תערוכת "עטורות - חלוצות וחולמות"


תערוכה חדשה במוזיאון "הרצלילינבלום" של בנק דיסקונט - "עטורות - חלוצות וחולמות". התערוכה מציגה, זו הפעם הראשונה, קבוצת נשים, מעולמות תוכן ומתחומי עיסוק שונים, שהפליאו בהישגיהן ובתרומתן לחברה הישראלית. הייחוד באופן הצגת מארג הנשים העטורות הוא בחיבור שבין המוכר והידוע לבין האנושי, האישי והפחות מוכר.
האישה הישראלית העכשווית, החלוצה והחולמת נוכחת בתערוכה בתחומי עשייה שונים כגון אמנות, ספרות, מדע, משפט, תיאטרון, מדינאות, קולנוע, חינוך, עיתונאות וכו'. כל הנשים המוצגות זכו להוקרה והכרה מקומית ובינלאומית ויחד הן יוצרות, בסינרגיה מופלאה, את העוצמה הנשית הישראלית לדורותיה. מבין הנשים המוצגות: חנה רובינא, פרופסור רות ארנון, גולדה מאיר, לאה גולדברג, נעמי שמר, דורית בייניש, חנה סנש, הנרייטה סולד, דידי רוס, יעל ארד, אורלי וילנאי, מיכל נגרין, מאיה נגרי, יסמין גודר ועוד ועוד.
בתערוכה מוצגים מסמכים, עיטורים וחפצים אישיים שחלקם נחשף, זה הפעם הראשונה לעיני הציבור וביניהם: מסמכים ומכתבים אישיים של גאולה כהן אותם קיבלה מדוד בן גוריון, אריק שרון, ריצ'רד ניקסון ועוד, מכתב אהבה שכתב משה דיין לרות דיין, העותק המקורי של סיפור הילדים הידוע "איה פלוטו", עותק מקורי של השיר "ירושלים של זהב" בכתב ידה של נעמי שמר הכולל תיקונים שהיא ביצעה על מילות השיר, הנעליים של דידי רוס בהן נעצרה לאחר שנתפסה באחת מפעולותיה נגד הנאצים ועוד.

הכניסה לתערוכה – חינם ובתיאום מראש בטלפון: 1-700-55-8000

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
30 פלוס