אני מאשים!

אני מאשים!

יאיר לפיד, בוא נבהיר כמה דברים (כי בסופו של דבר כל האבק והרוח שאתה עושה עם הססמאות הריקות שלך ישקע).
1. על הגירעון הנוכחי אחראי באופן ישיר ועקיף ראש הממשלה הנוכחי (בנימין נתניהו).
2. ראש הממשלה ושר האוצר הקודם הסתירו מהציבור את הערך של הגרעון במשך תקופה ארוכה (זה הרי לא התרחש ביממה ולא בחודש).
3. כשאתה רצת בבחירות ופיזרת ססמאות אתה ידעת היטב על הגירעון. אבל משום שאתה אדם שטחי (כך זה נראה, או שטחי או לא אחראי אחד מהשניים) לא טרחת לבדוק מראש האם הססמאות הללו ישימות.
4. כשהמון של פראיירים, תמימים וסתם כאלה שנסחפים עם הזרם בחרו אותך אתה חייכת חיוך גדול וצרחת - ניצחנו! 
5. במהלך המשא ומתן הקואליציוני היה ברור לך מה הגרעון ויותר מכך מי האחראי לגרעון הזה. אבל במקום למלא את תפקידך כנבחר ציבור ולהתריע על ההתנהלות הלא תקינה והלא אחראית של ראש הממשלה ומפלגתו בחרת לחבור אליו ולממשלתו.
6. מהרגע שבחרת לחבור אליו (במקום לבוא לציבור ולומר שאינך מתכוון לשתף פעולה עם מי שהונה את העם במשך תקופה ארוכה בנוגע לגרעון) אתה נושא גם באחריות של הגרעון שנוצר. אי אפשר לאחוז במקל מ2 קצוותיו. גם לטעון שאתה לא אחראי אלא רק המושיע וגם לטעון שאם תצליח ההצלחה היא שלך ואם את תיכשל אז הכישלון הוא של כולם! ככה מתנהל לוזר!
7. בגדת בכל אותם האנשים שבחרו בך על סמך הססמאות וההבטחות שפיזרת בנדיבות ונחישות. אין דרך אחרת מלטעון שכרגע על פי איך שהדברים נראים בשלב זה אתה עונה להגדרה שרלטן. הינה ההגדרה של שרלטן - שרלטן (מצרפתית charlatan) הוא אדם המשתמש באחיזת עיניים, בשקרים ובטכניקות שונות כדי להציג את עצמו בציבור כבעל מקצוע או בעל יכולת אחרת, וזאת על מנת להרוויח כסף, כבוד או טובות הנאה שלא ביושר.
8. חלק מאלו שהאמינו לך שתקיים את מה שהבטחת במהלך הבחירות אלה הם גם אלה שמאמינים לך שיהיה טוב בעוד שנתיים כפי שאתה מבטיח כעת. אבל בנינו יאיר, אמרו את זה קודם לפני - אתה יכול לעבוד על חלק מהאנשים חלק מהזמן אבל לא על כל האנשים כל הזמן! אם אתה לא מסוגל להתחיל בדרך ישרה אני בספק גדול אם תתיישר בהמשך.
9. הבטחה גדולה. היית (בלשון עבר) הבטחה גדולה. אבל הבטחות צריך לקיים אחרת הן סתם אוויר חם.
10. עד היום לא קראתי או שמעתי אותך מתנצל על כך שהולכת שולל בוחרים באמצעות פיזור ססמאות והבטחות בשלב שידעת שהן לא ישימות! נאום האדם העובד שלך כאשר ידעת שאתה מוביל את אותו האדם להיות האדם האובד. לא מצמצת לרגע ולא התנצלת. 
11. לך ולביבי יש את אותו השטיק. לביבי יש את תסמונת טורט עם איראן והפצצה האטומית ולך יש את זה עם החרדים וחלוקת הנטל. ואיכשהו זה נראה לך סביר לבוא ולטעון שמה שהיה פעם צרת מעמד הביניים הוא עכשיו צרת רבים. על כך נאמר צרת רבים נחמת טיפשים! כך בדיוק מרגישים הבוחרים שלך שהאמינו בך - טיפשים! האם מישהו אמור להתנחם מכך שלחרדים יותר קשה אם הוא לא מצליח לראות איך הוא סוגר את החודש בעצמו? אבל לא נגעת בגורמים החזקים. לא נגעת במשאבים. לא נגעת באף סוגיה כואבת. מע"מ ומס הכנסה וכל שאר החשודים המידיים. בעבור זה לא צריך שר אוצר מספיק את פקידי האוצר.

ומה יגרום לצמיחה בעוד שנתיים? מה הכלי שימנף את כל תקופת הצנע הזו לצמיחה? איפה האור בקצה המנהרה? למי שלא סומך על הבטחות חסרות שחר של שרלטן.

 

 
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
30 פלוס
בחר
בחר