גיבוי למחשב ביתי

שלום רב

השוק מוצף בתוכנות לגיבוי מחשבים. למה לשים לב בתוכנות השונות מה חשוב ומה תפל? וכן האם יש תוכנה שיודעת לגבות את כול הדיסק ולא רק את קבצי המידע. כל האמר למעלה עדיף אם יש תוכנה חינמית.

בתודה מראש

תוכנה טובה ככל שתהיה לא תתן לך את אופציית הגיבוי האופטימלית

כמו כן לשמור בכמה מקומות,

עדיף לשמור חומר בדיסק חיצוני או שירות ענן.

היי ,

במידה וברשותך מערכת הפעלה WIN7 ומעלה ישנה תוכנת גיבוי פשוטה ומובנת אשר כולל אופציית גיבוי קבצים ואופציית גיבוי כונן מלא - יצירת תמונת מערכת  ( כול הדיסק )  .

נווט אל - לוח הבקרה\כל פריטי לוח הבקרה\גיבוי ושחזור.

כפי שרשם טל מחשבים - מומלץ לגבות לכונן חיצוני ולא במחשב המקומי .

בהצלחה

יניב

גיבוי המחשב,

אני ממליץ מאוד לגבות גם על דיסקים רגילים (DVD). כוננים חיצוניים מכילים מנוע שגם הוא יכול לקבל בלאי עם הזמן או לאחר נפילה של הדיסק הקשיח הכונן לא יעבוד.

היי,

יש תוכנה שהייתה בWIN7, WIN8 ביטלו אותה ובWIN10 החזירו אותה חזרה והיא יודעת לגבות מחיצות שלמות על ידי יצירת IMAGE. בעזרת התוכנה הזאת ניתן ליצור IMAGE למחשב שלם. היא נקראת "גיבוי ושיחזור WINDOWS 7". יש לה כמה חסרונות: לא ניתן לשחזר IMAGE למחשב עם חומרה אחרת, לא בטוח אם בגירסא הבאה של WIN היא תהיה, בגלל שהגיבוי הוא חינמי אנחנו לא שולטים בגרסאות שיוצאות ויכול להיות שהגירסא החדשה לא תתאים לגיבוי.

גיבוי IMAGE תופס הרבה מקום בדיסק קשיח שמגבה, גיבוי כזה חשוב לשמירת שלמות התוכנות הקיימות. הוא גם אורך די הרבה זמן, הוא מאיט את העבודה במחשב. מומלץ לבצע אותו פעם בחודש כדיסק חירום. 

אני מסכים שצריך לגבות בכמה אפשרויות, בדיסק קשיח חיצוני שלו יש בלאי ותקלות, בענן זו אפשרות מצוינת, אני בדקתי גיבוי ענן טוב ואיכותי ללא הגבלת מקום ז''א תוכל לגבות את כל המחשב כולו ללא בעיה. היתרון של גיבוי בענן שהוא מחוץ לבית, שמור ומוצפן היטב, התוכנה מריצה גיבויים כמה פעמים ביום ושומרת על גיבויים עדכניים. השחזור קל ומכל מקום. החסרון הוא איטיות בשחזור המידע המגובה, אבל זה חסרון חלקי, כי המידע נשמר ומשוחזר בסופו של דבר.

כנס לאתר ותבדוק:

http://hotbackups.net

תוכנת GPI BACKUP טובה

כאן יש לך מידע שלם על תוכנות וגיבויים

http://www.9comp.com/tag/%D7%92%D7%99%D7%91%D7%95%D7%99-%D7%A4%D7%99%D7%A1%D7%99-%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A0%D7%93%D7%95%D7%A1/

חגי לוי טכנאי מחשבים (מקינטוש + פיסי).

נייד: 0507192019

דוא"ל: online@9comp.com

לעוד מאמרים, מדריכים וחדשות במחשבים אתם מוזמנים לגלוש לאתר מחשבים 9COMP

שלום

אני דווקא הולך בגישת השילוב של המשתמש היקר טל_מחשבים  + גיבוי בתוכנה ייעודית

גיבוי ידני של המידע הוא לדעתי כפי שטל ציין הדבר הטוב ביותר, החסרון הוא באמת זמן רב שנגזל מגולש שלא יודע לגבות את כל פרופיל המשתמש שלו. תוכל לראות בסרטון שיצרתי "מדריך לגיבוי המחשב בצורה ידנית" לבצע גיבוי לכל הפרופיל ולאאוטלוק

לדעתי תוכנת Acronis שהיא אמנם בתשלום אבל היא שווה את זה, היא יכולה ליצור לך גיבויים מתוזמנים לפי זמן ושעה
היתרון כאן הוא שאפשר לשים 2 דיסקים קשיחים במחשב 1 לגיבוי ו 1 רגיל, בדיסק הרגיל אתה מתקין את התוכנה ומקנפג שתגבה לדיסק מספר 2 את הגיבויים בצורה מתוזמנת למשל כל יום חמישי בשעה 22:00 בלילה וככה אתה יכול להיות רגוע

אגב - יש לאקרוניס גם אפשרות לבצע גיבוי בענן CLOUD ככה שזה משלים את כל מה שכבר נאמר כאן על גיבוי בענן
למרות שאם תשאל אותי אין בעיה לגבות בענן כל עוד יש לך גם את החומר בצורה פיזית אצלך 

יש לך כמובן הרבה תוכנות בשוק כמו GPI שחגי לוי ציין, יש לך את GHOST של סימנטק יש לך את אקרוניס יש לך את AOMEI ועוד מלא תוכנות גיבוי, אני יותר אוהב את ACRONIS כי יש לה תפריט קל וידידותי למשתמש ולדעתי היא שווה כל שקל

שם: ברק
התמחות: טכנאי מחשבים נייחים, ניידים, סלולאר וטאבלטים
ניסיון: מעל ל- 13 שנים
דואר אלקטרוני: barak.mihshuv@walla.com
לינק לערוץ היוטיוב שלי: https://www.youtube.com/user/barakmihshuv/playlists

מנהל הפורום
1000+

פשוט לקנות 2 כוננים חיצוניים לגבות בשניהם את כל הנתונים . כונן אחד לשים ליד המחשב כונן שני במקום בטוח  ומדי פעם להוסיף חומר חדש מכונן 1. אפשרות שניה לכונן נוסף במחשב וכונן חיצוני ככה שבכל מצב במידה ואחד ילך תמיד יש גיבוי נוסף .

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר