הרכבת תמצית לבד...

שלום רב... רציתי לשאול האם ביכולתי להרכיב לעצמי תמצית לבד לפי ה-38 תמציות, כאילו מה מתאים לי... אני יודעת שרצוי לא להשתמש ביותר מ5 תמציות שונות בהרכב, האם יש חוקים נוספים?

תגובה הרכבת תמצית

הי לירון, כמו שעניתי לטלי זה אפשרי אבל לדעתי מומלץ ללמוד את התחום גם אם הכוונה היא לטפל בעצמך בלבד (קיימים קורסים קצרים של 10 מפגשים) וזאת מסיבות שונות למשל יש מס תמציות שנחשבות "קשות" ולא רצוי לשלבן יחד. כמו כן, לתמציות לעיתים מלוות ריאקציות שונות (במקרים מסויימים בתחילת השימוש בתמצית יש אפילו החמרה זמנית בסימפטומים לפני ההטבה) ויש צורך בהבנת המצב וכן בליווי צמוד של מטפל בשלבים אלו היות ולעיתים הם לא קלים. אם בכ"ז תחליטי שברצונך להכין לעצמך תמצית את מוזמנת לכתוב לי ואני אחווה את דעתי. בהצלחה שני יעקבי מטפלת מוסמכת בפרחי באך www.shanyka.com

ליפעת...דעה...

אוקיי ניסיתי להרכיב לעצמי תמצית כזאת.. CLEMATIS-אני מאוד רוצה להצליח ומתחילה ללמוד, אבל כל הזמן חושבת על העתיד ובעצם מזה אני שואבת כוחות, אבל בשביל להצליח בעתיד צריך להשקיע יותר אנרגיות בהווה ולכן הוספתי... (אני לא רוצה להפסיק לחשוב על העתיד כי אני מכוונת את המחשבות שלי למטרה הסופית, אבל בכל זאת שיהיה לי גם אנרגיה להגיע לשם).. GORSE-אוקיי אז אני לא סובלת מייאוש עמוק, חוסר תקווה וחצי של חוסר באמונה עצמית, אבל אם ההפכים לאלה שווים לתקווה אמונה וכוח רצון הם יועילו לי בדרך שלי... LARCH-ניסיתי אותו בעבר והוא מדהים לביטחון עצמי... WALNUT-להגנה מפני השינוי והשפעות מזיקות... אני מתלבטת מה להוסיף-SCLERANTHUS או WILD OAT, ואם בכלל, כרגע אני מתלבטת במה לבחור אבל עוד לא הגעתי לשלב שאני מתחילה לבחור תודה מראש יפעת...

אופס סליחה שני התבלבלתי

הבהרה

הי לירון, לא הבנתי אם את מתלבטת לגבי אופציות ללימודים או שכבר התחלת... אנא הרחיבי על מהי מטרת התמצית? בברכה, שני יעקבי מטפלת מוסמכת בפרחי באך www.shanyka.com

אז זהו..

אני מתחילה בספטמבר לשפר את הבגרות שלי שתתאים ללימודים באוניברסיטה, ואחרי זה אני רוצה ללמוד פסיכולוגיה...כבר לא ממש מתלבטת...

מטרת התמצית..

איך לאמר, עברתי המון ב3 שנים האחרונות, נפילות ממש קשות משם עליתי יש לי את כל המוטיבציה והרצון בעולם אבל אני מפחדת שבמציאות יהיה לי קצת קשה, ואני בחורה די ביישנית ואין לי את כל הכוח רצון בעולם וכשקורים משברים לפעמים יש לי נטייה לוותר ולהיות מושפעת מדברים חיצוניים וממה שאנשים אומרים... מה שהייתי רוצה זה יותר ביטחון עצמי וחוזק נפשי להתמודד גם עם קשיים שיבואו ואני מאמינה שיבואו, ולהתמקד במטרה וללכת איתה עד הסוף ולעשות מה שצריך להצליח...

תגובה למטרת התמצית

הי לירון, ראשית, כל הכבוד שיצאת מחוזקת משלוש שנים לא פשוטות ואפילו החלטת שאת רוצה להתחיל ללמוד אם הבנתי אותך נכון הדגש של התמצית הוא שיפור הביטחון העצמי ולכן אני ממליצה על: LARCH, WALNUT CERATO- עוסקת בבחירות ומתמקדת בחיזוק האמונה העצמית. CENTAURY- חיזוק הביטחון העצמי, פיתוח היכולת "לעמוד על שלך" MIMULUS-עזרה בהתמודדות עם פחדים (עובדת מצויין ביחד עםLARCH). אם יש לך נטיה למחשבות טורדניות אז אפשר להוסיף גם WHITE CHESTNUT. כמו שכתבתי לך בעבר..אני פחות ממליצה על הרכבה עצמית של תמציות בעיקר בגלל ראקציות ובגלל שהתמציות מעלות דברים שבמהלך המפגש עם המטפל התכנים האלו מעובדים וממריצים את יעילות הטיפול אך זה כמובן לשיקולך... בהמשך במהלך הלימודים אני ממליצה שתעברי לתמצית אחרת שמתמקדת בלימודים. את מוזמנת להמשיך לכתוב בפורום ולהתייעץ. בהצלחה, שני יעקבי מטפלת מוסמכת בפרחי באך www.shanyka.com

אוקיי תודה רב שני

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פרחי באך
בחר
בחר