבוהות שעלולות להיות בלתי מובנות.
* דברו בראש וראשונה מתוך עצמכם, אפילו מתוך החוויה האישית שלכם, בטאו את השקפות העולם האישיות שלכם. היעזרו לשם כך בידע ממקורות נוספים, אם תרצו, ולא ההפך. אני בהחלט פתוחה לקבל מידע שמבוסס על תיקשורים, ידע אישי וכו'. אתם לא חייבים להוכיח שום דבר!
* אני כמו רבים מכם, מייצגת דור של מיסטיקנים שלא זכו "לתענוג", של לחסות תחת צילו של גורו מסוים זה או אחר, או להיות משויכים לדיסיפלינה מסוימת. גם אני עדיין תוהה, מחפשת, לומדת ושואלת שאלות. לכן אני מצפה לשיתוף פעולה ולהדדיות ולא להטפות ו"לשטיפות מוח" למען דרך זו או אחרת.
* בהחלט יש מקום בפורום זה לדעות שונות, אך אני מקווה שהדברים לא יגררו לאלימות מילולית ולפגיעה במשתתפי הפורום.
* אני מזמינה גם אנשים סקפטיים להביע את דעתם, ואני מודעת לעובדה שהמיסטיקה הינו נושא הטעון אמוציונלית. ואבקש שתביעו דעתכם לא מתוך ביטול או זלזול. גם אני מוכנה להביא לעתים דעות אשר לא תמיד תואמות את התפישה המיסטיקה.
* אתם בהחלט רשאים להציע נושאים, סרטים, מאמרים שלכם ושל אחרים, תיקשורים, מדיטציות, ספרים פעילויות שונות וכד'. מאוד אשמח אם תעשו זאת, ולא תותירו את היוזמה רק בידיים שלי.
ולבסוף ברצוני לאחל לכולנו בהצלחה ואני מאחלת שיהיה לנו פורום פורה ומעניין!

בברכה גילה בויום
gila_buyum@walla.co.il
סגור
מנהל: גילה בויום
נושאים (13,942)
תגובות
צפיות
הודעה אחרונה
0 3,291
0 16,167
15 7,094
1 251
0 242
0 241
1 301
23 1,319
0 227
0 267
1 417
0 382
1 270
0 242
1 ... 11, 12, 13
181 31,991
2 280
0 276
0 276
2 360
0 842
1 376
0 346
0 482
0 476
0 544
עבור לעמוד
, , , , ...
כרגע בפורום זה: forumbot
מיין לפי:
מיסטיקה ואסטרולוגיה