01.04.17 | 08:24
חיבור לחשמל והאם המחשב שבק והאם קשור

היי,

המחשב הנייד שלי (HP Pavilion) מסרב להישאר דלוק. כלומר, נפתח לשנייה ומיד נכבה. ושוב ושוב. האם זה אומר שהוא שבק חיים לכל חי? או שיש מצב לתיקון?
נאמר לי שמחשב שמחובר לחשמל כל הזמן ניזוק וצריך מדי פעם לנתק. האם יש בזה אמת?
תודה רבה.
14.05.17 | 06:42

איריס שלום

מחשב שנדלק ונכבה צריך לבדוק במעבדה היכן נובעת התקלה, זה יכול להיות אבק שהצטבר על המאוורר של המעבד או רכיב שמקצר זיכרון, הרדיסק, סוללה, כרטיס רשת או רכיב IC שנמצא בבורד "מנהל מתחים" שניזוק, קבל שרוף, יכול להיות הרבה דברים. הייתי מציע לגשת למעבדה שקרובה למקום מגורייך שיבדקו זאת אם ניתן לתקן אז בשמחה אם לא אז צריך לשקול רכישת מחשב חדש.

לגבי מחשב שמחובר כל הזמן לחשמל וניזוק אין ספק שמדובר על קבלת מתח בצורה תדירה וכאשר עשויה להיות הפסקת חשמל או עליית מתח במפסק אז המחשב עשוי להינזק. ממה שיצא לי והניסיון שלי אין קשר בין מחשב שמחובר כל הזמן לחשמל לבין רמת הבלאי שלו. מה שכן יש קשר זה מחשב איטי שלא מבצעים לו שדרוגים או ניקוי ואז במחשב איטי יש צוואר בקבוק ואז זה פשוט מעלה מתחים בקבלים וגורם לבלאי ממש כמו בנאדם יש בלאי לכל מחשב וזה לא קשור רק לפרמטר אחד אלא לפרמטרים רבים. לא מכיר תופעה כזו שצריך לנתק את המחשב מהחשמל כדי להאריך לו את החיים או משהו כזה. המחשב שלי בן 4 ואף פעם לא ניתקתי אותו מהחשמל והוא מחשב נייד לא היתה לי תקלה בלוח מעולם כך שאני סבור שאין שייכות בין זה לבין זה. 

שאת הולכת למעבדה תלכי ל 2 או 3 מעבדות כמובן תוודאי שזה ללא עלות הבדיקה וקבלת הצעת מחיר לתיקון ואז תגיעי להחלטה אבל לא למעבדה אחת בלבד במעבדה שהמחיר בה טוב והשירות בה הוא מצטיין תשארי בה

ברק

שם: ברק
התמחות: טכנאי מחשבים נייחים, ניידים, סלולאר וטאבלטים
ניסיון: מעל ל- 13 שנים
דואר אלקטרוני: barak.mihshuv@walla.com
לינק לערוץ היוטיוב שלי: https://www.youtube.com/user/barakmihshuv/playlists

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום: