המייל שלי ביהוו שולח הודעות מעצמו ואני רואה

בדואר נכנס mailer-daemon מה אפשר לעשות בנדון? בתודה מראש יוסי

תשובה

להתחיל בלבדוק שהתיבה לא מלאה עד אפס מקום אחרת הוא ישלח הודעה לכל מי ששולח לך אם היא לא אז לסרוק את המחשב בתוכנות הגנה כמו אנטי וירוס ואנטי רוגלה כמו adware או spybot וגם malwarebytes anti malware mail-daemon זאת הודעה אוטומטית של מערכת דואר אז סביר שזאת הבעיה מקווה שעזרתי...

מה כתוב בהודעות של ה-daemon?

אחת הפעולות הנפוצות שוירוסים עושים זה לסרוק את המחשב הנגוע בחיפוש אחר כתובות דואר (שלך, של חברים, של מכותבים נוספים בהודעות שרשרת). אח"כ הוירוס משתמש ברשימה כדי לשלוח דואר זבל תוך התחזות לשמות המופיעים בה. השליחה מתבצעת מהמחשב הנגוע או ממחשב אחר אי שם אשר הרשימה נשלחת אליו, ולא מתוך התיבה האמיתית של בעל הכתובת. כך יוצא שאנשים מקבלים מייל כביכול מחברים שלהם - משום שהשמות והכתובות נלקחו מאותו מקום - ופותחים אותו ללא חשש ולאחר שעבר את הסינון של מסנן הדואר (אם קיים). מה שקורה עוד, זה שהמייל מגיע גם לכתובות לא עדכניות. במקרה כזה השולח מקבל הודעת שגיאה מה-Daemon. אם הכתובת שלך התגלגלה מתוך מחשב נגוע של חבר-של חבר-של חבר לידי ספאמר ונעשה בה שימוש (התחזות), הודעות השגיאה הללו תגענה אליך. אופן הטיפול בבעיה: 1. למחוק את ההודעות ולהתעלם מהן 2. לא להפיץ מכתבי שרשרת 3. למחוק תמיד את רשימת המכותבים כאשר אתם עושים העברה 4. לשלוח תמיד לרשימות תפוצה ב-"העתק נסתר" רון טכנאי מחשבים בחיפה

תודה על התשובה המעמיקה

תשובה

להתחיל בלבדוק שהתיבה לא מלאה עד אפס מקום אחרת הוא ישלח הודעה לכל מי ששולח לך אם היא לא אז לסרוק את המחשב בתוכנות הגנה כמו אנטי וירוס ואנטי רוגלה כמו adware או spybot וגם malwarebytes anti malware mail-daemon זאת הודעה אוטומטית של מערכת דואר אז סביר שזאת הבעיה מקווה שעזרתי...

תודה אריץ את האנטי וירוס שלי

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תמיכה - מחשבים ואינטרנט
בחר
בחר